VE Pulsní Motory/Generátory

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

VE Pulsní Motory/Generátory

Příspěvek od jeff »

S magnety si rád hraju já. Prozatím mám vyzkoušené 2 verze rezonančního motoru, umístil jsem zde celé téma, ale není zde o to valný zájem. Nejsou k sehnání feritová U jádra větších velikostí, tak je konstrukce ztížená.
S motorgenerátorem, který jsi sem dal máš nějaké zkušenosti?
Jeff


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Robert George Adams

Příspěvek od Waldes »

Asi to sem nepatri ale treba si pripomenut priekopnika volnej energie ako bol
Dr. Robert George Adams

2nd September 1920 - 10th May 2006

Aged 85

Robert George Adams passed away on the evening of 10th May 2006 in Whakatane Hospital, after recently suffering from a stroke which paralyzed his left side.

Robert was buried on Tuesday 16th May in the Returned Services Section of Hillcrest Cemetery in Whakatane, New Zealand.

Robert gave the better part of his life towards the endeavour of unlocking the secrets of free, clean energy. He will be greatly missed by family, friends, and peers.


Česť jeho pamiatke ... :cry:


jeden
Stálý člen
Příspěvky: 62
Registrován: pát 05 kvě 2006 8:32
Bydliště: Trnava

R. Adams

Příspěvek od jeden »

Vcelku sa na nase pomery dozil vysokeho veku.
Vzhladom k tomu,ze som v slepom nadseni pre "omnoho dokonalejsie" free energy stroje publikovane na nete zavrhol (odlozil manual zakupeny v AU) jeho motor , asi casom predsa len oprasim dokumentaciu, dam si ju prelozit a postavim to konecne podla nej.


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: R. Adams

Příspěvek od Waldes »

jeden píše:Vzhladom k tomu,ze som v slepom nadseni pre "omnoho dokonalejsie" free energy stroje publikovane na nete zavrhol (odlozil manual zakupeny v AU) jeho motor , asi casom predsa len oprasim dokumentaciu, dam si ju prelozit a postavim to konecne podla nej.
Velmi spravne rozhodnutie, najlepsie je si to "omakat" a mozno pridete na nieco nove ale myslim si, ze originalnej dokumentacii by sme sa potesili viaceri, neposkytnete ?
Waldes.


jeden
Stálý člen
Příspěvky: 62
Registrován: pát 05 kvě 2006 8:32
Bydliště: Trnava

Re: R. Adams

Příspěvek od jeden »

Velmi spravne rozhodnutie, najlepsie je si to "omakat" a mozno pridete na nieco nove ale myslim si, ze originalnej dokumentacii by sme sa potesili viaceri, neposkytnete ?
Waldes.[/quote]

to ano. uz ma deprimuje nadchynat sa nad stale novymi "zarucene" funkcnymi kvazi navodmi, tak myslim,ze je lepsie mat holuba v hrsti ako kopu vrabcov na streche :wink:

pred nejakymi dvoma rokmi som bol v tom case dohodnuty,ze to nascanujem a necham prelozit. ale prisli dalsie a dalsie dokonalejsie freenergy zariadenia a tak som to odkladal a odkladal........ len neviem,ze ci ta dohoda bude este platit.
v zasade nie som proti . je toho ale na viac stranok aj s nejakymi dodatkami a tak to chvilu potrva. mozno tu budem prva "Vlašťovka", lebo si myslim,ze aj ten kto teraz tvrdi,ze ked na nieco realne a funkcne pride,alebo zozenie tak ho vlastne ego nepusti a si to aj tak necha na koniec len pre seba :(
len dufam,ze sa strasne mylim. ale skusenost je zial taka.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

ego

Příspěvek od lajos »

Jedna stránka věci bude ego příslušného šťastlivce a jiná zas může být stihomam, oprávněný nebo fiktivní, kdo ví. Jak to dát do oběhu aby současně poskytovatel nebyl popotahován (v lepším případě)?


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Adamsův motor

Příspěvek od jeff »

Po Adamsově motoru jsem pošilhával již před časem. Našel jsem nejrůznější dokumentaci, ale při prvním přiblížení mají všechny společnou jednu věc a sice, že nejsou definovány vzdálenosti mezi magnety statoru. Druhý problém je na rotoru, ale je to spíše specialita. Magnetické segmenty rotoru jsou polarizovány podle podélné osy. Takové prostě neexistují, všechny běžně vyráběné mají polarizaci skrz plochu. Dále bude jistě víc dalších problémů, ale jelikož se mi ani tyto dva nepodařilo vyřešit, odložil jsem motor ad acta.
Další motor, na který jsem se díval je Perendev. Na stránkách Viki o něm jsou úžasné chvalozpěvy, nejrůznější funkční repliky a nechybí zde ani inzerát, že se od července má prodávat jeden model za 5000euro s výkonem 20kW a druhý za nějakých 20 000euro s výkonem 300kW i s alternátorem také 300kW. Přijde mi to takové až úsměvné, když chtějí zaplatit předem jako nějakou zálohu 5000euro.
Možná ale, že ten motor přece jen i funguje, ale i zde je problém. Všechny magnety jsou neodymové, ale jsou v kovových trubičkách. Dodnes nevím z jakého kovu ty trubičky jsou.
Není to jednoduché, když vždy nějaký ten údaj prostě chybí. Nebudu to tady dál rozvádět, možná že někdo tyto a další věci ví a třeba i poví.

