ESP a Silvova metoda

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: delta vlny

Příspěvek od LenkaX »

hanka píše:Meditace na delta vlnách mě také zaujala a samozřejmě to zkouším :) . Jestli to děláš taky, Leni, jak Ti to jde? Mně se nedaří udržet se na delta vlnách, vlastně ani nevím, jestli se tam vůbec dostávám, protože koncentrovat delší dobu pozornost jenom na jedno místo mi teda moc nejde.
Ahoj, Hanka.
Ahoj Hani, jen jsem to párkrát zkoušela,protože to pan Calábek dělá jen chvilinku, i já jsem se pokoušela o pohled vzad ale je to něco pro mou představivot, co neumím udržet. Kouknu sice jakoby za sebe nebo do hlavy ale je to jen chvilinka.Připomíná mi to metodu kdy se současně soustředím na vzdálený bod např. planetu Jupiter a 2.bod je léčené místo. Zkusit se má soustředit-koncentrovat na oba body současně a místo se léčí. Vše je o cviku. Koncentrace se dá trénovat koukáním na černý bod.Zatím jsem ale neměla žádný výrazný úspěch s touto metodou.Ale taky je třeba se do tohoto víc ponořit.Něco krátkodobého jako bolest ted nemívám a čištění sklivce od mrtvých parazitů, tak u toho zatím výsledek nevidím.ale chce to dělat a vytrvat. Lenka


Změň sebe sama a změníš svět :-)
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: delta vlny

Příspěvek od hanka »

LenkaX píše: .. Kouknu sice jakoby za sebe nebo do hlavy ale je to jen chvilinka...
Jak to děláš? - v představě, nebo skutečně pohybuješ očima do krajní polohy jako by ses chtěla podívat dozadu?
Pohyb očima do krajních poloh je mi nepříjemný, jenomže jenom v představách v Deltě určitě nejsem.. ;)
LenkaX píše: Připomíná mi to metodu kdy se současně soustředím na vzdálený bod např. planetu Jupiter a 2.bod je léčené místo. Zkusit se má soustředit-koncentrovat na oba body současně a místo se léčí.
To neznám. Na planetu Jupiter koukáš jak - na mapě, na oblohu, nebo v představách?
Ahoj, Hanka :lol:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: delta vlny

Příspěvek od LenkaX »

hanka píše:
LenkaX píše: .. Kouknu sice jakoby za sebe nebo do hlavy ale je to jen chvilinka...
Jak to děláš? - v představě, nebo skutečně pohybuješ očima do krajní polohy jako by ses chtěla podívat dozadu?
Pohyb očima do krajních poloh je mi nepříjemný, jenomže jenom v představách v Deltě určitě nejsem.. ;)
LenkaX píše: Připomíná mi to metodu kdy se současně soustředím na vzdálený bod např. planetu Jupiter a 2.bod je léčené místo. Zkusit se má soustředit-koncentrovat na oba body současně a místo se léčí.
To neznám. Na planetu Jupiter koukáš jak - na mapě, na oblohu, nebo v představách?
Ahoj, Hanka :lol:
Tak ted jsi mě rozesmála.
Vše dělám mentálně v představách i pohled vzad .
Planetu Jupiter uvádím jako příklad, můžeš si představit mrak na nebi nebo 1.bod vzniku Vesmíru.Jupiter si představím jak jej znám z atlasu či jak jsem jej viděla hvězdářským dalekohledem. Nic nedělám fyzicky jen představy ....


