Rozprava - 2015

Nemoderovaná část fóra.
Odpovědět
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od sisa »

Pooto, odpovídáš tady na všechno, ale neodpověděls mi na dotaz, proč na upozornění přes červený vykřičník, odpovídáš tady ve vlákně.


milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od milnem »

Řekla bych,že s příspěvky od Vlčice nemá toto fórum šanci normálně fungovat.Nejde tedy o to dát si ji do nepřátel a tím ji vyignorovat,ale o to,jak těžce až doteď fórum poznamenala.A jestli se poo dovoláváš toho,že Rozprava moderována není,pamatuji nedávnou dobu s "moderovanými" vlákny,kde Vlčice i se svými příspěvky byla moderátory ceněna,což způsobilo mnoho následného zla.No snad ji nový moderátor naučí lidskému chování.
M.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od poota »

sisa píše:Pooto, odpovídáš tady na všechno, ale neodpověděls mi na dotaz, proč na upozornění přes červený vykřičník, odpovídáš tady ve vlákně.
Už jsem se Ti zmiňoval, že si navzájem našim příspěvkům nerozumíme - například teď jsem skálopevně přesvědčen, že právě na tohle jsem Ti odpověděl, a vidíš, Ty máš dojem, že jsem to přešel bez povšimnutí.
S tím asi nic nenaděláme, pokus se s tím nějak přežít, já jsem se s tím už smířil.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od poota »

milnem píše:Řekla bych,že s příspěvky od Vlčice nemá toto fórum šanci normálně fungovat.Nejde tedy o to dát si ji do nepřátel a tím ji vyignorovat,ale o to,jak těžce až doteď fórum poznamenala.A jestli se poo dovoláváš toho,že Rozprava moderována není,pamatuji nedávnou dobu s "moderovanými" vlákny,kde Vlčice i se svými příspěvky byla moderátory ceněna,což způsobilo mnoho následného zla.No snad ji nový moderátor naučí lidskému chování.
M.
Počkej, počkej.
Uvědom si, že moderátor je taky obyčejný uživatel. A může někoho ocenit jenom jako uživatel a nedá se z toho udělat, že někoho ocenil jako moderátor - to by to musel napsat modře! A mám dost problém pochopit, jaké že "mnoho zla" může nějaké ocenění příspěvku způsobit - sám jsem totiž dal už přes 1700 ocenění a i kdyby jenom každé desáté z nich působilo nějaké zlo, tak prostě hrůza pomyslet!!
Nemám tušení kdo bude novým moderátorem, ale musela by se navíc dost radikálně změnit i pravidla, aby někoho něčemu učil. Zatím jsme o ničem podobném neuvažovali v návrhu nových pravidel a ani nikdo s podobným návrhem nevyrukoval, takže bych tomu moc velkou šanci na praktickou realizaci raději nedával.
:idea: Ale třeba kdyby ses na globálního moderátora přihlásila Ty, tak bys to mohla zkusit protlačit :ethink:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od Slavek Krepelka »

milnem píše:Řekla bych,že s příspěvky od Vlčice nemá toto fórum šanci normálně fungovat.Nejde tedy o to dát si ji do nepřátel a tím ji vyignorovat,ale o to,jak těžce až doteď fórum poznamenala.A jestli se poo dovoláváš toho,že Rozprava moderována není,pamatuji nedávnou dobu s "moderovanými" vlákny,kde Vlčice i se svými příspěvky byla moderátory ceněna,což způsobilo mnoho následného zla.No snad ji nový moderátor naučí lidskému chování.
M.
. :) .
ŽÁRLIVOST!
. :roll: .


