A je to jen Vaše...

Pravidla, aktuální info a finanční příspěvky na chod fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od adam.benda »

Ono je to těžké, protože ohledně téhle filozofie, kterou jste tu teď načali, mi přijde, že je "pravda" rozprostřena mezi vás všechny. Líbilo mi vyjádření od Milenia, přihrávka od Hanky, ale stejně tak chápu a vnímám určitou "pravdu" i v tom, co píše Vlčice.

Zlo skutečně bývá pouze důsledkem bolesti/ztracenosti/samoty/neštěstím právě toho, který se zle projevuje. Bylo by strašně krásný to vždycky řešit tím "obejmutím nepřítele", jenomže ono to v praxi takhle nechodí. (Třeba u těch dětí to jde skvěle, protože pořád jsou to "jen" děti, nad kterýma má rodič přecijen o dost výraznější moc, než ony k rodičům.) Ale "mezi dospělými" a celkově... obejmutí nepřítele často dopadá tak, že toho nepřítel obratem využije k tomu, aby tomu naivovi bodnul nůž do zad a pak bude maximálně váhat, jestli má tím nožem ještě otočit, nebo nikoliv. Pak jsou taky případy, kdy sice nebodne nůž do zad, ale obejmutí se stejně míjí účinkem, byť je iniciováno několikrát a projevy zla stejně pokračují na úkor těch, kteří k tomu chtěli přistupovat moudře, uvědoměle, pozitivně atd.

Tedy obejmutí nepřítele vidím jako vyloženě vhodné řešení jen v některých omezených případech. A bohužel ani nevidím moc vhodně to, aby se podle toho principu nějak více ovlivnila současná pravidla.

Kromě jiného... Vstřícností, pomocí které můžeme reagovat na "zlo" zde na fóru, s největší pravděpodobností stejně nevyléčíme vnitřní duševní problémy daného jedince, které budou zřejmě vycházet z jiných oblastí života, než je fórum, tedy z rodinných poměrů, výchovy, osobního života atd. Fórum by pak pro toho zlomyslníka bylo jen dobré hřiště, kde by mohl ostatním dětem ničit jejich hračky prakticky bez jakýchkoliv obav.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od hanka »

Ilem píše: Milenium má pravdu. Jen to málo kdo chápe a ještě míň lidí to dokáže aplikovat.
Znám to a souhlasím s tím, mne samotnou tohle téma také velice zajímá a uznávám příčiny mnohých konfliktů z těchto důvodů. Nekritizuji obsah slov Milenia (ani Ilema). Já sama jsem se snažila nahlížet na situaci i z tohoto hlediska, když došlo ke zdejšímu sporu. Jenže něco jiného je o tom číst a přednášet a něco jiného uvést to do praxe - konkrétně na tomto fóru. Kritizovat, že tady něco vyústilo v krizi zaviněním obou stran, bez toho, aby se ukázalo na konkrétní chyby, aby se tak zamezilo jejich opakování, tady nemá smysl. Proč vyvolávat v lidech pocity viny za to, že se postavili na obranu slabých? Máme se chovat stylem "Co tě nepálí, nehas" a počkat si, až plameny vyšlehají až k nám a i potom se snažit uhasit jenom ten svůj plamínek a zbytek ponechat jejich osudu? To mi svědomí nedovolí, jsme přece lidé a máme si pomáhat... :ethink: nebo je to špatně? :dknow: ..

To Poota: Moderátora si nelze dát mezi nepřátele.

Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od poota »

hanka píše:To Poota: Moderátora si nelze dát mezi nepřátele.
Vidíš, to je pro mě taky novinka :shock:
I když mi to připadá docela logické, protože jakýkoli moderátor by měl být už z principu pro každého člena fóra jeho "přítel" a ochránce ode všeho zlého.
Jenže :devil: ví, proč nejsme všichni jenom :angel: :angel:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od Ilem »

adam.benda píše: Ale "mezi dospělými" a celkově... obejmutí nepřítele často dopadá tak, že toho nepřítel obratem využije k tomu, aby tomu naivovi bodnul nůž do zad a pak bude maximálně váhat, jestli má tím nožem ještě otočit, nebo nikoliv. Pak jsou taky případy, kdy sice nebodne nůž do zad, ale obejmutí se stejně míjí účinkem, byť je iniciováno několikrát a projevy zla stejně pokračují na úkor těch, kteří k tomu chtěli přistupovat moudře, uvědoměle, pozitivně atd.

