Generátor drevoplynu

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
Uživatelský avatar
SEDYPETA
Stálý člen
Příspěvky: 47
Registrován: pon 01 pro 2008 16:58
Bydliště: Daleké Popelice
Dostal: 6 poděkování

vedgas

Příspěvek od SEDYPETA »

Geet už jsem rozchodil na traktoru .
teď pracuju na přestavbě auta. mělo by to fungovat na vyjetý olej


Milo

Kogenerace na drevoplyn

Příspěvek od Milo »

Napadlo vas nekoho kdo topite drevem prohnat tuto biomasu spalovacim motorem? Tzn. dodat energii do site, zatopit si a jeste zinkasovat penizky od CEZu? Verim tomu ze existuji lidi kterym to funguje, nez bych se do toho pustil, taksi chci sehnat co nejvice informaci, ne ze bych zacal ted, na internetu je materialu spousta, ale prece jenom bych rad znal nekoho u nas...


sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

snílek

Příspěvek od sao »

Tady je toho - že až . Začalo to tady souběžně se vším , co se VE .
Jenom je třeba hledat a né hnedka zakládat nové Vlákno a ještě k tomu , když nejseš přihlášenej . Pravda ovšem je , že je to vždycky někde schované ve vláknech , jako bezvýznamná věc .

No a co se týče toho „ Napadlo vás někoho .... “
Milej zlatej , tady nás napadají takové věci , že nám samotným nad tím zůstává rozum stát .

Tady máš návod , jak ten motor na dřevoplyn udělat a co si za něho zapojíš , to už je tvoje věc .
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 7042#47042

Podmínky pro připojení do sítě si můžeš najít třebas :
http://www.solarenvi.cz/print.php?ida=5&ids=3
http://m.ihned.cz/c4-10005590-38574940- ... -zaplatime
Tady si přečti , byť je to o solárních panelech , jestli se to vůbec vyplatí . Neustále se totiž budou měnit podmínky v neprospěch dodavatelů a tak to bude platit ve všech dodávkách do veř. sítě .

Před třema rokama jsme si říkali to samé , ale už tenkrát nám bylo jasné , že tolik klacků , co nám budou házet pod nohy jenom tak někdo nepřeskočí a přeskočí-li , dostane dalším po hlavě , abyjakože nezapomněl na mladost a držel hubu a krok .
Z toho plyne poučení a dobrá rada : Udělej si to pro sebe a využívej , co hrdlo ráčí .

Víš ty vůbec , co je to homologovat nějaké zařízení – udělat perfektní rozvody – sehnat na to stavební povolení – revize – žádosti - ..............
To by ses nedoplatil a kdybys to konečně spustil , tak zase přijde někdo , kdo si zase něco najde .

Zhruba ti to hnedle spočítám . :baby:

Takovej homologovanej komín tak cirka 80tis.
Výroba a dobrej motor na dřevoplyn ......100tis .
Homologace tohoto .................................100tis .
Agregát aspoň 20kW ........................50tis .
A tak dále a tak dále

Hlučnost celého zařízení -- sousedi ..... :pivko:
Dřevo pro motor
Kam budeš dávat dehet , když nejlepší soukromník s tímto motorem , třeba ve Š......... , má schovaný tuny dehtu v podzemních nádržích .
Penalizace za nedodržení dodávek , třeba při poruše zařízení .

Jo jó-- lehce se to řekne ................ nicméně ti držím palce
:smoke:


Tuco
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: stř 10 zář 2008 17:53
Dostal: 10 poděkování

Kogenerace

Příspěvek od Tuco »

Koukám, že stát se energomagnátem není žádná sranda. Nebylo by nakonec lepší vyrábět elektriku jen pro sebe a své blízké?
Jinak odbočka: nemůže se stát dehet ještě nějak užitečným?


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

dehet

Příspěvek od 1220 »

krakováním se nechá rozložit
K.


sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

007

Příspěvek od sao »

Čoveče přečti si to po mě ještě jednou


....................................... dostane dalším po hlavě , abyjakože nezapomněl na mladost a držel hubu a krok . Z toho plyne poučení a dobrá rada : Udělej si to pro sebe a využívej , co hrdlo ráčí . ...................