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od A(&F) »

. :) .
KŘEPELKA!
. :roll: .
. :laugh: .
PeS: ... původně jsem do místa "červeného nápisu" chtěl napsat nějaké vulgární slovo ... ale takhle to vypadá mnohem zajímavěji ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:
A(&F) píše: .. dostal jsi mě ... :dknow: ...... sorry, to byl vtip ... :lol: ... jelikož on je totiž těžce zásadní rozdíl mezi "práškovou mědí vsypanou do koncentrované horké sejrovky" a tím, co jsi napsal v odkazovaném příspěvku:
Prej vtip :laugh: Dostal jsi se sám hAFíku a jak bulík v tom pokračuješ a jen se dál ztrapňuješ[/b]. Hele hAFi, ...
... nezklamals ... :) ...
Slavek Krepelka píše:... až se někdy dostaneš k dlouho odložené káře, která v sobě má ještě baterku, tak se laskavě podívej na krystalky skalice na měděných kabelech od olovo-sírové baterky. A to mluvíme pouze o výparech z baterky, které to s mědí spáchají.
... nehovořil jsi snad ve svém příspěvku o výrobě modré skalice ?? ... a nikoliv o získání několika miligramů po mnoha dlouhých letech ... :) ...
Slavek Krepelka píše: :roll: Teoretik :laugh: ... :enaughty: sirečku, pouze někdo, kdo se radši dívá pozorně kolem sebe, aby si do budoucna třeba aj ušetřil dost námahy a výloh s pokusnictvím, ale hlavně aby si měl co dávat do souvislostí.
... nezklamals ani podruhé ... :) ...
Slavek Krepelka píše:Že na nějaké univerzitě předvádějí reakci s měděným prachem atd. je jen proto, že potřebují výsledky v co nejkratším čase.
... :laugh: :laugh: :laugh: ... vážně?? ... opravdu jen proto?? ...... :lol: ...
Slavek Krepelka píše:No a takhle je to s tvou inteligencí, nemluvě o vylháváním kdečeho, u tebe prakticky se vším. Snad si aspoň pořiď nějaké doučovací kurzy z chemie a dalších. Argumentovat vlastními neznalostmi pro tebe nic moc neudělá. Sice ti může hodně lidí žrát, vědí-li o problematice stejné :ptrain: jako ty, a můžeš dokonce v jejich očích i zářit, ale rozumu ti to nepřidá a jim taky ne.
... nezklamals ani potřetí ... :) ...
Slavek Krepelka píše:Co se pak týče tvé slimáčí přednášky, asi si někomu řekni, zda by ti tu metodu nejdříve neověřil, aby se nakonec nevyjevilo, že jsi i na tyhle slimáky moc slizkej a že se nevyhejbaj specielně tobě. To by sis jen pořídil další trapas.
... nezklamals ani počtvrté ... :) ...

... takže rozmilý Křepelko ...... vezmi tyčku z čisté mědi a vhozením do běžné akumulátorové kyseliny (max. 40%-ní) ji přeměň v "modrou skalici" ... tedy přesně dle toho, jak jsi pravil v https://upramene.cz/forum/viewtopic.php? ... it#p122641 : .... "jedině hodit koprovou báru :laugh: (copper bar/ tyčku mědi) do baterkovýho acidu (sírovky) a vyrobit "(modrou skalici) ...

... a pokud to dokážeš (bez použití dalších chem. prvků či sloučenin, bez dodání vnější energie a bez mechanických úprav zpracovávané měděné tyčky) v přiměřeně přijatelném čase, řekněme např. do týdne, tak potom na některém z dalších setkání FuP veřejně sním všechna potvrzení o zkouškách, jenž mě opravňují nazývati se "chemikem" ... :) ... zároveň vrátím i všechny s tím související tituly ... :) ...

... kdy pokud nejsi srab, potom tuto výzvu přijmeš, protože jinak potvrdíš, že jsi pouze nevzdělanej internetovej tlachal, kterej pro potvrzení svých nepravdivých tvrzení je schopen vymyslet ty nejšílenější teorie, jaké si jen (ani ne)dokážeme představit ... :) ...

... mmch, ... to co považuješ za "krystalky skalice na měděných kabelech od olovo-sírové baterky", tak to je směs skládající se z něco mála "síranu měďnatého" (tedy "modré skalice"), ale především pak z velkého množství "uhličitanu měďnatého" (nebo-li "měděnky") ... ;) ...


... :bye: ... Anri ...

-----------
... prej "sirečku" .... :laugh: :laugh: :laugh: ...


