Připálené Karbanátky

Přesunuté příspěvky s "nulovou" informační hodnotou...

Moderátor: FUP - Moderátoři

Zamčeno
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Graf

Příspěvek od Akord »

Akord píše:Edit [2011-06-06 20:28]: DC motor je podle vás zcela stejný princip a zcela stejná ukázka jako vyklenutý vodič? Takže vlastně říkáte, že vyklenutý drát se točit bude.. Proč jste to neřekl hned??
No a nebo jste záludnější snažíte se nám podstrčit DC motor za vyklenutý drát.
A nebo právě vůbec záludný nejste a jste pouze zahleděný do svých celoživotních vědomostí a jen si u toho trošku nevidíte na špičku nosu.
Fakt mě to s váma nebaví.
Povídám, postavte si vyklenutý drát tak, jak jsem ho udělal na obrázku, nebo alespoň podobně jako Jarin's a pak se můžeme o něčem bavit.
Nabízíte mi sůl, ať si s ní osolím, jak je dobrá... a v pytli bude kamení s tím, že sůl je přeci taky kamenná. a.b
Zkusím opet slušne, nepodsouvejte, ale nejprve se slušne ptejte, ať máte vetší šanci zjistit, co je blíže skutečnosti. Váš vyklenutý drát se točit nebude, protože máte v konstrukci zásadní chybu, která tomu brání. Já ji popsal a vy jste si toho nevšiml. Muj DC unipolární motor se točil, protože uvedenou chybou nedisponuje. Zbytek jsou jalové off topic filosofické pripomínky.

Edit [2011-06-06 22:20]: Já také opět slušně, stále(!) slušně.. Diskuze na toto téma již proběhla, dokonce jsem na vaše námitky vylepšil výpočty a vy jste nadále pokračoval stále stejným způsobem. Vaše další námitky už jsem shledal za chybné, pokud si správně pamatuji. Navíc je evidentní, že Jarin'sův experiment alespoň nějakou vypovídací hodnotu má. Pokud budete tvrdit opak, osobně opravdu musím dost pochybovat o vašem odborném úsudku, nedáte mi zkrátka jinou možnost. Takže pořád dokola, my jsme toho oproti vám (co se týče skutečných argumentů) předložili poměrně dost.

A byl byste moc hodný, kdybyste se přestal chránit tím slůvkem "nepodsouvejte ...". Nikdo vám nic nepodsouvá. Nemůžeme za to, že nám vy podsouváte DC motor jako náhražku za vyklenutý drát.

Dále už nemohu (nemám čas a nechci mít čas) pokračovat v této diskuzi.
My jsme zvedli laťku diskuze alespoň do roviny částečného zdokumentovaného experimentu.
Pokud by vám bylo stydno hrát si na kameramana, je to váš problém a já už se tomu nebudu věnovat.

Na toto téma končím. a.b


Uživatelský avatar
klucka
Starší člen
Příspěvky: 139
Registrován: ned 18 led 2009 23:26

Re: Stanley Mayers pulsni generator s Arduinem

Příspěvek od klucka »

twrdkosh píše:Modernejsi a snadneji nastavitelny Standuv generator pulsu pro vyvijec:

http://haco.mysteria.cz/wiki/doku.php?i ... _generator
Je to funkčné zapojenie ale učinnost je menšia ako z klasickým jednosmerným prudom !!!


Vždy hladaj cestu ako sa to dá... a nie ako sa to nedá !
Dantes
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: úte 10 říj 2006 19:06

Re: Stanley Mayers pulsni generator s Arduinem

Příspěvek od Dantes »

klucka píše:
twrdkosh píše:Modernejsi a snadneji nastavitelny Standuv generator pulsu pro vyvijec:

http://haco.mysteria.cz/wiki/doku.php?i ... _generator
Je to funkčné zapojenie ale učinnost je menšia ako z klasickým jednosmerným prudom !!!
Zase kecáš kraviny.


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Stanley Mayers pulsni generator s Arduinem

Příspěvek od aNONym »

Dantes píše:
klucka píše:
twrdkosh píše:Modernejsi a snadneji nastavitelny Standuv generator pulsu pro vyvijec:
http://haco.mysteria.cz/wiki/doku.php?i ... _generator
Je to funkčné zapojenie ale učinnost je menšia ako z klasickým jednosmerným prudom !!!
Zase kecáš kraviny.
Milý Dante, netvrdím, že máš nebo nemáš pravdu, ale pokud cokoliv rozporuješ, tak je vždy zároveň vhodné napsat i proč. 8) Non

(Jinak se tím degraduješ na úroveň Petera a spol. ;) )


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
klucka
Starší člen
Příspěvky: 139
Registrován: ned 18 led 2009 23:26

Re: Stanley Mayers pulsni generator s Arduinem

Příspěvek od klucka »

Dantes píše:
klucka píše:
twrdkosh píše:Modernejsi a snadneji nastavitelny Standuv generator pulsu pro vyvijec:

http://haco.mysteria.cz/wiki/doku.php?i ... _generator
Je to funkčné zapojenie ale učinnost je menšia ako z klasickým jednosmerným prudom !!!
Zase kecáš kraviny.
Ak máš milý soudruhu pripomienku tak sa vyjadri ku teme prečo si myslíš že máš pravdu a nezasieraj vlákna svojimi sprostými priopomienkami ! Od roku 2006 iba sleduješ čo kto píše ? No 10 príspevkov je fakt tak vela že možeš niekoho kritizovat ! Schovávaš sa ako krtek !!!


