CDS - Výroba a Skladování

Univerzální léčivý prostředek

Moderátoři: rival, Merlin

Odpovědět
constantin00
Stálý člen
Příspěvky: 36
Registrován: sob 23 říj 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: CDS - SKÚSENOSTI

Příspěvek od constantin00 »

Andreas Kalcker - odkaz na video pre prípravu CDS:




Česky hovorené a vysvetlené, že ako pripraviť CDS:



constantin00
Stálý člen
Příspěvky: 36
Registrován: sob 23 říj 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

CDS - Výroba a Skladování

Příspěvek od constantin00 »

Na youtube bolo pridané nové video s Jimom Humblom ohľadne podrobností prípravy CDS.
(na konci prikladám odkaz na otvorenie videa)
Hovorí aj o rozdieloch medzi MMS a CDS.
Je to zatiaľ len po anglicky a bez tituliek.
Prosím kompetentných ľudí, aby sa pokúsili o preklad do češtiny alebo slovenčiny.
Ďakujem




Milan_Sk
Starší člen
Příspěvky: 194
Registrován: sob 19 lis 2011 20:00
Bydliště: Slovensko, Košice
Dal: 3 poděkování
Dostal: 10 poděkování

Re: CDS - SKÚSENOSTI

Příspěvek od Milan_Sk »

Zdravím, chcel by som upozorniť, nespravte takú blbosť ako ja ! Skúšal som vyrobiť CDS, ešte dobre že vonku ale bez vzduchovej pumpy, spôsobom tým, že prilievate teplú vodu do nádoby kde je položená nádoba s aktivovovaným MMS. Všetko pekne fungovalo ako to robí p. Humble na videu až do tej chvíle až som dostal skvelý nápad vyliať z tej misky kde bola teplá voda a priliať teplešiu. Keď som vylial tú teplú vodu chytilo to spätný proces a z nádoby kde bol už vyrobený CDS sa to cez hadičku začalo rýchlo presúvať do aktivovaného MMS, nepomohlo ani rýchlo priliať horúcu vodu. Vonku bolo okolo 1-2 stupňov nad nulou. Vôbec sa nevyznám do chémie a to ma nenapadlo akú blbosť som spravil. Ináč p. Humble vo videu vie prečo upozorňuje, že to máte robiť v dobre vetranej miestnosti, alebo radšej vonku.


Prečo sa trápiť s MMS, ak je tu CDS http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=36&t=2325
constantin00
Stálý člen
Příspěvky: 36
Registrován: sob 23 říj 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: CDS - SKÚSENOSTI

Příspěvek od constantin00 »

Milan_Sk

najlepšie riešenie bude, keď sa zakúpi vzduchovadlo.
príprava C-D-S je potom o niečo jednoduchšia.
nedôjde tak k spätnému procesu, ktorý nastal bez vzduchovadla.
(dostať ho v každom chovprodukte, kde predávajú rybičky + silikónové hadičky tam tiež predávajú-nejaké 2 metre budú každému stačiť)

video pre postup prípravy CDS so vzduchovadlom


video ako využiť maximálny potenciál kysličníka chloričitého pri výrobe CDS


video s popisom dávkovania CDS


Milan_Sk
Starší člen
Příspěvky: 194
Registrován: sob 19 lis 2011 20:00
Bydliště: Slovensko, Košice
Dal: 3 poděkování
Dostal: 10 poděkování

Re: CDS - SKÚSENOSTI

Příspěvek od Milan_Sk »

Je to super spôsob, len kde nakúpiť na Slovensku papieriky aby som ich nemusel objednávať z čiech za veľké prachy a poštovné.


