stirling - původní vlákno, necenzurováno

Moderátor: JiMi

Odpovědět
Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Re: Píšu, píšu a ....

Příspěvek od rival »

JiMi píše:pořád se nemůžu dostat k tomu hlavnímu, co vlastně chci...

Takže, znovu se tu připomenu s tou Bibliotékou. Ten můj DOC je zářný příklad. Kdo víte jak na to, (tím myslím nějak namotivovat Rivala), tak by to možná stálo za to, nějaké veřejně přístupné místo z fóra, kam by se mohly uploadovat jednou již nalezené a stažené myšlenky. Studnice PDFek, někdo tady cituje nějaký patent ? Podívej se do studnice na patenty...
Tím chci říct, že jako uživatelské UPRAMENE štěně nechci Rivala otravovat a bombardovat mailama, kdy už to bude ? bude to vůbec ? proč to nebude ?
Spíš jestli svým nápadem oslovím někoho z UPRAMENE vlčáků, někdo kdo už má důvěru a stařecký nadhled, tak by mohl bombardovat mailama.... :lol:

Kafe time.....
Bibliotéka se mi líbí jsem pro ;). Jen to musím trochu finančně propočítat a technicky dořešit. Určitě by měl být i někdo, kdo se o to bude starat... Úplně nejvíce by se mi líbilo, kdybychom mohli mít celý vlastní server s rychlým připojením na Net - to by byla absolutní paráda. Ale je to hodně o financích. Již delší dobu pracuji na tvorbě off-line verze fóra na DVD. Cena za DVD by byla asi od 150 Kč (studenti, důchodci, atd.), 200 Kč (ostatní) a od 200 Kč výše pro Ty, kteří by tímto způsobem chtěli sponzorsky přispět na chod fóra. Snad by se pak nějaké fufníky pro rozvoj fóra podařilo sehnat. Je to zatím jen myšlenka...


rival - živý člověk
Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Re: Ještě by mi Admin mohl říct...

Příspěvek od rival »

JiMi píše:jak ten link zasunout pod nějaký mnou definovaný text, myslím aby bylo vidět "Přestavba motoru Š120 na stirling" a na klik to odskočilo na ten dokument.
JiMi
Do podpisu si vlož odkaz v následující podobě. Musíš však zaměnit kulaté zavorky "()" za hranaté "[]".

(url=https://upramene.cz/forum/download.php?id=3201)Přestavba motoru Š120 na stirling(/url)


Po výměně závorek to bude vypadat takto: Přestavba motoru Š120 na stirling


rival - živý člověk
JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Re: Ještě by mi Admin mohl říct...

Příspěvek od JiMi »

Rival píše:Do podpisu si vlož odkaz v následující podobě. Musíš však zaměnit kulaté zavorky "()" za hranaté "[]".

(url=https://upramene.cz/forum/download.php?id=3201)Přestavba motoru Š120 na stirling(/url)


Po výměně závorek to bude vypadat takto: Přestavba motoru Š120 na stirling
Děkuji very much, takto jsem si to představoval. A hned to samozřejmě musím vyzkoušet.
JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem si to po sobě zkusil stáhnou v práci...

Příspěvek od rival »

JiMi píše:a taky mě to vykoplo, tedy odhlásilo... JiMi
Zkuste všichni před kliknutím na ten odkaz podržet tlačítko šift a přitom kliknout. Otevře se samostatné nové okno a k odhlášení by dojít nemělo. Jen nevím zda to takto funguje ve všech prohlížečích...


rival - živý člověk
JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Re: Píšu, píšu a ....

Příspěvek od JiMi »

Rival píše:Bibliotéka se mi líbí jsem pro ;). Jen to musím trochu finančně propočítat a technicky dořešit. Určitě by měl být i někdo, kdo se o to bude starat... Úplně nejvíce by se mi líbilo, kdybychom mohli mít celý vlastní server s rychlým připojením na Net - to by byla absolutní paráda. Ale je to hodně o financích. Již delší dobu pracuji na tvorbě off-line verze fóra na DVD. Cena za DVD by byla asi od 150 Kč (studenti, důchodci, atd.), 200 Kč (ostatní) a od 200 Kč výše pro Ty, kteří by tímto způsobem chtěli sponzorsky přispět na chod fóra. Snad by se pak nějaké fufníky pro rozvoj fóra podařilo sehnat. Je to zatím jen myšlenka...
Zdravím...
Předpokládám, že toto není vlákno pro tuto diskuzi, ale mě to nevadí, takže když už jsme tu....