Změň sebe sama a změníš svět :-)
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: delta vlny

Příspěvek od hanka »

LenkaX píše: Tak ted jsi mě rozesmála.
Vše dělám mentálně v představách i pohled vzad .
Nic nedělám fyzicky jen představy ....
:D No proto.. :D
Leni, jenže Calábek při popisu toho, jak se do Delty dostat (18.14 - 18.43 minuta), mj. říká: "budu vypadat jak blbec, když se takhle dívám, ale jinak to nejde..".. To zní jako že skutečně pohybuje očima a až následně, když zaznamenáme tlak v zátylku, máme zavřít oči a pokračovat v představách. Vypadá to tak, že právě ten pohyb očí je důležitý pro vstup do hladiny Delta. Docela bych tomu věřila, protože o pohybech očí při vstupu do nějakých hladin jsem už někdy dříve četla - bohužel nepamatuji si už kde ( :ethink: že by Silvovka?).


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od LenkaX »

Je to možné, já na něj při té jeho ukázce nic přesně neviděla co dělá s očima a myslela jsem si, že hledí do blba při představě dívání se vzad.Taky jsem psala, že mě to zaujalo jako postup, nikdy jsem o tom neslyšela, ale netvrdím že mi to jde.O deltě vím ,že se v ní dá léčit. Nedovedu posoudit ani poznat, zda jsem ji prožila.Třeba z kvatového unášení vím, že se dá léčit v bezmyšlenkovém stavu, ve stavu vtáhnutí do léčeného místa energii tzv.nulového bodu - harmonie.Není to potom ta delta ? Takovéto zklidnění se mi docela daří.Lenka


Změň sebe sama a změníš svět :-)
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od hanka »

Možná, že ano. A když ne, tak má k Deltě hodně blízko, když léčí... Chtělo by to změřit mozkové vlny rovnou při meditaci nebo při léčení. Kdysi byla ke koupení počítačová hra, která se ovládala mozkovými vlnami. Něco na způsob trenažeru, ale bez možnosti ručního ovládání - byl to takový biofeedbeck. Hrála se např. jízda autem, sjezd na lyžích, bowling apod., úspěšnost závisela na tom, jaké mozkové vlny člověk právě produkoval. Čím více se snažil být úspěšný, tím hůře hrál (byl v Betě). Když byl v Alfě, všechno se krásně dařilo :) .. Člověk se tak učit rozeznávat svoje pocity, které vedou k relaxaci a uvolnění v hladině Alfa. Hrávali jsme ji u známých a soutěžili, komu to jde lépe .. moc dobrá hra :good: !!! Ani nevím, jestli podobné hry existují i dneska, hned bych si ji koupila :) .
Hanka.
Naposledy upravil(a) hanka dne pon 06 říj 2014 11:04, celkem upraveno 1 x.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od LenkaX »

Tak tu hru bych brala z fleku :-) Nevzpomeneš si jakse jmenovala ? Jdu to hledat :-)


Změň sebe sama a změníš svět :-)
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od hanka »

S vývojem nových počítačů se už hry nedaly spustit :dknow: ..
Ty hry měly senzor na prst.. taky se teď po nich dívám a něco jsem našla http://www.psychowalkman.cz/eeg-biofeedback/ možná najdeš ještě něco jiného..


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od LenkaX »

Děkuji děkuji ale do toho nepůjdu .Pro mě dost drahé.


Změň sebe sama a změníš svět :-)
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od hanka »

Jj, je to pálka :( ... taky si to rozmyslím.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: ESP a Silvova metoda

Příspěvek od poota »

Vstupování do hladiny Alfa se učí v různých kurzech, kde je to učení velice rychlé hlavně díky tomu, že už první vstup je veden v lektorem vedené meditaci. Pro lidi, kterým takový kurz nevyhovuje z finančních, časových a nebo jiných důvodů sem chci dát návod na "samonaučení". Raději hned v úvodu říkám, že je to učení mnohem delší a pracnější než v kurzu, ale výsledkem je stejně snadné vstupování do hladiny a během učení se člověk dozví mnoho nového o tom, jaký je rozdíl mezi jeho vědomím a jeho podvědomými či nevědomými vrstvami a fyzickým tělem.
Ještě jedno upozornění, které je také citátem z knihy José Silvy a Philipa Mieleho - Silvova metoda kontroly mysli, z níž je s mírnými úpravami opsán i následující postup:
"Zaveďte si dva rutinní postupy, jeden pro vstoupení do hladiny, druhý pro vystoupení. Pokud je změníte, budete se muset učit novou verzi - to je zbytečná práce."

