Neověřené Projekty

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Jednoduchý generátor elektriny

Příspěvek od poota »

Akord píše:.. Ak si vezmem plochu krídelok a predpokladám výkonový činiteľ 0.1, čo je pomerne už dokonalý Savoniusov rotor, a povedal by som, že účinnosť gitarového snímača je betón menej ako 1%, tak navigácia pomocou takýchto patentov vedie do samozáhuby, nech účinná plocha krídelok ja 0.01m2, tak je to asi vo výsledku asi 1000 x menej, než jednoduchý primitívny reklamný Savoniusov rotor v tvare S, ktorý šramotí oveľa menej. To už zrovna vymyslieť umelý strom, na ktorom budú šuchotať umelé listy s generátormi...
Takové "střílení od boku" je rychlé a pohodlné, ale velice nepřesné.
Na druhou stranu je jasné, že se bude muset jednat o větší množství těchto jednotek - Tvůj nápad s umělým stromem je docela dobrý :D
Samozřejmě rozhodnou náklady na jeden generátorek a jeho výkon - ekonomickou bilanci docela příznivě ovlivňuje to, že "pohon" je zdarma.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Jednoduchý generátor elektriny

Příspěvek od adam.benda »

Navíc, u některých konstrukcí může společně s rostoucí zátěží hluk klesat. (Větší zátěž tlumí pohyb a tím i akustické projevy. Zhruba.)
Dobře, že Akord zmínil Savoniusův kolovrátek. :good:


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Jednoduchý generátor elektriny

Příspěvek od NAVAR »

Jenom pár připomínek. Myslet si totiž znamená h..no vědět.
Nelze tento systém srovnávat výpočetně ani odhadem se systémem vrtule a alternátor atd. ani cokoliv od toho odvozovat. Proč? Alternátor je velmi technicky „tupé“ zařízení pro malé výkony. A to proč? Protože většina altíků má při výkonu do 100W účinnost tak 10-15% všechno vám sežere buzení. Jo nad 500W to je jiná tam je to 85%.
S dynamem to bude díky jeho účinnosti obdobné zejména pro malé výkony.
Dále jsou pro malé výkony naprosto neopomenutelné ztráty vzniklé například klínovým převodem na altík či dynamo. Na to velký pozor kolik sežere řemenice.

Systém páskový generátor je však prostý převodů a používá permanentní magnet tudíž bych na odhady podložené znalostmi alternátorů a vrtulí velmi opatrný.
Dále u běžných systémů má vrtule konstantní neměnný tvar, pokud se podíváte na zpomalené záběry pásku tak jde vlastně o "vrtuli" proměnnou a flexibilní která svůj tvar periodicky mění.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Jednoduchý generátor elektriny

Příspěvek od Akord »

Vidím, že se snažíš psát k veci. Kolik procent účinnosti má alternátor pri dané velikosti je dáno spíše otáčkama, a zvolenou konstrukcí, proporcemi, než buzením. Pokud má nejaký alternátor pri 100W účinnost 10%, tak stoupnutím otáček na desetinásobek muže mít pri stejném výkonu účinnost pres 50%, závisí jenom na kvalite plechu, zda jsou použité nejaké normální dynamoplechy, nebo to nekdo ošidil mekkou ocelí, podobne jako značne neúčinné alternátorky pro jízdní kolo, kde človek s rozsvíceným svetlem šlapal jako tupec. Stačilo se podívat dovnitr alternátorku a pochopit, kdo i co je tomu na príčine.

Nemám problém udelat malý alternátor s hmotností treba 0.5kg s výkonem 1W a účinností pres 90%, opakuji, že závisí pouze na použitých materiálech, co určuje jeho cenu, a na jeho otáčkách. Pri buzených alternátorech čím je více Cu v buzení, tím je menší jeho spotreba. Takže tady hraje roli pouze ekonomika a hmotnost. Není vubec težké udelat pri 100W výkonu buzení takové, aby jeho spotreba byla na úrovni treba 5W, krome toho závisí na tech otáčkách.

