Linux.

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Linux.

Příspěvek od pepo.bn »

Podla mna , ten "Linux" je to dobrá vec. PePo

http://wraith.iglu.cz/usl/usl.html

Stránka už na Netu není, lze zkusit nějakou jinou, třeba:
http://www.linux.cz/
nebo
http://pruvodce-linuxem.cz/
- poota


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Tak toto si proštuduju ,Linux se mi líbí ale mám neustále problém s modemem Siemens ES75.Nemůžu ho pod linuxem zprovoznit :(


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Linux.

Příspěvek od Akord »

pepo.bn píše:Podla mna , ten "Linux" je to dobrá vec. PePo
Slušný dokument, stiahol som si tiež, dík. Ja používam starý RedHat7.3 Linux asi 3 roky (kúpený asi za 1500 korún), vyskúšal som viacej distribúcií, ale RedHat a jeho Gnome boli najmenej náročné na výkon mašiny. Aj keď boli so všetkými nejaké problémy a rušno (skúšal som ešte SuSe, Mandrike, Ubuntu, Basic, a iné, okrem toho aj nelinux MINIX) tak zrejme pri Linuxe ostanem. Najhoršia sa mi vidí kompatibilita aplikácií medzi distribúciami a nepochytil som niečo ako v Dose Turbo-C. Chová sa to pomerne stabilne a bezpečne, v tomto ohľade ma to vôbec neotravuje. Najväčšiu paniku som zažil, keď mi vypísalo, aby som fsck(program na kontrolu konzistencie súborov na disku) spustil ručne, a nevedel som to, lebo má hromadu parametrov a z helpu som bol pár hodiniek vyoraný aj napriek tomu, že mi počítačové manuály neboli cudzie a vedel som aj programovať. To bolo ale iba raz. Ešte ma potrápilo keď som musel vymeniť modem, a dopísať ATX3(nečakaj na oznamovací tón), kým som našiel, kam, tak tiež prešlo pár hodín. V grafických aplikáciách je pár nedostatkov a nedoriešenosť niektorých situácií, ale buď sa dajú tolerovať, alebo obísť použitím alternatívnych programov. Na CD bol aj StarOffice(ako OpenOffice) Niektoré nové pdf, alebo niektoré nové doc majú už problém so zobrazením. Používam Operu, na ktorej mi vadí chýbajúci export pošty, ktorá je v jednom balíku a komplikuje archiváciu/údržbu, import je tiež chúlostivý na obsluhu.
Bol som odchovaný na Dose, a nedefinované chovanie Windowsu ma vyvádzalo z rovnováhy, aj keď Dos bolo tiež poriadne smetisko, úložisko nedoriešeného kódu. Linux mi stále pripadá málo prístupný, málo kompatibilný, ale keď som sa už na ňom niečo naučil, tak už príliš neotravuje a robí to stále rovnako. Raz ma prekvapilo, keď kamarátovi spadlo XP pri reinštalácii XP, vzal som 1CD-Live Ubuntu, a zazálohoval tým Linuxom normálne čitateľné windows súbory na DVD na tom istom počítači, lebo súčasťou toho CD bol aj akýsi program na vypálenie DVD (bola však drobná zmena niektorých mien súborov). Sám som Linux nikdy nemusel reinštalovať vrátane aplikácií.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Jo Linux Live je bomba ;) taktéž jsem si díky němu zachránil data ze spadlých XP.Líbí se mi stabilita a pořádek které Linux nabízí.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pepo.bn »

Aquarius1 píše:Líbí se mi stabilita a pořádek které Linux nabízí.
Aqarius zdravím Ťa. Aj mne . Už ma nebaví prizerať sa , jak sa mi niekto vždy ked sa pripojím na net hrabe v "pozadí" v mojích PC-čkách . No ešte to chvilku potrvá , kým do toho "vhupnem" , zatial sa len zoznamujeme , takže z mojej strani len z "verejných" kompou na net . PePo
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
Uživatelský avatar
KEXIK
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 23 lis 2006 17:59
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Linux

Příspěvek od KEXIK »

Ja bežím na Linuxe už asi dva roky a pohodka ... všetko čo potrebujem tam je. Jediná vec ktorá mi nechcela dobre šlapať je program od X-trade brokers CZ na obchodovanie na burze inak všetko OK dokonca aj hry. Je to len o tom na čo si človek zvykne. Inak potom je jedno distro volá sa Greenie a sú v ňom nainštalované komplet všetky kodeky programy jaykove podpory všetko čo treba takže stači nainštalovať a použivať... vhodne hlavne pre začiatočnikov. Pomáhal som pri tvorbe tohto distra 8) .


