Předpovídáček - E-Cat

Vstup do sekce

Moderátor: rival

Odpovědět

Bude E-Cat pana Rossiho někdy v prodeji?

Anketa končí za sob 22 čer 2013 12:32

Ano
16
62%
Ne
10
38%
 
Celkem hlasů: 26

maroš
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: stř 06 bře 2013 16:18
Dostal: 3 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od maroš »

eman tie stránky resp. obsahy tých linkov už boli formulované i iných stránkach. prečo nerobili funkčné skúšky ale také zložité kde meranie mohlo byť skreslené. ukázali už vzorku kde by bolo preukazateľné že došlo k studenej fúzii. firma black light power nehovorí o studenej fúzii ale hovorí o tzv. hydríne, možno keby to inak interpretovali tak by som im veril, resp. podobný princíp som opisoval v tom hornom príspevku.


E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od E_man »

Přiznám se, že jsem Black Light Power zatím vůbec nevěnoval pozornost vzhledem k tomu, že jméno Mills bylo spojováno s MIT(Mass.Inst.of Technology), kde se zabývají paládiem a deuteriem, ktere jsou v mých očích diskvalifikované kvůli drahotě vstupních látek.
Prvním pohledem se mi zdá, že jejich technologie by mohla mít souvislost s pokusy Stanleyho Mayera - tedy technologie absolutně odlišná od technologií které se pokoušejí zdůvodnit zastánci tzv studené fůze, ale to je opravdu teď jen první dojem z rychlíku a určitě se na to podívám blíže.
Samozřejmě ti nedokážu odpovědět, proč ty testy u Rossiho dělali takovým napadnutelným způsobem. Snad jen, že Rossi už k tomu jednou někoho pustil blíže a hned vznikl Defkalion, který jak se zdá je dneska dále, než samotný Rossi.
Možná proto ze slušnosti Defkalion vyčkává, aby Rossimu neuteklo prvenství a sláva, které mu asi právem náleží. Zisk z trhu jim vzhledem k jejich zdá se lepší funkčnosti i účinnosti určitě neunikne.


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od E_man »

A teď k Black Light Power http://www.blacklightpower.com/
Kromě zdá se detailně vypracovaných teorií, kterým už asi nebudu nikdy rozumět, říkaji ve stručnosti toto:
http://www.blacklightpower.com/faq/
Vodík, kromě dosud známých vzájemných stavů protonu a elektronu má další stavy (hladiny) s až 200x větší energii, do kterých lze elektron dostat. Podle nich dokážou elektrony vodíku v jejich zařízeních do těch stavů dostat, tím vytvořit jekési "Hydrino" a uvolnit tuto energii přímo na elektrický proud v jimi vyvíjených článcích.
Např běžná americká domácnost by s jejich 1,5KW-generátorem spotřebovala za rok 17l vody, auto by mohlo na 1 litr vody ujet okolo 5000Km.
Jestli je tady někdo, kdo se dokáže vyjádřit fundovaněji, má slovo. Já to zatím musím vydejchat!


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od poota »

E_man píše: Vodík ... má další stavy (hladiny) s až 200x větší energii, do kterých lze elektron dostat.
Mezi různými hladinami elektronů je vždycky nějaký rozdíl energií. Zjednodušeně - když se ta energie dodá, tak se elektron celkem ochotně přesune a když ho nějak donutíme se vrátit, tak by tu energii měl zase vrátit. Čímž se jedná jenom o jakýsi "akumulátor" dodané energie. Aby z toho byl nějaký užitek, tak bychom ho potřebovali přesunout na tu energeticky vyšší hladinu nějak "zadarmo", jako že by si tu energii sám nacucnul odtamtud, odkud ji bere pro svůj pohyb. K tomu, aby se vrátil, by mělo stačit mu tu energii jenom odebrat a vrátil by se už sám. Jenomže je zase problém, jak mu ji vzít - kdyby se k tomu návratu dal donutit něčím, co by zase nestálo energii, tak by ji prostě "vyzářil" - a zase, jak ji nějak šikovně zachytit?
Je tam problém v tom, že elektron není ochoten přeskakovat z jedné dráhy na druhou jenom tak "pro srandu králíkům" a už vůbec ne zadarmo a navíc podle toho, jak bychom si přáli.
Určitý směr naznačují katalyzátory, u kterých pro nějakou reakci stačí jejich pouhá přítomnost, ale mám pocit, že tady to bude nejspíš ještě nějaká "další" liga.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od E_man »