Podstatná pripomínka by byla jinde. Neúčinné jsou hlavne jednofázové prípadne lineární alternátory. Rozebrat porádne všechny duvody je dost složité, náročné na čas pro mne i pro čtenáre, a část z toho jsem také na fóru udelal, vrátil bych se k tomu jenom v prípade, že by nekdo na tom zustal viset. Mám dost vecí z toho také odzkoušené a zmerené, ve výkonovém pásmu stovky W až jednotky kW.

(Doufám, že do diskuse nebude zase kafrat nekdo, koho zajímají více hospodské reči, než technika.)


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Jednoduchý generátor elektriny

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Akord píše: (Doufám, že do diskuse nebude zase kafrat nekdo, koho zajímají více hospodské reči, než technika.)
Mimo téma (offtopic)
Zakafrám Akorde, zakafrám, :laugh: Mluvíš o zastaralé technice a snažíš se pořád někomu dokazovat, jak jsi v ní honěný. Jseš skutečně nedostižný borec.
Ale abych byl na téma. Co takovýhle větrný jednostrunný generátor? To už by pár kilovat mělo kopnout, ne?

:baby: Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Jednoduchý generátor elektriny

Příspěvek od Akord »

Už jsem se lekl, že zase nejaké tintítko, ty jsou také na netu. Tohle znám, a také jsem psal, že tyhlety generátory delají desný hluk, i když v tomhle prípade to infra asi není slyšet...jenom pruvodní harmonické.
Mimo téma (offtopic)
Na svete jsou jak borci, tak neborci, pak neco mezi, laskave to nech na ty, co me znají lépe, ať si nemusím o tobe príliš domýšlet.


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Možná vám to pomůže se zpojením...

Příspěvek od huhu »

pokr píše:Jde o pružné částice, buďto Zemi minou, pokud ne, na pevném povrchu "hopsají" tak dlouho, dokud nezmizí zase v dáli či nedopadnou do vody - a právě tato poslední varianta se využila. Ocitne-li se ve vodě, ztratí pružnost a dlouho a pomalu svou energii předává. Pokud byste ji, čistě teoreticky, z vody vyzvedli, prudce by se ohřívala. Na poslední variantě byla založena past - přední řada "periskopů" slouží k usměrnění, zrovna tak jako přední polovina nezakryté nádrže (kryjí se jen chem. články z bezp. důvodů). Vlivem článků s uvedenou chemikálií se energie částic uvolňuje a přemění okamžitě celá.


Zdravím.
a opět dejavu z roku 2008 :
Návštěvník píše:Tak dobře,dodám k chemické pasti více informací.Částice:na rozdíl od jiných se chová jinak-reaguje s vodou tak,že se zcela poddá,tedy zanoří.(Energie v podobě bílého záblesku).Pokud si představíme,že jsme schopni ji z tohoto prostředí uchopit a vyzvednout,vidíme podobu s hlávkovým zelím,"listy" má ale duté,střed vyplňuje plazma a celá se silně zahřívá.Tedy podobnost s radioaktivitou."Odzeměný"kabel,vedoucí z vody(nádrže s chem.články) ven akumuluje napětí až 194-197KV/...vypadá to jako nesmyslný extrém,jsem si toho vědom,ale zdroj informací je v tomto případě nezpochybnitelný,jinak bych to nepsal.Neodvádíme-li přebytek energie,nádrž se doslova zbortí.Klasický uzavřený obvod pro průchod napětí a proudu zde neplatí,naopak,musí být systém otevřený,neuzemněný,mimo to zařízení při destrukci vydává záření nebezpečné pro organismus,ale odstínit ho není problém.Proto musí být experiment prováděn mimo obydlí.Z výsledků vyplývá mnoho,změny ve složení chemikálie mohou být využity např. v leteckých motorech.Pokud někdo disponuje potřebným místem,risknu to a mohu se spolupodílet informacemi,tajnůstkářství musí jít stranou.

