Moje úvahy o živote

Společenské dění u nás i ve světě.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno.....

Příspěvek od jarda ovčák »

Takže budoucnost.....
Od malička si v hlavě hraju hru, která se jmenujer CO SE STANE KDYŽ....
Drtivá většina otázek má odpověď ano či ne.... kompromisy bývají velice vzácné.
Co se stasne, když.....půjčím známému peníze??, Přijdu o ně, protože nemá důvod mi je vracet bez ohledu na cokoli..... Co se stane, když dobrému kamarádovi půjčím peníze??? Vrátí mi je a bude si jist cenou našeho přátelství, a nebo mi je nevrátí a vymění finanční benefit za přátelství, tudíž bude darem zjistit, že stálo na hliněných nohou......
Každý můžeme díky dedukci a zdravému střízlivému rozumu zjistit vývoj osobní budoucnosti na jednu nebo více generaci dějů či uzlů událostí. Pokud jste empatik a vidíte do lidí jako do hubené kozy, pak máte problém. Bude vás srát, že vám lžou do očí. Máte pouze dvě možnosti... Tvářit se, jako by se nechumelilo a využít momentu překvapení, nebo uhodit okamžitě s rizikem neadekvátních reakcí. Někdy opravdu není na výběr.
Děláme si s budoucností starosti... Nemusíme, páč každej zvlášť si děláme svoji vlastní budocnost a pokud se někdo bojí, tak tutově ví proč.
Hospodař tak, jako by jsi měl žít 500let a modli se tak, jako by jsi měl zítra jít z domu nohama napřed......
Jsme zde na skok a zvedáme hlavu příliš vysoko od žlabu.... Za pár let se naše budoucnost ukončí a neškytne po nás živá duše.
Sami máme v duši bordel a chtěli bychom řešit mechaniku nebeských těles a camrat do nesmrtelnosti chrousta.
Každá budoucnost začíná a končí u nás samotných. Je výhradně na NÁS,jak to bude či nebude. Je to naše osobní zodpovědnost a bylo by pošetilé házet ji na kohokoli jiného.
A že na nás po smrti čeká království nebeské??? Nu tak kupředu, způsobů jak urychlit nástup do lepšího levelu je fůra...... Nač čekat....


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: mno

Příspěvek od huhu »

pokr píše:Huhu, mýlíš se, čtu dobře a všechny,
pokre nečteš
to bys nepsal toto :
pokr píše:Vy chlapci vůbec netušíte, do jakého průseru se Evropa řítí. Být vámi, obdělával bych zahrádky, ryl zemi, sázell brambory a sel zeleninu pro vlastní potřebu (bude-li i na prodej druhým, tím lépe)
Protože se to dávno probírá a třeba ve vlákně "Výbava vhodná při kolapsu civilizace" na čtvrté straně máš i detaily k tomu , kolik půdy a techniky potřebuješ. ( snad máš dostatek ) Nebudu ti hledat všechno a seznamovat tě s každým nickem. Zrovna moudrý Navar je všeobecně známý svým hospodařením a nadvýrobou česneku.
Probírala se i tebou právě objevená nutnost bránit si svoje.

Buďto nečteš, nebo si nepamatuješ.


pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Ovčáku

Příspěvek od pokr »

teď jsi tomu teprve nasadil korunu, jen co je pravda :shock:

Jsi vedle jak ta jedle.


Huhu, já se nezajímám kde co kdo píše. Takových informací, které ale nikdy veřejně nezazněly jsou tisíce. Teprve potom bys nad nafoukaností a nadutostí člověka zaplakal :!:

Jsi taky vedle.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Huhu,

Příspěvek od pokr »

"Výbava vhodná při kolapsu civilizace" je tak obecná široká fráze, že preventivně platí pro každou dobu.

Co kromě toho ještě víte, kdy, jak, s kým a proti komu? Tak se pochlubte, nestyďte se přece, jen do toho!
Jak k těm změnám dojde u nás, důvody, čas, důsledky....víte taky?

