Samo-rezonující el. obvod pro rozklad vody

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Samo-rezonující el. obvod pro rozklad vody

Příspěvek od Aquarius1 »

poota píše:Ty máš opravdu dojem, že chaos vzniká vysvětlováním nejasností??

Zdravím - poota
Pokud jde o nejasnost týkající se principu tak ano,pokud to jde mimo jako třeba ten drát je to zavádějící.Někdy jde o maličkost,poznal jsem to když jsem stavěl JOE spousta věcí neměla s původním návrhem nic společného jen se blamovalo a především šlo o svojich deset minut slávy ale s podstatou to nemělo nic společného.Materiál je ve světě téměř shodný,jsou na to normy je to jen o značení a kohokoliv má co sdělit něco nového třeba i o neůspěchu je dobře.Tím se každá věc posune dopředu.Řeči to je tak a tak a jinak to nejde protože nemáte to a to je blbost.Proč se používá materiál který není k sehnání nebo je jeho výroba chráněna??No nechám to Vašich úvahách.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Atom_SK
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 08 bře 2007 20:38
Bydliště: Levice,Slovensko

Re: Samo-rezonující el. obvod pro rozklad vody

Příspěvek od Atom_SK »

Zdravíčko páni,

Nakoľko som sa už o drôte dozvedel dosť :D , chcel by som sa Vás spýtať na cievku ako takú. Hlavne mám na mysli priemer cievky (nie drôtu :enaughty: ) druh jadra(materiál a tvar) ktorý by bol na túto aplikáciu najvhodnejší. Na http://svetelektro.com/Forum/meissnerov ... 24204.html som sa totiž dočítal že cievky pri tomto oscilátore majú byť vinuté proti sebe ale tá feritová tyčka na ktorej sú navinuté sa mi nezdá lebo v tomto prípade bola použitá ako anténa detektora kovov. Rád by som už zapájal a skúšal, takže každá rada príde vhod. :epray:

S pozdravom Atom_sk :bye:


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Samo-rezonující el. obvod pro rozklad vody

Příspěvek od lajos »

HHO- Měnič toho německého pána , to asi ano, proč rezonanční ? už si ho ladil s tím kondenzátorem nebo si to jen někde četl ty frekvence?
BD139 tam ani moc nedávej-200závitů nějakého Cu drátu bude trochu víc než 1,5 ampérek.
Máš pravdu na Bedíniho se trochu podobá, jen neplést frekvenci zpětné vazby-s rezonancí výstupu čeho by zas udávala indukčnost sekundáru a kapacita vyvíječe.
Jsem zvědav co naměříš


Marshallin
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 04 dub 2013 11:27

Hledam spolupracovniky na vyzkum v oblasti rozkladu vody.

Příspěvek od Marshallin »

Dobry den,

jsem mladým studentem koncici Vysokou skolu, se zajmem v alternativnich zdrojich a technice. Jako bakalarskou praci dokoncuji projekt rizeni bezpecne vyroby vodiku. Hledam dalsi lidi se zajmem v oblati obnovitelnych zdroju. Cilem by bylo vytvorit mensi skupinu lidi, ktery by si navzajem pomahali dokoncovat navzajem projekty, pro domaci pouziti. Casem treba muzem zkusit i neco vice.

Soucasne finishuji ridici jednotu pro vyrobu vodiku z vody. Tato jednotka ma za ukol analyzovat elektrolyzer a realnem case podle potreby modulovat signal za cilem dosazeni vysoke efektivity reakce. Dalsim cilem je vytvorit univerzalni platformu a snadno rozsiritelnou/upravitelnou, pro overovani nebo vyvraceni ruznych teorii ktere ohledne rozkladu vody mame. Tato jednotka by mela byt teoreticky schopna vyrobit dostatek vodiku na pohaneni mensi elektrocentraly.

Zde by se mi hodily napady a rady ruznych nadsencu. Hlavne co se tyce aplikace v praxi . Potreboval bych analyzovat i vliv smesi vodiku a kysliku v motoru vuci emisim pomoci laboratornich pristroju. Doresit teoreticke otazky ohledne fyziky rozkladu vody. Nebo napriklad doresit nektere otazky bezpecnosti. Tech problemu co nemam na 100 procent vyresene je samozrejme docela hodne, a vzdy jde neco vylepsit. Pomoc od nejakeho automechanika nebo chemika by byla velice v tomto projektu vitana.

Na opatku muzu treba poradit v oblasti automatizace, elektortechniky a pc. Nebo napriklad jak postavit levny solarni panel. Nebo poskytnout materialy, patenty a.t.d. Mam v planu velike mnostvi dalsich projektu, na ktere momentalne neni cas. Hlavne je problem s prostredkami a pristroji. Prave proto by pro lidi jako jsem ja, byla idealni skupine kde by jsme si navzajem mohli pomoc. Zalozit pro nas forum nebude problem.

Ma vubec nekdo zajem takovou spolupraci?

Diky za Vas cas.

:idea: Příspěvek jsem Ti přesunul - nezakládej na něj nové vlákno - poo.


Marshallin
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 04 dub 2013 11:27

Re: Samo-rezonující el. obvod pro rozklad vody

Příspěvek od Marshallin »

pro admina poo:
Muj prispevek nema skoro nic spolecneho s prispevkem "Samo-rezonující el. obvod pro rozklad vody". Nechapu proc mi nedovolis zalozit nove vlakno. ... Pokud nechces at ti tady pisu, a at to, co chci zanikne nekde ve vlakne nekoho jineho, tak to napis rovnou.

Nejsem proti tomu, abys sem psal, ale jsem proti tomu, aby se zakládala vlákna kvůli třem čtyřem příspěvkům nebo jednomu dotazu. Pokud se v nějakém vlákně vyskytne dostatek příspěvků pro samostatné vlákno, rád je do něj vyčlením.
Jestli najdeš pro svůj příspěvek vhodnější vlákno, dej mi vědět přes SZ - můžu Ti ho tam přesunout - poo.


brynyr
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: stř 01 črc 2015 16:34

Re: Samo-rezonující el. obvod pro rozklad vody

Příspěvek od brynyr »

Ahoj všem. Pokud sem ještě někdy někdo koukne, jaký je stav? Utvořil jste někdo fungující rezonanční obvod?
Díky za reakci. ih


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“