Předpovídáček - E-Cat

Vstup do sekce

Moderátor: rival

Odpovědět

Bude E-Cat pana Rossiho někdy v prodeji?

Anketa končí za sob 22 čer 2013 12:32

Ano
16
62%
Ne
10
38%
 
Celkem hlasů: 26

ťuťu
Starší člen
Příspěvky: 148
Registrován: pát 06 kvě 2011 8:48
Dal: 3 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od ťuťu »

poota píše: Nechci a nemám zájem - Ty to uvádíš, tak to taky dolož, aspoň něčím.
Zatím argumentuješ jenom nedůvěryhodností osoby Rossiho, což aspoň pro mě nevypovídá celkem nic o technickém řešení problému. Zatím to beru jenom jako "jedna paní povídala".
Zdravím - poota
A. Rossi je starý známý
http://www.aspoitalia.it/blog/nte/2012/ ... parallele/

A prodej se nekoná, neexistuje na světě firma, která by něco takovýho nabízela, kromě tzv. "průzkumů zájmu", což je ten zmíněný Bystrík.

Editováno a uděleno varování. SDK


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od poota »

Tak opravdu nevím, jestli seš "blbej nebo navedenej" :lol:
Na Rossim ses vyřádil - a teď máš možnost namítat něco relevantního k jeho zařízení - ne, jestli ho někdo prodává a nebo neprodává, ale proč je a nebo není funkční.
Jinak se s Tebou dál nebavím :mrgreen:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
maroš
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: stř 06 bře 2013 16:18
Dostal: 3 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od maroš »

ja osobne si nemôžem odborne o ecate, som skeptický. zaujímalo by ma kedy začnú funkčne skúšky a merania ktoré by potvrdili aj iný fyzici. môže vytvárať nejaké teplo ale či účinnosť bude skutočne väčšia ako topná špirála? na to nemusí rossi robiť nejaké tajnosti ale meranie musia potvrdiť iný.


E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od E_man »

No myslím, že nemá cenu nikoho pranýřovat za názor, i když v solidní diskusi by se měly podávat pokud možno věrohodné důkazy. My nejsme vědecké fórum a zaleží na moderátorovi jaký stupeň volnosti povolí.
Kdyby se moje víra v tuto technologii opírala pouze o Rossiho slova, tak bych se s ťuťu neodvážil vůbec polemizovat, ba ani bych se neodvážil zde s tím vůbec předstoupit. Ale prošel jsem už snad stovky dokumentů více-méně populárních i vědeckých a kam až mé chabé technické oko dohlédlo, tak ve srovnání s jinými teoriemi a pokusy o kterých také toho bylo dost napsáno, se mi tato jeví zatím nejvěrohodnější a zatím alespoň neodporující hlavním mainstreamovým fyzikálním zákonům.
Marně hledám v současnosti znevažování lidí, kteří se tím už 20let zabývají i náznaky potírání předložených důkazů těch posledních pokusů s Paládiem-Deuteriem, jak to provedli tehda tzv "vědci" v roce 1989. Tehda to bylo nové a oni při svých replikacích zdaleka nedodrželi velice přísné podmínky těch prvních Flaischmann-Ponsových pokusů. Teď se to podařilo snad prokázat současně na pěti různých pracovištích.
Zdá se, že Rossi nějakou náhodou, vytrvalosti a snad i štěstím přišel na nějakou konstelací uskupení pevných látek, které výrazným způsobem tento Flaischmann-Ponsův efekt zvětšilo, navíc bez použití drahého paládia i deuteria. Tady asi zapracovalo Rossiho sobectví, že si chtěl všechnu slávu přivlástnit i když na začátku byla jen víra. Ale on Rossi nebyl sám, kdo se to pokoušel ve světě zreplikovat.
Každopádně jsem zatím nenašel nic, co by zpochybnilo věrohodnost posledních očitých 7 svědků z listopadovo-prosincové a březnové předváděčky a měření E-catu.
Že se Rossi přpravuje na prodejní regionální politiku vidím snad jako samozřejmost, dělá to i Defkalion. Licence pro určitý region "něco" stojí a je to v podstatě jakási forma spoluúčasti na Rossiho byznysu. Nevím kolik stojí exklusivní licence pro Slovensko, ale pro Oceánii s Australii šlo snad o miliony USD. Jestli to je na Slovensku nějaký Bystrik nevím, pokud se to bude opravdu vyrábět, tak to tam ale určitě někdo bude stejně jako v Česku.
Ten COP=6 je na úrovní snad nejlepších tepelných čerpadel, navíc bez nutnosti dělat vrty do země, nebo výměníky a pod, takže by trh pro to určitě byl, no ale vidina Defkalionu s jeho Hyperionem o účinnosti minimálně 25 asi Rossimu dělá dost čáru přes rozpočet.