Obvinit někoho by vám šlo, ale sám jste občas jaksi důsledně nedůsledný. Já psal, že vše od vás, od huhu, od té doby co spolu komunikujeme jsem dobře pročetl a taky jsem zdůvodnil, proč na každou jednotlivou ptákovinu neodpovídám. Tedy nešlo o jiná vlákna. V nich se připravovat můžete, to chválím, bude vám to všem jenom ku prospěchu.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
Majkl1
Stálý člen
Příspěvky: 83
Registrován: úte 31 kvě 2011 5:47
Dal: 1 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: mno.....

Příspěvek od Majkl1 »

jarda ovčák píše:Takže budoucnost.....
Od malička si v hlavě hraju hru, která se jmenujer CO SE STANE KDYŽ....
Drtivá většina otázek má odpověď ano či ne.... kompromisy bývají velice vzácné.
....
Tady musím oponovat. Nikdy ve skutečnosti nejsou jenom dvě možnosti. Naopak jejich nekonenčé množství (bráno do detailů). Toto je klasický přístup moderní vědy, která jak už z tohoto celého fora vyplývá, je nejnom omylná, ale vyloženě je vedle. Není žádné jen "buď správně nebo špatně, ano či ne, 0 nebo 1 atd." Každý děj se může usktutečnit tolika způsoby, jakou má člověk představivost. Když malou, tak jen dvěma. :P


pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Re:Re: mno.....

Příspěvek od pokr »

Tady musím zase já Majkle1 oponovat.

Není pravda, že možností je několik, natož nekonečně mnoho. A to s detaily nijak nesouvisí. Odpovědí vždy bude ANO či NE. Myslím tím konkrétní případ vrácení peněz jak jej uvedl Ovčák.
To skutečně s představivostí nijak nesouvisí. Jde o právě tak drsnou realitu, jakou ve skutečnosti prožíváme.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re:Re: mno.....

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Ale souvisí Pokre. Kámoš uhyne a prachy vrátí jeho tchýně. Hned z toho máš ano i ne.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

O co tedy jde Křepelko?

Příspěvek od pokr »

O prachy, anebo toho kdo je vrací? Důležitý je snad jasný výsledek - vrátí/nevrátí. Tak s tím už nekruťte.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

P.S: O co tedy jde Křepelko?

Příspěvek od pokr »

Omlouvám se za jistou míru neodůvodněného buranství v oslovení a také kratičké, ba přímo telegrafické odpovědi, aby bylo jasno i druhým.

Tedy, co bylo fundamentální starostí Ovčáka při myšlence zapůjčení peněz kamarádovi? Vrátí se mu, či spláče nad nimi? A pokud problém takto formuloval, všechno ostatní kolem jde stranou jako nepodstatné.
Jedinou větu bych snad měl ještě dodat - jednoduchá odpověď typu ANO-NE se vyskytuje velice ojediněle. Častěji se na "odpověď " která v pravém smyslu slova ani odpovědí není, nabalí i jiné, s původní událostí nijak nesouvisející, časově i po stránce obsahu zasazené úplně jinam. A pokud si s tím interpret neporadí, vyjde to nastejno, jako kupř. vlastnictví mobilu ve třicátých letech. Netušíte totiž, k čemu by taková věc mohla být dobrá a kam ji zařadit. Pak nelze jinak než buďto mlčet, anebo přepsat doslovné znění onoho obsahu a jak se čas nachýlí a technologie vyvíjí, bude mu přiřazen smyl.


Takže, zdravím rovněž - Ahoj Slávku ;)


co nevíme, neznamená, že neexistuje
Majkl1
Stálý člen
Příspěvky: 83
Registrován: úte 31 kvě 2011 5:47
Dal: 1 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re:Re: mno.....

Příspěvek od Majkl1 »

pokr píše:Tady musím zase já Majkle1 oponovat.

Není pravda, že možností je několik, natož nekonečně mnoho. A to s detaily nijak nesouvisí. Odpovědí vždy bude ANO či NE. Myslím tím konkrétní případ vrácení peněz jak jej uvedl Ovčák.
To skutečně s představivostí nijak nesouvisí. Jde o právě tak drsnou realitu, jakou ve skutečnosti prožíváme.
Vrátí je. Nevrátí je. Vrátí jen část. - tři základní možnosti
Původní otázka zněla zda je vrátí, čímž lze chápat buď zda je vrátí /nevrátí nebo zda je vrátí on/někdo jiný. - další základní možnosti.

