Tesla - doučovací kroužek a nekonstruktivní

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
maroš
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: stř 06 bře 2013 16:18
Dostal: 3 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od maroš »

poota píše: O Teslových vlnách bych pak mohl s klidem napsat, že mají na rozdíl od Hertzových vln schopnost touto klecí volně procházet, protože nemají charakter energie, která se šíří z nějakého zdroje a se vzdáleností od něj slábne, ale naopak charakter podobný spíše všeprostupujícího pole, které je jenom v určitém místě nějakým zdrojem rozkmitávané.
Vlastnosti svých vln Tesla dost podrobně vysvětluje a také vysvětluje, čím se od Hertzových liší. Předpokládám, že jste si to všechno pročetli a vzhledem k vaší zdejší argumentaci je jasné, že tomu nevěříte.
Preto sa pýtam pretože mi to nikto nevysvetlil. ten obrázok čo poslal django to sa dá v pohode urobiť aj dnes. toto čo som našiel na internete sú fotokopie patentu vysielača ale prijímač tam chýba. píšete je jasné že tomu neveríte, ja by som tomu rád uveril len logicky zdôvodnite ako to pracuje. myslím si že by bolo lepšie diskutovať o aute ktoré spravil na energiu dalo by sa povedať voľnú. tie vlny sa zrejme vysvetliť nedajú.


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od Waldes »

maroš píše:Waldes prečo si nepopísal ako bol vyhotovený prijímač a ako vlastne bol odtienený. Prijímač som na internete nenašiel. keď sa len pozrieš na ten vysielač resp. na jeho pole ktoré vyžaruje musíš uznať koľko energie ide do luftu. Nenašiel som na internete ako vyzerá prijímač, tak ho popíš.
Tak za prvé, veľmi presne som napísal všetko potrebné !
Waldes píše:Ja som používal samozrejme malé Teslové cievky a žiarovku som mal samozrejme pripojenú na primár/sekundár, kde inde ?
Čo viac chceš ? To chceš všetko na zlatom podnose ? Alebo ako ? Ešte si nevidel Teslovú cievku ? Tvrdil si že áno ! skladá sa z dvoch, primárnej s malým počtom závitov a sekundárnej s veľa závitmi. Napísal som jednoznačne že som použil malé (množné číslo) Teslové cievky! Tak ako sa môže v zápetí pýtať ???
maros píše:tzn že by si musel mať dve cievky len nerozumiem či dve tc.
kolkatak si ? naučil si sa už čítať ? Za druhé o tienení písal Jeff !!! nie já, mňa to v tedy keď som robil experiment nenapadlo ale až nabudúce budem s tým niečo robiť tak určite to zaradím do plánu !!! No verím tomu, lebo rovnaké výsledky dosahujú aj iní!!! Ale nieje to až taký veľký problém, stačí železný plech a veľký železný hrniec, najlepšie na zaváranie, rozložíš to na plech, prikryješ hrncom, poriadne zaťažíš aby nikde neostala žiadna medzera a plech i hrniec dobre uzemníš minimálne o tyč aspoň meter dlhú celú vrazenú do zeme. Podla tohto návodu to musí už pochopiť aj päť ročné dieťa. Je ti už všetko jasné ?
Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od django1 »

Waldes píše: Považovať lietadlo za faradajovú klietku môže len niekto čo nepochopil podstatu faradayovej klietky. Zabúdaš na diery ako sú okná ktorými môžeš preletieť aj ty nielen nejaké vlny !!!
schválně jsem použil uzemněné letadlo, které má menší okna než auto. Faradayova klec nemá oka?
Waldes píše: Tak isto ani hliníková fólia úplne neodtieni elm. vlny, síce zadrží elektrickú zložku ale magnetickú nie,
Waldes píše:
Jeff píše:Pokud "anténu" vysílače odstíníme kovem, celý vysílač uzavřeme do vhodně velké kovové nádoby, železné, hliníkové... přenos funguje dál.
s uzavretej nádoby (teda faradajovej klietky) sa von nedostane nič. Nielen elektrostatické ale ani elektromagnetické pole.
Waldes.
ten ovladač jsem zabalil do folie a stejně funguje. video už dělat nebudu, kdo nevěří zkusí sám. Klidně si urči materiál, pojede to i přes ocelovou uzeměnou plechovku. Rozdíl hledej spíš ve svedení výboje, který jde cestou nejmenšího odporu proti vlnám. Elmg vlny odstíníš, ale musíš použít dostatečně tlustý materiál - tlustší, než je hloubka vniku.
Waldes píše: čo sa toho ovládača týka, dávaj si pozor lebo pravdepodobne bude ultrazvukové a zlodeji po parkoviskách zvyknú si tie pípnutia nahrať a ďalej ti azda nemusím hovoriť ...
vysílá na 433,92 MHz, můžu dát fotku střev.
Waldes píše:Len nechápem, prečo si k tomu tvojmu testu pripojil obrázok z Teslového laboratória lebo nemá nič spoločné s Hertzom ?????????????
Abych znázornil tu podobnost, kterou možná nechceš vidět.