Tedy obejmutí nepřítele vidím jako vyloženě vhodné řešení jen v některých omezených případech. A bohužel ani nevidím moc vhodně to, aby se podle toho principu nějak více ovlivnila současná pravidla.
Mimo téma (offtopic)
Nevím, jestli na tohle tady najdu ty správné uši, ale zkusím to. To obejmutí nemusí být nutně fyzické. Láska a obejmutí se dá "vysílat" i přes oceány. A funguje to. Dokonce i tady funguje zákon akce a reakce, nebo chcete-li, "jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá". A když se spojí psychické síly mnoha lidí,... ale to je na dlouhé povídání. Mám několik příkladů, že to funguje.
Naposledy upravil(a) Ilem dne pát 17 dub 2015 7:52, celkem upraveno 1 x.


"Dum spiro spero"
Ciceron
felda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 22 čer 2006 21:04
Bydliště: Všenory
Dal: 94 poděkování
Dostal: 175 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od felda »

Jé to je hezké...zlo,dobro,objetí,chybí láska...jak se tahleta průhlednost shoduje s týdnem pohody a klidu? Jak já zmatený rozklíčuju komu chybí objetí,je dobrý nebo zlý?
Bylo přeci jasně řečeno klid a pohoda jinak....
tak bych prosil opravdu o ten klid


felda
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od sisa »

Feldo, já měla za to, že milenium mluví všeobecně. Hlavně ten druhý příspěvek. Na to jsem taky reagovala.
Týden klidu držím. :)


felda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 22 čer 2006 21:04
Bydliště: Všenory
Dal: 94 poděkování
Dostal: 175 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od felda »

Siso,omlouvám se,taky mluvím obecně..


felda
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od adam.benda »

Ilem píše:To obejmutí nemusí být nutně fyzické.
Však já to myslel všeobecně (obrazně), ne pouze jako fyzické. Princip "nože vraženého do zad" nebo princip odkopnutí člověka, který tuto dobrou vůli projeví... ...tyhle principy fungují, ať už jde o jakoukoli formu vstřícnosti vůči zle se chovajícímu člověku. A ten moudrý naiva, chudák, může obětovat pořád víc energie (popř. přijímat pořád více bolesti) a zlo dál plive oheň jakoby nic.

Ileme, moje uši chápou, co máš na mysli. Jen nevím, co s tou použitelností v běžném "drsném" životě, popř. zde na fóru.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

felda píše:Jé to je hezké...zlo,dobro,objetí,chybí láska...jak se tahleta průhlednost shoduje s týdnem pohody a klidu? Jak já zmatený rozklíčuju komu chybí objetí,je dobrý nebo zlý? Bylo přeci jasně řečeno klid a pohoda jinak.... tak bych prosil opravdu o ten klid
:ethink: Já měl za to, že tohle vlákno je o tom, jak si udělat fórum co nejpříjemnější a nejplodnější a vy tady od příspěvku https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=137194#p137194 včetně prakticky všichni plevelíte a naprosto mimo téma probíráte příčiny psychopatických patologií. Od toho tu máme Hančino vlákno "Psychické příčiny nemocí". Jinými slovy, tohle vlákno není o tom, proč se vztekne virtuální krysa, nebo slon, ale na straně druhé je i o tom, jak s nimi tady na fóru virtuálně a účinně jednat, aby ho takové krysy nerozhlodaly, popřípadě slon nerozdupal. Zde jde o to, jak takové virtuální pokusy řešit akutně na fóru a teprve pak je už na každém, kdo se na to cítí, se osobně a skutečně zasloužit o to, aby takovým případům pomohl se z jejich nezáviděníhodného stavu vyblízat.

Ještě specielně pro Tebe Feldo dodám, že Tvůj výrok považuji bezvýhradně za korektní, aby sis to nevykládal nějak jinak. Proto jsem ho zde ocitoval bez ohledu na to, jak jsem se k odbočení z tématu vlákna vyjádřil já.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od Ilem »

Slavek Krepelka píše:Já měl ža to, že tohle vlákno je o tom, jak si udělat fórum co nejpříjemnější a nejplodnější a vy tady od příspěvku https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=137194#p137194 včetně prakticky všichni plevelíte
Mimo téma (offtopic)
Ono to spolu naprosto úzce souvisí, ale je to tak široké téma, že by to zasloužilo samostatné vlákno. Pak by toto vlákno bylo jen jeho nepatrná část, ale patří to tam, neoddělitelně. Nicméně přání administrativy je OT, tak označuji.
Vlákno psychické příčiny nemocí je o něčem jiném


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od adam.benda »

Omlouvám se, pokud i mé poslední příspěvky jsou brány jako plevelení, ale pokračoval jsem s nimi zcela uvědoměle - pořád totiž stojí na té otázce, jestli se snažit činnost na fóru nějak víc tendenčnit po vzoru principu "na zlo reagovat vstřícností", čili to z velké části vnímám jako provozní záležitost.