Prečo sa trápiť s MMS, ak je tu CDS http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=36&t=2325
Uživatelský avatar
ppeka
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: pát 20 lis 2009 22:02

Re: CDS - SKÚSENOSTI

Příspěvek od ppeka »

Zdravím všechny
Rád bych se podělil o svou první zkušenost s CDS

Už mi dorazil balíček se vzduchováním a hadičkami, tak jsem se mohl pustit do přípravy materiálu k výrobě CDS. Nejprve jsem odzkoušel vzduchování a hnedle zjistil, že vzduchu do vody pouští až moc. Bubliny byli hodně velké a valili se z toho jak při perličkové koupeli. A to jsem přitom koupil vzduchovací motorek toho nejnižšího výkonu. Jelikož jsem to tak trochu tušil, tak jsem při objednávání motůrku a hadiček nezapomněl i na škrtidlo hadičky. Hadičku je potřeba přiškrtit, aby do vody šli pomalu menší bubliny, jinak by se plyn s vodou nestačil mísit. Pokud škrtidlo nemáte, můžete použít třeba nějakou svorku nebo něco podobného co máte v nářadí.

Další na co je třeba si dát pozor je výroba děr pro hadičky v uzávěrech. Mě se hned dva uzávěry nepovedli. Otvory ne úplně těsnili. Naštěstí jsem měl doma ještě dva, jinak bych musel do obchodu a kupovat další láhve. Dejte si na tom záležet a nespěchejte. Pohrajte si s tím. Otvory musí těsnit, jinak plyn bude utíkat ven.

A teď k výrobě.
Osobně si myslím, že testovací proužky nejsou potřeba. Pokud si roztoku připravíte konkrétní množství, snadno si spočítáte dávkování.
Já osobně momentálně užívám 3x denně 5 kapek klasického MMS.
To je 15 kapek denně. Připravil jsem si roztok pro 10 dní. Namíchal jsem tedy 150 kapek Chloristanu a 150 kapek 50% kys. citrónové a z těch jsem CDS vyrobil. Použil jsem 3 půllitrové láhve. Hotový roztok jsem pak slil do jedné 1,5 litrové láhve. Z toho plyne, že moje denní dávka CDS je 150 ml. Pak už jen zbývá si nalít 50 ml jako dávku a vypít.
Přesto jsem si testovací papírky objednal, protože mě zajímá jaká je koncentrace u čerstvě vyrobeného roztoku a jaká po týdnu a deseti dnech. Pokud koncentrace každým dnem klesá, tak se bez papírků asi neobejdeme. A nebo, budeme muset každým dnem dávku navyšovat, podle toho jak rychle se koncentrace ztrácí. To budu vědět až mi papírky dorazí.
Zápach je samozřejmě stejný jako když si namícháte klasické MMS, Takže kolíček na nos.
Chuť je ale mnohem přijatelnější. A pokud si do dávky přidáte trochu ananasové šťávy, tak váš jazyk nepozná vůbec nic.


Rád bych se ještě zmínil o jedné věci a tou jsou zuby.
Klasické MMS jsem na zuby nepoužíval, protože obsažená kyselina citrónová mi rozkládala zubní sklovinu. S tím má zkušenost asi většina z vás. Přímo skvělá zpráva je, že u CDS něco takového nehrozí. Je to jen voda a plyn. Hned od prvního dne jsem začal CDS používat místo ústní vody.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: CDS - SKÚSENOSTI

Příspěvek od Slavek Krepelka »

ppeka píše: Bubliny byli hodně velké a valili se z toho jak při perličkové koupeli. A to jsem přitom koupil vzduchovací motorek toho nejnižšího výkonu. Jelikož jsem to tak trochu tušil, tak jsem při objednávání motůrku a hadiček nezapomněl i na škrtidlo hadičky. Hadičku je potřeba přiškrtit, aby do vody šli pomalu menší bubliny, jinak by se plyn s vodou nestačil mísit. Pokud škrtidlo nemáte, můžete použít třeba nějakou svorku nebo něco podobného co máte v nářadí.
Jenom malý tip.

Všechny průmyslové procesy rozpouštění plynu v kapalině používají pro efektivní rozpouštění nějaké perliče. Naríklad jako perlič poslouží kousek pemzy, i molitanu, pokud ho plyn nerozpouští, cokoliv pórézního, do čeho se dá hadička nějak zavrtat.