Jeff


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Adamsův motor

Příspěvek od Waldes »

Jeff píše:Po Adamsově motoru jsem pošilhával již před časem...... Druhý problém je na rotoru, ale je to spíše specialita. Magnetické segmenty rotoru jsou polarizovány podle podélné osy. Takové prostě neexistují, všechny běžně vyráběné mají polarizaci skrz plochu........
Další motor, na který jsem se díval je Perendev................
Možná ale, že ten motor přece jen i funguje, ale i zde je problém. Všechny magnety jsou neodymové, ale jsou v kovových trubičkách. Dodnes nevím z jakého kovu ty trubičky jsou.
Není to jednoduché, když vždy nějaký ten údaj prostě chybí. Jeff
Replikovat neznamena vsetko presne dodrzat ale pochopit princip a z dostupnych casti vyrobit funkcne rovnake zariadenie, pokial mozno aj fungujuce ...
Na Adamsov motor mozete pouzit lubovolne magnety, okruhle, hranate, tyckove, azda jedina podmienka je aby boli rovnake a je jedno ako su magnetovane skratka ich natocite severnym polom von. Dokonca je jedno aj ci ich na koleso pripevnite na obvod alebo z boku.
Ale vy si to asi pletiete s Johnsonovym motorom tam su magnety aj na rotore aj na statore ... A stym pozdlznym magnetovanim mate pravdu len tazko sa zhanaju ale ak ma pamet neklame tak tam mozno pouzit len trochu silnejsie ale obycajne feritove magnety.
Perendev je uz tazsia otazka, je malo dostupnych informacii, podla mna najvecsi problem je pocet magnetov, 90 velkych neodymovych magnetov je uz pekna palka. Co sa tyka trubiek, podla mojej mienky mozu byt jedine z nemagnetickej antikory lebo inak by posobili ako magneticky skrat. Okrem toho som videl repliku bez trubiek. A na zaver to je praveze to krasne na experimentovani, ze vzdy nieco nevieme ... :roll:
Waldes.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

adamsův motor

Příspěvek od jeff »

Ano, je to pravda uvědomuji si to až teď. Popletl jsem pana Adamse a Johnsona. Přece z Adamsova motoru vychází i rezonanční motor. Ovšem ten nedostatek informací u Johnsonova motoru stále platí, ty magnety skutečně nejsou nikde k sehnání.
Na free energy webparku jsou nové informace od pana Kopeckého o konstrukcích rezonančních motorů a výzva ke spolupráci.

Jeff


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: adamsův motor

Příspěvek od Waldes »

Jeff píše:Ano, .... Popletl jsem pana Adamse a Johnsona. ...... Ovšem ten nedostatek informací u Johnsonova motoru stále platí, ty magnety skutečně nejsou nikde k sehnání.
Jeff
Zial bohu mate pravdu o tom Johnsonovi a preto asi niesu na inete ziadne replikacie. Ale aj adamsov motor poskytuje dostatok priestoru na experimenty, rovnako aj Bedini alebo Muller.
Waldes.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

perendev,bedini

Příspěvek od lajos »

Četl jsem asi před rokem, že někdo z JAR zaplatil těch 5000 jako zálohu, ty peníze snad ještě teď nahánějí. Pořád slibovali že se vyrábí, že je na cestě až se ozýval jen právní zástupce, asi roční tahanice bez konce.
Bediniho monopole motor jsem zkoušel koncem minulého roku, bohužel žádná energie mi nepřibyla do akumulátoru, je pravda že z neho strašně pomalu ubývá a že jsem použil neodym magnety, co Bedíni vyloženě nedoporučuje.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Kopecký

Příspěvek od jeff »

Prohlédl jsem si nové materiály od pana Kopeckého týkající se rezonančních motorů a vyzkouším další model. Již tam nejsou použita U jádra, ale jen I jádra a ta jsou daleko dostupnější. Tak si říkám, že mě to taky nenapadlo!

Jeff


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Johnsoni, Adamsové a ti druzí

Příspěvek od jeff »

Adamsův motor, jak všichni víme a máme i ověřeno funguje. Funguje proto, že do cívky (cívek) pouštíme proudové impulsy. Efektivitu prozatím ponechme stranou, životaschopnost je důležitější. Nakonec všechny magnetické motory, které dostávají proudový impuls na překonání mrtvého bodu fungují. Horší to ale je s motorem, který si musí poradit jen a jen s energií obsaženou pouze v magnetech, viz Perendev, Johnson, což jsou konstrukčně poměrně složité motory. Domnívám se, že pro začátek by se dal system magnetického pohonu vyzkoušet na dnes dost opomíjeném motoru s ocelovými koulemi. Opomíjeném proto, že má jen nepatrný výkon, ale jeho jednoduchá konstrukce, nízká pořizovací cena a hlavně variabilnost by stála za pokus ho oživit. Že vlastně nemá praktické využití? O to přece zese až tak nejde, jde hlavně o seznámení se s magnety, experimentování s jejich rozmístěním, případným stíněním, jejich reakce...
Zkoušel jste ho už někdo postavit a následně zprovoznit?

Jeff


Lord Rayden

Adamsův generátor

Příspěvek od Lord Rayden »

Já jsem jen tak lehce nahlédl do této diskuze, takže přesně nevím co všechno jste probrali. Jelikož se zabývám touto problamatikou také, tak mne zajímá jestli jste někdo neskusil koupit manuál k Adamsovu generátoru na http://www.nexusmagazine.com/products/prodlist.html . Je tam k mání za 44dolarů a nějaký dodatek z pozdější doby za 33 dolarů. Což se mi nezdá nijak cenově přehnané. Jinak přeju všem mnoho úspěchů v bádání, protože to má smysl.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od chiq »

kawai a tak
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“