Zdravý životní styl a strava

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: "Zdravý styl a strava"

Příspěvek od django1 »

http://www.mediafax.cz/zahranici/411983 ... -nemocnici

může se k tomu vyjádřit některý ze zdejších frutariánů?


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
rado3105
Stálý člen
Příspěvky: 34
Registrován: pát 22 led 2010 0:33

Vlhkosť a jej obrovská dôležitosť pre zdravie

Příspěvek od rado3105 »

http://svetforum.sk/viewtopic.php?f=50&t=984

Najvhodnejšia vlhkosť pre správnu činnosť ľudského organizmu je 35-45%. Nízka vlhkosť až na úrovni 20% môže byť v panelákoch, čim vyššie poschodie tým nižšia vlhkosť a suchšie. Naopak vyššia vlhkosť býva v domoch, a na prízemných poschodiach bytov, domov. Obzvlášť v zimných mesiacoch, kedy sa kúri.
Nízka vlhkosť spôsobuje: sťažené dýchanie, smäd aj nocami, budenie, unavené oči, pálenie oči, syndróm suchých očí (keratokonjunktivitis sicca), kašeľ, vznik alergických ochorení, astmy.
Znížená vlhkosť sa prehlbuje používaním kúrenia v domácnostiach. Koža sa vysušuje a stráca vodu a tým aj odolnosť pred vonkajším prostredím.
- Sliznice sa stávajú suché, podráždené, až zapálené - aj popraskané a tým ľahšie napadnuteľné infektmi spôsobujúcimi prechladnutie, chrípku (aj s tým súvisi častejší výskyt ochorení v zime).
- Tým, že je vzduch suchý množstvo mikróbov, prachu, plesní, hub a iných alergénov sa dostáva do ovzdušia a spôsobujú alergie. U alergikov zhoršujú priebeh ochorenia.
- Popraskané sliznice, napr. v nose vplyvom sucha zvýšujú náchylnosť na poškodenie ciev v nose, ich praskanie, krvácanie z nosa, problémy s dýchaním.
- Môže spôsobiť sinusitídy, bronchitídy, astmu.
- Dehydratáciu, tým, že vysušuje kožu a voda z tela sa uvolňuje do ovzdušia, čiže telo stráca vodu.
- Vyparovanie vody spôsobuje podráždenie kože.
- Dráždive efekty ako "kopnutie" statickým prúdom je najčastejšie v suchom prostredí (kde je nízka vlhkosť).
- Telo má pocit, že je chladnejšie, kedže suchý vzduch vníma ako studený.

Ako to riešiť: plastové nádoby s vodou na radiator, mokré veci sušiť v izbe, ale najvhodnejšie je asi použiť zvlhčovač vzduchu.
Zvlhčovač vzduchu - môže byť manuálny - neustále uvoľnuje vodu do ovzdušia bez ohľadu na vlhkosť. Alebo automaticky - uvolňuje vodu na základe nastavenej požadovanej vlhkosti a vlhkosti v miestnosti.
Ak máte nízku vlhkosť,okolo 20%, je vhodné použiť zvlhčovač s čo najväčšou nádobkou (6l ideál). Najvhodnejšie sú pravdepodobne ultrazvukové. A nie je vhodné kupovať s čističmi vzduchu, tie si radšej kupiť samostatne. Kedže kombinované výrobky sú menej kvalitne a do menšej miery plnia požadovanú funkciu.

Tu sa odporúča vlhkosť od 30 do 35%:
http://www.ehow.com/info_8245936_effect ... eople.html

Zaujímavé štúdie:
Štúdia analyzujúca vplyv vlhkosti a teploty na dnu, došli k záveru, že čím vyššia teplota a nižšia vlhkosť tým vyššie riziko recidív dny a horšieho priebehu:
http://www.medscape.com/viewarticle/830160

zdroje: http://www.infoplease.com/ipa/A0001433.html


milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Zdravý životní styl a strava

Příspěvek od milnem »

Trochu oživím vlákno s:
http://www.uzdravtesejidlem.cz/vase-zkusenosti/

Jde o SCD "dietu",která není dietou,ale zásadní změnou stravování-vynechat polysacharidy .Už jsem o tom tady někde psala,v podstatě "Život bez pšenice"(kniha).
SCD nedodržuji přesně (link jsem objevila až dnes),ponechala jsem si pře dvěmi léty žitný kváskový chléb,trochu brambor,ale i některé obiloviny (rýži,jáhly..)a občas ujíždím na koláčích,když jsem venku.Výrazně jsem doplnila množství zeleniny,syrové i dušené.Takže nic moc a přesto efekt.Musím zpřísnit,vyplatí se to.

