Diskuse k tématu Racionální pohled na Joe Cell

Teoretické i praktické informace.

Moderátoři: rival, Merlin

Odpovědět
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Moe-Joe-cell

Příspěvek od poota »

Je to hezká "bábuška" a pěkně se to skládá, opravdu se mi to moc líbábí.
Ale čistě za sebe můžu prohlásit, že zůstanu i nadále u svého UF2, které je v poměru cena/výkon zatím stále nepřekonané, přičemž považuji za výhodu i jeho "neviditelnost" - poota.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Joe Cell

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nazdar hoši,

Tak jsem se sem vrátil, už jsem se trochu rozkoukal. Děkuji Pooto za pozdvižení. Taky ti dávám bodík za spořiče. Zatím jsem jich moc nerozdal, chtěl jsem první vědět co dělám.

V podstatě jsem tady do té Jcell vletěl, když už je to vlastně někde úplně jinde, takže se k tomu hold vrátím. Historicky jsem se o ni nikdy sám nepokusil, nicméně jsem si dost nastudoval Alexe Shiffera, kterého stále pokládám za jednoho z nejlepšich Jcell bastlířů a zdrojů informací. Sám mne "shodou okolností" kontaktoval přes tehdy ještě celkem dobře fungující Energy 2000 a dost jsme si popovídali o technických datech potřebných k úspěšné konstrukci Jcell. Co jsem zatím prolezl U Pramene shledávám naneštěstí velmi nepřesným. Je to celkem standartní snůška pravd, polopravd, spekulací a pitomostí.

Dám vám tady výčet co se musí a co se nesmí a co lze očekávat, ale nemusí se stát. Vše, vycucnuté z Alexe, tedy nikoliv moje spekulace a žádné informace z jinných zdrojů.

1) Voda:

1a) Jen voda z přirozených pramenů. Zdali horských údolních či jinných nepovažoval Alex alespon tenkrát za příliš důležité.

1b) Příprava vody elektrolýzou z baterie, nikoliv generátoru přes usměrnovače, 12V baterie v přípravné nádobě s proudem udržovaným na maximálně jedné ampéře.

1c) Sraženiny nutno alespon jednou denně odstranovat, dokud se nepřestanou tvořit. Nádoba a elektrody nerez, možno připravit i v Jcell, ale daleko náročnějši na čistění.

1d) Připravená voda má být naprosto průhledná a čistá, bez jakýchkoliv zabarvení. Je lépe připravit více než si Jcell vezme a použít extra připravenou vodu po umyti součástí před a po setavení na opláchnutí. Nevysvětlitelné standartní fyzikou

2) Trubky:

2a) 304 nebo lépe 316 nerez, pokud možno potravinářské a laboratorní kvality. Definitivně nesmí být poškozené vrypy a deformacemi. Nejlépe nové, protože použité trubky mohou být mikroskopicky poškozené případnými agresivními chemickými procesy. Nevysvětlitelné standartní fyzikou

2b] Pokud možno bezešvé, ale dají se použít i svařované, nechají-li se dost dlouhodobě vyžíhat. Nevyžíhané svary nepracují v JCell dobře, pokud vůbec. Jakékoliv poškození trubek má špatný, až kritický vliv na funkčnost Jcell. Nevysvětlitelné standartní fyzikou

2c) Konce trubek musí být zarovnané na soustruhu a hranaté. Žádné zakulaceniny, žádné strhání hran. Hrany musí být co nejostřejší. Otřepy se odstraní až při leštění. Nevysvetlitelné standartní fyzikou

2d) Leštění trubek zevnitř i z venku nesmí být moc jemné, zrno mezi #180 a # 220, provedeno tak, aby se linie sledující obvod nekřížily. Nevysvetlitelné standartní fyzikou

3) Distanční "isolátory":

které se dávají mezi koncentrické trubky jsou nejlepši z nylonu, ale definitivně z neporovitého izolačního materiálu.