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2443
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od lajos »

Tak jsem si dal trochu práce, nedalo mi to abych se nepídil po tom víc, nevím kdo jste si dal tu práci a čas. Tak že stránky defkalionu
http://defkalion-energy.com/technology/
dole je technická specifikace
http://aromapress.com/~defkalio/wp-cont ... -Sheet.pdf
na začátku je výkres konstrukce, dále popis vlastností dílů a médií a na konci parametry, noo je to bombička malý typ výkon 5-10kW, příkon pod 200Wh teplota 185-285 C-trochu vyšší než Rossi, a COP 25. Větší typ zřejmě paralelní řazení malých jednotek výkon 10-45 kW, příkon pod 310Wh, teplota 185-414 C a COP 32
Další odkaz za specifikací je prezentace Texas instruments
http://aromapress.com/~defkalio/wp-cont ... ristos.pdf
kde se dá docela dobře domyslet(odhadnout) princip funkce ne jenom celého zařízení ale i jednotlivých sestávajících funkčních částí. Pokud si pamatuji i Rossi spolupracoval s TI ale v tomto pdf je řešen výrobek neboli funkční princip defkalionu, včetně fotek, grafů a naměřených výsledků a že měření neboli analíza firmi TI(one sračka) na nějakém prototypu skončilo na COP 8 až 22 - bych řekl že o něčem vypovídá.

Tak a terazky se vás ptám vážené obecenstvo (které si dá půl hodky na prohlížení), k čemu by bylo dobré takováto technická dezorientace internetového publika?? Samozřejmě záleželo by na velikosti firmia a úsilí nás oblbovat, bylo by otázka k čemu?
Dále je zajímavé že nikde neškemrají o prachy (já si toho nevšiml).
A naposled asi těžko, nebo možná domyslíme co vše obnáší zřídit továrnu na zelené louce, nechat schválit výrobek podobného druhu a dosahu, nedej bože ještě ho trochu chránit, což bude asi stejně jen dočasné.
No zatím samé otazníky ale jak jsem se díval na uváděnou dokumentaci se mi nechce věřit že by to někdo blinkal pro naše pobavení neboli dezorientaci (to nemusej-stejně sme).


E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od E_man »