Chápu, že se ti protiví pokus, který něco vyvrací.
Rád udělám i pokus, který bude konstruktivní, jenže stavět stovky metrů vysokou cívku abych mohl přenést trochu energie na 40 km si nemohu dovolit a mám za to, že to není cílem nikoho na tomto fóru.

Pokud chceš postupovat efektivně vpřed, musíš vyloučit nesprávné předpoklady i za cenu toho, že se kousek vrátíš.


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
maroš
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: stř 06 bře 2013 16:18
Dostal: 3 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od maroš »

Waldes posielam ti link ako si to predstavoval tesla: http://www.meyl.eu/go/index.php?dir=30_ ... sublevel=0 . to by bolo jasné. Tak že to bude tak ako vysielač, len miesto generátora bude prijímač. Guľa bude na jednom konci cievky a bude zberať vlny s éteru a druhá bude uzemnená. Tesla si predstavoval že časť energie pôjde cez zem a druhá cez éter (elektrická aj magnetická nepôjdu spolu ale oddelene a v rezonátore sa spoja a budú generovať výkon. nakoniec všetko je v tom linku. neviem prečo si uviedol kryštálku a vysielač rádiový keď ten nevysiela teslové vlny. môžeš chytiť s teslovou cievkou veľký signál z vysielača, to ukazoval aj naudin. a píš trochu zrozumiteľnejšie. keď som dobre pochopil s tých nákresoch. tzn. že keď dal jeff medzi tie gule tienenie tak prijímač mal neznižený výkon. rezonanciu predpokladám predstavujú teslové cievky. to je ale podstatný rozdiel medzi tým čo je nakreslené v patente.


maroš
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: stř 06 bře 2013 16:18
Dostal: 3 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od maroš »

ešte ma zaujíma jeden detail ktorý nepopisuje prof Meyel, cievky musia mať 1 koniec spojený. ukazuje tam drôt, resp. vodivé spojenie. bude mať odpor drotu, resp. vodivé spojenie oboch cievok vplyv na prenos výkonu? pretože keď tesla posielal ten veľký výkon na 40km tak musel mať poriadne veľké uzemnenie. tieniť sa tam môže koľko chce pretože náboj podľa gausa je vždy na povrchu, len by ma zaujímalo či by to fungovalo keby konce cievok boli spojené cez zem. naudin robil pokus že položil teslovú cievku na indukčný varič a dostal väčší výkon na odporovej záťaži, tak tam tiež sa mohli prejaviť tie javy. ak by som mal zhodnotiť tie javy podľa schém tak by to bol prenos elektrostatického náboja cez dielektrikum. je to ale veľmi dobrá myšlienka.


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od Waldes »