Do meditativní hladiny neboli hladiny Alfa se dostanete takto:
Ráno po probuzení si zajděte v případě potřeby na toaletu a pak se vraťte do postele. Pro případ, že byste během cvičení usnuli, si nastavte budík, aby zazvonil za 15 minut. Zavřete oči a za zavřenými víčky se podívejte nahoru v úhlu 20o. Z důvodů, které zatím neznáme, jedině tato pozice očí podnítí mozek k tvorbě vln Alfa.
Nyní pomalu, v intervalech asi dvou sekund soustředěně počítejte pozpátku od sta do jedné. Poprvé se ocitnete v hladině Alfa.

(upřesním - ocitnete se tam až tehdy, kdy poprvé dopočítáte až k jedničce a nejspíš to nebude hned napoprvé. Spíš několikrát usnete a před zaspáním vás zachrání ten budík. Taky se vám bude stávat, že "zapomenete", kam až jste se dopočítali, což je jenom fígl, kterým se vás snaží vaše tělo ošálit. Nejlepší obranou proti tomu je nereagovat žádným negativním pocitem, ale s klidným úsměvem začít znova od začátku, tedy - sto - devadesát devět - devadesát osm - a tak dál. Tělo velice snadno pozná, že tudy cesta nevede a přestane "zapomínat", protože si tím vlastně jenom přidává zbytečně práci.)
Nejspíš při svém prvním vstupu do hladiny nepostřehnete nic neobvyklého, protože v ní býváte často a to i při vědomí - většinou ráno těsně po probuzení. Když vám připadá, že se při prvním cvičení nic nedělo, znamená to prostě, že jste byli v hladině Alfa nevědomky už mnohokrát předtím. Uvolněte se , nepřemýšlejte o tom a pokračujte ve cvičení.
(rada - jakmile jste v hladině, můžete si naprogramovat cokoli. V této chvíli bude nejlepší programovat si další vstupování do hladiny: "S každým dalším vstupem do hladiny bude pro mě vstupování stále snazší a snazší a dosažená hladina bude vždy hlubší a hlubší. A tak to je."
Pokud chcete využít léčivého působení hladiny Alfa, pak si můžete uvnitř těla pod pupkem představit nebo vytvořit něco jako chomáč bílého až růžového světla a postupně ho přesouvat do těch orgánů, které chcete posílit nebo opravit.)
Od prvního úspěšného vstupu do hladiny Alfa používejte vždy jen jednu metodu, jak z ní zase vystoupit. Budete mít větší záruku, že z ní nevystoupíte samovolně. Pro výstup z hladiny je osvědčená tato formule: "Budu počítat od jedné do pěti, pomalu vystoupím a budu se cítit lépe než dřív.
Jedna - dvě - připravuji se na otevření očí - tři - otevřít oči - čtyři - pět - mám otevřené oči, jsem bdělý a cítím se lépe než předtím.

(rada - doporučené formulace neměňte ani nezkracujte - jsou optimalizovány pro celý systém tak, aby se pro různé situace musely měnit co nejméně)

Na začátek je toho dost, příště bude postup, jak se dopracovat vstupu do hladiny počítáním pouze od pěti do jedné.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: ESP a Silvova metoda

Příspěvek od poota »

Takže to slíbené pokračování.
To předešlé byl jenom pouhý start, teď teprve přichází "práce", a nepůjde to nijak rychle.

