Éter -a co o něm už víme

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

zaujalo

Příspěvek od martin11 »

...problem kolem focení mě opravdu zaujal....ale nemohu přenést přes profesionální fotografické srdce postupy které se nedají sloučit....takže...čekám na Vaše příkazy ...co , kde fotit....já to opravdu chci zkusit...ale ne tak, že vypnu barvy v tiskárně.....to po mě nechtějte....když to někdo zkusí je to jeho věc...přeji uspěch a hezký zbytek dne...martin11 :lol: p.s.každý den se znova rodíme...každý den je náš celý život... :idea:


... věřím, že se " TO " povede ......
pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

He.

Příspěvek od pepo.bn »

Žltá čiara , známa v minulosti ako čiara D3 (Janssen a Locker (1869)) patrí prvku "Slnka" , to jest Helium . Kto pozná "cesty" ako tento prvok vzniká , pochopí aj súvislosti . PePo


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

He

Příspěvek od 1220 »



Kolemjdoucí

Re He...

Příspěvek od Kolemjdoucí »

Moje upřímná gratulace k tvému příspěvku,PePo.

Martine11,profík ( a neber to prosím osobně ) se drží naučených vzorců a odmítá připustit to,co se vymyká zažitým představám.Tedy nic nového pod sluncem.Proto jsme tam,kde jsme (tedy mimo toho,co se netýká tebe- tedy nutné loajality k obci vědecké).
Kdybych měl parafrázovat některé naše myšlenky například na Teslu,bál bych se,že mne bude chodit za trest v noci strašit.Dnes je už přece možné vyfotit či nafilmovat i prakticky nemožné,proto m.j.víme,že i bezoblačný prostor a země si neustále a bez přestávky vyměňují energie v podobě nejrůznějších výbojů,ale co z toho,když nevíme proč.O několik pater výš probíhá to samé,jen zdá se opačným směrem,zato jistě s větší intenzitou (že v určitém spektru,se už bojím napsat).
Nejsme pány svého (všeho) konání,to je důležité si uvědomovat.Záměrně a soustavě utlačujeme svého ducha,což vidíme i na tom,že nikoli láska,ale paradoxně katastrofy jsou jedině schopny nás sjednocovat.A až se pohár naplní,krev a déšť slz se promění v potoky(jak popisují význační známí i neznámí proroci všech dob),teprve pak budeme schopni myslet a být povzneseni duchem.(Ovšem bojím se,že zase jenom do chvíle,než sami na sebe začneme vymýšlet omezující zákony).

Přeji všem mnoho úspěchů


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

rozumím

Příspěvek od martin11 »

...Vaše výzva byla skrze mne adresovaná VŠEM...ačkoli nerad...se srdcem na dlani...na rozdíl od Vás...KOLEMJDOUCÍ.a BEZEJMENÍ..jsem skutečný a čitelný....na netu nje moje komplet adresa i fotka....za nic se nestydím za nic se neskrývám vím co vím a snažím se pomoci...paraela je JiMi... :bye: ....ptám se sám sebe...proč s Vámi ztrácím svuj drahocený čas...ve fotografii si jsem jistý....tečka....naběhl jsem si , jen proto , že jsem dobrák a myslím to dobře...nebo jsem za blba, že VY..něco víte...tušíte ...a snažíte se o nemožné z mého hlediska....fotografie je celkem probádaný obor a myslím , že vám neukáže víc než je schopna....není to živý organismus - mozek ...se svými vyjmečnými a neznámými vlastnostmi....jestli je mezi námi někdo , kdo vypne na tiskárně nějakou barvu a bude to vydávat za úspěch tak mě ho je líto...znám různé neběžné postupy i z vlastní praxe...tak se konečně vyjádřete.....co pro vás mohu udělat...jinak mám jako hobby svoje magnety a tam jsem se už profiloval...vím , že to není moc...ale jsem sám se sebou spokojen....sečteno podtrženo....Pane KOLEMJDOUCÍ & SPOL noname....napište kdykoli cokoli...jsem ochoten spolupracovat...ale výzvy typu...nepochopil jste...nečtete...atd.....nepochopil - nečtu - ...čtu a nechápu.....sorry ...jsem nen blbej fotograf....Váš martin11 tentokrát bez veselého smajlíka


