Teplo z elektřiny

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

palo

Příspěvek od lajos »

Prosím tě ty nás mystifackuješ, jaký nevyladěný-nedej bože poškozený? Při vyladění 99,9-100% a občas přes ale kolik? To se zatím nikdo nevyjádřil pokud vím, nebo co?
Mám zatím obě nohy stejně dlouhý, netahat za každý zvlášť, to bych mohl být nesouměrný?


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: palo

Příspěvek od Palo »

lajos píše:Prosím tě ty nás mystifackuješ,...
Dobrá nechme toho, jsem vůl a úplný debil :lol: Jak si můžu myslet, že je možné dosáhnout jakéhokoliv zařízení lepší účinnosti než u odporového drátu... Dobrá, tak je tam trochu lepší účinnost, tak těch 120 %... Je to lepší?


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Teplo z elektřiny

Příspěvek od A(&F) »

motto: ... třeba by se to někomu mohlo hodit (byť to není míněno jako stavební návod) ...

... jelikož bydlím ve městě, kde se počátkem prázdnin každoročně koná odstávka teplé vody (a letos to díky generálním opravám na horkovodu mělo trvat celé tři týdny + všechny firemní průtokáče si rozebrali kolegové s malými dětmi), tak jsem byl nucen pořešit tuto otázku ...... z ekonomických důvodů nakonec vyhrál princip "žiletkového ohřívače", jenom v trochu větším provedení ...... prosím, nesuďte mne za provedení (styl: "čuňárna I. kategorie" :D ), jelikož jsem vycházel z materiálu "co dům dal" (+ smontování trvalo pouze několik málo minut) ...... byly použity tyto "kampaněnty":
- rozbitá plastová přepravka (kterou jsem našel ve společných sklepních prostorách) ...
- dva plechy o rozměru cca 30x15 cm coby elektrody (z něčeho rozebraného, zřejmě z tiskárny ??) ...
- několik "káblbindrů" ...
- 10A síťový kabel ...
- dva samořezné šroubky pro připojení přívodu k elektrodám ...

... detaily konstrukce viz foto (foceno bez vody) ...
IMG_2936.JPG
IMG_2927.JPG
IMG_2931.JPG
... a výsledek ?? ... standardní "paneláková vana" (cca 140x55x32 cm / výška hladiny po odtok), naplněná ze dvou třetin (tj. cca 140 litrů) byla z teploty cca 10°C na cca 45°C ohřáta za necelou hodinu a půl ... :) ...
(pozn.: desky ve vertikální landscape poloze vč. přívodu byly za provozu ponořeny pod hladinou, tedy v poloze jako je na prvním snímku) ...

... přesná měření jsem již však nestačil udělat, protože než jsem se k nim "dokopal" (tzn. než jsem si z práce přivezl wattmetr + PC teploměr), tak nám mezitím tu teplou vodu "pustili" (naprosto neočekávaně o týden dříve než bylo původně avizováno :shock: ) ...

konstrukční poznámky:
- toto provedení ohřívače je životu vysoce nebezpečné, takže pokud nemáte patřičný "elektrikářský paragraf" či odpovídající znalosti, rozhodně se nepouštějte do jeho stavby !!! ... (pochopitelně předesílám, že odmítám nést jakoukoliv odpovědnost za případné škody) ....
- vana nesmí mít porušený smalt + odtoková výpusť nesmí být kovová + během ohřevu se nesmí připouštět voda (= mohlo by totiž dojít ke galvanickému propojení s vodovodním řádem = při jeho nedostatečném uzemnění by mohlo dojít k úrazu dotykem s fází na trubkách i v jiných částech objektu !!!)
- síťový kabel je při této velikosti desek vhodné dimenzovat alespoň na 16A (popř. raději ještě více), jelikož ke konci ohřevu již hřál po celé své délce ... :mrgreen: ... ( :arrow: čím je teplejší voda, tím větší protéká proud i přívodem) ...
- během provozu je nutno zajistit, aby se k zařízení nedostala žádná osoba, jenž by mohla přijít k úrazu !!! ...
- příkon lze regulovat pomocí zanořování a vynořování elektrod (dochází ke změně velikosti styčné plochy elektrod, čím se lineárně mění i velikost procházejícího proudu)

... popsaný princip "přímého ohřevu vody průchodem střídavého proudu" je velmi efektivní, jelikož el. energie se z 99,9% promění na teplo ...... dalšími výhodami pak je, že nedochází k žádnému opotřebení elektrod ... + po připojení ke zdroji napětí nevznikají proudové rázy do el. sítě, jako se tomu děje např. u odporových topných těles (při studené vodě má tato vysoký odpor, tudíž zpočátku ohřevu skrz ní teče minimální proud = jelikož zpočátku po zapnutí se na elektrodách netvoří žádné bublinky, vypadá to tak, že zařízení vůbec nefunguje, ale nenechte se tím zmást !!!!) ...

... :bye: ... Anri ...

----------------------
PeS: ... a ještě jednou upozornění ... pokud opravdu nevíte, jak to celé správně zabezpečit, tak to faáákt nepokoušejte :!: :!: :!:

-----------------
doplněno (vše co je označeno zelenou barvou):
- pro teplotu v rozmezí (25÷90) °C je elektrická vodivost vody v rozmezí (15,2÷38,9).10-3
S.m-1 ... (zdroj: http://fei1.vsb.cz/kat420/vyuka/Bakalar ... _bc_08.pdf ... str. 6) .... kdy tato je samozřejmě ovlivněna i chemickým složením vody (= čím více rozpuštěných minerálů, tím většinou větší vodivost) ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Teplo z elektřiny

Příspěvek od lajos »

Jsem si povídal s E-manem a nahodil hezký patent topení-netopení přes EMF ůčinnost 117% při duty cykle 90%
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Teplo z elektřiny

Příspěvek od E_man »

Upřímně, její způsob poměrového měření teploty na kontrolním odporu se mi vůbec nelíbí. Kdyby ten odpor ponořila do vody a změřila její oteplení, tak při COP 17 by vůbec nbylo o čem diskutovat.
To je totéž, jakým způsobem se dokazuje COP u Rossiho E-catu. Jenom ne poctivým oteplením chladícího média.
To R.Mill ten uvádí výsledky z bombového kalorimetru, a to je jiné kafe!


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
felda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 22 čer 2006 21:04
Bydliště: Všenory
Dal: 94 poděkování
Dostal: 175 poděkování

Re: Teplo z elektřiny

Příspěvek od felda »

ahoj a co u Millesů nového?


felda
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Teplo z elektřiny

Příspěvek od E_man »

Tam zatím nic nového-přelomového není, ale je tam tolik o čem povídat, že až budu mít časochuť, tak se v příslušném vlákně vykecám.


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Teplo z elektřiny

Příspěvek od E_man »

E_man píše:Upřímně, její způsob poměrového měření teploty na kontrolním odporu se mi vůbec nelíbí.....
Mrknul jsem na Energetické fórum i OverUnity a zdá se, že by to byla ztráta času se té "Rosemary Ainslie" věnovat!!


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“