No a co se týče toho dehtu tak jasné . Přesně jak píše Karel DR a ještě bych k tomu dodal , že pokud máš ten správnej karbec , tak to vcelku nedehtuje , ale to máš na delší a další koumání a proto se o tom nerozepisuji .
V každém případku musíš mít karburátory dva .
Jeden originál , tedy na rozběh a po dokonalém zahřátí motoru to potom přepneš na druhej , kterej když máš dobře nastavenej , tak to dehtuje velice málo .
Zůstatkovej dehet potom spálíš za vysoké teploty , tedy asi nad 1100˚C a s přídavkem Vápna to nebude mít vcelku dopad na životní prostředí .
Samo sebou teplo z tohoto využiješ k dalšímu .


Edvin
Stálý člen
Příspěvky: 47
Registrován: stř 16 led 2008 11:35

ventilator

Příspěvek od Edvin »

ma niekto tip, aky ventilator je mozne pouzit pre start drevoplynoveho generatora?


Uživatelský avatar
SEDYPETA
Stálý člen
Příspěvky: 47
Registrován: pon 01 pro 2008 16:58
Bydliště: Daleké Popelice
Dostal: 6 poděkování

Re: ventilator

Příspěvek od SEDYPETA »

Edvin píše:ma niekto tip, aky ventilator je mozne pouzit pre start drevoplynoveho generatora?
sám jsem vyzkoušel mnoho ventilátorů ventilátorů a došel jsem k několika aspektům , které je třeba zohlednit při výběru ventilátoru.

1.) 12V nebo 220V: Pokud používáš stabilní zástavbu generátoru je lepší používat 220V, šetří to baterku a můžeš roztápět jak dlouho chceš. 12 V vhodné pro roztápění v terénu , hrozí riziko vybití baterie
2.) start motoru: velice záleží na tom, jak budeš startovat svůj motor. Pokud startuješ na benzin není problém, použiješ 12V nebo motorovou vývěvu . Jestli chceš startovat přímo na plyn , musí na to být celé zařízení upraveno (není to jednoduché , za celou dobu co provozuji toto zařízení, se mi to nepovedlo)
3.) test plynu: pokud chceš startovat na plyn musíš provést zkoušku plamenem, zda je plyn už dobrý jestli startuješ na benzin, není test nutný , prostě si odpozoruješ čas nutný k roztopení a pak přepínáš z benzinu na plyn dokud to nechytne
4.) Čas roztápění: pokud nikam nechvátáš stačí ventilátor do 50W jestli máš na spěch doporučuji alespoň 900-1000w

Momentálně používám ventilátor z digestoře 60W 220V, roztopím před dílnou, a pak už jenom generátor udržuju roztopený, pomocí otevřeného horního víka. doba roztápění 20-30 min. Zkoušku plynu nedělám . Startuju na benzin. Ventilátor je sundavací , nevozím ho sebou.

Dříve jsem používal také vysavač 950W 220V a roztápěl jsem cca 3 minuty . Vysavač funguje také na 12V s výkonem cca 50W. Snadno se ale spálí a dělá ukrutnej kravál.


sumix
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: stř 05 lis 2008 14:44

Zlepšení

Příspěvek od sumix »

Zdravím, kolegové,
sice jsem doposud kolem všeho jenom teoretik, ale zase o to víc mi to šrotuje v hlavě, co a jak by se dalo realizovat :) a je pár věcí v olbasti VE/alternativních zdrojů/snižování spotřeby, které bych rád vyzkoušel. Zajímají mě i ty dřevoplynové generátory - ani ne tak kvůli ceně provozu, ale kvůli jejich použitelnosti v případě, že by najednou třeba nebyla k dispozici elektrika nebo tak :). Mno ale co jsem hlavně chtěl říct - uvádí se tady problémy s dehtem a řeší se to filtrem s hoblinama. Napadlo mě - co takhle ten filtr vyhodit a místo něj tam dát GEET (případně ještě předtím plyn vycházející ze zplynovače nechat probublávat přes vodu)? Měla by se tím zlepšit účinnost využití energie, s dehtem by taky patrně nebyly problémy...? Co vy na to? Vlastně to probublávání přes vodu by mělo další výhodu, a to odfiltrování pevných částic (popela) stržených spolu s plynem, čímž by se měl odstranit problém snížené životnosti motoru při provozu na dřevoplyn (co jsem se taky někde dočet). Budu rád, když se k tomu někdo vyjádří nebo to klidně i vyzkouší, než se k tomu (asi tak za x let :() dostanu já. A musím říct - smekám před všemi, co se tady blýskli nějakou realizací (tady konkrétně SEDYPETA) - super, jen tak dál a ať vám to funguje!


