Magnetická Levitace

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Návštěvník

Magnetická koule

Příspěvek od Návštěvník »

[ výzva....kdo se mnou chce jít do výroby magnetické koule???? :idea: nehlašte se všichni.......[/quote]

Zdraím všechny,
Mám již za sebou stavbu takovéto magnetické koule. ( Brousil jsem půl roku ručně magnety do sedmistěnu :bhead: :D ). A výsledek? Skutečně, magnetismus se úplně vytratil!!!. Pro ilustraci přikládám foto již rozpadlých částí koule.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Úžasné. :good:


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

magnetická koule

Příspěvek od martin11 »

...co napsat...ani bodík není komu poslat...brousil...ručně magnety....už to samo o sobě je hrdinskej čin....a koule byla na venek neutrální....a přesto magnetická....pak se rozpadla....vzácný neznámý příteli....napiš ještě něco více o zážitcích s takovou koulí...ať vím co mě čeká....jediný rozdíl mezi námi je, že nebudu brousit...čekám podobný výsledek...jen dotaz....osobní.....proč jsi to dělal ??? tedy tu kouli....co tě k tomu vedlo.....osobní poznání, že tudy vede cesta někam, k nějakému cíli, nebo zkusit jak vypadá magneticky nemagnetický předmět. Mě k tomu vedou čistě osobní ...NEVĚDECKÉ...účely. prostě mít něco co nemá nikdo. respektive sestrojit si to může kde kdo, ale na co se to použije ??? já vím k čemu to chci použít...třeba jako klíč....ke dveřím do jiného prostoru.
martin11


... věřím, že se " TO " povede ......
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jaký materál ?

Příspěvek od 1220 »

Až budu velkej udělám si to z magnetů od těsnění z ledničky.
Třeba to půjde !
:bye:
K.


fobos

MM

Příspěvek od fobos »

co tu kouli nechat nekde vyrobit na objednavku? jsou firmy co naprani namagnetuji jakkoliv magnet... i kdyby stala treba vyroba 5000 stoji to za to, usetri se cas a trapeni... nekde v zalozkach jsem mel firmu co vyrabi magnety s potrebnym smerem


fobos

MM

Příspěvek od fobos »

prikladam zajimavy odkaz ze svych zalozek :)

http://www.popularmechanics.com/science ... 77476.html


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

dik za týpek i video

Příspěvek od martin11 »

...dik za radu, ale....tu kouli NIKDO neudělá...protože to nejde..!!!!...myslim , že pujde sestavit ze segmentů. Neumim si představit, jak někomu něco na toto tema vysvětluju....nejsem NASA ani vojenský výzkumák, aby mě vůbec někdo vyslyšel....a......ani o to nestojím.....ta koule musí být dle mých představ...tudíž si jí musím vyrobit sám....je to takový artefakt na nic....prostě hříčka přídody, pokus dostat se do 13 komnaty magnetismu....mimo jiné na tom mém magnetickém motoru se snažím toho efektu , že koule je navenek nemagnetická využít....potřebuju zjistit, jestli bude magnetická uvnitř....ale protože se mag . pole nemuže uzavřít tak asi magnetická uvnitř nebude....myslím , že tady je nějaká anomálie.......zakázat magnetu uzavřít své vlastní magnetické pole....protože se neví co to je magnetismus, tak nevíme co zakazovat...a jak...no tak si hraju....s tou koulí....časem uvidíme jak dál. Nic mě nehoní, nikdo na mě netlačí.....jen jsou potřeba nějaký peníze na nákup materialu....pomalu šetřím....a moje heslo ...od začátku je...".doufám, že se to povede."...a jestli ne.....tak....hezký den všem martin11
p.s...pro karel.......ten nápad s tím těsněním do ledničky je inspirující....problem je v tom , že stejně jako magnetický folie , jsou ty magnetycký jádra nebo žmolky , či jak to nazvat ve hmotě roztroušeny nepravidelně.....ale na plechu drží...a to je hlavní....ale nápad je v tom , je znova rozemlít pomocí jiného magnetu usměrnit a nechat vytuhnout v nějaké hmotě....dentacryl.... :idea:


... věřím, že se " TO " povede ......
fobos

MM

Příspěvek od fobos »

takze ty chces kouli ktera zvenci bude magneticka a uvnitr ne? nebo nebude mit magneticke pole navenek ale bude magneticka uvnitr ?