Použitím pumpičky na vduch je strašně hloupé vylepšení a použití pouze tlaku samotného ClO2 z vyvíječe je podstatně jednodušší, ekonomičtější a účinnější. Rychlost rozpouštění plynu je dána jednak celkovým styčným povrchem prostupujících bublinek, jednak tlakem v systému a samozřejmě čistotou plynu a operační teplotou. Pokud mícháme ClO2 se vzduchem, styčná plocha bublinky je obsazena nejen molekulami ClO2, ale i tím vzduchem a to tím více, čím je vyšší procento vzduchu.

Z ideálního systému na rozpouštění plynu v kapalině vůbec žádné bublinky na povrch kapaliny nedorazí, což je při velmi malé rozpustnosti vzduchu ve vodě nemožné pokud se zcela zbytečně použije vzduchová pumpička a míchání vzduchu do rozpoštěcí nádoby.

Efektivnost rozpouštění plynu v kapalině je dána co největší výškou sloupce kapaliny v zařízení, co nejmenší velikostí bublinek z perliče, co nejnižší teplotou procesu a co nejvyšším tlakem procesu, nemluvě o schopnosti té které kapaliny pohlcovat ten který plyn, což není v našem případě proměnná.

Kdo nevěří, ať se poptá třeba u CocaColy.

Pokud je skladovací nádoba na roztok vzduchotěsně uzavřena, nic z ní neutíká. K oslabování koncentrace roztoku však dochází při každém otevření. Čím je roztok méně koncentrovaný, tím míň z něj uniká za jednotku času a je tedy výhodnější pro domácí použití s častým odběrem sáhnout po menší koncentraci, i když za cenu větších skladovacích nároků.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
constantin00
Stálý člen
Příspěvky: 36
Registrován: sob 23 říj 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: CDS - SKÚSENOSTI

Příspěvek od constantin00 »

Robil som z CDS jeden pokus.
Po príprave som rozmýšľal, že či bude lepšie uskladniť ho na tmavom mieste alebo radšej v chladnom?
A tak som sa rozhodol spraviť skúšku cti.
Vyložil som CDS v sklenených fľaškách na balkón do zimy.
Počas dňa slnko vykúkalo spoza hmly a mrakov len veľmi zriedka, ale sem tam zasvietilo určite aj na CDS vo fľaškách na balkóne.
Ja som mal rozriedené CDS pre seba dnuka v byte a tak som to na balkóne nepotreboval.
Po necelom týždni sa mi to rozriedené minulo a vybral som sa po CDS na balkón.
V tom vidím, že CDS úplne stratilo typickú krikľavo-žltú farbu a je úplne priehľadné ako bežná voda.

Otázka teda je, že či s farbou vyprchal aj celý účinok CDS, alebo sa len zmenšilo množstvo chloritanu sodného??
Keďže nemám testovacie papieriky, tak si to neviem žiaľ odskúšať.
A či tú zmenu farby zapríčinilo slnko svietiace na CDS v sklenených fľaškách, alebo väčší chlad, ktorý bol vonka??


O neriedenom chloritane sodnom viem, že sa má uskladňovať na tmavom mieste.
Čakám odpovede, že či to má byť podobne aj s CDS?


Uživatelský avatar
ppeka
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: pát 20 lis 2009 22:02

Re: CDS - SKÚSENOSTI

Příspěvek od ppeka »

Já CDS skladuji v lednici a po 6 dnech jsem nezaznamenal žádnou změnu. Chladem to určitě není. Příčinou ztráty kysličníku chloričitého je určitě denní světlo, neboli sluneční paprsky.


Uživatelský avatar
Vinc
Stálý člen
Příspěvky: 97
Registrován: stř 27 kvě 2009 14:29
Bydliště: Rakousko
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CDS - SKÚSENOSTI

Příspěvek od Vinc »

Mám podobnou zkušenost jako constantin00, Vyrobil jsem dvě lahve CDS, jednu jsem dal na balkon (teplota od 0-4°C), druhou do lednice. Venku to bylo jen na světle, ne na slunci, ale za pouhých ca 6 hod. roztok úplně zprůhledněl a přestal "vonět" chlorem. Lahev byla skleněná a vzduchotěsně uzavřená. V lednici uchovávám roztok týdny beze změny. Takže otázka zní: Kam se poděl ten chlor?


constantin00
Stálý člen
Příspěvky: 36
Registrován: sob 23 říj 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: CDS - SKÚSENOSTI

Příspěvek od constantin00 »

Čo sa mňa týka..ja som vôňu chlóru cítil pri otvorení tých fliaš z balkóna..len tá voda bola priehľadná..ja ale možné, že akonáhle som otvoril fľašu, tak sa ten chlór rozplynul a vyparil úplne-neviem..

