Nesymetrický vyvíječ

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: nesymetrický vyvíječ

Příspěvek od Ilem »

la píše:Dík Ileme za nápad s potaší na tu jsem úplně zapoměl pořád myslím na louh.Horký louh nemám rád.Přemýšlím jak odstranit problém s tepelným zatížením katody.Možná,asi to vyzkouším:odstranit ji když dělá problémy a místo ní použít elektricky nevodivou trysku a jí tlačit elektrolyt ať si hoří voda proti vodě.Problém bude asi udržet potřebnou proudovou hustotu . Uvidíme.Takové diafragma trošku jinak.
Taky mě to napadlo, tak jsem to už zkoušel. Plazmu to neudělá. Jen takové namodralé světélkování. Podle mě je problém v tom, že ta správná plazma se dělá až ve chvíli, kdy je elektroda rozpálená do červena. A to se mi u trysky nepodařilo dosáhnout.
Bohužel problémy jsou dva. Jeden s hořením elektrody, druhý s řídící elektronikou. Když jsem zkoušel dělat pulzy dle Kanareva, Ty nejlepší sehnatelné tranzistory šly do kytek, jeden za druhým. A to i přes to, že byly chráněny sériovou i paralelní diodou (diody přežily).


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

tryska

Příspěvek od Ilem »

Habana mi poslal nějaké materiály, a mělo by to jít. Jen je potřeba vyšší napětí - řádově kV. To bude trochu problém, protože než se zapálí oblouk, tečou dost vysoké proudy.
PS.: Nezkoušel někdo udělat Leydenskou láhev z petky? Jaké má průrazné napětí?


"Dum spiro spero"
Ciceron
ojozo
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: čtv 04 kvě 2006 12:25
Bydliště: SR

Re: nesymetrický vyvíječ

Příspěvek od ojozo »

v poslednej dobe je uz vyvinutych viac komercnych techologii pracujucich na principe obluku vo vode+latka s obsahom uhlika. Myslim si ze aj tak prve bolo toto http://www.magnegas.com.
Co sa tyka erozie elektrody a chladenia toho celeho. Treba dat vyhladat v googli toto "Gliding Arc Tornado plasma reactor"


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: tryska

Příspěvek od la »

Ilem píše:Habana mi poslal nějaké materiály, a mělo by to jít. Jen je potřeba vyšší napětí - řádově kV. To bude trochu problém, protože než se zapálí oblouk, tečou dost vysoké proudy.
PS.: Nezkoušel někdo udělat Leydenskou láhev z petky? Jaké má průrazné napětí?
Zdravím.Trsovité neboli streamerové výboje vybuzované v kapalině pulzním napětím potřebují vyšší napájecí napětí ke svému vzniku než při napájením vyhlazeným,mimo to vybuzují ve vodě několikanásobně vyšší napěťový výboj podobný jako indukčnost.Je proto třeba,aby zdroj měl ke své ochranně indukční výstup.(kondezátor to nestíhá.Poslalo mi to taky nějaké součástky do křemíkového nebe)PET materiál čirý má vysokou el.pevnost používají ho labolatořích na výrobu clonek při pokusech s diafragmatickými výboji v kapalinách.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

nesymetrický vyvíječ

Příspěvek od la »

Chtěl bych jěště dodat .Vratné vedení je zamýšleno s plastové hadičky(kterou teď marně sháním po Brně)a namotáno na jádře.Vytváří indukčnost a ta se stará o patřičné navýšení napětí při výboji v oblasti elektrody.Současně přivádí plyny pohlcené vodě do prostoru výboje.Jeho délka závisí od vodivosti elektrolytu.(Musí být ovšem dostatečná).Napájení uvažuji stejnosměrné ne pulzní (Kanarev se nezmiňuje o pulzním nebo jsem to špatně přečet.)Při zvyšování napětí a když výboj vytvoří změnu se to rozkmitá samo .(Jako obyčejný zvonek.)Kmitočet si to nastaví podle výšky dodaného napětí a podle mometálních vazeb v elektrolytu. (Aspoň doufám) http://www.pi-voda.cz/vzdelavani/precet ... dy_H2O.htm


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Kanarev

Příspěvek od Ilem »

V práci, kterou přeložil Ing. Kopecký se Kanarev o pulzech nezmiňuje, ale taky tam dosáhl COP tuším, jen 1,4.
V jiných pracech ale používá pulzy a tam se dostal na COP 10. Teď ti nemůžu nic poslat, protože jsem na druhým konci republiky, ale až budu doma, tak ti to pošlu.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pro La a Ilema

Příspěvek od Iv »

Hadičky dostaneš koupit v Brně v drogerii na Orlí a když tam nepochodíš,tak navštiv prodejnu bývalé Chirany,nyní je to myslím "zdravotnické potřeby" na Cejlu,když jdeš od města od Maliňáku ta asi 500metrů napravo.Tam dostaneš různé průměry.
A pro Ilema,PET láhev má průraz již od 1,5kV a díky tenké tloušce se na Laydeny nehodí.Já jsem to vyřešil,že jsem použil sklenice na zavařování ale důkladně vyčistit a vysušit s máš po problému.Viz foto.Jo a ing.Kopeckého znám,je dobrej.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

pro Iv

Příspěvek od la »