Když se vám podaří dostat se do hladiny Alfa počítáním "od sta do jedné", tak v tom pokračujte ještě deset dní aby se návyk upevnil. Potom už můžete dalších deset dní počítat jenom "od padesáti do jedné", dalších deset dní "od pětadvaceti do jedné", pak deset dní "od deseti do jedné" a pak už stále jenom "od pěti do jedné", což byl váš první cíl.
Když se naučíte ráno vstupovat do hladiny metodou "od pěti do jedné", jste připraveni tam vstoupit v kteroukoli denní dobu. Protože přes den budete vstupovat do hladiny spíš z úrovně Beta než z mělčích úrovní Alfa, počítejte s tím, že k tomu budete potřebovat asi deset až patnáct minut, protože se napřed musíte uvolnit.
Posaďte se na pohodlnou židli nebo na postel tak, abyste měli chodidla na podlaze.
(rada - pokud nohama až na zem nedosáhnete fyzicky a objektivně, "prodlužte" si svoje nohy mentálně tím, že si je budete představovat tak dlouhé, že dosáhnou chodidly až na zem - podobných triků používá Silvova metoda k řešení problémů ráda a často). Ruce položte volně do klína, pokud jste na to zvyklí, můžete sedět i v lotosové pozici.
Nyní se soustřeďte postupně na všechny části svého těla a vědomě je uvolňujte. Začněte levým chodidlem, pokračujte levou nohou, pravým chodidlem, pravou nohou a tak dále, až se dostanete ke krku, obličeji, očím a kůži na hlavě. Napoprvé budete překvpeni, jak bylo vaše tělo napjaté.
Potom si vyberte bod asi 45o nad úrovní očí nebo na protější zdi. Dívejte se na tento bod, dokud vám neztěžknou víčka. Nechte je klesnout a začněte počítat.

(upozornění - do hladiny vstupujte vždycky se zavřenýma očima a v hladině je nikdy neotvírejte. Obecně se hladina Alfa a otevřené oči nesnášejí a bez techniky, která se učí v nejvyšších kurzech není možné být v hladině s otevřenýma očima)
Když se dostanete do hladiny, co potom? Na co budete myslet?
Od první chvíle, kdy vstoupíte do meditativní hladiny si procvičujte představivost. To je základ kontroly mysli a její hlavní a nejdůležitější nástroj. Čím lepší představivost budete mít, tím pro vás bude kontrola mysli užitečnější.
Jako první krok si vytvořte svoji imaginární obrazovku. Měla by vypadat jako velké filmové plátno, ale neměla by zcela vyplnit vaše vnitřní vidění. Nepředstavujte si ji za víčky, ale v prostoru asi necelé dva metry před vámi.
Když si vytvoříte svou obrazovku, představte si na ní cokoli, na co se chcete soustředit, nejlépe něco známého a jednoduchého, třeba pomeranč nebo jablko. Při každém vstoupení do hladiny zůstaňte jen u jednoho obrazu; příště si jej můžete změnit. Soustřeďte se na to, aby byl stále reálnější a na nic jiného přitom nemyslete - trojrozměrný, barevný a se všemi detaily i strukturou a můžete ho i různě natáčet, protože vaše obrazovka není jenom ploché plátno, ale specifický prostor.
Zatím se trpělivě věnujte tomuto jednoduchému cvičení. Naučte mozek vstupovat do hladiny Alfa a věnujte se pouze vytvoření jediného stále živějšího obrazu. Budou-li se vám do toho ze začátku plést myšlenky, nezlobte se. Pomalu je odsuňte a vraťte se ke svému objektu. Rozčilení nebo napětí způsobí, že okamžitě vystoupíte z Alfy.
Budete-li se v této meditaci cvičit, zažijete "šťastný pokoj mysli" a dokonce něco víc - hluboký a trvalý vnitřní mír, onen vzrušující pocit, který přijde při vstupu do hlubších hladin mysli. Postupem času vám to bude připadat stále samozřejmější a vzrušení pomine. Mnozí pak přestanou cvičit. Zapomínají, že se nevydali na nějaký samoúčelný výlet, ale učinili první krok na cestě k úžasným dobrodružstvím vlastního těla a mysli.