... věřím, že se " TO " povede ......
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Martinovi , Kolemjdoucímu, i ostatním

Příspěvek od 1220 »

Prosímtě člověče, vždyť tady jde o nadhled a hledání cesty, vůbec nešlo, aspoň podle mne, o nic osobního.Být se sebou spokojený sice zní dobře, cíl to ale může býti jen dočasný.Mělo by nás zajímat vše co se točí kolem vznikání helia, ale zároveň se to točí kolem uvědomělosti, nebo jak to nazvat, čtenářské obce,obce čtenářů, ze kterých, když je to chytne a dosáhnou tam, by mohli být nadšení pokusníci, kteří si své poznatky předají, aby mohli jít
rychleji dopředu. Je to velké téma a žáci holt zlobí, ale zlobí opravdu ze své vůle, nebo to tak prostě většinou vychází? Možná proto se musí pořád stavět a bořit, aby se esence pravdy dostala aspoň k někomu :idea:
Přeju všem hezký příští den.
K.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: rozumím

Příspěvek od NAVAR »

martin11 píše:...Vaše výzva byla skrze mne adresovaná VŠEM...ačkoli nerad...se srdcem na dlani...na rozdíl od Vás...KOLEMJDOUCÍ.a BEZEJMENÍ..jsem skutečný a čitelný....na netu nje moje komplet adresa i fotka....za nic se nestydím za nic se neskrývám vím co vím a snažím se pomoci...paraela je JiMi... :bye: ....ptám se sám sebe...proč s Vámi ztrácím svuj drahocený čas...ve fotografii si jsem jistý....tečka....naběhl jsem si , jen proto , že jsem dobrák a myslím to dobře...nebo jsem za blba, že VY..něco víte...tušíte ...a snažíte se o nemožné z mého hlediska....fotografie je celkem probádaný obor a myslím , že vám neukáže víc než je schopna....není to živý organismus - mozek ...se svými vyjmečnými a neznámými vlastnostmi....jestli je mezi námi někdo , kdo vypne na tiskárně nějakou barvu a bude to vydávat za úspěch tak mě ho je líto...znám různé neběžné postupy i z vlastní praxe...tak se konečně vyjádřete.....co pro vás mohu udělat...jinak mám jako hobby svoje magnety a tam jsem se už profiloval...vím , že to není moc...ale jsem sám se sebou spokojen....sečteno podtrženo....Pane KOLEMJDOUCÍ & SPOL noname....napište kdykoli cokoli...jsem ochoten spolupracovat...ale výzvy typu...nepochopil jste...nečtete...atd.....nepochopil - nečtu - ...čtu a nechápu.....sorry ...jsem nen blbej fotograf....Váš martin11 tentokrát bez veselého smajlíka
Martine,
vážím si Tvojí iniciativy, nezjištnost co se týče pomoci má velkou hodnotu. Každý svůj svět vidí jinak a co se týče komunikace přes internet a písmenka tak tomu moc nefandím. Je to jak polívka z pytlíku, prostě instantní, umělé. Lidi jsou určeni aby si promluvili na živo, třebas někde u piva, pak se lépe pochopí. Jinak komunikaci chybí náboj momentu, výstižnost, prostě dostat se na stejnou vlnu přes dopisy je problém.
Mám takové heslo: "Dávej víc, nečekej nic" Pak je člověk spokojený a není zklamaný.
Přeji pěkný den


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

focení bi fi cívek

Příspěvek od 1220 »

S Martinem se chceme sejít na focení, ale nějak o těch cívkách moc nemám anung. mám akorát tedˇhotové do Saova dráťáku, kdyby byl nějaký oscilátor
Představa ni celkem chybí.
Jak dál ?
K.
To mělo být soukr k Navarovi, ale takto je to lepší. Upravi ljsem to.


Kolemjdoucí

Můj dík...

