Teplo z elektřiny

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Teplo z elektřiny

Příspěvek od lajos »

Vlákno čisté, beze změn 20.5.2012 SDK

Chci říct... že kupř. odporový drát požere 100 W a tepelný výkon bude třeba 10... Tepelné čerpadlo požere 100 W, tepelný výkon 50 W, vodní kavitační buben požere 100 W, dá tepla 95 W...

Chápete, co tím chci říct?[/quote]

Ne nechápu, příjde mi že u tepelného čerpadla je to přesně obráceně, dráte jeden?
Čerpadlo požere 100W(neb 100 Wh ) a vydá ti minimálně 250-300Wh tepla-jinak za statisíce si nic nekupuješ, nebo nerozumíš tomu ty, nebo já.
Poněvadž jsme se potkaly na srazech, někde je omyl.

Akorde-Palo se mi zdá že to jinak popsal vcelku dobře: 10W za hodinu (10Wh) ale ten zbytek mi také utíká.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Palo »

lajos píše:...nebo nerozumíš tomu ty, nebo já...
Poněvadž jsme se potkaly na srazech, někde je omyl.
Dobrá Lajoši, zkusíme moji teorii vysvětlit...

K vysvětlení je nutný Tvůj poznatek, kolik podle Tvého názoru má odběr odporový drát + jaký je tepelný výkon, jaký má odběr tepelné čerpadlo + jaký je tepelný výkon a jaký má odběr vodní kavitační buben + jaký je jeho tepelný výkon.
Pak zkus odhadnout, kdybys chtěl toto teplo vrátit zpět (jakýmkoliv způsobem, sám třeba navrhni) - kolik bys získal elektrické energie.
Pokud je mi známo, teplo se považuje téměř za odpad a tedy z něj elektrickou energii je prakticky nemožné v původní formě získat.
Máš chuť to trochu rozvést? Já dovysvětlím... třeba pochopíš...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Palo

Příspěvek od lajos »

Jasně:
Odporový drát-přeměna W na teplo-třeba 99,9%
U tepelného čerpadla si se trochu zacikloval, jeho posláním není získané teplo navíc, přeměnit zpátky na W ale zužitkovat, což při vytápění se děje.
Kavitační buben je možné(podle mého přesvědčení ) 100% a za zatím neprobádaných podmínek určitě přes 100%.
Tak že výhodně získané odpadní teplo, já blbec bych nevracel ale zužitkoval. S vracením tak výhodně získaného tepla bych se zatím já nezabýval. Žel to nepotřebuji, neb neznám zpětný cyklus teplo/W s vyšší účinností než kolem 30%, teda pro nás běžně dosažitelným spůsobem.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Palo

Příspěvek od Palo »

lajos píše:Jasně:
Odporový drát-přeměna W na teplo-třeba 99,9%
U tepelného čerpadla si se trochu zacikloval, jeho posláním není získané teplo navíc, přeměnit zpátky na W ale zužitkovat, což při vytápění se děje.
Kavitační buben je možné(podle mého přesvědčení ) 100% a za zatím neprobádaných podmínek určitě přes 100%.
Tak že výhodně získané odpadní teplo, já blbec bych nevracel ale zužitkoval. S vracením tak výhodně získaného tepla bych se zatím já nezabýval. Žel to nepotřebuji, neb neznám zpětný cyklus teplo/W s vyšší účinností než kolem 30%, teda pro nás běžně dosažitelným spůsobem.
Dobrá...
Takže odporový drát je orgasmem naší vědy, nasprostá genialita a nic lepšího není...
To bohužel nedokazují zbylé dva "přístroje". Zapoměňme na tepelné čerpadlo. Vodní kavitační buben se zdá být dobrým protivníkem. Zatím si rozumíme?


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Palo

Příspěvek od lajos »

Určitě


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Palo

Příspěvek od Palo »

lajos píše:Určitě
Vodní kaviační buben - díky "pouze" točením elektromotoru s válcem s "ryskami" (oproti ryskám statoru) tvoří páru, která oproti odporovému drátu jeví - řekněme - 4násobný tepelný efekt, čímž by se mohlo zdát, že jde prakticky o PM "díky" právě tomuto rozdílu. Ovšem tepelnou energii nejsme schopni ani u tohoto přístroje vrátit zpět do energie elektrické nehledě na případ, že bysme dostali této elektrické energie víc. Z toho může vyplývat, že odporový drát absolutně nemá víc jak 30% tepelný výkon.
Dle definice E=mc2 je možné říci, že soudruzi udělali někde chybu. Tvrdím, že právě tato definice je správná, ale udávaný výkon ve W je absolutně zavádějící - nepřesný. Tvrdím, že stejně, jak je možné z elektrické energie udělat tepelnou, tak je možné z tepla udělat elektrickou energii, avšak konvenční přístroje např. na bázi odporového drátu, jsou absolutně nedokonalé.

Teď pochybuju, jestli jsem to napsal logicky, polopaticky...

Případné dotazy zodpovím ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

Lopata vcelku dobrá, s tou logikou bych tolik nesouhlasil. Bohužel jsou to jenom mé subjektivní pocity tímpádem polemiku asi nepovedu, pokud se mi netrefíš do živého.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Palo »

Troufnu si tvrdit, že už pár desetiletí se opíráš o tabulky a normy, svět je tak "naprogramovanej" a máš to v kůži, takže chápu, může to být těžký pochopit moji teorii... ;) Teď ještě otázka, jestli jsem vedle jak ta jedle... Nemá někdo argument?


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Palo

Příspěvek od Ilem »

Palo píše: Tvrdím, že stejně, jak je možné z elektrické energie udělat tepelnou, tak je možné z tepla udělat elektrickou energii, avšak konvenční přístroje např. na bázi odporového drátu, jsou absolutně nedokonalé.

Teď pochybuju, jestli jsem to napsal logicky, polopaticky...

Případné dotazy zodpovím ;)
Problém je v tom, že ztráty při přeměnách energie z jedné na druhou jsou z největší části tepelné. Proto přeměna na teplo má největší účinnost. Ale u kavitačního bubnu COP 4, tos trochu přehnal.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Palo

Příspěvek od Palo »

Ilem píše:Ale u kavitačního bubnu COP 4, tos trochu přehnal.
„Měli jsme záznamy, že účinnost několikrát přesáhla 100%, ale to není možné.“
Byl to odhad.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

převod účinnosti tepla z odporového drátu záleží jen na izolaci přenosové cesty. Sedět na topné spirále bude asi nejůčinnější. To jen tak napůl ze srandy


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Palo »

Když jsme u té srandy... Co jsem pracoval ve velkoskladu s autodoplňky, tak zákazník reklamoval vyhřívaný potah s odporovým drátem... Přímo pod řití byla díra jako kráva a očouzeným kolem té díry... :lol:


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

pro Palo

Vodní kaviační buben - díky "pouze" točením elektromotoru s válcem s "ryskami" (oproti ryskám statoru) tvoří páru, která oproti odporovému drátu jeví - řekněme - 4násobný tepelný efekt.......

Tedy pářu se s tím už nějakou dobu ale že by 4násobný efekt :?:


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

palo

Příspěvek od lajos »

Já taky zaslech(četl?)-110,120 130% ale 400%? Ty nám něco zatajuješ? A vesele si s tím topíš doma a nás necháváš sedřít na těžbě v uhelných dolech?


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: palo

Příspěvek od Palo »

lajos píše:110,120 130%
To se psalo u nějakýho nevyladěnýho, poškozenýho...
No já furt říkám... Máš elektriku, máš vodu... na co plyn?


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“