-----------
doplněno:...
Slavek Krepelka píše:Na straně druhé ti mohu jen poblahopřát, a mít možnost, tak bych i ocenil :good: jak jsi si můj podpis vtipně upravil k obrazu svému:
"Je-li tvá přitomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své búdoucnosti"

Velmi výstižné. Určitě bych ten podpis být tebou aspoň rok používal, aby se co nejvíc lidí na první pohled dozvědělo, s kým má tu "čest" :pivko:
... ok, díky ... :good: myšlenka ... na tvé přání / s tvým svolením přidávám do svého podpisu ... :) ... alespoň na čas ... ;) ...
Naposledy upravil(a) A(&F) dne čtv 28 kvě 2015 10:56, celkem upraveno 2 x.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od Vlčice »

sisa píše:Neuplatní, jelikož lidé s nízkou inteligencí a nabubřelým egem to pochopit nemohou. Brání jim v tom totiž to ego.
Ono to nebude ani tak o nízké inteligenci a nabubřelém egu.
Plošně převládá neochota nechat si cokoliv diktovat od tvorů s malým mozkem a velkým zobákem :enaughty:


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od sisa »

Milá vlčice, velikost mozku nemá vliv na inteligenci. To nevíš? Taková vzdělaná a chytrá osoba?


milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od milnem »

To Poota:moc dobře víš jaká ocenění myslím,dokonce jsem Ti i o jednom psala v SZ .Všechna,která podporovala Vlčici v rozdmýchávání konfliktu místo aby byla motivována k omluvě.
Osobně si myslím,že zlo,které na fórum Vlčice vnesla svými útočnými příspěvky -a bylo jich dost i před konfliktem ,ovlivnilo vyladění fóra.Tolik k Tvému dotazu,jak může ocenění pomoci ke zlu.Může,podporuje jej ,někdy spouští.Neslouží k vynesení pravdy na světlo,ale ke "stáhnutí" lidí na zlobnou úroveň .
Co se týká nového moderátora,stačí,aby byl nestranný a nad věcí a věřím,že se vše uklidní.

To Slávek:Slávku,prosím Tě na co bych asi tak u Vlčice měla žárlit.Pobavils i udivils mne.Vlčice má určitě i hodně dobrých vlastností,řekla bych,že je znáš,nicméně na foru se prozatím téměř (píšu téměř) neprojevily.Kdyby se projevily spíše bych se z toho radovala,že přibyl další fóru prospěšný člen než žárlila.

M.
Naposledy upravil(a) milnem dne čtv 28 kvě 2015 20:36, celkem upraveno 2 x.


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od milda »

milnem píše:.........jak může ocenění pomoci ke zlu.Může,podporuje jej ,někdy spouští.Neslouží k vynesení pravdy na světlo,ale ke "stáhnutí" lidí na zlobnou úroveň .
Přesně tak to funguje! :idea: Není třeba cokoli dodávat! :!:

:P :good: :good:


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od poota »

To milnem:
v názoru na oceňování příspěvků se určitě neshodneme - já zastávám názor, že je pouze na mém uvážení, jestli, za co a který příspěvek ocením. Taky mám názor, že je jenom na každém konkrétním jedinci, jak si moje ocenění vyloží a taky jak a čím na něj bude reagovat a k tomu dodávám, že je mi i celkem jedno jestli s ním někdo souhlasí a nebo je proti tomu - to považuji za jeho problém a ne můj. Každý má možnost nechat tentýž příspěvek bez ocenění a nebo se k mému ocenění také jeho oceněním přidat, ale ujišťuji Tě, že i to je mi jedno a na moje oceňování to žádný vliv nemá.
Stejně jako já nekecám nikomu do toho jak a koho oceňuje, tak si nenechám od nikoho kecat do svého oceňování.
A pokud Ti vadí oceňování jako takové, můžeš Rivalovi navrhnout aby ho zrušil.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od milnem »

to Poota:ocenění jako takové mně nevadí,nikdy jsem něco takového nenaznačila.Považuji je za výraz souhlasu,ocenění,možná i dík.Vadí mně když slouží k rozdmýchání konfliktu-tímto vysvětluji,nezasahuji do Tvých ocenění.
Na druhé straně si myslím,že Tvé i Slávkovo ocenění mělo (je mně líto,že píšu v minulém čase,snad se to zase urovná) větší váhu (aspoň u mne) než ocenění řadového člena.Jednak kvůli Vašeho moderátorství,ač tvrdíš,že jste jej dávali soukromě (je to pravda,ale spíše alibi) a taky kvůli toho,že na fóru jste odvedli kus dobré práce(myslím to vážně).
M.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Posirénový čtvrtek