Na link jsem narazila u jedné boreliotičky (Jivana)-výrazně dobrá zkušenost,takže...

M.


milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Zdravý životní styl a strava

Příspěvek od milnem »

Aha,ještě upřesním:
http://gaps-program.cz/O%20Gaps/jak-vznikl-gaps.php

Takže pokročilejší verze je dieta GAPS a na tu jsem si netroufla vůbec.Mám o ní celou knihu,jenže nepraktikuji.Nicméně i při mírné verzi /viz předešlý příspěvek/ funguje.

M.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Zdravý životní styl a strava

Příspěvek od NAVAR »

Ještě je možnost krom toho se polysacharidům vyhýbat tak polysacharidy efektivně zpracovávat. Zde se opět odvolávám na Bolotova a jeho balzám. Případně je dobrý i betain.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Zdravý životní styl a strava

Příspěvek od milnem »

Souhlas Navare,ale Bolotova prozatím neumím,nedělal mi příliš dobře,asi jsem někde dělala chybu-už si ani nepamatuji.Nicméně praktikuji kvas z červené řepy a připadá mi skvělý-tedy pokud dobře vykvasí,už se stalo,že se nepovedl.

Ještě link na diskuzi Jivany,kterou jsem zrovna pročítala.I při mém mírném dodržování mohu potvrdit dost účinků u sebe i mého manžela´pokud žil:
http://www.borelioza.cz/cs/diskusni_for ... na__lecba/? -přečtěte od 11.5.2016,pěkně vysvětluje.

M.


turtle22
Stálý člen
Příspěvky: 89
Registrován: úte 30 lis 2010 15:13
Bydliště: Praha
Dal: 59 poděkování
Dostal: 15 poděkování

Re: Zdravý životní styl a strava

Příspěvek od turtle22 »

milnem píše: Ještě link na diskuzi Jivany,kterou jsem zrovna pročítala.I při mém mírném dodržování mohu potvrdit dost účinků u sebe i mého manžela´pokud žil:
http://www.borelioza.cz/cs/diskusni_for ... na__lecba/? -přečtěte od 11.5.2016,pěkně vysvětluje.

M.
Shodou okolností jsem na SCD dietu narazila též - tento týden.
Jaká je to kniha, o které se výše zmiňuješ?
A nějaké další detaily - jak začít a čím atd.?

Díky.


milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Zdravý životní styl a strava

Příspěvek od milnem »

Kniha,kterou Jivana zmiňuje je asi tato:
https://www.bux.cz/knihy/206435-uzdravm ... yzivy.html
Zrovna ji mám rozečtenou.Poznatky jsou poměrně staré,ale hodně zajímavé.Autorka zdůrazňuje vysoký příjem vit.C,B,A,D,kys.pantotenové ,hořčíku,omega3...,ale většinou jen do doby zlepšení.Nicméně má velmi zajímavé výsledky u chronických a "neléčitelných" chorob.Používá mléko i obiloviny.Nejsem přítel potravinových doplňků,ale tato cesta se mně zdá mnohem přijatelnější a účinnější než klasické léky.

GAPS dieta ,už s jiným autorem,je:

http://zivakultura.cz/zakladni-informace/.
Kopíruji z uvedeného linku: "A jak vypadá taková dieta? Vyznačuje se vynecháním všech obilovin, rafinovaných cukrů a cukru mléčného tedy laktózy. Je plná kvalitních nasycených tuků v podobě kvalitního másla, sádla a kokosového oleje. Je bohatá na ořechy a semínka a potěší také příznivce masa, protože toho tu není nikdy málo. Důraz se klade na způsob přípravy potravin, aby se předcházelo potížím s trávením. Navrací se k tradičním metodám kvašení a nakládání atd. Základem celé diety je kvalitní a dlouho vařený vývar, který patří k tradičním jídlům v české kuchyni. To vše je doplněno kvalitními probiotiky."

Nedokázala jsem vyřadit všechny obiloviny,proto GAPS dietu nedodržuji,ale řekla bych,že funguje.Doma jsem začali s vyřazením pšenice,ponechali jsme si kváskový žitný chléb.Obiloviny jsme však ponechali i když v poměrně malém množství,nejvíce bylo zeleniny.A už to stačilo k poměrně slušnému zlepšení.

