Proč magnetické motory nefungují

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Aquarius1 »

martin11 píše:hm...sice dobrá myšlenka neodporující ničemu ta matematická rovnice.....ale...proč mám vkládat do mag.motoru nějakou energii...???
..podle mojí teorie se MM musí rozběhnout sám od sebe...bez vnějšího vkladu energie...a bez jakéhokoliv setrvačníku !!!

..a proč MM nefungují...jojojo...na mém modelu se to snažím zjistit... :idea: martin11 :D
Ahoj Martine.
Sleduji forum z povzdálí a musím uznat že jsi houževnatý magnetický fanda,kolo do kopce nepojede pokud mu nedáš nějakou tu energii třeba tím že ho vytlačíš když už nemůžeš šlapat a tak to bude i s tím motorem.Doposud jsem viděl spousty návodů a mnohé odzkoušel a výsledek nula,neustále se uzamykají,podle mne jde o vytvoření nerovnováhy která naruší rovnováhu jako je to v případu i tvého motoru,bude uzamčen magnety.Nějaká ta energie navíc k uvedení do pohybu nebude vůbec scestná myšlenka,co myslíš?
Ahoj Jindra


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od martin11 »

...ale jo...klidně do toho motoru vložím třeba 100KW....když o ně následně jakoukoliv ztrátou nepřijdu...a tady jsme u setrvačníku...což je jediný "čistý" akumulátor energie...takže i tato myšlenka by mohla být dobrá...MM - dostatečně hmotný rotor jako bezstrátový akumulátor energie :idea: :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od buky »

martin11 píše:MM - dostatečně hmotný rotor jako bezstrátový akumulátor energie
Roztoč ho vo vakuu v bezváhovom stave a bude sa točiť do aleluja až do momentu keď začne konať prácu (F.s)
Zotrvačník sa tu už prediskutoval a môže nám poslúžiť akurát ako "filter - tlmivka" trhaných pohybov (kopečky), inak povedané zortrvačník musíš neprtržite kŕmiť energiou.


sae
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: pon 27 led 2014 22:37
Dostal: 3 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od sae »

MM nechceme zostrojiť preto, aby sa nám točil na stole a my by sme sa naň pozerali. Chceme z neho niečo vyťažiť, nejakú energiu. A časť tej energie by nám mohlo pomôcť na prekonanie "mŕtveho bodu" v MM. Napríklad keď hľadáme magnetické tienidlo, clonu. Prečo nepoužiť elektromagnet a v určitom momente, namiesto tienidla, ho vypnúť? A elektromagnet má ešte jednu výhodu: pri MM s clonou nemožno regulovať "predstih", alebo len ťažko - mechanicky. U elektromagnetu to je jednoduchšie.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od martin11 »

...tak nevím...proč stále rveš do MM elektřinu...tak rovnou dělej elektromotory a máš pokoj....pochop, že MM je nezávislý na čemkoliv...tedy teple-chladu, světle, větru,...prostě MM není závislý na ničem....a měl by se točit...trvale...a sám od sebe by se měl i roztočit :idea:
současné znalosti magnetu nedovedou tento fenomén vypnout. a pozor nemluvím o odstínění...pokud chceš MM zatížit setrvačníkem, tak s tím nic nezískáš...u MM je to balastní zátěž...neužitečná...přebytek "energie" můžeš akumulovat "dočasně" do pružiny....zde jsme se kdysi na toto tema dost pohádali...pružina jest to samé jako magnet...tak...máš nějaké dotazy??? :pivko: martin11 :D

p.s. u první verze MM jsem měl "předstih" vyřešený....právě akumulací energie do pružiny...pak jsem to opustil...bylo to nefunkční... :bye:


... věřím, že se " TO " povede ......
sae
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: pon 27 led 2014 22:37
Dostal: 3 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od sae »

Proč magnetické motory nefungují ... jedna z možností je, že sa ich pokúšame urobiť v malom a to je veľmi náročné na presnosť, čo sa v amatérskych podmienkach prakticky nedá.


sae
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: pon 27 led 2014 22:37
Dostal: 3 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od sae »

..za ďalšie: vyrábame "Dieselov jednoválec". Čo tak začať so štvorválcom, ktorý prekoná mŕtvy bod 1. válca? Alebo rovno s osemválcom?


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od martin11 »

milý SAE...zkus si přečíst vlákno "magnetické pístové motory"
Zde se dozvíš, že ,můj motor má 12...slovy dvanáct ...válců...jo a tato moje myšlenka je už skoro deset roků stará...
o překonání "mrtvého" bodu se snaží všichni...." vono to totiž o tom je....."
...a dále...myslím, že výrobní - obraběčskou a montážní přesnost mám více nežli dostatečnou....nejsem kovář, takže žádné "zemědělské vůle"
tak zatím s pozdravem martin11 :D

p.s. ...ani nevíš , jakou bych měl radost, kdyby se motor na stole "jen " točil a nedělal vůbec žádnou práci.... :pivko:


... věřím, že se " TO " povede ......
Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“