Příspěvek od poota »

Uznamenal jsem, že zmínky o tzv. posirénových čtvrtcích (= každý první čtvrtek v měsíci, kdo má zájem, může se setkat u Jeffa) byly z nějakého důvodu přesunuty do tohoto vlákna, takže na toto téma ukázněně přispívám také sem.
Takže další úspěšný čtvrtek, následující hned po středeční celostátní siréně proběhl jak už se stalo zvykem ve velice srdečné atmosféře, i když účast by mohla být i větší - je možné, že se tento typ setkávání ještě dostatečně nevžil a nebo má svůj vliv i počátek prázdnin.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od A(&F) »

A(&F) píše:... takže rozmilý Křepelko ...... vezmi tyčku z čisté mědi a vhozením do běžné akumulátorové kyseliny (max. 40%-ní) ji přeměň v "modrou skalici" ... tedy přesně dle toho, jak jsi pravil v https://upramene.cz/forum/viewtopic.php? ... it#p122641 : .... "jedině hodit koprovou báru :laugh: (copper bar/ tyčku mědi) do baterkovýho acidu (sírovky) a vyrobit "(modrou skalici) ...

... a pokud to dokážeš (bez použití dalších chem. prvků či sloučenin, bez dodání vnější energie a bez mechanických úprav zpracovávané měděné tyčky) v přiměřeně přijatelném čase, řekněme např. do týdne, tak potom na některém z dalších setkání FuP veřejně sním všechna potvrzení o zkouškách, jenž mě opravňují nazývati se "chemikem" ... :) ... zároveň vrátím i všechny s tím související tituly ... :) ...

... kdy pokud nejsi srab, potom tuto výzvu přijmeš, protože jinak potvrdíš, že jsi pouze nevzdělanej internetovej tlachal, kterej pro potvrzení svých nepravdivých tvrzení je schopen vymyslet ty nejšílenější teorie, jaké si jen (ani ne)dokážeme představit ... :) ...

... mmch, ... to co považuješ za "krystalky skalice na měděných kabelech od olovo-sírové baterky", tak to je směs skládající se z něco mála "síranu měďnatého" (tedy "modré skalice"), ale především pak z velkého množství "uhličitanu měďnatého" (nebo-li "měděnky") ... ;) ...


... :bye: ... Anri ...

-----------
... prej "sirečku" .... :laugh: :laugh: :laugh: ...
... no, když už ses nám SDK zase vrátilo, dovolím si ti připomenout tu květnovou výzvu ohledně rozpouštění mědi akumulátorovou kyselinou (kdy jsi se opět vehementně snažil ze mě udělat neznalýho vola ... a doporučoval mi, abych si si zaplatil doučování chemie ... :laugh: ) ...

Q: ... tak co, už se ti ta tvoje naložená "cu bára" konečně rozpustila?? ... :D ...

... :pivko: ... Anri ...

----------------
HaF: ... pro tvou informaci, ... na jarním setkání u Jeffa jsem během sobotní odpolední přednášky ponechal (s naprosto minimalistickým komentářem) mezi přítomnými kolovat dvojitej zipovej sáček s desetikačkou uvnitř, víc jak týden naloženou do 38%-ní H2SO4 ..... a co myslíš?? ...... ani to s ní nehlo (jak se koneckonců dalo očekávat 8) ) ... dokonce ani po dalším půl roce ne ...... mám ji stále na poličce nad pracovním stolem ...... občas uvažuji o jejím zarámování, tak jak je ... i s tou kyselinou uvnitř sáčku ...... bude to moóc hezký memento ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Hyde Park nebo Kanál ?“