Jestli chceš začít,nejdříve si o tom něco nastuduj.Mimo jiné Tě to namotivuje , lépe se pak začíná a hlavně vydrží.

M.


turtle22
Stálý člen
Příspěvky: 89
Registrován: úte 30 lis 2010 15:13
Bydliště: Praha
Dal: 59 poděkování
Dostal: 15 poděkování

Re: Zdravý životní styl a strava

Příspěvek od turtle22 »

milnem píše:Jestli chceš začít,nejdříve si o tom něco nastuduj.Mimo jiné Tě to namotivuje , lépe se pak začíná a hlavně vydrží.

M.
Díky, vyhledávám si další informace:-)


KarelNavratil
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: pon 19 zář 2016 16:29
Bydliště: Olomouc

Re: Zdravý životní styl a strava

Příspěvek od KarelNavratil »

Já se nikdy moc o zdravý životný styl a stravu nezajímal, ale v poslední době jsem měl dost trávicích problémů a tak zkouším do sebe cpát všechno zdravé :). Prý mají dobré a kvalitní potraviny v obchodech My food market a ve světe bedýnek, neznáte je náhodou někdo? Pokud ano, tak poprosím o vaše zkušenosti :)


Míca
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: úte 15 lis 2016 12:28
Dostal: 1 poděkování

Re: Zdravý životní styl a strava

Příspěvek od Míca »

Já kupovala myslím z fresh bedýnky, ale v dnešní době se dají pořídit i dobré věci v normálních krámech a nebo pak ve zdravé výživě. Zkuste vyřadit nebo omezit lepek, mně to při střevních potížích pomohlo:))


Landa48
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pon 17 črc 2017 17:26

Re: Zdravý životní styl a strava

Příspěvek od Landa48 »

Dobrý den, zajímalo by mě, jak jste se dostali ke zdrave strave, resp. podle čeho jste vybírali potraviny, vařili... Tohle téma mě docela zajímá, ale mám pocit, že sama si nevím rady...


VendelinKubelka
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: stř 13 zář 2017 23:24

Re: Zdravý životní styl a strava

Příspěvek od VendelinKubelka »

Ono to přišlo tak nějak postupně samo. Sháněl jsem si informace a experimentoval.


Vyhrodrom
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pon 07 kvě 2018 11:03

Re: Zdravý životní styl a strava

Příspěvek od Vyhrodrom »

Co se týče mořských ryb ve stravě, tak je fakt, že spousta čechů jich nejí dost. Chybí nám pak Omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které jsou důležité pro mozek, oči a srdce.

Teď probíhá soutěž, kde se dají zdarma vyhrát doplňky s Omega-3 a i jako bonus nějaké peníze na ruku
Získejte zde.


Cina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: ned 30 led 2011 12:10
Bydliště: Kolín
Dal: 22 poděkování
Dostal: 213 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravý životní styl a strava

Příspěvek od Cina »