Další záležitost se týká průchodu koncentrovaných slunečních svazků (komplikovaná parabola)skrze běžně dostupné krystaly,něco na způsob laseru,jenomže zde nepotřebujeme dodatečný zdroj,pouze slunce a chlazení.Mřížka krystalu rozkmitá konc.výstupní světelné paprsky podle polohy na vertikální ose odraženého záření,výstup je podobný paprsku laseru,jehož výkon je u průměru paraboly 1m roven výkonu hořáku autogenu,tedy o klasický laser nepůjde.

Další z experimentů má souvislost také s plazmou a jeho vliv na čas,zde bych byl ale velice opatrný,pravda,nákresy udivují dokonalostí a těžko vydedukovatelnými tvary pro vf obvod,ale existují a bylo by škoda je ponechat zaprášené,ať se mocní postaví třeba na hlavu.Spřažené oscilátory v dalším pokusu již uvádím do života formou diskuse s konkrétním člověkem,bude-li zájem,rozvedu toto i zde,přímo totiž souvisí s gravitací,která nesmí zůstat nepochopená.

Rád bych ještě dodal,že zde neuvedu nic,co nemá reálný základ.Život je krátký a mocní se pro mamon v kozla obracejí,proč bychom se tedy třásli před zveřejněním nepříjemných a tajených informacích?

Přeji všem mnoho úspěchů


Čiže všechny tři pokerovo letošní informace : bazen hopíků, sluneční laser, záznějový generátor tu už před třemi lety nastínil.

Já osobně mám u bazenu problém s tou nádrží, musí být izolovaná od země, takže nemůžu použít žádnou přirozenou a na takovou stavbu nemám prostředky ....
Co se týče slunečního laseru, tam mám náčrtek bez přesných rozměrů, takže střádám z odpadu lamely na zrcadlo, opět je mi líto peněz.
Co se týče oscilátoru, tam uplně tápu ( vlákno "free energy ) a jediné co shodou okolností zrovna bastlim je theremin, ale ten je v jiných frekvencích :)

Třeba si někdo jiný spojí info z roku 2008 s letošním ?


beldy
Starší člen
Příspěvky: 170
Registrován: ned 25 říj 2009 10:15
Bydliště: Podtatransko
Dostal: 2 poděkování

Re: Jednoduchý generátor elektriny

Příspěvek od beldy »

Ono tie struny su zaujimava vec, pekne sa chveju, pokial niesu tlmene. Skus brnknut po gitarovej strune tlmenej prilozenym prstom, vela tonu nevyda. To iste plati, ak budem odoberat vykon s tej pasky, zatlmi sa, a mozno sa aj prestane chviet...


Sebestačnosť = SLOBODA!!!
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednoduchý generátor elektriny

Příspěvek od huhu »

beldy píše: Skus brnknut po gitarovej strune tlmenej prilozenym prstom, vela tonu nevyda.

haha. když to umíš, tak vydá hodně zvuku. jmenuje se to flažolet. takže záleží na úhlu pohledu :D


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Jednoduchý generátor elektriny

Příspěvek od Akord »

srandičky...flažolet...ješte si bude nekdo myslet, že flažolet je tlumení :)

(pro pochybovače...ten prst jde dát po jeho startu okamžite pryč a nic se tím nezmení, takže je po tlumení...struna kmitá na n-té harmonické)

...ale dobre, když už chtejí s tím hučet, ať to aspoň naladí...to si ti lidé zjevne neumí predstavit, jaký rámys by dalo "péro" schoppné poskytnou nejakou stovku W.
Vetší kktinu jsem asi fakt nečetl :mrgreen: , takovému parníku zbledne závistí náter...


beetoven
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: pát 20 dub 2012 11:23
Dostal: 1 poděkování

Re: Martin11

Příspěvek od beetoven »

Mimo téma (offtopic)
pokr píše: Bártr přijímám.