VE je buducnost ale malo ludi to chape
informacie,schemy,foto o vyvijacoch http://www.h2o-energia.wz.cz
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

kým do toho "vhupnem" ,

Příspěvek od Aquarius1 »

Taky se snažím ale jde to pomalu jak byl člověk masírován MS je to těžší ale to pujde ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
"šťoura"

Příspěvek od "šťoura" »

Proč alternace,vždyť není žádný problém užívat "Vokna" spolu s Linuxem nebo Unixem na jednom počítači,jak je právě třeba.Zajímavá je taky aplikace Virtual PC,kteráumožňuje spustit v systému další systém jako aplikaci v okně.
Starý 98 v tomhle provedení umožňují spostu "vychytávek",například
kompletní zálohu a běh systému bez "asistence" Velkého Bratra.Na jedno kliknutí myši lze pak snadno obnovit systém.Z Virtuálu si ven šáhnete,dovnitř to nejde.Na net Linux- na další
co je zrovna potřeba.Třeba i SYSTÉM PEGASOS/kompatibilní s legendární Amigou/nepotřebuje anitivir-vir pro něj doposud není.A Velkého Bratra zde také nemajív oblibě......


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Alternativa

Příspěvek od Aquarius1 »

Tady je něco co je podle mne moooc dobrý ;)
http://technet.idnes.cz/prilis-snadna-c ... ternet_pka


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Potřebuji radu

Příspěvek od Aquarius1 »

Zdravím všechny Linuxáře
Dnes jsem instaloval Mandrake Linux 10 jádro2.6.3
Všechno super je to dobrej soft má všechno co potřebuji ale...
Jak chci na net mám smůlu takže píšu z Oken
Potřeboval bych poradit nebo dát alespoň odkaz na balíčky pro GPRS připojení.
Hardrake 2 verze 10 mi píše
Dodavatel:Siemens AG Wireles Modules
Sběrnice:USB
Popis:MC75
Modul:Neznámý
Třída médií:Communications/Abstract(modem)
At-commands(v.25ter)

No a co teď s tím :shock: Budu rád za každou informaci,něco jsem sehnal ve starších časopisech a něco sosám z netu ale nikde (nebo čtu špatně) žádná zmíňka jak takové připojení připojit.
Díky za případnou pomoc ;)


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Tady jsem cosi našel jak připojit modem v linuxu ,tak jdu zkoušet.Možná se to bude hodit i někomu jinému.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Vhodná distribuce Linuxu

Příspěvek od poota »

Linux používám již drahně let v dualbootu s Windows, ale už si ani nevzpomenu, kdy jsem byl ve Winech naposledy. Po vyzkoušení nejrůznějších dister doporučuji pro poměrně hladký přechod buďto Mandrivu 2008 Spring (rozsáhlejší repozitář a častější aktualizace), nebo PCLinuxOS cz. Ten je o poznání rychlejší, pro začátečníka má význam i daleko jednodušší instalace, která nastaví rovnou češtinu, všechny potřebné kodeky a přehršli nejrůznějších programů. Na adrese
http://www.pclinuxos.cz/
se dá stáhnout Live CD, vypálit ho jako ISO, a pak z něj nabootovat. Celý Linux běží pouze z CD, nic se nikam nezapisuje, takže se dá všechno důkladně vyzkoušet, ovšem spouštění programů z CD je pomalejší. Pokud se rozhodnete pro instalaci, je na ploše ikona informací pro instalaci a také ikona pro nainstalování. Po instalaci a restartu již běží systém z HD a je možné rovnou instalovat stovky dalších programů z přednastaveného repozitáře.
Pro snadný přechod od Windows doporučuji grafické prostředí KDE. K příspěvku mě dovedlo hlavně to, že někteří z Vás jdou do poměrně zastaralých dister, která ještě nemusí mít v jádru zabudovanou podporu některých zařízení - tím se Vám může stát, že třeba nerozchodíte Wifinu nebo scaner.
Pokud máte někdo problém se stažením nebo vypálením (nevím, jestli už Nero vypaluje přímo ISO, ale kdysi to neumíval), tak se klidně ozvěte, mám instalační CD nebo DVD i od distribucí, o kterých leckterý Linuxák ještě ani neslyšel.
Pokud máte někdo k dispozici někoho, kdo provozuje jinou distribuci, jděte raději do té jeho, protože Vám s ní v případě potřeby poradí - kvalitní jsou všechny zhruba stejně. Přeji příjemnou cestu do Linuxu - poota


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

ISO

Příspěvek od lajos »

Nejsem žádný odborník v softu ale Nero umí vypalovat v ISO již dost dlouho. Jen pro info


Uživatelský avatar
Marteen
Stálý člen
Příspěvky: 86
Registrován: pát 14 zář 2007 19:42

Fedora

Příspěvek od Marteen »

Urcite treba skusit aj toto:
http://fedoraproject.org/
Verzia LIVE sa spusta priamo z CD. (netreba ju instalovat).


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

windóse

Příspěvek od chiq »

Posledné upgrady windósú. Prečítal som si licenčnú zmluvu - všimnite si bod 2. a 5. Bod 12. už nestojí ani za dobrý pohľad (odškodnenie do 5 (päť !) dolárov)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“