4) Sestava:

4a) Cell je potřeba sestavit pouze mechanicky, bez svařování. Svary cell znehodnotí. Nevysvětlitelné standartné fyzikou Jinak plány tady na foru jsou.

4b) Je potřeba dodržet úzkostlivou čistotu a pracovat nejlépe v latexových rukavicích. Nevysvětlitelné standartní fyzikou

To co jsem vyjmenoval je podle Alexe absolutně kritické.

5) Pověry:

5a) Je pověrou, že Jcell je elektrolytická cell, která dodává vodík, či jiné produkty elektrolýzy, do sání. Tento naprostý nesmysl vznikl z tvořivého pokusnictví a spekulací neznalců, hlavně pak osob pokoušejících se vysvětlit činnost Jcell pomocí klasické fyziky.

Jcell je uzavřená a utěsněná nádoba, ve které k elektrolýze při provozu nedochází. Hlinikový vývod víka je zaslepen špuntem a pouze namířen proti nějaké části motoru, obvykle bloku. Různé varianty se zaměřením zaslepeného hliníkového kolena však někdy pracují lépe v orientacích, které se mohou vyzkoušet. Pokud Jcell nemá problémy s vlastníkem, nebo není chybně konstruována z chybných, ci chybně zpracovaných materiálů, není potřeba vodu dolévat, či měnit řadu měsíců. Nevysvětlitelné standartní fyzikou

5b) Je pověrou že Jcell motor musí mít otevřené nasávání a výfuk. Výfuk může být na dobře zaběhnutém motoru vyveden do nasávání. Nevysvětlitelné standartní fyzikou

5c) Je pověrou, že Jcell motor pracuje jakousi implozí. K implozi dochází, ale je celkem zanedbatelným zdrojem výkonu motoru. Nevysvětlitelné standartní fyzikou

6) Instalace:

Jcell musí být instalovaná co nejvíce nastojato, tedy hlinikovým uzávěrem nahoru. Nevysvětlitelné standartní fyzikou

7) Špatné vlivy na funkci:

7a) Osobní, Nevysvetlitelné standartní fyzikou

7b) Špatné počasí, tedy deštivo až kořalečno, Nevysvetlitelné standartní fyzikou

7c) Elektromagnetická radiace, hlavně mikrovlny.

7d) Použití motoru z magnetizovatelných materiálů, tedy železných litin Nevysvětlitelné standartní fyzikou. Vliv je však často překonatelný trpělivostí.

8) Podivné efekty mnohými považované za folklor.

8a) Vliv na zdraví, at už příznivý, či nepříznivý. Nevysvetlitelné standartní fyzikou

8b) Zastavení a prevence rezavění celého vozidla s dobře zaběhnutým Jcell motorem. Nevysvětlitelné standartní fyzikou

8c) Provoz dobře zaběhnutého Jcell motoru s odstraněnými svíčkovými kabely. Nevysvětlitelné standartní fyzikou

8d) Odlehčení až kompletní antigravitace vozidla s dobře zaběhnutým Jcell motorem. Nevysvětlitelné standartní fyzikou


Takže, když se tak na to podívám, máme tady pár bodů Nevysvětlitelných standartní fyzikou

1d, 2a, 2b, 2c, 2d, 4a, 4b, 5a, 5b, 5c, 6, 7a, 7b, 7d, 8a, 8b, 8c, 8d. = 18.

Nezbývá mi než usoudit, že standartní fyzika to nedokáže. To by však nemělo znamenat, že vysvětlení nemůže být racionální, ono je, spíše by to mělo znamenat, že je potřeba předefinovat, co je racionální.

S laskavým pozdravem, Slavek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
aldrtik
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: pon 05 říj 2009 21:42
Dostal: 3 poděkování

Re: Joe Cell

Příspěvek od aldrtik »

Zdravim,
v dokumentaci (http://cust.idl.com.au/rolls/JoeCellBook/) pisou, ze JC funguje nejspis jen na jizni polokouli. Je to fakt, nebo hypoteza?