Uživatelský avatar
SEDYPETA
Stálý člen
Příspěvky: 47
Registrován: pon 01 pro 2008 16:58
Bydliště: Daleké Popelice
Dostal: 6 poděkování

to sumix

Příspěvek od SEDYPETA »

ZDRAVÍM SUMIX
Šrotuje ti to stejně jako mě, jenom s tím rozdílem, že já už tohle všechno vyzkoušel. Rád poupravím tvoje iluze
o geetu a dřevoplynu.
1, problém s dehtem se neřeší hoblinama ani žádným jiným filtrem. Žádný filtr ho totiž nevyřeší.
dehtování vyřeší jen dostatečně vysoká teplota v redukční cásti gen. , což znamená používat suché dřěvo.
když je suché dřevo generátor vůbec nedehtuje. (kondenzát je naprosto čirý a je ho málo)

2, co se týče probublávání, tak to taky není ideální, protože narůstá odpor v sání, což snižuje výkon motoru.
Prach a pevné částice se dají odstranit efektivněji.

3, postavil jsem už 3 geety, bídně jsem rozchodil jen jeden. Není to žádná prdel, a hlavně se nemáš koho zeptat
když to nejede (absence literarury). Taky jsem měl tyhle ideály ale praxe je jiná.


Uživatelský avatar
SEDYPETA
Stálý člen
Příspěvky: 47
Registrován: pon 01 pro 2008 16:58
Bydliště: Daleké Popelice
Dostal: 6 poděkování

nový chladič

Příspěvek od SEDYPETA »

Letos čekají můj traktor velké zmeny.
nový silnější motor , nový filtr , směšovač a vylepšený ventilátor.
první na řadu ale přichází nový chladič.
je z výměníku na topení. Má výtečnou světlost 30cm2oproti škodováckému 7cm2.
což výrazně usnadní cestu plynu a navíc se dá snadno vyčistit
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nobody
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: pát 27 říj 2006 17:02

Roztapeni

Příspěvek od Nobody »

Ahoj SEDYPETA,
mam na Teba jednu otazku ohladom obrazku 418.jpg - Roztapeni. Kam je to privedene pod rost alebo nad privody vzduchu? Ak mozes prosim napis trochu viac okolo toho. Dakujem.
Nobody.


Uživatelský avatar
SEDYPETA
Stálý člen
Příspěvky: 47
Registrován: pon 01 pro 2008 16:58
Bydliště: Daleké Popelice
Dostal: 6 poděkování

rozt

Příspěvek od SEDYPETA »

Roztápím jednoduše.
zapnu ventilátor, otevřu ventil pro roztápění a přiložím zapálenej mastnej hadr nebo noviny k nasávacímu otvoru
cez který gen. normálně nasává vzduch.
obrázek
1 otvor kterým roztápím , při chodu je zašpuntován
2 trubka předehřevu vstupního vzduchu, gen. přes ní při normálním chodu nasává vzduch. je ohřívaná plynem z gen.

existují i jiné typy gen. kde se používá zvláštního zapalovacího otvoru a jsou také typy kde se prostě celý obsah
generátoru vyháže ven a roztopí se podobně jako v kamnech.
když zastavím motor gen. začne zhasínat a asi po jedné hodině vyhasne zcela.
s obsahem gen. se nic nedělá. V oblasti vduchových trysek je již dokonale suché dřevěné uhlí , které chytne velmi snadno.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nobody
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: pát 27 říj 2006 17:02

Roztapeni

Příspěvek od Nobody »

Ahoj SEDYPETA,
dakujem za vysvetlenie a pridavam bodik.Je to jednoduche a genialne zaroven.Nech sa Ti dari.
Nobody.


Uživatelský avatar
SEDYPETA
Stálý člen
Příspěvky: 47
Registrován: pon 01 pro 2008 16:58
Bydliště: Daleké Popelice
Dostal: 6 poděkování

POUTAVÁ KNIHA

Příspěvek od SEDYPETA »

OBJEVIL JSEM DALŠÍ UŽITEČNOU KNIHU Z OBLASTI ZPLYNOVÁNÍ TUHÝCH A Z ČÁSTI I KAPALNÝCH PALIV

http://aleph.vkol.cz/pub/svk01/00061/11/000611197.htm

DODÁVÁM MALOU OCHUTNÁVKU Z KNIHY
(OMLUVTE KVALITU SCANER NENÍ CO BÝVAL A TEN ORIGINÁL JE Z ROKU 1935 TAKŽE TAKY PAMATUJE)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“