Příspěvek od Kolemjdoucí »

Ano,to je známka za slušnost.Kdybych rovnou po tomto příspěvku:

"...SOS...ví někdo co je žluté spektrum ???....viz příspěvek KOLEMJDOUCÍ....vytisknout foto ve žlutém spektru..!!!... pak také nezném případ , že se něco může fotit jen ve dne....zvláště nějaké technické zařízení...ale budiž, ne každý je dobře vybavený..."

bez obalu a na rovinu napsal,co si myslím,byl by klid.

Můj velký dík patří všem věčně nespokojeným-bez nichž by už bylo vše vynalezeno.Zároveň je prosím,aby se nenechali odradit a ve svém úsilí šťourat a vrtat do jedině správných pouček vytrvali a své, byť sebevíc na hlavu padlé a nepochopitelné myšlenky neuzavírali do trezorů (kdo to po vás má dohledávat?).Zároveň všem výše jmenovaným s radostí odpouštím anonymitu-nevidím totiž příčinnou souvislost mezi tím,jak se jmenujete a tím,co sdělujete.

Přeji mnoho úspěchů.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

test venku

Příspěvek od la »

Foto na sluníčku ,nejsou ani upravené histogramy, ani přehozené barvy. :oops:
1,pohled do přírody infra,
2,thotova virgule (manželka říká že hřeje,Sao že ho to brní,já cítím něco
jen pod širým nebem, spíš teplo) infra
3,obyčejné foto

PS:a je si s čím hrát ve fotoshopu.(mám toho 21MB)
Přílohy
Snímek 245.jpg
Snímek 253.jpg
Snímek 243.jpg
Naposledy upravil(a) la dne pát 06 čer 2008 19:01, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

test venku 2.

Příspěvek od la »

Nilský kříž ocel stabilizovaná proti korozi včelím voskem 12cm krát 6cm .normal a infra zase neupravené fotoshopem a to už je všechno ono to zabírá Rivalovi asi moc místa.(když se bude zlobit :color: tak to smáznem) :oops:
Přílohy
Snímek 229.jpg
Snímek 224.jpg


Kolemjdoucí

Testy

Příspěvek od Kolemjdoucí »

Zdravím,
pěkná ukázka,takhle jsem si to nějak představoval,fandím praktikům.

Karle m, byl tvůj příspěvek o bifi cívkách směrován na mne?Pokud ano,k nim nemám vůbec nic.

Přeji mnoho úspěchů


Kolemjdoucí

Vlastní svět...

Příspěvek od Kolemjdoucí »

Já si o sobě žádné iluze nedělám,jednou se do mých zápisků začetla přítelkyně a řekla,že vůbec neví,co píšu.To mne skutečně ohromilo,dosud jsem předpokládal,že dokážu věci vysvětlit rozumně.Ale kritika byla naprosto nezaujatá a upřímná,takže od té doby se hlídám a vím,že žít v jiném světě se do projevu k druhým nepříjemně promítá a vede k nedorozuměním,tož tak.
O praktické stránce cokoli složit ani raději nemluvím,v tomto směru jsem levák.s tím už nic moc nenadělám.

Takže praxi zdar.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

focení

Příspěvek od la »

Ještě bych chtěl dodat dva odkazy,
o focení a co s obrázky:

http://www.fotoroman.cz/techniques/infr ... nfrasvětlo

a kde získat fotoshop free:

http://free.gzk.cz/adobe-photoshop-cs4- ... nload.html


Kolemjdoucí

focení

Příspěvek od Kolemjdoucí »

Díky za odkazy,la,

ten Martin11 mi nasadil brouka do hlavy,už to nemohu přehlížet,sice pro mne bude výsledek z původní dokumentace stále primární,ale s tím tiskem mne opravdu rozhodil,to už tak nenechám,mám tedy o práci postaráno (naštěstí o svých aktivitách rozhoduji výhradně sám).Projel jsem bleskově problematiku tiskáren a barev,stáhnul grafy,tak uvidím.Kdyby šla ona fotografie zařídit softwarově,bylo by to uvedeno-je to logicky jednodušší.Ale není.
Takže práci zdar,není nad to uplést bič sám na sebe.

Přeji mnoho úspěchů


Odpovědět

Zpět na „Universum“