Dál už je to jenom o různých pravidlech a technikách, které se používají k řešení nejrůznějších zdravotních i osobních problémů.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: ESP a Silvova metoda

Příspěvek od pavelv »

poota píše:Vstupování do hladiny Alfa se učí v různých kurzech, kde je to učení velice rychlé ..
Jen poznamku k potvrzeni toho co pises. Kdysi jsem mel nekolik knih na silvovku a dost dlouho jsem se pokousel o alfu podle tech knih, ale pak jsem toho nechal. A pak jsem zjistil, ze jsou i u nas kurzy silvovky, a to s cim jsem dost dlouho zapasil jsem tam zvladnul stejne jako ostatni behem prvni hodiny. Silvovka (http://www.silvovametoda.cz/) je fakt draha, ale jeste existuje Modra Alfa, ktera byvala mnohem levnejsi asi podobna. Tedy na te jsem nebyl. Jinak abych tu jen neodrazoval, mam znameho, ktery tvrdi ze alfu v pohode zvladnul podle knih.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: ESP a Silvova metoda

Příspěvek od poota »

Modrá Alfa pracuje na úplně stejném principu a má tytéž základy. Od Silvovy metody se liší, tedy aby nebyla stejná :) , vstupováním do hladiny přes spektrum barev a také výběrem technik a mentálního "nářadí". Rozdíly jsou tedy celkem zanedbatelné a navíc jakmile člověk zvládne hladinu, tak už si může naprogramovat cokoli se mu zachce a nebo se mu líbí, a to bez ohledu na to, z čeho to pochází a nebo kam to "patří". Vybavení technikami je prý u Silvovky komplexnější, ale není problém nacvičit hladinu v Modré Alfě a doplnit si scházející vybavení, pokud ho bude někdo potřebovat, ze skript nebo knížek Silvovky.
Kurz ať už kterýkoli má nevýhodu v ceně a v tom, že je vázán na určitý termín a určité místo. Výhodou kurzu je rychlost, s jakou se docílí oněch třinácti hodin strávených v hladině, které jsou nutné ke spolehlivému "zafixování" metody - ten čas je využit k výuce technik, která je tak intenzivní i efektivní právě díky tomu, že probíhá v hladině a navíc v hladině většího množství lidí najednou.
Výhodou samoučení podle knížky je to, že se můžeme učit tempem, které našemu fyzickému i duchovnímu tělu vyhovuje. Nezanedbatelné je i to, že při tomto způsobu ovlivňujeme svoje "já" jaksi zevnitř, svojí vůlí a svým rozhodováním, což považuji za mnohem přínosnější, než jenom pasivní a pohodlnější přijímání něčeho "zvenku".

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
turtle22
Stálý člen
Příspěvky: 89
Registrován: úte 30 lis 2010 15:13
Bydliště: Praha
Dal: 59 poděkování
Dostal: 15 poděkování

Re: ESP a Silvova metoda

Příspěvek od turtle22 »

Byla jsem na kurzu Modrá Alfa před cca 20 lety, do hladiny alfa se tam vchází mnohokrát za kursy (1 celý vikend, 2x pokračovací sobota - tehdy). Stalo se mi na té 2. pokr. sobotě, že jsem tam přišla hodně nevyspalá a pokaždé, když jsme šli do hladin, jsem u toho usnula. Od té doby jsem těch dalších dvacet let začala výborně spát, resp. usínat i spát, ačkoliv jsem tam kvůli tomu vůbec nešla, byl to jen vedlejší efekt. Až v poslední době se mi to pokazilo, a spání i usínání mi dělá problém. Ale takovýhl účinek na mě mělo to, že jsme řízeně šli cca 7x za den do hladiny alfa:-)


Odpovědět

Zpět na „Universum“