Tyto dvě základní lze libovolně kombinovat. To už je dost možností.

Bráno čistě materialisticky - vrátí/nevrátí ty samé peníze? (seriová čísla bankovek) - další kombinace předchozích. (boty byste chtěl taky vrátit ty samé :P )

Napadá mě mraky dalších možností. Takže mám trochu rozpor ve vašem celkovém postoji. Buď jste skalním zastáncem současného postoje civilizace k myšlení a vše musíte vidět černobíle nebo patříte mezi ty, kterým vrtá v hlavě proč je tamto takové, když by to mělo být makové. Vždyť příroda samotná je důkazem, že dvě možnosti nestačí.
I samotné budoucnosti (pokud jsem vás dobře pochopil) které jste popisoval tomu odpovídají. Možností budoucností je mnoho (hlavní rysy se dle vás měnit nedají, ale vše ostatní ano). Není a sám jste to napsal :
"A to nemluvíme o dalších možnostech, které obě varianty ještě obcházejí. Tedy evidentně, asi, nevím, jich existuje vícero vedle sebe a aby to nebylo tak jednoduché, vzájemně se neovlivňují. Má-li kdo informaci z budoucnosti - tady dáváte příklad, že "se vyplní až já, tedy pokr, budu chtít", tak to je pravda, vždycky nejsou fixované na náš lidsky vnímaný čas. Té variabilitě tímto poměřováním stěží jen porozumíme.
Budoucnost rozhodně měnit lze. Ovšem tady leží dvě podmínky a pod nimi nespočet dalších"

Je to úplně stejné jako s tím půjčením peněz. Primitivní pozorovatel by si řekl:
konkrétní budoucnost/navrácení peněz bude nebo nebude.
Jiný pozorovatel vidí další možnosti. Mám v tom guláš nejenom já. Ale o tom to je, hledat odpovědi.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Vono to tak bude

Příspěvek od NAVAR »

Palo píše:S tou budoucností, že to půjde do hnoje je jasný. Možná jinak, ale přesto. Málokdo na tomto fóru o tom pochybuje. Avšak málokdo mimo toto fórum o tom vůbec přemýšlí.
Ti naší mafiánští vládcové mají pocit, že jim ubývá, tak přidávají na daních. Lidi je nezajímají, kdyby jo, tak by už bylo dávno zrušený zdravotnictví a bylo by požehnáno bylinkářství a dalším jiným starým osvědčeným metodám léčení.
Lidi jsou vesměs dobytek - třebas ovce, který se ještě ani nenaučili békat, natož přemýšlet o budoucnosti a dělat odhady, co se bude dít. Tyhle ovečky nepřemýšlejí, jak vycházet s penízkama a kde a jak ušetřit, ale dívají se na to, esi mají hezké oblečení a moderní telefón, a kde pracovat víc, aby měli na další krámy, co brzy vodendou.

Tuhle jasný důkaz na mě bafl včera, že ti lidi si ani neváží toho, co pro ně někdo jiný udělál:
Přisla za mnou sousedka, že se její dceři poskakuje vír virů na obrazovce u kompjůtru. Tak jsem se s tím u nich mořil celý vodpoledne a nakonec jsem zvolil reinstál, páč byl už načatej i systém. Mořil jsem se s tím celej druhej den - zálohy, reinstal, instalace softů a nastavování. Nakonec jsem večer kompjůtr s úspěchem odevzdal.
Druhej den jsem hlídal caparty, všechno mi snědli a chtěli ještě. Jelikož nemám zkušenosti s nakupováním s capartama, tak jsem poprosil tuhle mladou slečnu, esi by mi skočila pro rajčatovej protlak. Odpověď byla, že má mokrý vlasy, tak jsem jí řekl, že to nespěchá. Asi za 20 minut za mnou doběhla její mama s rajčatovýma protlakama a že za to nic nechce. Pak jsem k nim došel ještě neco řešit a její dcerka mi odpověděla, že je pátek a že se jí nechtělo převlíkat. Její mamy si velmi vážím, ale tohle mě opravdu zaskočilo...