Jak píšu jinde, pokud se s problémem nesvěříš, jseš na to sám. Tak někde do nějakýho FAK vlákna nahoď svoje představy, do druhýho sloupečku co to bude stát. Pokud to doteď táhneš sám, tak můžem být strašně rádi za tvoje nadšení pro věc. Ale třeba z mého pohledu, je UPRAMENE jeden z webů, který může klidně denzedne zmizet. (nevím, nikomu to nepřeju, ale srazí tě auto a hostitel to po měsíci nezaplacení vypne, taky nevím, jakým způsobem (a za kolik) je UPRAMENE řešeno).

Tak já bych to asi udělal takto. Jedno vlákno, pánové chci se ubírat tímto směrem, bude to stát tolik, mám takové možnosti, chcete se účastnit, hlasování, spočítat aktivní členy, na jednoho by to vyšlo měsíčně, zase souhlasíte ? Tak jo, pak jen evidenci příspěvků, tady zase příklady táhnou...

Jasný, mám pořád růžový brejle. Vzpomínám na ten příspěvek nevím od koho o pánu bohu a sečení trávy.
Lidi nepošlou 100 měsíčně na správu jejich oblíbeného WEBu, ale utratí 3000 měsíčně za špinky, nebo jdou za 150 na blbý film, aby se 1,5 hodiny mohli nudit, nebo zaplatí 2000 měsíčně za informace typu jsem v autě, teď nemůžu volat, brnknu ti později. Jasný chápu.

Volba, jak dál a to nejen s Bibliotékou je na tobě, tak držím palce, ať ti vydrží elán. ILOUP (I LOve U Pramene)
JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Vývoj nelze zastavit...

Příspěvek od JiMi »

Evoluce lze vidět za vším, tedy pro ty z vás, kteří si toho nevšimli, byla zřízena sekce Lidé sobě.
I zvedl jsem nabídnutou rukavičku a založil jsem spešl (moje) vlákno, které bude prvoplánově zaměřeno jako komunikační kanál k mému projektu, který momentálně avizuji ve svém podpisu.

Tímto příspěvkem říkám, že vše, co se bude týkat "Přestavby motoru Š120 na stirling" z mé strany, bude padat do stejně pojmenovaného vlákna. Přiznám, že to bloudění po vláknech je hodně zavádějící. Např. tento stirling je pod Ivanovým vyvíječem vodíku a jeden starší je ještě kdesy jinde.

Teď mě něco napadlo, ale to asi budu muset vyřešit s Rivalem.


Přestavba motoru Š120 na stirling
xzzzx
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: stř 14 bře 2007 10:52
Bydliště: Valtice
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Tip pro JiMiho

Příspěvek od xzzzx »

Dival jsem se na tvuj doc, ktery si aktualizoval a velice pomuze pokud tam bude nejaka chronologická posloupnost ci zalozka. Nemam se pri cteni od ceho odrazit. Samozrejme jen pokud budes i nadale dokument aktualizovat. ((o: Listovat dokumentem kde jsi skoncil minule je sic matka moudrosti, ale pokud ses v 1% tak se nam o tom zacne vecer zdat. (((o:
Nedej boze to budeme umet na zpamet. A to by byla dlouha basnicka.

Drzim palce.

Z.


JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Re: Tip pro JiMiho

Příspěvek od JiMi »

xzzzx píše:Dival jsem se na tvuj doc, ktery si aktualizoval a velice pomuze pokud tam bude nejaka chronologická posloupnost ci zalozka. Nemam se pri cteni od ceho odrazit. Samozrejme jen pokud budes i nadale dokument aktualizovat. ((o: Listovat dokumentem kde jsi skoncil minule je sic matka moudrosti, ale pokud ses v 1% tak se nam o tom zacne vecer zdat. (((o:
Nedej boze to budeme umet na zpamet. A to by byla dlouha basnicka.

Drzim palce.

Z.
Samozřejmě po nikom nechci, aby se to učil zpaměti. Z tohoto pohledu děkuji za účelnou připomínku.
Polepším se tak, ža budu datumovou značku, kdy jsem ten daný odstavec doplnil, dávat do nadpisu, a tím se to při aktualizaci dostane do OBSAHu. Takže čitatel bude mít na prvních stánkách přehled, co je nového v časové řadě.
Možná budu v nadpisu ještě nechávat nick NEW, aby se v tom ještě líp hledalo, a bude stačit porovnat pouze data několika řádků.
Třeba po třech měsících NEW shodím, ale datum nechám.

