Bolotov

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Bobina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06 led 2013 12:50
Bydliště: České Budějovice
Dal: 127 poděkování
Dostal: 221 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od Bobina »

Děkuji Hani :)to máš pravdu,je to jako v čínské medicíně-rovnováha-jing a jang Já to cítím tak nějak instinktem,že to není pro mne a můj instinkt mne zatím nezklamal,ale co není dobré pro mne,neznamená,že je špatné.Já dělám odjakživa všechno jinak než ostatní :laugh:


Cina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: ned 30 led 2011 12:10
Bydliště: Kolín
Dal: 22 poděkování
Dostal: 213 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolotov

Příspěvek od Cina »

Já si myslím,že většina která konzumuje běžnou stravu je překyselená.Ph se průběžně po celý den mění,dá se měřit v moči.Měla by se pohybovat kolem 7ph.Bolotov je rus a tam se stravují jináč.Nehledě na to kdy to psal.Dnes je situace jiná.
Já se stravuji živou stravou a jeho koktejl mi prospívá. :)
Není to nic složitého stačí si koupit měřák.
Třeba zde: http://www.hypermotoshop.cz/merici-pristroje/ph-metry
:jump:
--------------------------------------------------------------------------------
Ještě včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolotov

Příspěvek od Palo »

turtle22 píše:Já jsem si knihu sice stáhla, ale neodvažuju se ji začíst číst, když je úplně opačného náhledu, než co jsem doposud četla o odkyselování.:-) Co bych pak dělala :ethink: ?
Správné odkyselování je BOLOTOV!!! Tepperwein je pouze o zasolení organizmu obyčejnými solemi vznikajícími reakcí zásaditých solí s přirozenou trávicí kyselinou!!! Tepperweinem (vyčerpáním trávicí kyseliny) dočasně zničíte imunitu, než si organizmus začne vytvářet vymlácenou trávicí kyselinu z dodaných solí. Nějakou dobu jste tedy prakticky bez imunity!!!

Tepperwein je IDIOT a nic neví o zdraví!

Každý člověk, který pozře Tepperweinovu směs, je po užití nějakou dobu jako zabitý - zde výše máte vysvětlení.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Bobina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06 led 2013 12:50
Bydliště: České Budějovice
Dal: 127 poděkování
Dostal: 221 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od Bobina »

palo-to je dost šokující informace :dknow:


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Palo píše: ... Tepperwein je IDIOT a nic neví o zdraví! ...
Možná o zdraví něco ví, hlavně pak o zdraví jeho bankovního konta. Idiot není.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od hanka »

Palo píše:Správné odkyselování je BOLOTOV!!! .. Každý člověk, který pozře Tepperweinovu směs, je po užití nějakou dobu jako zabitý ..
Ahoj Palo, to je dost, že ses tady ukázal :lol:
Za tu dobu, co jsi tady (na fóru) nebyl, jsi určitě nasbíral plno zkušeností, poděl se o ně s námi, když vidíš, že tápeme.. Existuje způsob, kterým si můžeme na sobě ověřit škodlivost alkalizace?
Otázka alkalizace nebo okyselování těla je hodně důležitá, myslím, že bychom jí měli věnovat mnohem více pozornosti.
Měj se fajn, Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Igi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 208
Registrován: sob 30 črc 2011 13:25
Dal: 31 poděkování
Dostal: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolotov

Příspěvek od Igi »

Ono odkyselování versus to co píše Bolotov může být klidně i pravda obojí. Bolotov mluví o tom, že tělo má být kyselé. V podstatě i "teorie" odkyselování uvádí, že moč je alkalická a krev kyselá. Dalo by se říct, že tělo je tedy kyselé a to špatné zásadité odchází močí pryč. Stejně tak zásadité a zásadotvorné potraviny by se daly převrátit, např. o citrónu bysme pak řekli, že okyseluje a např. okurka je kyselinotvorná. Doufám, že jste pochopili, jak to myslím, jsem dnes špatně vyspalý, tak to možná píšu trochu nepochopitelně :-D


