Domáca liečba nechtovej plesne

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
davidekMTB
Stálý člen
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 12 led 2012 19:29
Bydliště: Ostrava
Dal: 15 poděkování
Dostal: 11 poděkování

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od davidekMTB »

Slávku, díky. S tou kyselinou jsem to pochopil, jen jsem netušil, že do DMSO se nesmí lít voda. Dneska jsem to poprvé prubnul dle tvého návodu a musím říct že je to docela fičák (ne jak to co jsem patlal já - 10kap. HCL +10kap. chloritanu + 3dcl vody = prakticky po nějaké době úplně k ničemu). Akorát jsem to dnes ze startu trochu přehnal - během dvou hodin jsem to napatlal asi tak 6krát, takže mám pocit trochu spálené hlavy:) Ale mám taky má pocit, že to mooc zabírá. Takže ještě jednou díky :) škoda že o tom neví víc lidí - kožní by neměli co žrát... :)

David


davidekMTB
Stálý člen
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 12 led 2012 19:29
Bydliště: Ostrava
Dal: 15 poděkování
Dostal: 11 poděkování

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od davidekMTB »

Maito, ono já to dělal tak nějak blbě (viz. můj příspěvek výše) a ještě polovičatě (jen tehdy kdy jsem si vzpomněl) a jak píše Slávek je asi dost důležité aby se mazalo min 3krát denně... Myslím že ten můj způsob ani nikdy pořádně nefungoval a postupem času nefungoval už skoro vůbec:)

David


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od Slavek Krepelka »

davidekMTB píše:Slávku, díky. S tou kyselinou jsem to pochopil, jen jsem netušil, že do DMSO se nesmí lít voda. ....
To není až tak docela pravda. Jde o to, aby DMSO bylo k aktivním látkám, za což považuju v tomto případě chloritan i kyselinu, někde mezi 75-90 ku jedné. To mi dává zhruba poměr mezi namíchaným MMS ku DMSO 1:4až5. Jak do toho začneš cpát další vodu, tenhle poměr se dramaticky mění, protože DMSO váže i vodu a lze ji proto považovat z hlediska míchání a aktivity DMSO za aktivní složku, i když ve skutečnosti jí není.

Na to, aby to nepálilo pokožku, je důležitá přibližná pH neutralita vyhovující tělu, tedy se trefit někde kolem 7.35 tělesné pH, takže cca 6.5-8 pH roztoku a to se dá i podomácku vyzkoušet a vychytat lakmusovejma papírkama podle toho, jaké máme složky. Že to sháníme každý bar kde, nedá se to určit jinak než individuelně, ale není to žádné velké umění.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Maito
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: úte 08 říj 2013 20:21

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od Maito »

davidekMTB píše: ...Akorát jsem to dnes ze startu trochu přehnal - během dvou hodin jsem to napatlal asi tak 6krát, takže mám pocit trochu spálené hlavy:) Ale mám taky má pocit, že to mooc zabírá...

David
Kolik kapek celkové směsi (MMS + DMSO + kys. citronová) si dáváš na hlavu při jedné aplikaci? A asi je vždycky potřeba namíchat směs čerstvou, protože jinak MMS ztrácí svůj účinek, že jo? Pak sem po nějaké době třeba napiš, jak ti to zabírá, jdu taky do toho, tak se můžem podělit o zkušenosti :)

Moc díky, zdraví Maito :)


davidekMTB
Stálý člen
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 12 led 2012 19:29
Bydliště: Ostrava
Dal: 15 poděkování
Dostal: 11 poděkování

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od davidekMTB »

Slávku,

díky za velice podrobnou odpověď. co nejdříve si pořídím ph papírky :) Bez vody mi to docela slušně spálilo hlavu, tak je to třeba opravdu vychytat. Už jsem skoro čistej blonďák :D :D
Ale jinak vlasy opravdu přestávají padat a hlava nesvědí.
Ještě jednou dík,

David


davidekMTB
Stálý člen
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 12 led 2012 19:29
Bydliště: Ostrava
Dal: 15 poděkování
Dostal: 11 poděkování

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od davidekMTB »

Maito,

5 kapek MMS + 5 kap. 10% kys. citr. + kolem 30 kap. DMSO. Někde jsem se dočetl, že je třeba to míchat vždy čerstvé. Zkušenosti viz. výše.
David :)


davidekMTB
Stálý člen
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 12 led 2012 19:29
Bydliště: Ostrava
Dal: 15 poděkování
Dostal: 11 poděkování

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od davidekMTB »

Slávku, ještě mě napadlo, jestli by nešlo nějak předejít tomu šílenému odbarvování. Třeba po namazání hlavy nechat chvíli působit a pak to opláchnout vodou... Tím by se asi účinky dost snížily, co?
Normálně mám dost světlé vlasy a teď nějak žloutnou :)
Dííky David


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od Slavek Krepelka »

davidekMTB píše:Slávku, ještě mě napadlo, jestli by nešlo nějak předejít tomu šílenému odbarvování. ...
To si budeš muset vyzkoušet co a jak. Já osobně považoval to padání za daleko větší otravu než odbarvování a nezabýval jsem se tím. Navíc, na hlavě se mi to jeví tak, že jakmile to padání člověk zarazí a vlasy se zpevní, už to není třeba dál dělat, i když já to tak jednou za měsíc preventivně máznu. Jinak mi ale připadá, že vlasy zase potmaví zpátky čurina. Akorát s tím mým kratičkým ježkem je to těžlo říct. Podívej se do vlákna Urinoterapie, co se s tím dá vše dělat.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
davidekMTB
Stálý člen
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 12 led 2012 19:29
Bydliště: Ostrava
Dal: 15 poděkování
Dostal: 11 poděkování

