Snižováni spotřeby aneb Justy 1.2

Návrhy konkrétních zařízení.

Kolik lidí ze sta je ochotno experimentovat ?

1
76
70%
20
25
23%
50
8
7%
 
Celkem hlasů: 109

lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

carpy

Příspěvek od lajos »

co dělá asi každé turbo??, přes výfukovou teplotu?


Uživatelský avatar
carpy.t
Stálý člen
Příspěvky: 78
Registrován: ned 01 čer 2008 22:09
Bydliště: První ruské město v EU

Zamrzání vody

Příspěvek od carpy.t »

Zdravím všechny a hned Vás prosím o radu:Co používáte jako aditiv do vody ve spořičích kvuli zamrzání?Jak jsem psal-zkoušel jsem G12 i G11 ale tyhle sajrajty do chladícího systému dost pění a jsou i poměrně mastný(mastný jako mastný a ne mastný jako drahý)......Zkouším podle některých i cca 10procentví roztok aceton+voda ale taky nic moc...viz foto...Ikdyž se mi ten aceton mocinky moc líbí-přece jen by se krasne odpařoval a dodával by benzínu s trochou vodíku šťávu....

Díky za rady a nápady

carpy
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Miluju bublinky :-)
Uživatelský avatar
carpy.t
Stálý člen
Příspěvky: 78
Registrován: ned 01 čer 2008 22:09
Bydliště: První ruské město v EU

Re: carpy

Příspěvek od carpy.t »

lajos píše:co dělá asi každé turbo??, přes výfukovou teplotu?
U tubra jde o tlaky plynů-teplo je zde stále jako odpad....viz chladiče nasávaného vzduchu atd....

P.S.Justy turbo nemá


Miluju bublinky :-)
Návštěvník

subaru_manualy

Příspěvek od Návštěvník »

TERAZ TO PODSTATNE: Kompletne manualy su na stranke

https://my.subaru.com/

treba sa len zaregistrovat - a tvarit ako american


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

to je blbina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Josef
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: pát 05 zář 2008 10:20
Bydliště: Plzeň-jih

močovina

Příspěvek od Josef »

Ještě bych se vrátil k té močovině. Má vzorec (NH2)2CO nebo CH4N2O. Nejvíce o ní je zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/Mo%C4%8Dovina
Jak to funguje při rozpučtění v palivu jsem nepochopil. Spíš je zajímavější elektrolýza jejího vodného roztoku. Kvalitní a velmi čistý se prodává jako AdBlue a stojí pár korun litr na větších benzínkách. V USA s tím nějaká laborantka dělá pokusy, viz: http://www.vtm.cz/clanek/vodik-z-moci
Zmínili se o tom dokonce i na nově včera v magazínu víkend. Něco seženu a zkusím co to udělá


Návštěvník

Re: močovina

Příspěvek od Návštěvník »

Je nutné rozlišovat reklamu od skutečnosti. Teplem se čpavek rozkládá na vodík a dusík.
Čpavek se používal i jako palivo pro motory. Zajímavá je výroba kde molekula vzdušného dusíku je pomoci katalyzátoru (Fe) rozložena na atomární dusík a následně "odchycen" vodíkem a sloučen na NH3.
P.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

nafta do benzinu

Příspěvek od martin11 »

....pančovali jsme také benzin s naftou...zase do Trabantů....když byl ohřátý motor...tak 1:1..a více oleje....moc to nejelo...ale na treningy....když se psaly erzety to stačilo...trochu více to kouřilo....takže Trabantisti ano...ale jen v teple....v zimě to nenatočíte ani náhodou..../ale dnes při stejné ceně nafty a benzinu to nemá cenu/
...tu naftu zkusím....mám také sekačku s Briks & straton..4 takt..už 3 tí...první 2 mě byly znárodněny...ne že bych je oddělal... :idea: zkusím to proto, že to.."snad" pročistí motor...uvidím usporu...na nádržku vždy posekám všechno-celou zahradu/..lebedu, kopřivy, rašící bezinky....žádnej kanadskej trávník/....takže test zjara....také zkusím ...u sekačky navlhčit molitan na filtru....tady se tak nepráší...při sekání....za pokus to stojí....martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: nafta do benzinu