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od hanka »

Přesto, že píšeš špatně vyspalý, napsal jsi to srozumitelně :) ..
(Apropó, jsi po noční směně, nebo jsi v noci nemohl usnout? Na usnutí tady libcosenior založil nové vlákno .... https://upramene.cz/forum/viewtopic.php? ... 09#p134609 ;) )
Ahoj, Hanka


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Igi píše: ... V podstatě i "teorie" odkyselování uvádí, že moč je alkalická a krev kyselá. ...
Skutečně? Která teorie? Krev má pH 7.35 +- nic moc, takže je mírně zásaditá. Moč je ideálně kolem pH 6 +- autobus a jde-li dlouhodoběji do zásadita, riskujeme močové i ledvinové kamení.

:) Doufal jsem, že to sestřelí někdo jiný. S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od hanka »

:) .. Někdo jiný doufal, že si toho všimnou i další a rozproudí se zajímavá a plodná diskuse ..… Palova předcházející reakce vypadala tak slibně ..
Díky Igimu, že se zapojil a zapřemýšlel, osobně si toho cením. :lol: Hanka


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od Slavek Krepelka »

hanka píše::) .. Někdo jiný doufal, že si toho všimnou i další a rozproudí se zajímavá a plodná diskuse ..…
:D Na tu si brousím zuby i ohledně Tebou zmíněného usínání, kterým mi Libkosenior prímově skočil do toho broušení. Je to ale přeci jen trocha práce a vychytávání informací, takže to chvíli vezme. Hlavně za to může Stanislav Grof a vorvani.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od hanka »

Také mě napadlo, že je škoda nechat tak zajímavé téma ležet ladem a uvažovala jsem o pokračování na téma pránického dýchání... Tvoje holotropní bude ale mnohem zajímavější a myslím, že ani diskuse nezklame :)
Ať se Ti dobře brousí, Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
turtle22
Stálý člen
Příspěvky: 89
Registrován: úte 30 lis 2010 15:13
Bydliště: Praha
Dal: 59 poděkování
Dostal: 15 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od turtle22 »

Tepperwein ale zdaleka není sám, kdo o tom mluví, resp. píše. Viděla jsem knihy od různých autorů, kteří se tím zabývají. Že by jeden přebíral rozumy od druhého?
Manžel jeden čas důsledně odkyselování dodržoval (včetně hodinového koupání nohou atd.) a mělo to pozitivní vliv - ustoupily drobné neduhy (praskání pat, ložiska dermatitidy ve vlasech, dokonce strach z výšek), celkově se cítil výborně. Dodržoval cca 3-4 měsíce.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolotov

Příspěvek od Palo »

Pokud někomu Tepperwein přinesl něco pozitivního, pak stačí s ještě lepšími výsledky používat soli, které vznikají při reakci původních Tepperweinových zásaditých solí s kyselinou chlorovodíkovou.

Vzhledem k tomu, že nejsem chemik, poprosil bych Slávka (nebo někoho fundovaného), aby mi zkontroloval reakce zásaditých solí s trávicí kyselinou HCl - jaké tedy vznikají (nezásadité ale neutrální) soli. V závorce uvádím soli, o kterých se domnívám, že vznikají, ale neberte to smrtelně vážně, hádám, z čeho jsem to dřív míchal...

Tepperwein obsahuje:

Natrium phosphoricum (+ HCl = Na2HPO4 - hydrogenfosforečnan disodný)
Kalium bicarbonicum (+ HCl = KCl - chlorid draselný)
Calium carbonicum (+ HCl = CaCl2 - chlorid vápenatý)
Natrium bicarbonicum (+ HCl = NaCl - chlorid sodný - běžná sůl)
Magnesium carbonicum (+ HCl = MgCl2 - chlorid hořečnatý)

Lidé jsou přesvědčeni od doktorů, že solení je nezdravé a proto je nutné solení omezovat. Právě takovým lidem Tepperweinova směs nejvíce pomáhá, jelikož jim doplní minerální soli (snad lép řečeno sloučeniny chloridů), kterých mají ve stravě nedostatek. Prostě jim jednoduše zasolí organizmus.