Zatím nemám čas to prostudovat, ale já to chápu tak, že se vodík do toho stavu "hydrina" v jejich článcich dostane dodáním malé energie, uvolní velkou energii a ve formě "hydrina" zůstane a bude zaneřaďovat planetu. !!!??? (ať si s tím příroda poradí jak umí)!?.
Ale jak říkam, chvíli mi to bude trvát, jak je to vlastně míněno.
Je to teď všechno strašně povrchní názor, neber to prosím zatím moc vážně!!!!


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2443
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od lajos »

Jsem se trochu začetl do stránek blacklightu a v souvyslosti s e-cat vznikají paralely:
obě teorie vycházejí z excitovaného elektronu vodíku podle Rydbergera
obě teorie přesouvají exc. elektron na nižší dráhu přičem e-cat odebírá teplo a blacklight vyrábí přímo el energii
oba používají katalizátor a u blacklightu v textech též se vyskytuje Ni a Cu s různými předponami
U blacklight i identifikujou výsledný produkt jako hydrino který vodík je 200x ůčinnější než klasický.
V souvyslosti s těmito teoriemi a možná i praktickými výsledky mně napadá paralela s Mimovým vyvíječem. Proč?
Na to minimální množstvý podtlakem odebraného plynu by vlastně motor neměl běžet. Pokud uznáme že motor běží (já tomu věřím) tak by bylo vysvětlení s hydrínem který možná Mimův vyvíječ nevědomky vyrábí, do elektrolýzi se vpravujou vysokonapěťové pulzi (excitace elektronu H), což jsme zatím vysvětlovali jako narušení elektronové bariéry, nebo oboje? No a příkonový a výkonoví poměr by také vycházelo, za cca 200W vložené získáme třeba 40kW u motoru, což je poměr zajímavých 200.
Vše se motá kolem vodíku, jeho elektronu, katalizátor, elektrolýza.


E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od E_man »

Já jsem se do tohoto fóra poprve dostal loni někde v srpnu a dost mne zaujalo(to vlákno s Mimovym vyvíječem), že jsem si ho prošel. Trvalo mi to snad měsíc než jsem ho prošel. Vpodstatě se chlapci těšili jak budou vyrábět levně vodík rozkladem částečně na hlinikových elektrodach(Anoda hliník, katoda nerez). No a Mim to nějak vylepšil o vysokonapěťové řízky pouštěné do anody. Mně o tom chybí pak přesné sumární informace, ale nakonec snad došli k závěru že ten nadbytek vodíku vzniká oxidaci hliníku a že musejí dost často měnit hlinikové elektrody, které měly dost velkou spotřebu materiálu.
Jenom přímí účastnici by se mohli k tomu lépe vyjádřit, hodně Ilem jestli nás slyší, dost bych na něj dál a samozřejmě názor samotného Mima.
Mime slyšíš nás?

Ještě mě v tom vlákně o "Efektivni elektrolýze" zaujalo pár poznámek, kvůli kterým jsem se k tomu chtěl vrátit.
Byla to poznámka La o nějakém zpětném "kopu", který se zasloužil o poslání součástek tuším do "polovodičového nebe",
poznámka Merlina, který popisoval pro mne nelogickou indukční vlastnost vody (jak mu roztavila součástky),
a hlavně Ilem, kterému to snad vyhodilo jistič až na úrovní ulice, nebo snad sídliště.
To jsou praktické věci, ke kterým jsem se chtěl vrátit a znovu to zkoumat.