Tyhle mladý lidi asi nechápou, vo čem to je. Asi si myslí, že to je všechno jen o prachách nebo co, že to je povinnost mamy "to srovnat". Čekal jsem, že bez debat do teho kšeftu skočí, ale tohle mě opravdu překvapilo... Makat nebudou a rodiče ať skáčou - nový hadry, aby byli IN a neměli nejhorší telefón ve třídě. Komu nefungují videa na mobilu, tak je těžce OUT.

Soběstačnost, jak psal Merlin, se týče jídla, zdraví a energie. Takže zahrádka bude nutností, zdraví jakž takž už zvládáme a energie je výzva. Někdo už má, někdo hledá.
Nemakačenka a ukňouraný osůbky pohynou, aspoň bude klid... Enem to chce neco na obranu před zlodějema, třebas prak. Anebo ešče nejakej elektrickej bič, když už, tak už :lol:

Já už trénuju. Tento rok máme nově pronajatou zahrádku, dneska jsem sekal trávu, zalíval, atd. Chce to ale neco většího, enem tenhle plácek mě neuživí...
A to si ještě uvědom že tahle mladá generace nám bude vydělávat na důchody. No spíše nebude vydělávat. Je potřeba se podle toho zařídit.
Jo a správnýcho člověka aby jsi dneska pohledal, je jich žalostně málo.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vono to tak bude

Příspěvek od Palo »

NAVAR píše:A to si ještě uvědom že tahle mladá generace nám bude vydělávat na důchody. No spíše nebude vydělávat. Je potřeba se podle toho zařídit.
Jo a správnýcho člověka aby jsi dneska pohledal, je jich žalostně málo.
No pochybuju, že nějaký důchody budou... No na druhou stranu, možná jsem byl stejný, to už teď nedokážu ohodnotit. Časem se člověk mění a já se v něčem změnil sakramentsky dost... Ale je fakt, že v 16 letech jsem byl už zaměstnaný ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re-kapitulace

Příspěvek od huhu »

pokr píše:Telegraficky:

1. Pád vlády je nevyhnutelný, myšleno trojkoalici. 100%

2. VV se od vlády odtrhnou - ať již dobrovolně či nikoli, to nehraje podstatnou roli. 100%

3. Vypsání předčasných voleb 100%

4. Obsazení poslanecké sněmovny ČSSD, KSČM, ODS, SZ. 100%

5. Vítězové voleb-pořadí: ČSSD 43,6 KSČM ODS SZ 100%

6. Pravice v opozici, levice ve spolupráci

7. Info až do zlomového roku 2016 k dispozici existuje už bezmála rok :idea:

8. Jste na řadě :idea:
pokr píše:Klídek huhu, do 2016 rozhodně čekat nemusíš. Kupříkladu Veverky byly profláknuté už dávno před volbami, ale lidé jsou slepí, ač mají oči a neslyší, byť mohou.
O pádu vlády se jedná už minimálně od ledna t.r., takže letos huhu, ne až někdy. Vy jste jak ty jezinky - jen dva prstíčky tam strčíme a hned zase půjdeme. Jo, velký kulový, chcete pak celou ruku :? Takže ne bez dat, letos vypadnou veverky, letos, identito bez tváře :lol:
pokr píše:a zmýlím-li se byť jen v jednom jediném bodě a události naberou jiný spád, můžete mě považovat za lháře.
...............

Škoda


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Moudrý NAVARE,

Příspěvek od huhu »

huhu píše: Bude hladomor , budou nemoci.
Už to začíná

http://www.novinky.cz/ekonomika/256097- ... zpravy-dne

Řecko neni Argentina. Řecko je součástí stejné Unie jakko my.


Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje úvahy o živote

Příspěvek od laik »

huhu
ono to má i jeden pozitivní aspekt.... lidé se budou pídit po alternativách léků a poznají že většinu léků vlastně napotřebují, že na vše je nějaká přírodní alternativa.....


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“