S tím "bazénkem", jak jste se ráčil sám vyjádřit, je všechno OK. Tedy naprosto funkční při dodržení již popsaných elementárních zásad. Druhou stranou nabízené mince je genetik.....pevně věřím, že zde neočekáváte veřejnou diskusi. Na vaše vstupy bych skutečně neměl nervy. Stejně tak jako onen "bazének" to budete právě třeba už vy anebo vaše děti, kdo jej ku společnému prospěchu a obecnému blahu bude využívat. (Je jen ke škodě nás všech, že se zde nacházející analfabeti pokoušejí torpédovat svým vlastním způsobem všechno, co se vymyká jejich chápání. Ale nemyslete si, Martine11, já vaši případnou habaďůru prohlédnu a tím všechno pokazíte. Proto raději ještě popřemýšlejte o té vaší nabídce, ano? Musí být čistá, jinak už nikomu tady neuvěřím ni nos mezi očima.
Tak tento výrok mě torpedoval.....
(Je jen ke škodě nás všech, že se zde nacházející analfabeti pokoušejí torpédovat svým vlastním způsobem všechno, co se vymyká jejich chápání.)

Konspirativní manipulace faktu na individualitu jedince není zas tak složitý mechanizmus, zvláště když se fantazii trochu napomůže podsunutými polopravdami a v uvedeném důsledku se potom čirá a skutečná fakta stávají nepřekonatelně záhadná a nepochopitelná.
Nevěřte všemu co vám kdo podsouvá a snažte se naučit využívat logiku a induktivní myšlení s použití pravidla Ockhamova břitva.

Asi bych neměl vstupovat do rozjeté diskuze, jenom jsem náhodou přes GOOLE dnes narazil na vaší debatu a nemohl jsem reagovat a musel jsem se i zaregistrovat. Rád bych zde přednesl jednu velkou pravdu, a to jak třídit podobné informace a vzít z nich to potřené:
Vysvětlování záhadného jevu pomocí jiného záhadného jevu nevysvětluje vlastně nic.

Příkladem nám mohou být nesčetné hypotézy “vysvětlující“ třeba jev XYZ na základě neznámé energie, neznámých vnitrobuněčných procesů, neznámého záření, neznámého mechanismu rozkladu tělesné vody na vysoce výhřevnou směs kyslíku a vodíku (ačkoliv logický a spontánní přírodní pochod by byl směru právě opačného) atd., atd. Ve skutečnosti nelze tímto způsobem vysvětlování postoupit ani o krok. Jak by to tedy vypadalo v našem světě záhad? Snad nějak takto:
Pouze nevelká část (kolik – možná 10-20 % ?) veškerých získaných informací se vztahuje k vlastní podstatě záhady. To ostatní je zpravidla balast, bezcenný nebo dokonce matoucí. Naším zásadním problémem ovšem je, že oněch 10-20 % těch “správných“ informací nedokážeme v záplavě balastu většinou nijak identifikovat.

Jsem radiotechnik a elektromechanik a o volnou a nebo energii zadarmo se zajímám již léta.Tím jen chci, že nejsem skeptik a ani oponent těchto diskusí na toto téma, ale musí mít reálné konstruktivní jádro....
Jak se Ti již zmínil Poota, modrá barva je reservována moderátorům
Také si zde moc nepotrpíme na grafické křičení, proto částečná změna úpravy. Pokud máš co říct, pěkně v klidu.
Dále si zde nepotrpíme na příliš mnoho příspěvků mimo téma všeobecně a v mnoha vláknech specielně a toto je jedním z nich, protože je reservováno projektům, byť i neověřeným. Pokud tedy tento Tvůj příspěvek bude následován dalšími, od kohokoliv, budou všechny přemístěny pod vhodné téma. SDK


Vysvětlování záhadného jevu pomocí jiného
záhadného jevu nevysvětluje vlastně nic !!
beetoven
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: pát 20 dub 2012 11:23
Dostal: 1 poděkování

Re: Martin11

Příspěvek od beetoven »

----------------------------------------------------------
1) popisuji, že jsem se zaregistroval abych reagoval a není mi známo z jiných for, že by modrá byla
zrovna po moderátory - sám jsem několik for moderoval a dvě administroval.

