revolučne lacný solárny panel

Elektřina, teplo...
Odpovědět
tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Re: stará šunka

Příspěvek od tbest »

Trochu jsem hledal konkrétní výrobky a není toho mnoho co jsem našel. Plánoval jsem během letoška plácnout nějaký ten panel na střechu, ale možná ještě trochu počkám. Dostupnost pro maloodběratele zatím zřejmě nebude nic moc. Našel jsem pár odkazů...
http://www.nanosolar.com/products.htm - 12měsícu dopředu vyprodáno.
Pro zajímavost, tenký PV film, mají tu ceny, ale zas takový šlágr to není, navíc to zřejmě naní nanotechnologie.
http://www.bigfrogmountain.com/powerfil ... ducts.html
Zde jdou pod fotkami vozítek odkazy na výrobce nanosolárů:
http://www.solarvehicles.org/whatsnew.html


devaa
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: ned 28 čer 2009 15:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

SOLAR REFLECTIVE FILMS

Příspěvek od devaa »

Zravím,
chtěl jsem se optat, jesti jste někdo zkoušel doma kuchtit tu "solární parabolu" Zajímalo by mě, jaká je na to ideální folie.
Dík


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Zrkadliaca plocha

Příspěvek od sano »

dobre fungujú nanozrkadielka, rozmery asi 2x2 cm,hrúbka normálne okenné sklo.
Dobre fungujú aj vyleštené hliníkové plechy, tu je možná aj menšia hrúbka,najtenší čo sme skúšali bolo 0,5 mm. Dobré.
Dobrý je aj vysokoleštený nerez, len tá cena leštenia bola trochu privysoká. Dobrá hrúbka 1 mm. Získali sme v dielni na prestavbu veteránov- automobilov.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2443
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

zrkadlo

Příspěvek od lajos »

Co takhle hliníková samolepící fólie??? Sao nám to předváděl na srazu před rokem, taví hliník, který se odstěhoval do humpolce.


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: SOLAR REFLECTIVE FILMS

Příspěvek od aNONym »

devaa píše:Zdravím, chtěl jsem se optat, jestli jste někdo zkoušel doma kuchtit tu "solární parabolu" Zajímalo by mě, jaká je na to ideální folie.
Svojí první solární parabolu jsem kdysi dávno před 30 lety polepoval alobalem.

Od té doby jsem již vyrobil pro sebe a své přátele mnoho "solárních vařičů". V posledních letech jsem používal stříbrnou samolepicí folii zn. Fasson (necelých 200 Kč / bm při šíři 50cm). Používal jsem povětšinou metodu "úzkých / vysokých rovnoramenných trojúhelníků", které jsem lepil od středu paraboly těsně vedle sebe. Tato folie vcelku vyhovovala, ale je velmi slabá a navíc nevyniká přílišnou lepivostí. Pomáhal jsem si tudíž tím, že jsem povrch paraboly nejdříve nastříkal lepidlem ve spreji od firmy 3M (označení 77 popř. silněji lepícím 90), cena za 500 ml je necelých 500,- korun (vystačí zhruba na 15 m2). Toto lepidlo je unikátní v tom, že při nástřiku letící kuličky lepidla tyto "osychají" již ve vzduchu, takže na polepovaný povrch dopadá velké množství drobných "kapsulek s tekutým obsahem". Necháme cca 20 minut zavadnout (po této době již postříkaný povrch na omak téměř nelepí), přiložit tam to "co chceme nalepit" (v tomto případě folii) a přitlačit. Kapsule tlakem popraskají a máme hotovo. ;) Non

Když se zhruba před rokem vyráběla další parabola (jako zkouška technologie na parabolu o průměru 180 cm 8) ), tak byla použita silnější opravdu zrcadlová folie (cena zhruba 900 korun/m2). Nechal jsem ji nařezat na pravidelné pěticentimetrové šestiúhelníky.... a kolegyně to pak celý den nalepovala :D. Nicméně se s tím poprala docela statečně i přestože parabola byla ofsetová a šestiúhelníky jsou v této kombinaci nevhodný tvar :lol: (je to poznat v pravé horní části, kde se to již různě "doflikovávalo"). Parabola však přežila bez jakékoliv úhony venku i letošní zimu a slouží dodnes. Až bude někdy během prázdnin polepená ta "klasická stoosumdesátka", tak dám vědět. Tam už budou "včelí plástve" naprosto pohodě.