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od E_man »

Vzhledem k soukromé masáži, ve které jsem byl podroben výslechu a následně usvědčen ze všech svých minulých, současných i budoucích úmyslu, cítím se být odhalen a proto v tomto vlákně končím s diskusi. Přepínám na jiný kanál.
V dokonale neúctě k ťuťu zdraví E_man.


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od xdraho »

E_mane, nevzdávej to a hlavně se nenechej znechutit!!!!!!!
Hlídej ten vývoj v dané oblasti i nadále. Už kvůli mne, prosím.


ťuťu
Starší člen
Příspěvky: 148
Registrován: pát 06 kvě 2011 8:48
Dal: 3 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od ťuťu »

xdraho píše:....Už kvůli mne, prosím.
Neměj obav - proto jsem toto téma založil a bedlivě sleduji, jak se věci mají.

Zatím není na trhu v ČR ani v SR žádná verze E-catu.

Zastoupení v SR bere předběžné objednávky na 1 MW i 10 kW verzi, v ČR dosud není objednávkový formulář realizován.
Společnost Xnergie s.r.o., která dle slov majitel Michala Bílka měla být zástupcem pro prodej E-catu v ČR však přichází s vlastním projektem domácího energetického zdroje.
Zde je úryvek z textu 2. části jejich prezentace:

"Mezi spotřebiče a rozvaděč jsou zapojeny dva měniče proudu a mezi nimi je do série zapojený generátor.
Víme, že první převodník mění napětí ze sítě z 230V na 24V a druhý jej vrací zpět z 24V na 230V.
Dochází také ke změně druhu proudu ze střídavého na stejnosměrný a zpět.
Mezi oběma převodníky teče tedy stejnosměrný proud o velikosti 75A, aby celkový výkon, potřebný pro napájení domácích spotřebičů mohl být zachován. Tento proud protéká i elektrolytem v generátoru a díky němu dochází k elektrolýze – tedy k produkci vodíky a kyslíku
Zde bych rekapitulaci prvního dílu ukončil a přešel na řešení výroby elektřiny.

Vyvíjený plyn je nejen velmi dobře hořlavý, ale při vyšším tlaku i výbušný, takže jej můžeme použít i jako palivo pro spalovací motor."
----------
Originál viz na stránkách firmy.


ťuťu
Starší člen
Příspěvky: 148
Registrován: pát 06 kvě 2011 8:48
Dal: 3 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od ťuťu »

Podle zprávy z 20.8.2013 od ecatenergy.sk nebude do konce tohoto roku na trhu v SR E-Cat 10 kW ani větší jednotka 1MW.

A podle odpovědi ze 17.8.2013 od Xnergie s.r.o. nebudou tyto výrobky ani na českém trhu.


°°
--


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od martin11 »

prosím dotaz....Na kterém trhu budou :?: ? m11 :D

prosím kdo z firmy LUPOTHERM odpověděl na dotaz ohledně E-catu?????
lze přeposlat sem tuto odpověď???? :idea:


... věřím, že se " TO " povede ......
ťuťu
Starší člen
Příspěvky: 148
Registrován: pát 06 kvě 2011 8:48
Dal: 3 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od ťuťu »

A na kterém trhu budou nevím (tuším, že asi na žádném).

Od Xnergie s.r.o. se vyjádřil majitel pan M. Bílek.
Prý již sám nevěří, že by na trhu vůbec kdy mohly být.

_________________
... jsem škodolibý a věřím, že se " TO " nepovede ......


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od martin11 »

Ano děkuji :good: ...Tato firma prodává výbornou isolační folii :idea: :idea: :idea: a proto mě bylo divné, že se angažuje v E-catu. No budiž, obchod je obchod.


...pro stavebníky a všeobecně kutily. Lupoterm je opravdu dobrý :bye: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
orlus
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: stř 20 bře 2013 13:38
Dal: 4 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od orlus »



Odpovědět

Zpět na „Sekce "Realistů"“