Vždy hladaj cestu ako sa to dá... a nie ako sa to nedá !
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Pánové, Boxovárna je vám k dispozici!

Příspěvek od aNONym »

Tobě Klucka doporučuju lehce zmírnit ve vyjadřování. 8) Non

A pokud jsi snad zvyknutý na oslovení "soudruhu", tak ho používej pouze tam, kde ho ocení i ostatní! :?


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
klucka
Starší člen
Příspěvky: 139
Registrován: ned 18 led 2009 23:26

NON

Příspěvek od klucka »

aNONym píše:Tobě Klucka doporučuju lehce zmírnit ve vyjadřování. 8) Non

A pokud jsi snad zvyknutý na oslovení "soudruhu", tak ho používej pouze tam, kde ho ocení i ostatní! :?
čo sa ty staráš koho ja oslovujem soudruhu??? Teba sa to netýka alebo A&F si tiež ty???? Nič zlé a neslušné som nenapísal !!!!!!!!!!


Vždy hladaj cestu ako sa to dá... a nie ako sa to nedá !
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: NON

Příspěvek od aNONym »



The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Martanko
Stálý člen
Příspěvky: 47
Registrován: pon 23 kvě 2011 22:57
Bydliště: Pivo Plzen
Dostal: 2 poděkování

Re: Klucka

Příspěvek od Martanko »

poota píše:
Martanko píše:Asi si pre nich trnom v pete :D Chcu ta vyštavt !
Chtějí jenom to, aby se choval slušně.
Ovšem je možné, ža právě to nedokáže splnit.
Pro většinu lidí to není žádný problém.

Zdravím - poota
No čítal som si tu toho dost...a o plevení vlakien ? Ved tu skoro každý plevý a len do neho sa všedci obuvaju !


Drevený Martinko
Martanko
Stálý člen
Příspěvky: 47
Registrován: pon 23 kvě 2011 22:57
Bydliště: Pivo Plzen
Dostal: 2 poděkování

Re: Stanley Mayers pulsni generator s Arduinem

Příspěvek od Martanko »

klucka píše:
twrdkosh píše:Modernejsi a snadneji nastavitelny Standuv generator pulsu pro vyvijec:

http://haco.mysteria.cz/wiki/doku.php?i ... _generator
Je to funkčné zapojenie ale učinnost je menšia ako z klasickým jednosmerným prudom !!!
Presne s tebou súhlasím máš pravdu !


Drevený Martinko
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Napomenutí za plevelení mimo téma ...

Příspěvek od A(&F) »

Slávek ... 1 napomenutí
Poota ... 1 napomenutí
Hunter ... 2 napomenutí (za poslední dvojpříspěvek) ... + 1 za styl a formu v příspěvcích http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 1186#91186 a http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 1191#91191 , kterými to všechno vyprovokoval ... pozn.: u Huntra již další napomenutí nebudou ...

... A(&F) ...
Naposledy upravil(a) A(&F) dne pon 03 říj 2011 19:51, celkem upraveno 1 x.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Jednoduchý generátor elektriny

Příspěvek od Akord »

poota píše:Takové "střílení od boku" je rychlé a pohodlné, ale velice nepřesné.
Nepresné od toho, kdo s tím nemá zkušenost. Je dost pravdepodobné, že mám odhad na úrovni výpočtu, a počítat to umím také. Spočítám Ti treba celou vrtuli, až je nutno.


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednoduchý generátor elektriny

Příspěvek od huhu »

Akord píše: Je dost pravdepodobné, že mám odhad na úrovni výpočtu
Tak to máme stejně , taky jsem dříve býval namyšlený, ale teď už nemám chybu....


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Jednoduchý generátor elektriny

Příspěvek od Akord »

huhu píše:
Akord píše: Je dost pravdepodobné, že mám odhad na úrovni výpočtu
Tak to máme stejně , taky jsem dříve býval namyšlený, ale teď už nemám chybu....
Hele človeku, príšte se bav na téma technika. Kolik si udelal vrtulí a alternátoru? Já dost, nastínil jsem pred 2 lety i foto.
Napsal jsem tohle:
.. Ak si vezmem plochu krídelok a predpokladám výkonový činiteľ 0.1, čo je pomerne už dokonalý Savoniusov rotor, a povedal by som, že účinnosť gitarového snímača je betón menej ako 1%, tak
Prokaž, že máš lepší odhad, a nemotej sem pošahanou psychologii. Dej príklad, že analogický kytarový snímač s magnetem má účinnost pres 1%, nebo že ten nepovedený strojek má výkonový činitel lepší, než Savonius, jinak je Tvoje výpoveď podstatne vetší plácnutí, než ta moje a nejsi mi primerený partner pro technickou diskusi. Když Ti to povaha dovolí, také mužeš uznat, že to, co jsem citoval je v porádku. Nehraju tady s nekterýma fotbal.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Doporučení ...

Příspěvek od A(&F) »

... pánové (zvláště někteří), začínáte sklouzávat do osobní roviny ... Boxovárna je vám k dispozici ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Zamčeno

Zpět na „Černá díra“