maroš píše:Waldes posielam ti link ako si to predstavoval tesla: http://www.meyl.eu/go/index.php?dir=30_ ... sublevel=0 . to by bolo jasné. Tak že to bude tak ako vysielač, len miesto generátora bude prijímač. Guľa bude na jednom konci cievky a bude zberať vlny s éteru a druhá bude uzemnená. Tesla si predstavoval že časť energie pôjde cez zem a druhá cez éter (elektrická aj magnetická nepôjdu spolu ale oddelene a v rezonátore sa spoja a budú generovať výkon. nakoniec všetko je v tom linku. neviem prečo si uviedol kryštálku a vysielač rádiový keď ten nevysiela teslové vlny. môžeš chytiť s teslovou cievkou veľký signál z vysielača, to ukazoval aj naudin. a píš trochu zrozumiteľnejšie. keď som dobre pochopil s tých nákresoch. tzn. že keď dal jeff medzi tie gule tienenie tak prijímač mal neznižený výkon. rezonanciu predpokladám predstavujú teslové cievky. to je ale podstatný rozdiel medzi tým čo je nakreslené v patente.
Poota mal pravdu už si aj ja začínam pripadať ako v pomocnej škole.
Za prvé: Na profesora Meyla som ťa ja odkazoval pred niekoľkými dňami, a ten link čo si tu uviedol je link na knihy, to si to vyčítal z tej reklamy na knihy ?
Za druhé tak ako som ti tu už viac krát písal kryštálku som ti presne preto navrhoval aby si pochopil rozdiel medzi elm. vlnami (Herzovými,rádiovými) a Teslovými .
Za tretie už od začiatku sme ti tu viacerí vysvetľovali, už keď si hovoril o tom že tam vidíš len dlhovlnný vysielač že to isté zariadenie možno používať tak i tak. Ale pokiaľ to využívaš na elm. vlny tak sa tomu nemôže hovoriť Teslová cievka ale Lodgeho! To čo píšeš o tej predstave je úplne scestné, Tesla hovoril že časť bude vyžiarená teda max 10 % ako elm vlny (Herzové, radiové) a zvyšok viac ako 90 % prúdom zeme. Aj o tom sme sa bavili, že to isté zariadenie možno používať aj naopak (Lodge) 90 % elm. vln (Herzových, rádiových) a maximálne 10 % prudom zeme.
Za štvrté pokiaľ viem tak Jeff to tuším celé zavrel do plechovej (železnej, to je taká čo na ňu chytá magnet) skrine. Teda nielen nejaké tienenie medzi guľami !
Za piate zapojené je to presne podľa Teslovho patentu, ak sa ti to nezdá tak sa dívaš na nesprávny patent !!!

Ku dodatku, Prof. Meyl spája spodné, teda zemniace konce len pri prezentácii na stole, čím nahrádza prepojenie zemou, inak je samozrejme každá cievka len uzemnená svojím vlastným uzemnením !
Je to dostatočne zrozumiteľné ?

Dodatok ak si aj ty náhodou nedával pozor na hodinách fyziky tak si naštuduj http://sk.wikipedia.org/wiki/Faradayova_klietka
Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
maroš
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: stř 06 bře 2013 16:18
Dostal: 3 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od maroš »

Pre istotu som si ten link dal overiť a veru mi vyšli veľmi negatívne výsledky. dokonca mi bolo povedané že podobné veci s trafami sa využívajú na prenos energie. skúste sa na to pozrieť ako elektrotechnici. ináč toho profesora dobre poznali resp. jeho práce. Aby som pravdupovedal tak hneď sa mi to podľa náhradných schém nepozdávalo. O tej faradajovej klietke. Tá bude elektrický náboj nevpúšťať dovnútra ale keď dáš zdroj do vnútra tak potenciál sa dostane na povrch. elektrický náboj ti z vnútra neodtieni. keď je izolovaná od zdroja.


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od Waldes »

Ach jaj, pletieš si to s úplne iným javom !!! Ak pripojíš statické napätie na vnútornú plochu guľe, náboj sa objaví na povrchu ale to je o úplne niečom inom, Dokonale uzavretá dutá guľa rovnako ako nepustí dnu žiadne vlny, nepustí ani žiadne von !!! Môžeš si to sám overiť jednoduchým pokusom, stačí ti na to plechovka od farby taká čo na nej drží magnet, vlož si do vnútra zapnutý mobil a skus sa naň dovolať ... Chlapi mali by ste si ísť vypýtať naspäť školné ...
Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
maroš
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: stř 06 bře 2013 16:18
Dostal: 3 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od maroš »

ja som nehovoril o vlnách ale o statickom elektrickom náboji, ale o platňach kondenzátora medzi ktoré je vložená kovová platňa galvanicky oddelená od ostatných elektród. aj keď pravdu povedané neviem čo by spôsobilo stridavé el. pole na kovovú platňu medzi elektródami ak by na elektródach bolo striedavé napätie vyššej frekvencie.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od poota »

Tohle se tu taky někde diskutovalo, ale hledat se Ti s tím nebudu - jestli Tě to opravdu zajímá, sám si pohledej.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od django1 »

Tak jsem vzal plechovou pixlu od Tulamore a vložil do ní mobil. Stal se nedostupným.
Mobil má každý.
Vzal jsem dálkové ovládání s obousměrnou komunikací a vložil do plechovky. Poté zapnul ovladač a ten rožnutím modré kontrolky signalizoval spojení. Servo v plechovce reagovalo na pokyny vysílače. Mám tedy Teslův ovladač ? Nebo záleží na frekvenci, síle signálu, způsobu přenosu ?
Schválně jsem použil systém pracující na 2,4 GHz s obousměrnou komunikací u kterého se v případě carbonového trupu vytahují antény ven právě kvůli stínění a zhoršení kvality signálu v některých režimech. Taktéž přenos není analogový, ale multiplex podobně jako u mobilu.
Ovladač každý nemá, takže tady video :

