Elektrická/Magnetická indukcce

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Abakuk
Starší člen
Příspěvky: 109
Registrován: čtv 22 kvě 2008 22:10
Bydliště: Náchodsko

Dotaz

Příspěvek od Abakuk »

Dobrý den,
chtěl bych se jen zeptat jestli když teda budu otáčet magnetem kolem kliníku,tak jak se v něm naindukují výřívé proudy jestli nebudou vlivem naindukování těch výřivích proudů působit nějaké síly proti otáčení magnetu.
Předem děkuji za odpověd.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Ať už budeš točit magnetem nebo hliníkem bude se to brzdit vířivými proudy,čím blíž budou magnet a hliník tím větší odpor a teplota.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Výpočet nízkovýkonového měnič napětí+katalog IO pro měniče

Příspěvek od Barbucha »

Tak panáčci, došlo k nejhoršímu a musel jsem počítat akumulační měniče. Protože jsem lemra líná a kalkulův stroj je pro mě dnes již zastaralý nepochopitelný vehykl, dělám všechno přinejmenším v excelu. No jelikož jsem nikde na netu nic podobného nenašel a možná by se vám to mohlo hodit, Tu máte. Jsou to klasické zapujení a mnohdy řeší za pár facek nákladnou výměnu nového trafa, když chybějí napětí, nebo velmi slušně řeší bateriové napájení OZ, jako v mém případě u Gaussemetru. V excelu jsou výpočty, snad dobře pochopitelné, co je potřeba je v legendě. Další dokumentace je v orig PDF, bohužel v angličtině, takže neználci jako já budou mít kapku problém. Ještě pro vaší informaci, i když se datascheety AN920-D-78S40 zdají býti stejné, opak jest pravdou první je od ON semi a druhý od Motoroly a je o něco obsáhlejší.

čus

Ještě přehledový katalog IO pro měniče různých výrobců se zařazením podle typu měniče
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
petertn
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 06 lis 2008 21:03

Indukční ohřev

Příspěvek od petertn »

zdravim vas
mam prosbu ohaladne pomoci s ind ohrevom. ide mi o ohrev pretekajucej kvapaliny v hlinikovej trubke pomocou indukcie
zaobera sa tym niekto?


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Ahoj mrkni semhle ale nevím jestli je to pravé co potřebuješ ;)




http://www.danyk.wz.cz/


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
petertn
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 06 lis 2008 21:03

Příspěvek od petertn »

popozeram to, ide mi o ohrev oleja vo vstrekoch do dieslu aby bola dosiahnuta potrebna teplota, resp zabezpecena


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Prečo tak zložito, odporovo to nestačí?


petertn
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 06 lis 2008 21:03

Příspěvek od petertn »

nesmie sa to pripalit a musi to mat dostatocny vykon (resp na urcitej dlzke trubky) aby to ohrialo ale neprepalovalo olej


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

vyhřívání paliva

Příspěvek od la »

petertn píše:nesmie sa to pripalit a musi to mat dostatocny vykon (resp na urcitej dlzke trubky) aby to ohrialo ale neprepalovalo olej
Nejschůdnější řešení problému navrhl Akord a to odporový ohřev,jen je potřeba dobře stabilizovat teplotu a to podle druhu ohřívané látky protože každá látka (palivo)má jinou tepelnou kapacitu.Tudíž v tomto případě by nemělo mít ohřívadlo velkou tepelnou setrvačnost.A mělo by mít dobrý termostat.
http://cs.wikipedia.org/wiki/M%C4%9Brn% ... 1_kapacita


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Termostat a lze si pohrát s teplosměnnou plochou,objemem kapaliny a rychlostí průtoku........... na indukci bych si v tomto případě nevsadil.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

vyhřívání paliva

Příspěvek od la »

U indukčního ohřevu paliva,by mohlo docházet k nežádoucím jevům .Nejhorší z nich by byl místní var ,proto,že určitě nebude zaručena stejná mag,vodivost v celém objemu a mohlo by to naopak vyrábět přiboudliny přímo v palivu i když by v celkovém požadovaném objemu teploty nedosáhlo.Myslím,že se dokonce ohřívače paliva pro naftové motory vyrábí.
Např:
http://www.rostlinnyolej.cz/index.php?p ... &Itemid=57
http://www.rostlinnyolej.cz/cs/prisluse ... iva/2.html


petertn
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 06 lis 2008 21:03

Příspěvek od petertn »

jj to poznam, ja nemam problem zohriat ten olej na tu teplotu co potrebujem, mam 2x 4000w tepelne vymenniky za sebou (voda-Olej) ale potreboval som dohrievat vstrekovacie potrubie

http://www.dieselveg.com/injection_pipe_heating.htm


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

....?

Příspěvek od la »

petertn píše:jj to poznam, ja nemam problem zohriat ten olej na tu teplotu co potrebujem, mam 2x 4000w tepelne vymenniky za sebou (voda-Olej) ale potreboval som dohrievat vstrekovacie potrubie

http://www.dieselveg.com/injection_pipe_heating.htm

Hm tohle to ohřívá ale kovový trubky ,palivo tudíž nepřímo a vylepšit to půjde asi při tom tlaku uvnitř, amatérsky těžko.


petertn
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 06 lis 2008 21:03

Příspěvek od petertn »

jj, su tam dost vysoke tlaky, sa mi to zdalo asi ako najlepsie riesenie, ten indukcny ohrev, vlastne by to hrialo trubku po celej dlzke trubky kde bude namotana cievka


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Zase to s tou teplotou nesmíš přehnat. Vstřikovací tryska všech systémů obsahuje pružinku která má tepelný limit. Při výpočtech limitů je brán v potaz i chladící potenciál paliva. Takže ohřev za čerpadlem ano, ale do 50 stupňů.


Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“