Hudba a zdraví

Společenské dění u nás i ve světě.

Ovlivňuje podle vás hudba zdraví?

Ano
17
94%
Ne
1
6%
Nevím
0
Žádná hlasování
Poslouchám komerční Hip Hop
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 18

Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Jen tak ... Sto tviržat ...

Příspěvek od A(&F) »

... písnička o ženě, mající přání si na stáří vykrmit teplomilného opeřence krystalickou formou uhlíku ...

[youtube][/youtube]


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Hudba a zdraví

Příspěvek od Fox_25 »

A(&F) díky, Sto zvířaty jsi mi připomněl že bych si po několika letech mohl poslechnout Zuzanu Navarovou.

[youtube][/youtube]


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Hudba a zdraví

Příspěvek od martin11 »

Je zajímavé, že jsem také "vytáhl" něco ze šuplíku, vangelise. při některých skladbách pociťuju....co vlastně pociťuju...nejblíže správnému pojmenování je rezonance, souzvuk, ale nevím s čím souzvučím. asi se budu muset prozkoumat z jiného pohledu, nikdy jsem nad tímto stavem nepřemýšlel.Až vznikem tohoto vlákna.m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Hudba a zdraví

Příspěvek od Fox_25 »

Souzvuk s podvědomím a nadvědomím, dostávají se do jedné roviny. Později se přidá něco co zatím neumím popsat.
Vangelis je pěkná cesta jak se dostat ke klasice, na nich spolu s Yoko Kanno jsem začínal.

[youtube][/youtube] [youtube][/youtube] [youtube][/youtube]


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Vangelis ... a ti další jemu podobní ...

Příspěvek od A(&F) »

martin11 píše:Je zajímavé, že jsem také "vytáhl" něco ze šuplíku, vangelise .....
... :) ... když jsem byl malej (cca před 35 lety), vyšla tehdy v abíčku deska s eletronickou hudbou (v čísle zaměřeném na počítače a elektroniku), což byl v mém případě zřejmě počátek inklinace k "instrumentálkám", jenž mi vydrželo až dodnes (aspoň se člověk nemusí soustředit na slova a může naplno prožívat hudbu) ... tehdy jsem se přes "Romantický Maláskův klavír" :D, bratry Ormovic (ORM, filmová hudba např. k "Sanitce") rychle dopracoval až k "ŽánMišélŽarému" ( Jean-Michel Jarre on Wiki, JMJ Czech Fansite), který se stal mým celoživotním favoritem (a za jehož koncertíky jsem od té doby utratil už něco málo v hodnotě středního rodinného automobilu ... :help: :angel: ) ...

[youtube][/youtube]

... uprostřed puberty jsem krom něj ale pochopitelně poslouchal mix všeho možného i nemožného, co bylo té době dostupné ... takže jsem po nocích poslouchal "Ráádiio Laxmbéérkkk" :mrgreen: ... a krom trempských písní, Kubišky, Neckáře a dalších "dobových interpretrů" (vesměs ze 78 otáčkovejch desek rodičů) jsem postupně "konzumoval" ABBU, BonneyM :color: , Queny, Suzi Quvatro, Sting of Police, Beatlesáky, Párply, Floydy, (někdy aj Kisáky a Smoukáče), společně se Zagorkou, Špinarkou, Prokopem, Janou Pope Kratochvílovou, Honzou Saharou, Bárou Bejzikovou s Precedensem, Katapult, atd. ... vč. Olympic-ků (kdy je však hudba této kapely dnes pro mne silně "zakalena" počinem jejího frontmena (Obrázek), tedy Jandovým sdružení OSA, kterážto zlodějská organizace se nestydí vybírat poplatky za veřejná vystoupení dětí zpívající svým maminkám lidové písně u nichž není znám autor, dále poplatky z CD a DVD prázdných nosičů použitých pro ukládání "nemuzikálních dat", to samé platí i pro techniku jako jsou harddisky, vypalovačky, klíčenky, dále pak poplatků z tiskáren a kopírovacích strojů, na nichž si tiskneme účetní doklady a kopírujeme vlastní diplomky, atd. ... takže už jenom schází, aby ti šmejdi ještě začali vybírat autorskej poplatek z "hajzlpapíru", protože i ten by "mohl být použit jiným způsobem", :bhead: :bhead: např napsat na něj báseň ... uff, sorry, ale víte jak, jsou věci který neskousnu :? ) ... do toho všeho jsem hltal vše od pánů Elvise, Zicha a dalších (anžto jsem závodně tancoval rokenrol, kdeže ty doby minulé jsou, dneska by mě to zabilo ... :laugh: ) ...... později jsem hlavně díky rádiu Vltava objevil (a nahrál) spousty a spousty krásné nové muziky (což mi už od čerstvých -nácti umožnilo dělat "dýdžjeje" v jednom místním klubu ... jo to bejvály doby ... :D :P :oops: ) ... a mezitím na Portách poslouchal folk, country, bluegrass a blues, chodil na vystoupení písničkářů (a "tužkou kreslil na omítku čárečky a kosočtverce, za copánky tahal Jitku a ukazoval to Věrce" ... :lol: ) ... na průmce se k tomu ještě "nakazil" punkovým stylem, Pražským Výběrem, atd. ... :hip: ...

