Léčivky

Moderátor: aNONym

Odpovědět
nika22
Stálý člen
Příspěvky: 37
Registrován: stř 25 čer 2014 21:03
Dostal: 2 poděkování

Re: Léčivky

Příspěvek od nika22 »

Mám ještě dotaz na kalísii.
Rozhodla jsem se vyzkoušet recept přípravu podle zde uvedené příručky (recept na rakovinu, protože chronická borelka tam není a potřebuji, aby to zabralo). Jenže včera jsem našla úplně jiný návod:

http://www.apatyka-frydlant.cz/vyrobky/kalisie-vonna/

Je to tam mnohem podrobněji, včetně doporučení, jakou při léčbě dodržovat dietu.
Vedle receptu, který je v příručce, je i recept na "Protirakovinný olejový balzám"
(3 x denně směs lněného oleje s 30 ml lihového extraktu - jen o něco slabším, než je v prvním receptu). Zdá se mi to moc, to je skoro deci 70% lihu denně... nemluvě o dávce kalísie.

A taky by mě zajímalo, jeslti je skutečně nutné vyloučit pro léčbě kalísií všechny ostatní bylinné a jiné přípravyk. Máte s tím někdo zkušenosti (případně i s tou dietou)?


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kalísie ...

Příspěvek od A(&F) »

nika22 píše:A taky by mě zajímalo, jeslti je skutečně nutné vyloučit pro léčbě kalísií všechny ostatní bylinné a jiné přípravyk.
... při užívání Kalísie není nutno striktně ukončit užívání ostatních bylin (viz např. https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=120651#p120651 , koukni se, kolik dalšího toho krom Kalísie ještě brala), nicméně je samozřejmě nutno si pečlivěji ohlídat možné vzniklé interakce (stejně jako při jakémkoliv současném užívání vícero bylin, popř. medikamentů) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Ladik
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: sob 25 zář 2010 11:30
Bydliště: Nemojov
Dostal: 1 poděkování

Re: Léčivky

Příspěvek od Ladik »

Dobrý den,prosím Anriho zda by mi doporučil něco na vysoký krevní tlak.Zatím zkouším bez úspěchu lysin omega3 a bylinný čaj Hypertonik.Děkuji za odpověď


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: vysoký krevní tlak

Příspěvek od A(&F) »

... na vysoký tlak jednoznačně odvar z kotvičníku ... troufám si směle říci, že během 1 až 3 měsíců bys měl být v pohodě ... :) ...... mmch, v běžně jakém je rozmezí / + max. dosažené meze (když zrovna neexperimentuješ s HCl ;) ) ...

... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Léčivky

Příspěvek od MIRKO »

Vysoký tlak skvěle snižuje ...rybí olej /vitamin A,D3, omega 3 kyseliny/...je neuvěřitelné jak to funguje...možná to souvisí se zlepšením celkového zdravotního stavu...po této terapii...ale chce to čas...tak 2. měsíce....cca 5-10ml rybího oleje denně...klidně ve více dávkách.M.


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
Ladik
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: sob 25 zář 2010 11:30
Bydliště: Nemojov
Dostal: 1 poděkování

Re: Léčivky

Příspěvek od Ladik »

Dobré ráno.Pohybuji se v rozmezí 150-160 na 100-110. Beru 3 prášky a chtěl bych se jich zbavit. Když jsem bral HCL vylétl mi tlak až na 200/180 tak jsem toho rychle nechal.Mám to i psychické u lékaře mám tak o 20 více.Na vyšší tlak mám už nárok je mi 65 let.Doktor by chtěl abych měl 120/80 ale to už je mi blbě. Děkuji.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: vysoký krevní tlak / tachykardie

Příspěvek od A(&F) »

Ahoj Ladik-u, ...

... pls, písni ještě, jak jsi na tom s klidovou tepovou frekvencí ... předpokládám, že ji máš rovněž vyšší, než by odpovídalo Tvé věkové kategorii ... neb to by potom vysvětlovalo, že je Ti šoufl při "normálnějších" (/std.) hodnotách tlaku ...... nicméně, kotvičník řeší aj to ... ;) ...

... jinak zkus také více napsat o všem souvisejícím (anamnéza + diagnóza + životní styl) .... mmch, jak jsi na tom váhou?? ...

... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Ladik
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: sob 25 zář 2010 11:30
Bydliště: Nemojov
Dostal: 1 poděkování

Re: Léčivky

Příspěvek od Ladik »

Dobrý den. Tep 75-80 jsem tak trochu nervák i když jsem v penzi tak když je potřeba jdu 2x týdně pracovat.Teď jěště řeším dvouletý problém s bolestí ramene ,nemohu pořádně zvednout ruku už mám napsanou artroskopii alepořád se jí vyhýbám, porázové vlně teď hilterapie s nevalným výsledkem.Asi zkusím borax.Děkuji za odpovčď


Ladik
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: sob 25 zář 2010 11:30
Bydliště: Nemojov
Dostal: 1 poděkování

Re: Léčivky

Příspěvek od Ladik »

Jo ještě váha 95,výška 185


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: bolest ramene ...

Příspěvek od A(&F) »

Ladik píše:ještě řeším dvouletý problém s bolestí ramene, nemohu pořádně zvednout ruku
... a diagnóza zatím žádná ?? ... ani předběžná ?? ... :ethink: ... nicméně užívej bezinky, neb ty řeší jak neuro, tak i strukturální problémy ... u kostí i svaloviny ...... užívat vnitřně v přiměřeně hojném množství, všechny možné produkty, tj. z květů i plodů (čaje, šťávy, džemy, likér, víno, atd.) ... a na akutní bolesti pak obklady z bezového listí, nejlépe přes noc (vrstvy směrem od kůže: tenká / řídká látka která ochrání kůži před přímým stykem s listy, vrstva rozmělněných/narušených čerstvých listů, igelit nebo potravinářská folie, froté ručník aby se to prohřálo), ... ale pokud jsi alergik (jak jsi kdys napsal), začni s menším množstvím listů, popř. zkrať přiměřeně dobu aplikace ... jakmile se Ti na kůži objeví náznak vyrážky, tak už je moc ... ;) ...... (pozn: ale nejdříve si, pls, nastuduj pravidla zpracování bezinek, neb v syrovém stavu jsi mírně jedovaté) ...
Ladik píše: jsem tak trochu nervák
... i to souběžně řeší "kotva" ... :D ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Ladik
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: sob 25 zář 2010 11:30
Bydliště: Nemojov
Dostal: 1 poděkování

Re: Léčivky

Příspěvek od Ladik »

Diagnosa: chronický impingement sy, omalgie. Děkuji za odpovědi.Ladik


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Léčivky

Příspěvek od A(&F) »

Ladik píše:Diagnosa: chronický impingement syndrom
... v jakém stadiu ?? ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Ladik
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: sob 25 zář 2010 11:30
Bydliště: Nemojov
Dostal: 1 poděkování

Re: Léčivky

Příspěvek od Ladik »

To v lekařských zprávach nemám,je to opotřebením a stářím dělal jsem tšžkou fyzickou práci


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Léčivky

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Ladik píše: .... Teď jěště řeším dvouletý problém s bolestí ramene ,nemohu pořádně zvednout ruku ...
:baby: Jsem se akorát vrátil dom z návštěvy, při které jsem měl příležitost se věnovat přesně témuž problému, tedy dlouhodobé (chronické) bolestivosti a omezené pohyblivosti ramene. :) Chvíli jsem nad hostitelem máchal přes jeho počáteční námitky ručičkama a ejhle, přes mou naprostou neznalost jakékoliv vědistické diagnozy, problém momentálně prakticky pryč. Možná to bude chtít opakovat, ale spíše už to nebude nutné. Tím chci jen říct, že nejúčinější léčivkou se může stát každý z nás.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Léčivky

Příspěvek od poota »

Slavek Krepelka píše:... nejúčinější léčivkou se může stát každý z nás.
Spoustě lidí právě tohle připadá jako sice moc hezký slogan, ale současně nevěří tomu, že by se to dalo prakticky využít, i když by se jim to převelice líbilo.