Až budu u druhého kompu, tak dodatečně připojím i "akční fotky se sluníčkem" (aj bez sluníčka = funguje i když je pod mrakem, ruku to ohřeje :P ).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2443
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

dr onte

Příspěvek od lajos »

kdybych(byhcom bysme) rozbalovali opatrně čokoládu a tu hliníkovou fólii trochu přihladili a použili jakékoliv adhezivní lepidlo, by jsme bychom přišli ke stejnému výsledku, dokonce bez stříbra-jestli v ohnisku 2250 nebo 2400 stupňů celsia, je úplně fuk, neee?
Ale Saova 2,5cm široká samolepící Alufólie musí být úplná brnkačka, jak říká Sao.


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: dr onte

Příspěvek od aNONym »

lajos píše:bysme přišli ke stejnému výsledku, dokonce bez stříbra-jestli v ohnisku 2250 nebo 2400 stupňů celsia, je úplně fuk, neee?
Ale Saova 2,5cm široká samolepící Alufólie musí být úplná brnkačka, jak říká Sao.
Je snad něco špatně na tom, že jsem perfekcionista??? :D :D Non

Zkus si polepit nějakou parabolu a uvidíš, co to všechno obnáší. Já jsem chtěl dosáhnou co nejmenšího ohniska = co největší teploty. A tohle je už životu docela nebezpečný. I při slabým sluníčku. ;)


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2443
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

dr onte

Příspěvek od lajos »

No teď nevím co odpovědět perfekcionalisto, kdybys to uměl trochu naprdět tu parabolu trochu s něčím lesklím, bys přišel na stejný výsledek.
To říkám jen proto, čím jednodušší a levnější nápad, tím větší účinek. jinak o nic jiného nejde, myslím že pozlacení a poplatinování příjde trochu dráž. No další comment


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: dr onte

Příspěvek od aNONym »

lajos píše:No teď nevím co odpovědět perfekcionalisto, kdybys to uměl trochu naprdět tu parabolu trochu s něčím lesklým, přišel bys na stejný výsledek.
No další comment
Jasně. Příště si dám k večeři jemné šupinky zlata a hrachovou kaši. Ideální to kombinace pro malířskou metodu kreslení "per oral rectum", neb s tím zlatem by to mohlo vyjít. U ostatních barev ti z toho totiž povětšinou vždycky vyjdou odstíny hnědé barvy. Jenom pak nesmíš "pros*at" ten správný okamžik "zlacení". :lol: :lol: ;) Non
Naposledy upravil(a) aNONym dne pon 29 čer 2009 12:31, celkem upraveno 1 x.


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: SOLAR REFLECTIVE FILMS

Příspěvek od Akord »

aNONym Dr. Onte píše:V posledních letech jsem používal stříbrnou samolepicí folii zn. Fasson (necelých 200 Kč / bm při šíři 50cm). Používal jsem povětšinou metodu "úzkých / vysokých rovnoramenných trojúhelníků", které jsem lepil od středu paraboly těsně vedle sebe. Tato folie vcelku vyhovovala, ale je velmi slabá a navíc nevyniká přílišnou lepivostí. Pomáhal jsem si tudíž tím, že jsem povrch paraboly nejdříve nastříkal lepidlem ve spreji od firmy 3M (označení 77 popř. silněji lepícím 90), cena za 500 ml je necelých 500,- korun (vystačí zhruba na 15 m2). Toto lepidlo je unikátní v tom, že při nástřiku letící kuličky lepidla tyto "osychají" již ve vzduchu, takže na polepovaný povrch dopadá velké množství drobných "kapsulek s tekutým obsahem". Necháme cca 20 minut zavadnout (po této době již postříkaný povrch na omak téměř nelepí), přiložit tam to "co chceme nalepit" (v tomto případě folii) a přitlačit. Kapsule tlakem popraskají a máme hotovo. ;) Non
Když se zhruba před rokem vyráběla další parabola (jako zkouška technologie na parabolu o průměru 180 cm 8) ), tak byla použita silnější opravdu zrcadlová folie (cena zhruba 900 korun/m2). Nechal jsem ji nařezat na pravidelné pěticentimetrové šestiúhelníky.... a kolegyně to pak celý den nalepovala :D. Nicméně se s tím poprala docela statečně i přestože parabola byla ofsetová a šestiúhelníky jsou v této kombinaci nevhodný tvar
To si nejspíš zaslouží repete.


