Dotazovna - Vše o zdraví

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: prášková strava Mana

Příspěvek od kachna »

Bobina píše:Zajímají mě vaše názory ...
Tak přidám ten svůj ;) Kdybych se měla živit takovouhle kašičkou ( slušně řečeno), tak děkuji, nechci. Když jsem zkoušela, jestli je tělo fakt schopné živit se pránou, zjistila jsem, že naprosto bez problému. Jediný problém byl ten, že mě neopustily chutě na různá jídla. Tedy - pokud by někdo neměl choutky, měl by lepší přejít na pránu, tam má taky všechny živiny pěkně pohromadě a ještě v té nejvyšší kvalitě. Já ještě radši zůstanu u "mlsání" dokud to budu potřebovat. :)
kachna


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od MIRKO »

Blééé...A proč to vlastně?...když se můžu živit skvělou raw stravou?Mám dojem, že se chce zas nějaký vykuk nakapsovat na blbosti lidí.M.


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
Bobina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06 led 2013 12:50
Bydliště: České Budějovice
Dal: 127 poděkování
Dostal: 221 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od Bobina »

proč?-protože mě všechno zajímá a všechno chci vědět :D Akorát to už asi všechno vědět nestihnu a jelikož nikam nechodím nemám to s kým probírat a vy tady víte skoro všechno a na vás já dám :laugh: tedy na některé.Mne tam zarazil ten řepkový olej :ethink: dííík za vaše názory. :)


Milenium
Stálý člen
Příspěvky: 82
Registrován: úte 18 pro 2012 15:01
Dal: 53 poděkování
Dostal: 157 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od Milenium »

Nedávno se mě právě na MANU ptal jeden známý, protože ví, že se stravou dost zabývám, takže mohu přidat další názor.
Soja i kukuřice jsou problematické plodiny, rybí olej je potencionálně nebezpečný dle zdroje a skladování. Navíc tam jsou ty potraviny vysoce zpracované, nekompletní, upravené.
Jednoduše je to filozofie jako u granulí pro psi, na hony vzdáleno přírodě a záměru stvořitele.
Je to podnikatelský záměr mladíka který se chce svést na vlně "zdravé" výživy u lidí co tomu nerozumí a chtějí z nějakého důvodu změnit své konvenční nezdravé stravování, ale bez nutnosti pro to něco dělat, studovat a sami přemýšlet.


Přeji moudrost všem, kteří jí hledají
Hořký život dortíkem neosladíš.
lu1234
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: pon 01 zář 2014 10:36
Dal: 24 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od lu1234 »

Co my odporucite na podporu pankreasu a sleziny???


Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od Vlčice »

li1234,
Vaše otázka je dost obecná. Slinivka má dvě funkce. Pokud máte problémy s trávením, pomůžou semínka z ostropestřce mariánského.
Denně polovinu kávové lžičky a pořádně rozkousat. Jinak z Vás vyjdou celá.
Můžete namítnout, že ostropestřec pomáhá především játrům, ale on skutečně dokáže vyčistit trávicí trakt kompletně.
Slezina má v těle jiný účel, než trávicí. V lidském těle je uložena mezi žaludkem a levou ledvinou.
Chtělo by to upřesnit příznaky...


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: plíseň na obličeji pomoc Prosím

Příspěvek od hanka »

marmarmar píše:dobrý den,
Jsem tu nováček doufám( už jsem jednou psala ale nějak se to nezdařilo) prosím o radu vás zkušených....
Marmarmar, našla jsem dneska Tvůj dotaz v Urinoterapii a odpověděla jsem Ti tam.
https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=138358#p138358


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od NAVAR »

lu1234 píše:Co my odporucite na podporu pankreasu a sleziny???
Pancreolan, sušený pampališkový kořen, betain, bolotovův balzám.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od deʒa vy »

lu1234 píše:Co my odporucite na podporu pankreasu a sleziny???
U ludí i v pokročilom veku mám i na tento problém už nespočetne krát overenú "kapustovú hladovku". Procedúra by mala mať minimálne tri cikly a má nasledujúci príebeh, jeden deň sa neje (ideálná je suchá hladovka - bez vody) a jeden deň sa je len surová - tepelne neupravovaná domáca (vyhýbať sa komerčne predávanéj) kyslá kapusta aj s výluhom. Procedúra má isté obmedzenia vyplívajúce z toho že je pri nej nevyhnutné počas dní konzumácie kapusty s výluhom pohybovať sa v blízkosti toalet.