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od davidekMTB »

Slávku, znovu moc děkuji. Jasně, máš pravdu lepší mít žlutou hlavu, než trpět tím svěděním a padáním... Bych to vůbec neřešil, ale mám trošku delší vlasy, tak ta zářivá žlutá bije dost do očí (nejen že se vlasy zpevnily, ale dokonce se i neuvěřitelně lesknou). Vidíš na to jsem úplně zapomněl, že když jsem si mazal urinou vlasy, tak že mi dost ztmavly, takže jdu znovu do toho :)
Slávku ještě jeden dotaz. Hledal jsem to, ale nikde jsem to na fóru nenašel. Prosím tě jak je to s tou modrou skalicí a její aplikací na hlavu? Máš s tím nějaké zkušenosti? Jakým způsobem jsi tím mazal hlavu? Koupil jsem si ji a teď nevím co s ní :)
Slávku díky, fakt díky :)

David


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od Slavek Krepelka »

davidekMTB píše: .... Prosím tě jak je to s tou modrou skalicí a její aplikací na hlavu? ...
Modrou skalici jsem se Ti zmínil jen na ty nehty. Je to velmi silný protiplísňák, ale na hlavu bych to nemazal. Navíc by Ti ještě zmodrala.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
davidekMTB
Stálý člen
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 12 led 2012 19:29
Bydliště: Ostrava
Dal: 15 poděkování
Dostal: 11 poděkování

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od davidekMTB »

Tak po nějaké době mazání hlavy směsí DMSO, chloritanu a kys. citronové v poměru, který doporučuje Slávek jsem skončil jako úplný blonďák :D Proto jsem se rozhodl oholit si hlavu dohola a taky proto, aby se směs dostala lépe k pokožce hlavy. Jinak musím teda říct, že vlasy mi po mnoha letech přestaly padat a neuvěřitelně zesílily(myslím, že by si toto téma zasloužilo své vlastní vlákno).
Včera, hned po oholení hlavy jsem však udělal řádnou blbost. Připravil jsem si 5kapek MMS + 5 kap. kys. citronové, ale DMSO jsem přidal jenom cca 12 kapek, protože mě už došlo a já čekal na novou zásilku. Nějakou dobu po aplikaci začalo peklo :lol: Opravdu šílené pálení, řezání, píchání a kdoví co ještě, ktreré neustalo ani přes noc. Hlavu mám jak rajče a dělají se mě na ní hnisavé strupy, ze kterých teče hnis :? o bolesti ani nemluvě... Neměl by někdo nápad, jak zmírnit dopad vlastní blbosti (např. čím mazat...)?

Díky David


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od poota »

Na kůži a její problémy jsou nejlepší "mazání" vlastní urina a kokosový olej - a mám pocit, že i v tomto pořadí je jejich účinnost. Ten první prostředek je docela levný a "k dodání" téměř okamžitě a to i několikrát denně :lol:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od Slavek Krepelka »

davidekMTB píše: .... Nějakou dobu po aplikaci začalo peklo :lol: ....
Udělej si na noc obklad z čuriny jak doporučuje Petr, Něco savého s čurinou na pokožku, přes to igelit a přes to nějakého kulicha. To ocenění jsem Ti dal za to, že jsi se přiznal a dal možnost druhým se tomuhle vyhnout. Směs byla nejspíše příliš kyselá a definitivně příliš koncentrovaná. Už i přiředění vodou by to bývalo vyřešilo.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Nso ci
Starší člen
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 15 črc 2010 19:06
Dal: 268 poděkování
Dostal: 36 poděkování

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od Nso ci »

Slavek Krepelka píše:Ze začátku to vypadá, že se nic neděje, ale jak začne plíseň konečně odrůstat, očividně se už vyléčilo lůžko a nehet začne růst rychleji.
Jinak vlasy po směsi MMS - DMSO do týdne tuhnou, i jemné chmíří zesílí na normální vlasy. Taky to vlasy poněkud odbarvuje.
Ahoj, Slávek,
ako pokračuje odrastanie nechtu, predpokladám, že už je zasa o kus lepší (?)
Ja čakám na DMSO, niekedy na budúci týždeň.
A čo sa týka vlasov, tak neviem si predstaviť, čo by vzniklo z tých mojich čiernošedivých :ethink:. Farbím ich prírodnou farbou Henna a indigo, pokusničiť sa dosť bojím, lebo nemôžem predsa oholiť hlavu ako Davidek. I keď fakt rada by som na vlastnej koži vyskúšala, čo v skutočnosti znamená zosilnenie vlasov pomocou MMS+DMSO, to by som považovala vo svojom prípade za zázrak, ak by sa stalo.
Asi bude zvedavosť silnejšia a možno v prípade prús... nasadím na hlavu vlečku s perím ako samotný apačský náčelník :evil: :lol:.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


„Chcem byť silný nie preto, aby som bol väčší než môj brat, ale aby som porazil svojho najväčšieho nepriateľa – seba.“ Indiánske príslovie.
davidekMTB
Stálý člen
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 12 led 2012 19:29
Bydliště: Ostrava
Dal: 15 poděkování
Dostal: 11 poděkování

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od davidekMTB »

Chlapi, moc díky za radu. Dnes v noci si to nandám na hlavu :)
David


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“