2) pokud máte potřebu rozlišit barvu písma máte ovládací panel administrace a tam si pravidla
barevného textového výběru jednoduše definujte.

2) jestli se nehodí esteticky kultivovaný článek do vaše fora, tak taky asi samo forum o něčem
samo vypovídá - je jen určeno těm komu slouží....

4) každý má právo na názor a cenzura hovoří vždy o unitářství a totalitě - dualismus je vždy
potlačen a nebo zesměšněn.

5) nemám pocit a ani potřebu na zdejším foru komentovat a přesvědčovat lidi o mém
náhledu a ani na svět a jeho pojetí, výry a nebo svobody projevu. To je každého jeho svobodná
vůle.

6) jenom nemám rád ignoraci a egoistický individualismus..., manipulovat se vším a s každým...

Doufám, že to má už tu správnou estetickou vazbu !


:idea: Nemusíš se hned cítit dotčen tím, že Tě někdo upozorní na prohřešek proti zdejším mravům - z počtu Tvých příspěvků je jasné, že tu ještě "nejsi doma", takže se Ti snažíme jemně naznačit, jak to tady chodí. Zatím jsi vpadnul "mimo téma" a stejně tak pokračuješ.
Nevím, jak na jiných fórech, ale tady považujeme za zbytečné i reagovat přímo pod nějakým příspěvkem tím, že ho napřed celý ocitujeme - ta citace je naprosto zbytečná a moderátoři ji mažou, ovšem za cenu svého času.
Nejedná se nám o nějaké cenzurování, ale snažíme se udržet pořádek a přehlednost. poo. :idea:


Vysvětlování záhadného jevu pomocí jiného
záhadného jevu nevysvětluje vlastně nic !!
beetoven
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: pát 20 dub 2012 11:23
Dostal: 1 poděkování

Re: Dosud neověřené podněty

Příspěvek od beetoven »

Uražený se necítím a pravidla se vždy snažím respektovat pokut nikterak nebrání zdravé logice.
Opsal jsem text, na který jsem reagoval byl asi ze čtvrtý stránky celého vlákna a to taky ze staršího
data minulého roku a byl jsem si vědom, že jsem už dávno mimo mísu .., proto jsem to tak
praktikoval.
A podobně jsem můj vstup do tohoto tématu okomentoval, že jsem nemohl zůstat k těmto polopravdám
lhostejný a byla by to i lhostejnost se k tomu nevyjádřit !

To je to co se dnes děje všude - tmářství jak ve středověku, manipulace a polopravdy, ale nikomu
to jak vidím nevadí, hlavně, že se lidi baví..., kdo si hraje nezlobí !
Novodobý mysticizmus.

Abych to ukončil: byl jsem mimo mísu a jsem si toho vědom, na nikoho se nezlobím a doufám,
že zdravý rozum si vždy najde cestu z bludného kruhu fantazie ! Protože toto forum o tom je !!
To není urážka, ale jen konstatování alternativního pojetí světa, myšlení skupiny, jednotlivce i společnosti.

To je už opravdu mimo dané téma, takže OF


Vysvětlování záhadného jevu pomocí jiného
záhadného jevu nevysvětluje vlastně nic !!
PeTr1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 341
Registrován: úte 03 črc 2007 23:20
Dostal: 3 poděkování

Re: Auto a vodík

Příspěvek od PeTr1 »

někde sem tu psal o použití zahřátého výfukového potrubí,pro pohon parní turbínky,ale to je dost náročné.ale co tak využít něco podobného jako je turbo pro pohon druhého alternátoru,co by dodával energii vodíkovému generátoru.motor tím nezatížíme a budeme mít energii navíc.vyfukové plyny roztočí malou turbínku co bude na alternátoru.při volnoběžných otačkách bude vyrábět málo,ale to nevadí ale co při otáčkách kolem 2500/min


PeTr1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 341
Registrován: úte 03 črc 2007 23:20
Dostal: 3 poděkování

Re: Auto a vodík

Příspěvek od PeTr1 »

jen tak plácnuty narychlo
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“