Revmatismus - pakostnice - ischias
Hodně badatelů si myslí, že masové produkty jsou jako zdroj kyseliny močové hlavní příčinou
revmatických onemocnění. Jistě, přebytečná kyselina močová se na tom spolupodílí, obzvláště
u pakostnice. Na rozdíl od masožravých zvířat (která však žerou vše syrové přímo od zvířete), nemají lidé
enzym urikaza, který je schopen kyselinu močovou okamžitě rozložit. Proto je pro nás její přeměna ve
snadněji odbouratelnou moč tak obtížná. Mimoto masožravá zvířata mají podstatně kratší tenké střevo,
takže čas pobytu této kyseliny v jejich těle je výrazně kratší. Další pokyn přírody, že člověk není předurčen
ke konzumaci masa a ryb!
Zahleněné a lepkavé kyseliny z těchto vařených a pečených chlebových a obilných produktů jsou
ještě daleko horší. Ucpávají všechny lymfatické a filtrovací systémy, zabraňují plynulému průtoku
krevního a mízního proudu a z kostí a zubů vytahují vápno.
Vzhledem k tomu, že tento hlen se nedá nijak odbourat, tělo občas přikročí k násilné kúře tím, že ho
jako rýmu vypuzuje nosem. Dostal-li se však hlen již hlouběji, pak se z toho vyplývající nemoci nazývají
bronchitida, zápal plic či astma.
-2-
Objev rakovinových zárodků často znamená konečnou stanici. Za tuto poslední cestu v první řadě
vděčíš konzumaci stravy ze zvířecích mrtvol (chudé na hleny) a pečenému obilnému hlenu! Když to tedy
v těle "táhne a skřípe", poděkuj mazové stravě, kterou denně hltáš. Jen si vzpomeň, co všechno za den "bez
ladu a skladu" zkonzumuješ - podle toho, co ti kdo a kdy předloží! Za to bys měl poděkovat jen sám sobě!
Veškerá škrobová strava, která se nedá zužitkovat, naši vitalitu snižuje! Nezpracovaný škrob by se
v našem těle neměl vyskytovat. Jsme schopni ho ukládat pouze v podobě glykogenu v játrech a svalových
buňkách jako stálou rezervu. Škrob není rozpustný ve vodě. Náš organismus není schopen ukládat čistý
škrob, nýbrž ho musí ihned zpracovat a ukládat!
Veškerá přebytečná kyselina musí být přeměněna v tuky! Při bohaté chlebové a obilné stravě je naše
tělo přetěžováno. Proto velká množství hlenu soustavně snižují naši vitální sílu! Přebytečný mrtvý
škrob je nepřirozený a naši sílu i nervy opotřebovává!
Ovoce je pozitivním stimulantem!
Jak masová, tak strava z obilí bez soli a koření nechutnají. Vyluhovaná mrtvá jídla tyto škodlivé
přísady potřebují spolu s těžce stravitelnými tuky, které se v přírodě v izolovaném stavu taktéž nevyskytují.
Člověk tyto produkty vyrábí v továrnách a mlékárnách a pak je ještě homogenizuje a steriluje.
Ve prospěch délky upotřebitelnosti jsou degenerovány v neprospěch živého lidského těla!
Protože "dobrá měšťanská strava" "v žaludku leží" jako mrtvá hmota, potřebuje další stimulátory, aby
tuto míchaninu učinily snesitelnou. Jsou to alkohol, cigarety, káva, čaj nebo dokonce MAALOX, hliníkový
výrobek proti pálení žáhy. "Dej si jednoho Underberga a budeš se cítit dobře", zní slogan, který určitě platí
pro pokladnu podniku, ale pro tebe? A tak se toto zlo vžene do střev. Ať si "chudák tělo" nějak poradí!
Existuje přece ještě ASPIRIN a mnoho jiných pilulek, aby se tento krám dostal ven. Nějak se nám
podaří symptomy potlačit! Je tady ještě penicilin, když nám "zlomyslné" bakterie chtějí naše žrádlo pomoci
odstranit.
Ale ovoce s vysokým obsahem vitaminu C je lepším a neškodnějším penicilinem! Dále obsahuje
všechny živé vitaminy a minerální látky, které rozpustí nánosy a jako metla "naši podlahu" vycídí. Právě
kyseliny obsažené v ovoci, které se při konečném odbourávání přemění v zásadité, v důsledku vysoké
pohotovosti k použití (rychlíkové trávení) zaručují, že naše tělo může s čistkou začít ihned.
Ovocné plody jsou našimi zapalovacími svíčkami!
Strava sama o sobě, ani ovocná, vyléčit nedokáže. Neexistuje žádná léčivá strava (ani lék či kúra).
Všechny tzv. "dietní kúry" jsou nesmyslem! Jen naše tělo se svou moudrostí je schopno se vyléčit samo,
stejně jako každou ránu, bez našeho přičinění! Musí k tomu pouze dostat příležitost a ne se stále znovu
"nacpávat". Pak musí soustavně uklízet zbytečné nánosy a k vlastnímu léčení se nedostává! Několik dní
půstu a navazující ovocná strava jsou nejlepšími léčebnými zdroji všech nemocí! Víš přece, co říkali staří
čínští lékaři: "1/4 stravy pro tvé tělo, 3/4 pro lékaře!"
Kdo ještě snese "dobrou měšťanskou stravu" je nemocný a má před sebou dlouhou cestu k plnému
zdraví. Tělo se již přizpůsobilo, ale hříchy proti přírodě jsou příliš hluboko zakořeněny a nahromaděny.
Příroda nikdy nezapomíná. Dříve či později přijde spravedlivý trest, většinou neočekávaně! Strava bohatá
na škrob, jako obilí a brambory, je plíživým jedem, který si, bohužel, "daň vybírá" až později!
:D :D :D
Tajemství všech nemocí. :jump:


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“