Honza12
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: ned 05 pro 2010 22:05
Bydliště: kulička co letí vesmírem

Re: Diskuse k tématu Racionální pohled na Joe Cell

Příspěvek od Honza12 »

Zdravím Vás přátelé. Dost jsem toho pročetl tady i ve světě, videa...... No a cella jsem postavil z topenářských trubek, co kdyby. Byly to odřezky skoro zadarmo. Ta buňka šuměla pár hodin sama bez proudu; teda než se vyrovnala reakce po přidání peroxidu. Mám i sadu tenkých ocel.trubek poniklovaných – bohužel jen zvenku, zevnitř to neuměj udělat. Sice to vzalo trochu času, ale byla to zkouška technologie na levném železe. Abych pak nezpackal nerez. Ono to pěkně bouchá i z obyč. železa. No ale mám otázku, funguje to někomu??? Zatím jsem nenarazil na výkřik " heuréka".


Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Diskuse k tématu Racionální pohled na Joe Cell

Příspěvek od Magneto »

Zdar hochu,
tady se toho výkřiku asi nedočkáš!
Dělám sice do magnetů a hodně experimentuju, ale s tím, co máš za sebou, bych tady neztrácel čas - je tu moc tlachů a taky formálních a organizačních opruzů, zatímco skutek utek. Je to ale jen na tobě.
Zdraví
Magneto


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Diskuse k tématu Racionální pohled na Joe Cell

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Honza12 píše:Zdravím Vás přátelé. Dost jsem toho pročetl tady i ve světě, videa...... No a cella jsem postavil z topenářských trubek,
Já zase upekl buchty ze sádry na sluníčku a ocukroval jsem je vápnem. Taky to nebylo jak od babičky :bhead:

Jinak nutno říct, že zde na fóru se skutečně heureka ve vztahu k Joe Cell neozvalo, ale taky je pravda, že pokud vím nikdo nesledoval přesně správný návod k postavení a operaci. Každý hned vylepšuje, nebo to nějak žulí, nebo jde podle blbých receptů od lidí, kteří funkční J. Cell nikdy sami nepostavili.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Honza12
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: ned 05 pro 2010 22:05
Bydliště: kulička co letí vesmírem

Re: Diskuse k tématu Racionální pohled na Joe Cell

Příspěvek od Honza12 »

No já to zkusím podle podle toho správného návodu, až teda zjistím, který je ten správný. Který že to je?


felda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 22 čer 2006 21:04
Bydliště: Všenory
Dal: 94 poděkování
Dostal: 175 poděkování

Re: Diskuse k tématu Racionální pohled na Joe Cell

Příspěvek od felda »

trubka k trubce a je to


felda
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Diskuse k tématu Racionální pohled na Joe Cell

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Honza12 píše: Který že to je?
Alex Shiffer


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Freealp
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: sob 09 úno 2013 11:48

Re: Diskuse k tématu Racionální pohled na Joe Cell

Příspěvek od Freealp »

Dobrý den,

promiňe plácnu-li nějaký nesmysl. Mnoho toho o Joe Cell nevím. Jak jsem pochopil, chová se jako kondenzátor (akumulátor) energie čerpané z okolního prostředí. Jako nelogické mi připadá využívat tuto energii v primitivním spalovacím motoru. Nejen vlastní mechanické ztráty, opotřebení pohyblivých částí, nutnost jejich mazání a posléze transformace kroutícího momentu - mechanické energie na její ušlechtilejší univerzálněji využitelnou formu, na energii elektrickou mi připadá jako neprve vyrobit masivní dubový stůl, abych ho mohl posléze spálit v kamnech a tak se trochu ohřát. I zjevná potřeba konstantí zátěže Joe Cell odsouvá spalovací motor na smetiště dějin. Snad možnou variantou je stacionární spalovací motor s konstantní zátěží jako generátor. :-)
Přeji mnoho úspěchů ve Vašem snažení.