Otázkou ale vždy ostáva či teda máme v tej vode chloritan sodný v nejakom množstve, alebo sa úplne vyparil s farbou???


Uživatelský avatar
Vinc
Stálý člen
Příspěvky: 97
Registrován: stř 27 kvě 2009 14:29
Bydliště: Rakousko
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CDS - SKÚSENOSTI

Příspěvek od Vinc »

Myslím, že se nejedná o chloritan sodný, ale o kysličník chloričitý, tedy plynný chlór. Jak je to s tou barvou nevím...... V každém případě není cítit chlór tak intenzivně jako při žlutém zabarvení. Leda že by se chlór ještě více rozpustil a tím ztratil tu barvu ????? Teplota 0°C je zase o dost nižší než v lednici 6-8°C).


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: CDS - SKÚSENOSTI

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Jak je to s tou barvou a kam se poděl chlór?

ClO2 se pod vlivem UV, či normálního světla rozloží buďto na ClO + O, nebo Cl + 2O a samozřejmě se mění vlastnosti roztoku, včetně zabarvení. Čistá HCl je průzračná, že? V tý flašce je zase jen to, co do ní přišlo, ale v jiné formě. Že to už třeba ani není cítit po chlóru není danné tím, že chlór zmizel, ale že jeho rozpustnost za danných podmínek je jiná, než rozpustnost ClO2 a tím se z roztoku uvolňuje jinou rychlostí. Taky záleží jakou vodu jsme použili na výrobu CDS.

Přes Vánoce jsem zjistil, že moje 10% HCl ve vodě filtrované a ve vodě destilované dodá vodě nakyslou chuť už při pěti kapkách, i když je pohromadě s chloridem hořečnatým. To bylo u syna v Ottawě. Zpět doma, kde jsem se s tím nesetkal, jsem koumal, jestli jsem čerstvou 10% kyselinu nenamíchal blbě, protože u mně doma ve vodě z kohoutku a ve vodě z pramene má tato směs velice příjemnou, skoro nasládlou a kulatou chuť. Nic jsem blbě nenamíchal. Jde o přítomnost dalšícjh minerálů ve vodě a jak se HCl a asi i ten chlorid hořečnatý v různých vodách do roztoku vážou a jak nejspíše také reagují. Není to záhada, ale chemie a věda roztoků.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Vinc
Stálý člen
Příspěvky: 97
Registrován: stř 27 kvě 2009 14:29
Bydliště: Rakousko
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CDS - SKÚSENOSTI

Příspěvek od Vinc »

Slávku díky za vysvětlení ... tak to může být. Chemií jsem se naposledy zabýval před asi 45 roky. Dnes mě to už tak moc "netrápí", ale říkal jsem si, že z uzavřené láhve nemůže v tak krátké době něco jen tak zmizet. Takže ten chlor tam je, ale je to cítit méně z důvodů které uvádíš. Prostě změna formy daných prvků. Otázka je, jestli to také funguje tak, jak by fungovala ta žlutá voda, nebo chloritan :roll:


Uživatelský avatar
Vinc
Stálý člen
Příspěvky: 97
Registrován: stř 27 kvě 2009 14:29
Bydliště: Rakousko
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CDS - SKÚSENOSTI

Příspěvek od Vinc »

Ještě pro upřesnění. Použil jsem vodu filtrovanou přes osmotický filtr. Zkusím ještě kohoutkovou a destilovanou vodu. Je to zajímavé, co udělá světlo. :o


Odpovědět

Zpět na „MMS - Miracle Mineral Solution“