[BBvideo 425,350][/BBvideo]

---------------------------------------

A k tomuto prosím tež o vysvětlení :
Waldes píše:......nejde o Hertzove vlny. Vezmi si ľubovolnú krištáľku, nalaď ju na ktorúkoľvek z jestvujúcich staníc, čím silnejšia tým lepšie, odpoj anténu a na miesto nej pripoj tenisovú loptičku obalenú alobalom a skús tam namerať aspoň nejaké mikroVolty ...... ...
Ty stanice vysílají Hertzovy i Teslovy vlny a ty anténou chytáš jedny a kuličkou s alobalem druhé, nebo prostě máš jen jinou anténu ? Negóme mi, proč bys měl ladit nějakou stanici, která vysílá Hertzovy vlny abys chytal Teslovy.
Waldes píše:....A takto si to predstavoval Tesla ...
Mně by se to tež líbilo, ale obávám se, že tudy cesta nevede, že se jedná o chybnou prezentaci vysvětlitelných jevů.
Naposledy upravil(a) django1 dne čtv 11 dub 2013 10:19, celkem upraveno 1 x.


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od poota »

django1 píše: Mám tedy Teslův ovladač ?
Teslův ovladač zcela určitě nemáš, takže to bude něčím jiným.
Dost informací souvisejících s Teslou je i tady:
http://www.frankgermano.net/whirlpower.htm
Mimo téma (offtopic)
Začínají se tu diskutovat věci tak silně od tématu, že uvažuji, jestli by nebylo vhodné pro ně vytvořit separátní vlákno, třeba "Tesla - doučovací kroužek" ;)
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od jeff »

V případě replikace přenosu od Tesly se ale pohybujeme ve frekvencích řádově v jednotkách MHz, Tesla pak provozoval zařízení v desítkách až stovkách kHz. Což vbyzkoušet obyčejnej tranzistorák s rozsahem AM a naladit tam třeba country radio, to by přibližně odpovídalo frekvencím, se kterými si hrajeme.

Jeff


django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od django1 »

Mimo téma (offtopic)
poota píše:Začínají se tu diskutovat věci tak silně od tématu, že uvažuji, jestli by nebylo vhodné pro ně vytvořit separátní vlákno, třeba "Tesla - doučovací kroužek" ;)
Dík za odkaz.
K tomu offtopicu : k věci jsou jen příspěvky srovnatelné s poklepáním po rameni, nebo i ty, které vyvracejí ne zcela správné teorie ?

Energy harvesting je mé oblíbené téma, lezl jsem po stromech, tahal několikametrové dráty, zatloukal kolíky, ladil, a stejně jsem z okolí nevydoloval nic prakticky využitelného. Tak maximálně na orientační noční osvětlení.

Padlo a doufám že ještě padne v tomto tématu několik zajímavých nápadů, možná i poznatků. Všimni si, že k těm se nevyjadřuji, dokud si jejich význam neověřím.

A to, že si pod vedením VVN instaluju cívku, nebo točivý stroj, který bude sám sebe napájet ještě stále neznamená, že mám Overunity Teslamachine. Dokonce bych si tipnul, že ČEZ to bude klasifikovat jako krádež. :)
------------------------------------------

Tak ještě pro pootu : neneguju Teslovy vlny. Vysvětluju, že to, co je za ně mylně považováno v konkrétních případech jimi není a jedná se o slepou uličku !!!!
Naposledy upravil(a) django1 dne čtv 11 dub 2013 11:36, celkem upraveno 3 x.


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
django1 píše:K tomu offtopicu : k věci jsou jen příspěvky srovnatelné s poklepáním po rameni, nebo i ty, které vyvracejí ne zcela správné teorie ?
Opravdu nemusíš rýpat - mám pocit, že by se tu měly řešit "onačejší" věci, než vysvětlovat, jak funguje krystalka a nebo Faradayova klec, případně negovat Teslovy vlny na základě zkušeností s vlnami Hertzovými. Promiň, ale takovéhle věci tady opravdu zbytečně překážejí a opravdu patří do jiných vláken.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Universum“