lajos píše:.....A naposled asi těžko, nebo možná domyslíme co vše obnáší zřídit továrnu na zelené louce, nechat schválit výrobek podobného druhu a dosahu, nedej bože ještě ho trochu chránit, což bude asi stejně jen dočasné.
No zatím samé otazníky, ale jak jsem se díval na uváděnou dokumentaci se mi nechce věřit že by to někdo blinkal pro naše pobavení neboli dezorientaci (to nemusej-stejně sme).
Takřka ve všem souhlas, snad jen, že nejde o Texas Instruments ale o National Instruments. Uvidíme co řeknou a předvedou s Defkalionem v srpnu na jejich dnech.
S těmi "desoriantacemi" bych byl opatrný. Jako od přírody podezřívavý člověk nevěřím, že tu spoustu informaci třeba o Stanley Mayerovi vyprodukoval jeden nebo dva lidí. Nebýt E-catu a info, které jsem o "studených fůzích" náhodou zahlídl na internetu vloni, tak jsem svoji volnou důchodcovskou kapacitu věnoval rozkladu vodíku a to vůbec nemluvím o létech, kdy to bylo populární i na tomto fóru a určitě bych se toho zůčastnil také.
Každopádně, kdyby se tehdejší invenční úsili věnovalo stejně problematice studené fůze jako se věnovalo vodíku, kdoví jestli by už někteří účastníci tohoto fóra netopili doma niklem a vodíkem.
Jen si vzpoměňte kolik literatury a patentů bylo Mayerovi věnováno. To nemohlo být jen úsili nadšených jedinců, ale placených nadšených jedinců. Rozdíl ale je, že za tím v pozadí nikde nebyly pokusy o solidní vědecký výzkum na rozdíl od Fleischmann-Ponsových pokusů.
A ta zuřivost odmítání jakéhokoliv zvřejňování kladných výsledků je alespoň pro mne "krajně podezřelá"! Solidní výzkumník vždycky pochybuje o sobě i druhých, ale vždycky si říká jestli je to vůbec možné a jestli to v prvním přibližení neodporuje zákonům, které zná, ale apriori hned nic neodmítá (pokud na tom ovšem nevisí jeho existence).
Vemte si třeba našeho pana Wagnera, jak před dvěma roky zveřejnil zprávu, proč studená fůze nemůže fungovat. On nepolemizoval s žádnou, tehdy už zvřejněnou teorii od velmi známých lidí, kteří se tím zabývali už 20 let. Šup a jeho názor byl tady. Proč?, kdo ho k tomu nutil. Jeho vědecka podstata by ho měla nutit alespoň jednu teorii rozcupovat na kusy. A pak riskovat, že se ten někdo ozve a rozcupuje jej taky. To je podstata vědy, střetávat se vědecky.
Ale o tom snad až někdy jindy.
Zdraví E_man


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
maroš
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: stř 06 bře 2013 16:18
Dostal: 3 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od maroš »

lajos všimol som si ako tam začína fúzia, spája sa neutrón s atómom vodíka. odkiaľ zobrali neutrón bez žiarenia s takou malou energiou a prečo pri neutrónovom záchyte vodíka nevzniklo gama žiarenie. pokiaľ by získali neutrón z alfa žiarenia tak by ten mal takú energiu, že by sa nemohol zachytiť v jadre.


maroš
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: stř 06 bře 2013 16:18
Dostal: 3 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od maroš »

Na tu by so potreboval kvalifikovanú odpoveď. vodík 1H sa skutočne spája s neutrónom a vzniká deutérium + gama žiarenie 2,23 MeV. Ako by som mohol využiť túto energiu aby som získal teplo.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2443
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od lajos »

Bohužel momentálně mám přístup jen přes omezený podnikový net, tak že některé videa neshlédnu. I když jsem v rámci studií energetiky měl specializaci jaderné reaktory, nejsem si jist jestli bych podal fundované vysvětlení.

Vodík a neutron? Není to spíš vodík a elektron? A deutérium myslím není vodík + neutron ale vodík +elektron navíc a trochu kyslíku k tomu?
Tak jsem trochu zapátral a vnucení elektronu vodíku bylo uskutečněno hodně dávno a přišel na to p. Rydberg, proto se mu říká rydbergerův model vodíku.
Tehdy to dělali kinetickou energií (jak? netuším, kladivem do vodíku nebouchneš), pak laserem a následně vysokým napětím, elektrostaticky, plazmou.
A máš nabuzený vodíkový atom-podívej se na vikipedii Rydberg.


ťuťu
Starší člen
Příspěvky: 148
Registrován: pát 06 kvě 2011 8:48
Dal: 3 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od ťuťu »

lajos píše:............. A deutérium myslím není vodík + neutron ale vodík +elektron navíc a trochu kyslíku k tomu?
...
Ne.
Deuterium je izotop vodíku. Žádnej kyslik.


maroš
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: stř 06 bře 2013 16:18
Dostal: 3 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od maroš »

mám na teba ťuťu otázku. pri neutrónovom záchyte v neutrónu vo vodíku sa vyžiari 2,23 MeV gama žiarenia. každé jedno žiarenie sa dá premeniť na teplo, ale tu je jeden problém gama žiarenie sa len veľmi ťažko odtieni, tzn. že by potrebovalo viac krát odovzdať energiu.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od Slavek Krepelka »