Zdravím.Dík za tip,ale nakonec jsem hadičku sehnal v prodejně Mavoplast Minská 3173/38 cena249kč/kg 4,5krát 1mm tloušťka stěny.Musím ti ještě poděkovat(než začnu vyrábět vodní tlumivku) za odkaz v sousedním vlákněhttp://homen.vsb.cz/~mah30/laborator/PD ... ael_g2.pdfdokonalý.Asynchronní motor provozovaný jako generátor v ostrovním režimu.To mě dostalo je vidět,že se musím trochu dodovzdělat.Myslel jsem,že vím o asynchronních a synchronních strojích vše.Ahoj.la :baby:


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Kanarev a pulzy

Příspěvek od Ilem »

Tak teď už ti to můžu poslat. Pokud je to pro tebe přijatelnější, ještě bych to měl mít v ruštině.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

pro Ilema

Příspěvek od la »

Dík úplný poklad.(rusky umím líp) :jump: :? COP 108 to je síííla :jump:


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: pro Ilema

Příspěvek od Ilem »

la píše:Dík úplný poklad.(rusky umím líp) :jump: :? COP 108 to je síííla :jump:
Pokusím se to najít v ruštině, ale mám těch materiálů už strašně moc, po několika počítačích, flashkách, DVD,... Tak snad to najdu.
Pokoušel jsem se zreplikovat ten obvod, který tam je namalovaný, ale nepodařilo se mi ho oživit. Je tam moc věcí, které se vzájemě ovlivňují. Nedaří se mi naladit obvod tak, aby zákmit zavřel tyristor. Ještě to někdy zkusím, jít to musí. Pokud budeš úspěšnější, dej vědět. Myslím, že jsi dost dobrej a navíc myslíš podobně, jako já a to je mi sympatické.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

pro Ilema

Příspěvek od la »

Zdravím.V daném zapojení jsou kritické dvě věci kapacita kondenzátoru C2 kterou bych zvolil co nejnižší,raději bych vybral v katalogu kondík s rychlou nabíjecí a vybíjecí dobou určený pro spínané zdroje.Druhá věc je zotavovací doba použitého tyristoru která je u běžných typů poměrně dlouhá,abych nemusel používat drahý tyristor typu GATT nebo GTO použil bych toto náhradní zapojení.Rychlou výkonovou diodu která musí být dimenzovaná alespoň na poloviční proud použitého tyristoru a jmenovité používané napětí tyristoru.Tato dioda bezpečně svede zbytkový náboj na tyristoru na úroveň 0,6V.Proto,že tímto zapojením vznikne obucestně vodivý tyristor je přidána ještě výkonová dioda na jmenovité napětí a proud(vybrat podle úbytku napětí v propustném směru,aby byl vyší než 0,6V(nebo dvě))Tímto zapojením se tyristor obvykle zrychlí (jeho vypínací doba) o celý řád.Rozdíl je především ceně,toto je podstatně levnější.Má to velkou výhodu můžeš si zvolit vypínací rychlost podle svých požadavků.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

Vratné vedení dle La

Příspěvek od sao »

Rozkaz je rozkaz

Tak jsem byl -- od pana štábního La -- postaven do haptáku a dle rozkazu č. nn 87V/1,5A/13072007 , jsem musel vyrobit zkušební vzorek .
Po vyslechnutí si úvodní řeči , jakože “voják se stará , voják má “ , jsem nafasoval hadičku .
Toroidní jádro jsem byl , pod trestem “ 21“ , donucen vydolovat z ulitých zásob a začít makat

Jádro má v průměru 120 a vlezlo tam asi 15m překrásné , nové, voňavé hadičky 4,5 x 1mm ve dvou vrstvách .

Sice se mě i v noci zdálo o tom , že jsem na planetě pod astronomickým označení Hadicovka , ale úkol byl splněn
Kdyby někdo nevěděl , kde to je , tak leží v souhvězdí Orion v přesném zákrytu za nejjasnější hvězdou alfa Ori (520 sv. r.) – zvanou též Betelgeuze.
Dostal jsem mazáckou pochvalu a taky se něco mluvilo o rozvinuté zástastavě ale nebylo nic , protože to by mě pak taky musel dát povýšení a na to jsem žepré moc mladej .

Jó – hold vrchnost
Ale to se to bude navyšovat napětíčko veliteli , to bude výboječek – jako za starejch časů , co ?


Ps: zvláštní poděkování pak mé dcérence , která to vydržela a pomáhala až do konce
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

pro Sao

Příspěvek od Mim »

Piš povídky. Jde ti to dobře.....Mim


Však ono to půjde!!!
sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

007

Příspěvek od sao »

A taky něco pro potěšení oka
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) sao dne ned 15 črc 2007 12:59, celkem upraveno 1 x.


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“