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od sisa »

adam.benda píše:Omlouvám se, pokud i mé poslední příspěvky jsou brány jako plevelení, ale pokračoval jsem s nimi zcela uvědoměle - pořád totiž stojí na té otázce, jestli se snažit činnost na fóru nějak víc tendenčnit po vzoru principu "na zlo reagovat vstřícností", čili to z velké části vnímám jako provozní záležitost.
Tak mě to taky nedá nereagovat. Říká se, že ryba smrdí od hlavy, takže, jak to bude nahoře, tak to bude i dole. Selský rozum.

:) Když Ti to Sisulko nedá a pokud Ti smrdí hlava tohoto fóra i s celou rybou až dolů, asi Ti nezbyde, než se přesunout jinam, nebo si vytvořit nějakou voňavou rybičku sama. SDK


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od poota »

Slavek Krepelka píše: Já měl za to, že tohle vlákno je o tom, jak si udělat fórum co nejpříjemnější a nejplodnější a vy tady od příspěvku https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=137194#p137194 včetně prakticky všichni plevelíte a naprosto mimo téma probíráte příčiny psychopatických patologií.
Vůbec si nejsem jist, že hledání způsobu, jak správně reagovat na vědomě "zlé" jedince, je v tomhle vlákně mimo téma.
Kromě toho, že mě ten způsob enormně zajímá, jsem odhodlán, pokud nějaký opravdu účinný najdeme, zařadit ho do vlákna "Co mám dělat když ..."
Takže bych odsud tuto diskuzi nevyháněl a nebo jí vyčlenil zvláštní vlákno, tedy pokud se ukáže dostatečně životaschopná.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

poota píše: ... Vůbec si nejsem jist, že hledání způsobu, jak správně reagovat na vědomě "zlé" jedince, je v tomhle vlákně mimo téma.
To téma bylo vytvořeno, málo kdo se v něm zatím skutečně užitečně vyjádřil, a je současně a dočasně zamknuto, aby v něm nepokračovaly nepodstatné emocionální hádánice, kterými bylo velice rychle zaplaveno. Problém vidím v tom, že i zde jde zatím spíše o výměnu více, či méně informovaných názorů, které samy o sobě nemohou tento mnohokrát opakovaný problém na fóru vyřešit. Osobně vidím jedinné řešení ve vymezení pravidel hry a jejich důsledném dodržování všemi, jinak se nám znovu a znovu vrací riziko, že při každém faulu se tato organizovaná slovní kopanice na jednu bránu změní v nezřízené a mnohdy velmi surové rugby včetně pár fanoušků nejen na brány dvě, ale i na hvizdoše a eventuelně i na majitele stadionu. Rival se alespoň tomu současnému rugby nyní snaží zabránit vynucenou přestávkou, ale z mého hlediska by nemělo jít o přestávku, nýbrž o stálý stav. Ze zkušenosti, a to nejen tohoto fóra, je totiž naprosto evidentní, že domluvy mají jen velice omezenou schopnost někoho umírnit a už vůbec nic nezmohou v poněkud vyjímečných případech. Nicméně i ten adminův týden by snad mohl všem zúčastněným poskytnout dostatek času na vychladnutí a tím také zhodnocení situace s klidem a s rozvahou a možná i pořádně nahlédnout do čeho se to vlastně vrhli střemhlav. Fakt bych tomu dal aspoň do úterka úplně pokoj a do té doby to neřešil. Taky pak snad uvidíme, jak situaci hodlá řešit Rival. Připadá mi, že na něj kde kdo rychle zapomíná. Možná tu jen zbytečně plýtváme časem a energií.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od sisa »

slavek krepelka píše:"To téma bylo vytvořeno, málo kdo se v něm zatím skutečně užitečně vyjádřil, a je současně a dočasně zamknuto, ....
Mám technický dotaz.
Musí moderátoři diskutovat o provozních věcech sami se sebou v tomto vláknu? Proč nevyloží pan Křepelka svoje nápady a názory kolegovi mimo vlákno? Nebo to patří nám? V tom případě nedodržuje týden klidu.

Děkuji, doufám, že to nebude bráno jako rýpání. To bych nerada.

Nevyznačená citace upravena a zkrácena, odpověď máš Siso v SZ. SDK


Odpovědět

Zpět na „Úvodní informace“