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od Kov »

Ahoj. Mám opět jeden dotaz na lidi, co(na rozdíl od mě) něco ví o chemii. Koupil jsem na zahradu 2ks známé jednokubíkové nádrže v kovové kleci. Mělo to být od nějakého přípravku na bázi jaru a prý to stačí vypláchnout. Když jsem k tomu ale čichnul, tak z toho jde nějaký nakyslý puch a moc se mi ta ,,báchorka" o jaru nepozdává. Teď u nás konečně po dlouhé době zapršelo, tak jsem do toho nechal natéct vodu. Chtěl bych do nádob po naplnění po okraj přidat něco,co by zneutralizovalo případné zbytky ,,kdovíčeho" co tam bylo, abych si neotravoval zalévané rostlinky=sebe a rodinu. Napadlo mě tam vrazit sodu, která by měla zneutralizovat případné kyseliny. na víc moje znalosti nestačí. Co chloritan sodný? Pokud máte nějakou radu,byl bych za ni vděčný. Dík za názor.


deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od deʒa vy »

S tými "solami" to nie je najrozumnejšie (zasoluješ si zbytočne pôdu čoho dosledkom je len jej tvrdnutie - "kamenatenie") i keď i to je jedno z riešenie. Osobne na tento účel so 100% efektom používam domáce drevené uhlie. Domácé = Založíš si ohník čiste len z dreva (meké drevo je na daný účel najlepšie), ugriluješ s rodinkou papu a keď začne ohník už len tlieť (nemal by už byť plameň) zaléješ ho čistou vodou (zalievať velmy pomali, voda by sa mala počas hasenia zbylých uhlíkov priebežne odparovať). Takto vyrobené uhlýky pozbieraj a rozdrv na prach a následne vhoď do nádrže s kontaminovanou vodou (nádrž by mala byť plná tj až "po štupel"). Chvýlku (tak dva dni) to trvá kým ten "uholný prach" sedimentuje, no potom tá samá voda bude nie len s iskrou ale aj bez zápachu, takmer ako z prameňa. Tou prvou vodou (bez sedimentu) bez problémou polievam v záhradke, sediment odseparujem a následne ho buď znova spálím alebo bez výčitky si ho dávam do kompostu. Ak ti nebude vadiť po prvé dni zákal, nádrž nemusíš ani vyplachovať (vyčistí sa sama priebežne). Jednoduché, lacné a na daný účel 100% efektývné.


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od Kov »

Zapoměl jsem napsat, že počítám s tím, že ta první (byt i zneutralizovaná)voda by šla pro jistotu celá vypustit do kanalizace,ne na zahradu do půdy. Jen aby mi v těch nádržích pak už nic špatného nezbývalo.


deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od deʒa vy »

To si mal hneď povedať že si jeden z tých vychcálkov pre ktorých je najdôležitý ich vlastný profit, vôbec by som sa neunúval. Naozaj úprimne ti prajem nech sa ti tá "voda" ktorú týmto spôsobom vyleješ do kanálu vráti domou vo forme nejakéj potraviny. Dobrú chuť...


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od sisa »

Kove, dala bych tam chloritan.


deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Dotazovna - Vše o zdraví

Příspěvek od deʒa vy »

Mimo téma (offtopic)
sisa píše:Kove, dala bych tam chloritan.
Sisa nič v zlóm ale z mojéj strany k tvojéj rade k tomuto problému faktom je že ani zo srandy by som s tebou nechcel zdielať jednu kuchyňu...


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“