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

koule

Příspěvek od martin11 »

Přál bych si kouli, která bude mít jeden pol na povrchu....všude po celém povrchu....stejný.....a druhý pol bude uvnitř...ale prej to nejde....tak nevím....2 stejné koule by se měly odpuzovat ????.....k normálnímu tyčovému magnetu by se to mělo....z jedné strany odpuzovat a z druhé přitahovat.....ale....prej se to bude přitahovat jak k plus tak minus.....na tomto vláknu mi to někdo napsal....čti řádky zpátky....se to bude chovat jako obyčejná feromagnetická kulička......takže plus tj.povrch koule se bude přitahovat s plusem na tyčovým magnetu..v té kouli totiž asi to pole vyruší samo sebe.....nebo prostě nevznikne, nemá se kde uzavřít,,,,aby mohlo být....jo jo jo ...nemáme to lehký....a k tomu ještě ty trpajzlíci....co se tak množej........martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Míra966

Re: koule

Příspěvek od Míra966 »

martin11 píše:Přál bych si kouli, která bude mít jeden pol na povrchu....všude po celém povrchu....stejný.....a druhý pol bude uvnitř...ale prej to nejde....tak nevím....2 stejné koule by se měly odpuzovat ????.....k normálnímu tyčovému magnetu by se to mělo....z jedné strany odpuzovat a z druhé přitahovat.....ale....prej se to bude přitahovat jak k plus tak minus.....na tomto vláknu mi to někdo napsal....čti řádky zpátky....se to bude chovat jako obyčejná feromagnetická kulička......takže plus tj.povrch koule se bude přitahovat s plusem na tyčovým magnetu..v té kouli totiž asi to pole vyruší samo sebe.....nebo prostě nevznikne, nemá se kde uzavřít,,,,aby mohlo být....jo jo jo ...nemáme to lehký....a k tomu ještě ty trpajzlíci....co se tak množej........martin11 :lol:
Bohužel ti musím dát za pravdu ve všech bodech. Koule se chová jako normální kus železa. :(


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

koule

Příspěvek od martin11 »

...no tak nazdar...abych se upřesnil...ty jsi brousil ty magnety do 7mi hranu ??? jen dotaz ???, ale nemusíš odpovídat...proč jsi toužil po jednopolu....jaké byly další záměry s tou koulí.....třeba máme stejné myšlenky....no uvidíme, jestli se ozveš......raději bych psal na SZ....zdraví martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Fobos, kouli ti radiálne nikdo nenamagnetuje, protože nejde na to udelat cívka. Klidne zvyš Jackpot na 1000000 a víc. Pozor však na podvodníky. Já taky umím namagnetovat magnet jakéhokoli tvaru jakýmkoli smerem, krome koule nebo jiného útvaru s rovnomerne rozloženým jedním pólem na vnejší ploše. Proste tak nejde pustit proud, platí to recipročne, rovná se to monopólu a porušení daleko tvrdších principu, které velmi dobre fungují.


fobos

mm

Příspěvek od fobos »

no dukus se koule nezkusi presne se tvrdit asi nemuze :) preji hodne stesti


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: magnetická koule

Příspěvek od adam.benda »

Míra966 píše:... Chtěl jsem vyrobit jednopólový magnet. Je to už tuším tak 8-9let. ...
Míra
Snesu hodně, toto už nikoliv..
Více zde (kapitola č. 11) - http://adambenda.net/index.php?id=10016#11


Uživatelský avatar
Míra966
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: pon 03 lis 2008 15:48

Re: magnetická koule

Příspěvek od Míra966 »

[Snesu hodně, toto už nikoliv..
Více zde (kapitola č. 11) - http://adambenda.net/index.php?id=10016#11[/quote]

Citace: V poslednom čase sa však objavili správy, že sa podarilo pozorovať magnetické "Monopóly". Ak je to pravda, potom by teoria magnetizmu, založená na vzájomných účinkoch magnetických množstiev nadobudla opodstatnenie....
Není to z žádného bulváru ale z FYZIKA, Zakladný kurz pre technické univerzity, od Juliusa Krempaského.


Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“