Tak ještě jednou, dík za nápad. (já to totiž znám skoro zpaměti)
JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Pro všechny zájemce o DOC

Příspěvek od JiMi »

Ani jsem netušil, že to budete stahovat i pro kontrolu jestli něco nepřibylo. Včera jsem tam fakt doplnil jeden méně významný odstavec, který jsem ale chtěl avizovat, až po dnešku, kdy tam snad doplave ještě nějaký nákres, pokud to stihnu.

Moje představa o fungování toho dokumentu byla taková, (samozřejmě ať si to každý stahuje kolikrát chce, to nemůžu změnit) že zájemce při prvním požadavku si jej stáhne poprvé, aby získal představu o čem mluvím a pak stačí sledovat jen diskuzi. Na věci přibylé do DOCu upozorním ve vláknu, a z toho jde usoudit, jestli to čitatele zajímá nebo ne. Teprve, když budu chtít pošťouchnout s něčím co je na diskuzi složité, tak sdělím že je to v DOCu.

Ale jinak doplním ty datumy a bude to snadnější i pro opakované stahování.
JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Mazání

Příspěvek od Ilem »

Když jsem na to tak koukal, tak mě napadlo, že by stačila pro první pokusy obyčejná kapačka z nemocnice. Kdysi jsem ji zkoušel používat na napájení štětky barvou. Fungovalo to, než se rozleptala hadička. Ale to se ti u oleje nestane.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Návštěvník

Je to stirling, není ... ?

Příspěvek od Návštěvník »

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Re: Je to stirling, není ... ?

Příspěvek od JiMi »

Velmi pěkné, málem jsem si cvrkl do trenek. Ale toto je na amatérské poměry už teda opravdu HiTec.

Stirling klasický to není, ale přesto je to krásné zařízení. Není tam stálá náplň, která by se cyklicky ohřívala/chladila, případně měnila skupenství. Ale nádhera.
V jednom kýblu (teplém) je metalhydrid napumpovaný vodíkem, ve druhém kýblu (studeném) mají podobný kousek, ale prázdný.
Ponoří to, z kousku v teplém kýblu se začne ve značných objemech uvolňovat vodík, ten objem plynu pohání píst a generátor a po výstupu z generátoru se vodík ochotně zanoří do hladového metalhydridu.
Samozřejmě to takto nejde do nekonečna, na videu po čase kýble vymění, čímž se zahřátím opět vypudí vodík z předtím studeného bloku atd.
Sranda je, že generátor funguje v obou směrech, pořád jej pohání přebytek tlaku. Energii to samozřejmě odebírá z těch kýblů, ale krása, fakt krása. Díval jsem se na celý obsah té stránky a všechna jejich zařízení využívají těch super slitin. Což není od věci, ale není to stirling, je odpověď na otázku.
Ale dík za pozornost a příspěvek. Je to taková technická symfonie..
JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Pokud nevadí nižší výkon a rozmery, pak existují takové cykly i na CO2, H2O, NH3,
a bez drahých slitin. Problémy vznikají ale jiné. Co se mi na tom ale hodne líbilo, pokud se jim to fakt povedlo, že udelali dobrou baterku pro elektromobil, nebo jako zásobník pro domácí výrobu elektriny, jak jsem se díval na ty cykly a vybíjení, bylo by to velmi dobré i vuči litiu.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

jaký je nejmenší počet pístu stirlinga

Příspěvek od Akord »

Presmerovaná odpoveď z vlákna o magnetických motorech:

Na stirling stačí 1 tesnený píst v jednom válci, ale protože je potreba v úvratích pracovního pístu vymeňovat teplo prehánením média pres výmenníky, tak se používá pomocný píst zvaný prehaneč tesnený pouze na tlakové ztráty ve výmennících a ne na plný tlak jako pracovní. Prehánení média však lze v principu i prakticky zajistit i jiným zpusobem než pomocným pístem.

Jiný koncept je použití dvoučinných pracovních pístu, které zároveň pomocí proudení mezi sebou zastávají funkci prehaneče. Tam je minimální počet dvoučinných válcu 3.


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Je to stirling, není ... ?

Příspěvek od aNONym »

JiMi píše:....... Sranda je, že generátor funguje v obou směrech, pořád jej pohání přebytek tlaku. Energii to samozřejmě odebírá z těch kýblů, ale krása, fakt krása. .......
http://hawelson.blog.cz/0708/solarne-na ... -generator


Odpovědět

Zpět na „Přestavba motoru Š120 na stirling“