... po revoluci + s nástupem internetu se konečně otevřel svět naplno a já se časem začal zaměřovat především na OSTy ( Original SoundTrack ), kterých mám už poměrně slušnou sbírku (ještěže dneska už dělaj terabajtový disky :evil: ) ... a nejenom těch zahraničních, vždyť i Svobodova hudba k "Návstěvníkům" je úžasně geniální a dokonalá věc (zvláště pak, když se line ze slušnejch sluchátek s pořádným rozsahem a dynamikou Obrázek) ... http://www.ceskatelevize.cz/porady/8983 ... e-serialu/ ...

... "halelůja" ... a to je asi tak celé ... :pivko: ...

PeS: ... takže je zcela nad hvězdy jasný, že tyhle pány "dost můžu" (ty co to složili ... i toho, kterej na videu mačká čudlíky) ...

[youtube][/youtube] [youtube][/youtube]


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Hudba a zdraví

Příspěvek od A(&F) »

Fox_25 píše: jsi mi připomněl že bych si po několika letech mohl poslechnout Zuzanu Navarovou.
... jj, na Zuzku mám také "Nerezavějící vzpomínky" ... škoda jí holky jedný šikovný ... :( ...

... mno, to by Ti pak mohlo blízký i tohle ... :) ... teda nevím, kolik je Ti let a jestli tudíž pamatuješ skladby v původním aranži ...

(omlouvám se za kvalitu tohodle ▼, neb to bylo točený na obyčejnej foťák s mizerným majkem ... ale to druhý ▼ už pořídil "profík" ... ;))
[youtube][/youtube] [youtube][/youtube]

... mmch, ten zpěvák na videích je onen dříve zmíněný kamarád, co ještě donedávna neznal noty ... :D ... Míra K. a skupina http://kalandramemory.cz/ ... :) ...... pamětníky Marsyasu by aj možná mohlo zajímat, že již třetím rokem jedou řadu koncertů se Zuzanou Michnovou a Oskarem Petrem ... viz Tour 2013 ... popř. http://www.marsyas.cz/ ...

... tak ahoj někdy na koncertě ... :bye: ... Anri ...

PeS: ... ještě jsem v tom výčtu Mirdovo počinů opomněl zmínit, že před lety měl v místním rádiu oblíbený vlastní pořad, který se jmenoval:
"Všichni jsme folk ... a někdo je i kántry" ... :D :D :D ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Hudba a zdraví

Příspěvek od Fox_25 »

[youtube][/youtube] [youtube][/youtube]

U této skladby jsem zažil první krátký trans včetně "vizualizace" přírody, lesů. Velmi náročná na poslech, zato nepostrádá všechny emoce a v podání Ruského dirigenta Valery Abisalovich Gergiev výtečně zahrána.

Nerez znám, ovšem to co jsi zde dal neznám vůbec, asi jsem ještě mladý ucho.


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Hudba a zdraví

Příspěvek od milda »

Já kromě country můžu i tohle: :D

[youtube][/youtube]


[youtube][/youtube]

tohle se nechce otevřít v okně, ale jinak běží a stojí za zhlédnutí:


Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Hudba a zdraví

Příspěvek od Fox_25 »

Mumford & Sons

[youtube][/youtube]


milda
Moc pěkný.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Dobrej typ Anri

Příspěvek od NAVAR »

A(&F) píše:
NAVAR píše:Jo díky za doporučení na kapelu Květy. To by mohla být jedna z mojich krevních skupin. Poslouchám totiž skoro všechno.
... tak když posloucháš skoro všechno :D, Navare, to by se Ti pak mohla líbit i "Obří broskev" ... :) ... tož ať Ti chutná !! ... :pivko: ...
...
Díky Anri,
trefa. Občas jsem těžkotonážní melancholik takže podobný styl mi sedne.
Tohle asi znáš škoda že tam není více písniček.
Jinak malej typ na to co asi znáš ale ostatní třeba ne - Jan Sahara Hedl.