ťuťu píše: .. Ne.... Deuterium je izotop vodíku. Žádnej kyslik.
Deuterium je ne zcela přesný výraz a dá se jím rozumět jak těžký vodík, tak těžká voda, takže aj s kyslíkem.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od E_man »

Já jsem deutérium vždy chápal jako vodík s jedním protonem a jedním neutronem jak jej definuje wiki http://cs.wikipedia.org/wiki/Deuterium . S kyslíkem to pro mne vždy byla polotěžká (HDO) nebo těžká voda(D2O).
maroš píše:mám na teba ťuťu otázku. pri neutrónovom záchyte v neutrónu vo vodíku sa vyžiari 2,23 MeV gama žiarenia. každé jedno žiarenie sa dá premeniť na teplo, ale tu je jeden problém gama žiarenie sa len veľmi ťažko odtieni, tzn. že by potrebovalo viac krát odovzdať energiu.
Maroši, vím že se touto otázkou intenzivně zabýváš. Obávám se ale, že ti na ni dokážou odpovědět jen budoucí "nobelisté" hned, jak věrohodně zdůvodní procesy vodíku v krystalových mřížkách kovů během tzv "studené fůze". Ikdyž nejsem jaderný fyzik, domnívám se, že by mohlo jit o jakousi rezonanci uvolněného záření s atomy kovů v krystalové mřížce, takže se nemá šanci dostat ven jako u horké fůze, kde ta interakce na okoli je daleko menší. Ať mne prosím za to jaderní fyzici nekamenujou.


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
maroš
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: stř 06 bře 2013 16:18
Dostal: 3 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od maroš »

eman na aldebarane som dostal odpoveď, (čítal si to že nám vyžiari energiu 2,23 MeV" Záření gama je přeci také energie. A každá energie se dá přeměnit na teplo". Ako sa dá premeniť gama žiarenie na teplo "Jako každé jiné záření". sú to odpovede od ľudí ktorí sa skutočne vyznajú v problematike a považujem ich za najlepších moderátoroch v aldebaráne, zoe a Jirka. gama žiarenie je veľmi ionizujúce, ak by na molekulový vodík narazil taký energetický fotón tak vznikne neutrón a gama žiarenie určitej energie do molekulového vodíka vzniká 1H + n, ale ten neutrón ak má dosť nízku energiu znovu môže sa zachytiť v atomárnom vodíku a vzniká znovu deuterón + silné gama žiarenie, to potom by sme potrebovali také tienenie ako v jadrovej elektrárni, celé žiarenie sa nespotrebuje na vytvorenie ďalšieho vodíka + neutrón. nejaký som s toho domotaný.


maroš
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: stř 06 bře 2013 16:18
Dostal: 3 poděkování

Re: Předpovídáček - E-Cat

Příspěvek od maroš »

toto som dostal odpoveď od fyzika

Cast energia kazdeho ziarenia (gamma alebo castice) sa pri nepruznom rozptyle premiena na teplo - cize na kineticku energiu atomov alebo molekul. Pri gamma ziareni sa to deje najcastejsie prostrednictvom elektronov cez efekt Comptona a fotoefekt (pri vacsich energiach ako 1 MeV aj cez vznik elektron-pozitronoveho paru), pri nizsich energiach fotonov cez ramanovsky rozptyl. Ta energia elektronu (fotonu) sa odovzdava cez virtualne castice na rotacne a vibracne urovne molekul a vibracie atomov v mriezkach (=fonony), vysledkom je zvysena teplota prostredia (rychlejsi pohyb atomov/molekul). \r\nOvsem premienat takto gamma ziarenie na teplo by bolo dost neefektivne, lebo ucinne prierezy su male, teda gamma ziarenie musi urazit velku drahu, aby sa pohltilo (radovo metre), zvysenie teploty velkeho objemu bude nepatrne, zatialco unik tepla do okolia cez velky povrch bude velky. Muselo by ist o velmi intenzivny tok, asi ako pri jadrovom vybuchu. Pri beznych intenzitach sa vydelenie tepla da merat len pri velmi nizkych teplotach (v kvapalnych plynoch).
Takže by to fungovalo asi takto, tým pádom nemôže fungovať defkalion ani nijaký LENR.


Odpovědět

Zpět na „Sekce "Realistů"“