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: SOLAR REFLECTIVE FILMS

Příspěvek od aNONym »

Akord píše:
aNONym Dr. Onte píše:V posledních letech jsem používal stříbrnou samolepicí folii zn. Fasson (necelých 200 Kč / bm při šíři 50cm). Používal jsem povětšinou metodu "úzkých / vysokých rovnoramenných trojúhelníků", které jsem lepil od středu paraboly těsně vedle sebe. Tato folie vcelku vyhovovala, ale je velmi slabá a navíc nevyniká přílišnou lepivostí. Pomáhal jsem si tudíž tím, že jsem povrch paraboly nejdříve nastříkal lepidlem ve spreji od firmy 3M (označení 77 popř. silněji lepícím 90), cena za 500 ml je necelých 500,- korun (vystačí zhruba na 15 m2). Toto lepidlo je unikátní v tom, že při nástřiku letící kuličky lepidla tyto "osychají" již ve vzduchu, takže na polepovaný povrch dopadá velké množství drobných "kapsulek s tekutým obsahem". Necháme cca 20 minut zavadnout (po této době již postříkaný povrch na omak téměř nelepí), přiložit tam to "co chceme nalepit" (v tomto případě folii) a přitlačit. Kapsule tlakem popraskají a máme hotovo. ;) Non
Když se zhruba před rokem vyráběla další parabola (jako zkouška technologie na parabolu o průměru 180 cm 8) ), tak byla použita silnější opravdu zrcadlová folie (cena zhruba 900 korun/m2). Nechal jsem ji nařezat na pravidelné pěticentimetrové šestiúhelníky.... a kolegyně to pak celý den nalepovala :D. Nicméně se s tím poprala docela statečně i přestože parabola byla ofsetová a šestiúhelníky jsou v této kombinaci nevhodný tvar
To si nejspíš zaslouží repete.
Promiň, ale nějak jsem nepochopil, co tím chceš říci. :? Non


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
devaa
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: ned 28 čer 2009 15:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od devaa »

Díky za reakce. Pro začátek bych to teda testnul s hliníkovou samolepící folií.


Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Nátřik?

Příspěvek od Dvell »

Hmm nebylo by mnohem jednodušší to nastříkat "barvou"?
Pokud že je parabola relativně přesná nic jednoduššího mně nenapadá.. jedině potáhnout jí vrstvou uhlíku a ponořit do solné lázně coby elektrodu..

(jen nápad nekamenovfat pls)

S pozdravem

Dvell


"Dneska už nikdo nechodí s písničkou do boje a nezpívá když umírá, ptám se Vás čím to je? Možná že sme se konečně sami sebe zeptali, při tom šílenství, v té bolesti, proč vůbec sme kdy zpívali..."
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Nástřik?

Příspěvek od poota »

Existuje ve spreji i stříbrná barva se zrcadlovým leskem, pokud bude dost držet, bylo by to asi jednodušší, než "koupat" celou parabolu - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

parabola

Příspěvek od sano »

s parabolami som začal po informácii od priateľa, že pri jednej inštalácii nastriekali mierne hrdzavejúcu "televíznu" parabolu striebornou farbou. V priebehu inštalácie s prekvapením zistili, že sa im držiak zariadenia na príjem tv signálu, rozžeravuje do červena. Odvtedy kuchtia z vyradených tv parabol slnečné variče. Ja po nich.
Skúsenosti: ak chcete mať slnečný varič s krátkou životnosťou, použijte čo najlacnejšie materiály. S vašimi nárokmi na kvalitu zariadenia, stúpa samozrejme aj potreba použitia kvalitnejších a samozrejme drahších zariadení.


Odpovědět

Zpět na „Fotovoltaika a solární technika“