Jinak souhlas s tím co jsi napsal jak se má hudba poslouchat. Třeba u Vivaldiho jsem superkritický, tam to musí být čístý bez "překlepů!" (ano jsou i takové nahrávky) a nejlépe v síle symfonického orchestru, tak aby to člověk cítil až v žaludku.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Dobrej typ Anri

Příspěvek od A(&F) »

NAVAR píše:co asi znáš ale ostatní třeba ne - Jan Sahara Hedl.
... jj, s Honzim jsem strávil hodně času ... :) ... naposledy když mě před lety opustila moje velká láska a měl potřebu si duševně ubližovat ... na to asi není nikdo lepší než Sahara ... :D :D ... (teda znám ještě i další, ale ty se spíš hoděj, pokud by si to člověk chtěl "hodit" ... ;)) ...

... Bůhví znám také ... velmi rád jejich Dům a Barokní ...... "Vzpomínám si na ty časy, .. její záhon narcisů, ... náš kánon pro tři hlasy, ... vlhké tlamy našich psů" ... :| ...

... no, když už jsme u těch "hezkejch depkáren" :D (s táhlejma klávesama), nemůžu opominout Kadlčkovo "Naturální" Jen tak plout ...

[youtube][/youtube]

... a jejich "Vozejčekmě taky dostává na kolena ... ale koho ze "starý doby" ne ?? ..... ale vlastně jak Tě znám, tak Tebe by mohl taky, ... i když seš z mladší generace ... ;) ...

... :bye: ... :pivko: ... přeju pohdovej den ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Hudba a zdraví

Příspěvek od A(&F) »

Fox_25 píše:ovšem to co jsi zde dal neznám vůbec, asi jsem ještě mladý ucho.
... "Petr Kalandra ...

Narodil se 10. března 1950 v Praze, necelé čtyři měsíce před popravou svého prastrýce,
vědce a publicisty Záviše Kalandry, který se stal jednou z obětí komunistických monstrprocesů.

V dětství Petr hrál na piano a mnohé možná překvapí, že jeho učitelem na devítiletce byl
pozdější semaforský komik Miloslav Šimek. Vystoupil v TV pořadu Hledáme písničky pro děti,
už ve třinácti zpíval rokenroly v oblíbené bigbeatové skupině Karkulka. Cestoval s rodiči po
světě. Čtvrt roku pobývala rodina v Tunisu a ve Francii, déle pak v USA, kde v New Yorku a ve
Washingtonu Petr pracoval v pohostinství a jako řidič nákladního auta. V Americe zpíval
"podomácku" se skupinou Buffalo Springfield, se zpěvačkou Carole Kingovou a s dalšími
hudebníky, z čehož vytěžil mnoho pro svůj pozdější repertoár i styl.
Po návratu domů od začátku 70. let působil s předními protagonisty našeho tehdejšího folku
(sdružení Já ne, já ne, to ty, to ty). Prvního prosince 1971 začal spolupracovat se Zuzanou
Michnovou a s Janem Jeřábkem; z této spolupráce vznikla v roce 1973 skupina Marsyas. Ta
také v sestavě Michnová – Oskar Petr – Petr Kalandra roce 1977 nahrála a v roce následujícím
vydala své první album “Marsyas” s většinou původních písniček. “…v době povinné ruštiny,
hlav Leninů, fotek Husáka na stěnách škol a úřadů, dělnických průvodů, vonících fialek, černých
taxikářů, ‘příživnictví’, bohatých zelinářů, vonících ‘stromečků’, zadních vchodů do masen,
kultu mrtvých zvířat a vysmívání se vegetariánům … v době ‘brambor do tašky, Tuzexu, n. p.,
ojedinělých turistů ‘z venku’, známostí nahoře, odpudivých televizních seriálů, pomalého, ale
důsledného zakrnění vkusu národa, front na cokoli; spartakiád a v době kdy každý pátý donášel
… v jedné perníkové chaloupce vznikl a později toto album natočil MARSYAS…” mj. vzpomíná
na ty časy Oskar. A zajímavé na té desce je i to, že zde hráli i Kocáb, Tomek a Soukup, tedy tři
členové pozdějšího Pražského výběru."
... atd. ...
(zdroj: http://220v.cz/box/Zp%C4%9Bvn%C3%ADky/P ... pevnik.pdf )