Honza12
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: ned 05 pro 2010 22:05
Bydliště: kulička co letí vesmírem

Re: Diskuse k tématu Racionální pohled na Joe Cell

Příspěvek od Honza12 »

Asi máte pravdu, ale opravdu efektivní využití systému Joe Cell vidím “ obrazně “ jako bod na vrcholu pyramidy. My jsme však zatím nevylezli ani na první stupeň. Se svým názorem berte prosím pohon spalovacího motoru jako na Joe Cell jako počátek cesty na pomyslný vrchol. Ale mám-li být upřímný, o buňce jsem toho přečetl mnoho včetně výše uváděného Alexe Schiffera. Nikde jsem nenašel důkaz, že je to funkční. Navíc mnoho příspěvků je od lidí, kteří o tom nevědí vůbec nic a píšou nesmysly. Takže mi nezbylo nic jiného, než jít vlastní cestou. Začít pevně věřit že to funguje, vytřídit informace a vrhnout se do stavby. Doufám, že to nebude ztracený čas. Zdraví Honza12


Honza12
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: ned 05 pro 2010 22:05
Bydliště: kulička co letí vesmírem

Re: Diskuse k tématu Racionální pohled na Joe Cell

Příspěvek od Honza12 »

Zdravím Vás přátelé,
protože jsem nikde nenašel příspěvek nikoho, komu by systém Joe Cell fungoval, jenom samé…..mělo by se…. a nic neříkající tlachy…..Tak o tom všem přemýšlím, předstih zapalování se má zvětšit a o dost, motor běží na implozi…..??? Takže, píst jde do dolní úvrati – sání. Někde v DÚ nebo +- se zavírá sací ventil a má nastat komprese, píst má jít nahoru. Tady někde bude asi ten zvětšený předstih, jiskra, imploze, píst se pod tlakem přesune do horní úvrati. Oba ventily jsou zavřené, normálně by tu byl výbuch směsi a píst by šel dolů. Ale po implozi je tu podtlak, takže buď to imploze přejde v horní úvrati do exploze, aby mohl jít píst dolů, a nebo že by se musely mimo zapalování přečasovat i rozvody? Možná se pletu. Zdraví Honza12


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Diskuse k tématu Racionální pohled na Joe Cell

Příspěvek od lajos »

Imploze - podtlak , inicializace, jiskra, předstih po dolní úvrati- ti odstartuje implozi-podtlak který ti přitáhne píst do horní úvratě no a pak to pokračuje totéž na druhém válci, u čtyřtaktu to znáš ne?


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Diskuse k tématu Racionální pohled na Joe Cell

Příspěvek od Slavek Krepelka »

lajos píše: ... odstartuje implozi-podtlak který ti přitáhne píst do horní úvratě ...
Já to neznám. Pánové, probůh, vraťte se s tou pitomou implozí na zem. Možná tam je, dokonce jsem si jistý, že tam je, ale není hnací silou za výkonem motoru i když ten motor jede jenom na J0Cel. Nevím, proč se týhle nebetyčný pitominy tolik lidí chytá. Hádám, že to apeluje na přirozený negativismus spousty lidí rozčarovaných ofiko vědou. Spočítejte si plochu pístu a atmosferický tlak a vyjde vám, že za píst při nějaké implozi tahá batole a ani se nenadře. Implozí. Schauberger se jako skoro ve všem blbě vymáčkl nemaje vhodnějších slov a kde kdo to bere doslova podle zaběhnutého významu termímu imploze.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
lucri
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 07 úno 2013 21:47
Dal: 1 poděkování

Re: Diskuse k tématu Racionální pohled na Joe Cell

Příspěvek od lucri »

Zdravim. Pokud byste se chtěl někdo zúčastnit semináře s Ing. Peštou jehož součástí je sestavení a spuštění buňky Joe Cell ozvěte se na mail lucri@seznam.cz. Seminář se bude konat o víkendu 27.-28.dubna 2013 v HB u K.Varů. Přenocování přímo na místě nebo v penzionu za 250,- Kč.


Odpovědět

Zpět na „Joe Cell“