Běžně solíme klasickou solí NaCl - tedy sodnou solí... Ano, ta zvyšuje tlak atd. KCl (chlorid draselný) má opačnou funkci oproti sodné soli, tedy že tlak snižuje. Někteří zde z fóra solí směsí NaCl + KCl. Touto solí si můžeme osolit jídlo jak chceme a nedochází ke změně tlaku k horšímu, spíše naopak - tedy solíme co hrdlo ráčí bez obav nějakých nebezpečných změn tlaku srdce.

Již se tu povídalo, že samotnou solí KCl byly (asi ještě jsou) prováděny popravy v Americe, kdy samotnou solí KCl při zavedení zředěné soli do žíly dojde k ukončení života - k "utichnutí" srdce. Musíte ale chápat, že nikdo si nebude tuto samotnou sůl zavádět do žíly, ale že je určená pro dochucení potravin ve stopovém množství :)

Při reakci Tepperweinové směsi vzniknou ještě další soli mimo sodné a draselné, takže lže říci, že co se týče minerálů, bude výsledný roztok lepší než pouhá směs NaCl + KCl, ovšem na druhou stranu s vyčerpáním trávicí kyseliny, která je velmi důležitá pro trávení a imunitu.

Jestli správně koukám, tak Tepperwein obsahuje sodík, draslík, fosfor, vápník, uhlík, hořčík. Předpokládám, že uhlík "uteče" jako plyn při reakci s HCl (CO2).

Už je to delší dobu, co jsem vytvořil na základě solí vznikajících v žaludku reakcí Tepperweinovy směsi s HCl tzv. minerální solící roztok. Roztok proto, že směs obsahovala chlorid hořečnatý, který silně natahuje vodu a ze sypké směsi se brzy stane prostě taková kaše. Používal jsem ji tak dlouho, dokud mi došla :) a byl jsem s touto směsí velice spokojený. V plastové 100 ml lahvičce s kapací vložkou se používala velice dobře, v polévce se roztok velice rychle rozmíchal... Jen na chlebíku s máslem bylo méně šťastné, jelikož z másla roztok ztékal...

Když se to shrne - U Tepperweina nelze mluvit o odkyselení, ale o doplnění minerálů dost nešťastným způsobem a to u lidí, co jsou postižení nedostatečným solením.
U Bolotova jde o podporu imunity na základě doplnění (nejen) trávicích kyselin a tím pádem jde o podporu organizmu v čištění organizmu od toxinů (tomu se dá rozhodně narozdíl od Tepperweina říkat "odkyselení").


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od Slavek Krepelka »

turtle22 píše: .... Že by jeden přebíral rozumy od druhého? ....
Až se dozvíš, že mořská voda, nebo celostní mořská sůl, dovede daleko více díky své komplexnosti, a že jsou jí na světě neomezené zásoby, třeba Tě napadne, že s těma Himalájskýma, Tapperweinovýma a dalšíma kopanýma solema, které zdaleka nezastupují všechny minerály pro živočichy potřebné, jde jen o oblbování polopravdami a o tvrdý byznys. Stejně tak je tvrdým byznysem umělé hnojení velice úzkým spektrem chemikálií, namísto širokospektrální mořské vody, či solanky z produkce komerční "mořské" soli. Pokud už někdo oceánskou vodu prodává, navymýšlí si, že to je z perfektního místa (jako by neexistovaly mořské proudy a byla to louže na chodníku) a okošeruje ji cenou. Jde jen o legální podvod na podvod.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“