Přitom už dokonce i vědové zjistili, že lidské tělo má schopnost vyrobit si samo i tak složité látky, jako jsou například efedriny nebo endorfiny. Ovšem v kvalitě, o jaké se celé slavné farmacii ani nesní - naprosto dokonale čisté a bez jakýchkoli vedlejších účinků nebo návykovosti. S jistými rozpaky také vědové hledí na fakt, že se v lidském těle dají objevit nejen nové organické látky, ale dokonce i prvky, které v těle předtím nebyly, zvenku se do něj prokazatelně nemohly dostat a schopnost transmutace zatím stále ještě odmítají.
Ať tak či onak, pokud se podíváme na to, co všechno lidské tělo dokáže úplně samo a automaticky za jeden celý lidský život udělat, tak musíme uznat, že kam se na jeho schopnosti hrabe celá věda i se svým průmyslem. Ve srovnání s lidským tělem je celá chemie, fyzika, farmacie a medicína jenom takové dětské hraní.
Ovšem skutečný potenciál lidského těla se začne objevovat v celé šíři až poté, kdy jaksi "mechanické" schopnosti těla dokážeme řídit skrze jeho "duchovní" nadstavbu. A právě tohleto "řízení" je předem vyloučené, pokud k člověku přistupujeme materialistickým způsobem, podle kterého existuje pouze hmotné tělo, které svými chemickými a elektrickými pochody vytváří myšlenkové pochody.
Ať už tomu někdo věří a nebo je mu jasné, že smrtí jeho fyzického těla se pouze od něj osvobodí jeho nejvlastnější Já, tak faktem zůstává, že tělo má téměř neuvěřitelné schopnosti, které ovšem kupodivu z nějakého důvodu samo o sobě jaksi nevyužívá.
Vypadá to, jako by naše tělo nějak čekalo, až ho o použití nějaké konkrétní schopnosti nebo dovednosti zvlášť a extra požádáme. Jako kdyby naše tělo netušilo, že chceme být zdraví, že chceme aby nás nic nebolelo a abychom byli šťastní a veselí. To se zdá být podivné a nelogické, ovšem jenom do té doby, než se podíváme na náš způsob života. Jak má třeba naše tělo poznat, že chceme být zdraví a štíhlí, když se přežíráme a cpeme do sebe kdejaké svinstvo. Jak má poznat, že chceme žít v klidu a pohodě s úsměvem na líci, když čumíme v televizi na horory, krváky, vraždy a násilí. Ono je asi moc dobře, že mezi naším "vědomím" a těmi ovladači tělesných procesů, které můžeme nazvat třeba "podvědomím", je taková nějaká izolační vrstva, protože jinak bychom na tom byli asi podstatně hůř.
Podvědomí má několik vrstev, z nichž právě jedna určitá má funkci jakéhosi majordoma, který se stará o veškerý provoz našeho těla, v němž "bydlíme". Pokud svého majordoma chceme "zaúkolovat" jaksi komplexně, tedy aby k našemu plnému zdraví směřoval dle vlastního uvážení, pak použijeme autopatii. Pokud chceme postupovat podle svého vlastního rozumu, pak mu musíme svoje požadavky sdělit a nebo s ním přímo komunikovat.
V tom případě si ovšem musíme uvědomit, že co dala příroda našemu majordomovi na dovednostech, to mu ubrala na schopnostech komunikace. Naprosto nechápe mluvnici, nerozumí záporu a uniká mu význam téměř všech sloves, všechno je pro něj "teď". Nejlépe vnímá podstatná jména a o něco hůře přídavná jména a zbytek většinou pomíjí. Takže z prohlášení: "V žádném případě nechci mít nikdy rakovinu!" vnímá pouze "případ" a "rakovina". Případ mu nic neříká, takže zbývá pouze rakovina, na kterou reaguje způsobem: "Rakovina? Nemáme, dodáme!"
Tady vysvítá právě důležitost té izolační vrstvy, přes kterou by pokud možno nemělo k majordomovi proniknout vůbec nic z toho, o čem se s jinými bavíme.
Přes izolační vrstvu k majordomovi pronikáme tak, že si napřed svého majordoma pokřtíme a je celkem jedno jak, třeba John nebo Joe, přičemž by to mělo správně zůstat jenom mezi námi dvěma. Každé naše sdělení tedy začínáme oslovením a celé to opakujeme třikrát.
Vyjadřujeme se slušně, stručně a věcně, například: "Johne, prosím pravé koleno v pořádku.", což ještě dvakrát opakujeme.
Při majordomových komunikačních schopnostech je jasné, že si s ním moc nepoklábosíme. Prakticky z něj nejspíš dostaneme pouze "ano" a "ne". Požádáme ho, aby řekl: "Ano" a počkáme, jakým způsobem to udělá - může to být nějaký pocit v nějaké části těla. Pak ho požádáme, aby řekl: "Ne", které vyjádří buď jiným pocitem a nebo tímtéž pocitem v jiné části těla.
Pokud s námi bude komunikovat, můžeme se od něj nechat vést - je na něj spolehnutí.

S předešlým trochu souvisí i jakýsi "mechanizmus stárnutí". S postupujícím věkem nás na různých místech začíná bolet. Pokud danou bolest přijmeme jako projev stáří, tak se nám zafixuje a dál se úspěšně rozvíjí přesně podle prognóz doktorů. Pokud nám nevyhovuje, můžeme požádat svého majordoma o uvedení do pořádku, což on nám během nějaké doby splní. Dokonce to vypadá tak, že máme jenom nemoci, s nimiž jsme se "smířili", které nám dávají nějaké výhody a nebo které sami považujeme za nevyhnutelné. :D

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“