... Petr byl čistej prima člověk a bezva kamarád ... když odešel, tak jsme ho s Mírou K. těžce vořvali ... :cry: ... kurňa, už mám zase v očích slzy ... :| ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Hudba a zdraví

Příspěvek od milda »

Něco pro nás mladý (furt ještě) ;) :D

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]


...atd.
Měli jen pár písniček, ale ty stály za to! víc je toho tady:
http://scarabeus.ic.cz/diskografie/

PS:
Zajímavý je, že za Husáka vznikaly tak pěkný věci. O televizních pořadech ani nemluvě.
Za peníze, který dostane dneska "moderátor" za přiblblý puberťácký plkání dřív jela měcíc celá ČT! :lol: :roll: :evil_vm:


alfka
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: sob 12 lis 2011 14:00
Dal: 25 poděkování
Dostal: 231 poděkování

Re: Hudba a zdraví

Příspěvek od alfka »

Ahoj všem :)

dneska mě napadla taková věc..
Každé ráno, když jedu do práce, si pouštím svoji oblíbenou muziku, která mně nastartuje a perfektně nakopne a cítím se pak úžasně a plná energie po celý den :)
Je jasné, že každý tu svou oblíbenou muziku máme jinou, každému se líbí něco jiného.
Některá hudba nás rozparádí, u některé je nám příjemně, některá nás vytočí, u jiné dobře třeba usínáme a některá nám neříká vůbec nic.

Zamýšlela jsem nad tou rozdílností, nad tím vkusem každého z nás a co že to vlastně znamená.
Vzpomněla jsem si na jednu věc, kterou jsem kdysi četla, ale nevím už bohužel kde, že styl a rytmus hudby , který se nám líbí, je nějakým způsobem totožný nebo velmi blízký rytmu našeho srdce a jeho tepové frekveci.
Napadla mě zajímavá souvislost..
Tradiční čínská medicína používá k diagnostice nemoci pacienta tzv. pulsovou diagnostiku:
Diagnostika pulsová

Pulsová diagnostika patří k nejdůležitějším a nejpropracovanějším metodám vyšetřování v tradiční čínské medicíně.

Dle její filozofie je čchi smíchána s krví a orgány jsou jejími zásobárnami. Jednotlivé orgány přispívají k tvorbě tepové vlny a mají jakoby svůj puls, který lze na jistých místech těla zjišťovat. Disharmonie jakéhokoliv orgánu (porucha jeho čchi) se tedy odráží v pulzu. Prakticky se provádí nejčastěji pohmatem 3 prstů (ukazováčkem, prostředníčkem a prsteníčkem) na vnitřní straně předloktí dotyčného těsně nad uvolněním zápěstí. Vyšetřuje se tep na pravé i levé ruce a jednotlivé pozice daných 3 prstů označují blíže stav orgánů, se kterými tep v daném místě souvisí nejvíce.

Navíc hudba , která se nám líbí, automaticky uvolnuje v mozku dopamin / jde o látku, která v nás vyvolává pocit štěstí/.
Pocit štěstí je prožitek, který se ukládá do podvědomí, na jehož principu fyzické tělo pracuje.
Napadla mě tedy možnost použít hudbu z doby našeho života, která se nám tenkrát líbila , kdy tělo a mysl prožívali naprosté zdraví a štěstí.
Neplatí to tedy o hudbě, která se nám sice líbila, ale nemáme s ní spojený pocit štěstí, tedy ten správný prožitek...

Pouštěním hudby z této doby tedy aktivujeme prožitek na jehož principu tělo pracovalo.
A jelikož nám hudba ovlivnuje tepovou frekveci, měla by se tím pádem přizpůsobit i čchi jednotlivých orgánů a tím by mělo dojít k nastolení fyzického zdraví.

No, tak ted to jenom vyzkouset.... :D

Alfka.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Hudba a zdraví

Příspěvek od Slavek Krepelka »

alfka píše: .... Zamýšlela jsem nad tou rozdílností, nad tím vkusem každého z nás a co že to vlastně znamená. ...
:( Nojo, jenže co s takovejma, o kterých je známo, že poslouchaj skoro vše? Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“