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nazdar Martine,

S tou naftou mi neslo o rozdil ceny. Ten tady nebyl velky uz leta a nejakych 6 let byla nafta dokonce drazsi nez benzin. Jde o to, ze nafta ma podstatne vic kalorii nez benzin a hori pomaleji. 1:1 je ale hrozne moc a dost mne prekvapuje, ze jste na tech Trabantech nepalili svice a krouzky.

Mezi nami, ja jsem taky nemel zadny kanadsky travnik. On ten kanadsky travnik vyzdoval dost chemie na pampelisky, jitrocel a podobne byliny, ktere ho "hyzdi". V zivote bych ten sajrajt na svuj pozemek nedal. Pampelisky jsem mel vzdycky rad, jitrocel taky, stejne tak preslicku a podobne. S tim svym trakturkem jsem tak kazde 3 roky sekal az 2.5 cm prumer omladinu tuji, modrinu a osik, sekaje si ztezku skrz stare pole ktere tim zarustalo, abych tam vubec v lete a na podzim prosel, kdyz jsem sel na houby. Stalo mne to dost remenu, ale eventuelne jsem narazil na kevlarove a ty to snasely dobre.

Uvidis, ze ti to bude dobre pracovat, jenom to s tou naftou skutecne neprehanej.

Ahoj, Slavek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: nafta do benzinu

Příspěvek od martin11 »

...zdravím a jsem rád, že máme krajana ....českého kutila i v jiné části světa....
....k naftěv Trabantu....treningové motory byly motory na odpis, tak jsme tam lili leccos....peníze nebyly..na benzin....tak jsme zkoušeli všechno možné....aceton ředidlo, technický benzin....ale jen krátce.....když byla ropná krise....někdy kolem roku 1979..??....ty motory byly tak vyčochtané, že skutečně zkously dost sajrajtu....
...k sekačce...já naštěstí nesekám prales...ale spíše ty pampelišky a fialky.....nějak se mi množej....chemii ani náhodou...ani zeleninu nestříkám....i za cenu ztráty plodin....
....mám jeden starý motor /sekačka/ chci časem zkusit zde tu vodní mlhu...uvidíme jak se k tomu motor postaví.....v moderním autu to...jak jsem psal nejde....teď mám Smarta.disel turbo...800..a tady ani nevíš , kde je motor....natož sem něco věšet....takže dík za radu....a dávám bodík :good: martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
pistt
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: ned 26 pro 2010 16:29

Re: močovina

Příspěvek od pistt »

Josef píše:Ještě bych se vrátil k té močovině. Má vzorec (NH2)2CO nebo CH4N2O. Nejvíce o ní je zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/Mo%C4%8Dovina
Jak to funguje při rozpučtění v palivu jsem nepochopil. Spíš je zajímavější elektrolýza jejího vodného roztoku. Kvalitní a velmi čistý se prodává jako AdBlue a stojí pár korun litr na větších benzínkách. V USA s tím nějaká laborantka dělá pokusy, viz: http://www.vtm.cz/clanek/vodik-z-moci
Zmínili se o tom dokonce i na nově včera v magazínu víkend. Něco seženu a zkusím co to udělá
Jeste k te mocovine v zadnem pripade se nedava do palivoveho systemu.Ma zvlastni samostatnou nadrz,a vstrikuje se do vyfukoveho systemu ke snizeni emisi EURO 4 atd. Cerpadlo je rizeno samostatnou pocitacovou jednotkou.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Snižováni spotřeby aneb Justy 1.2

Příspěvek od poota »

Vlákno vyčištěno - poo.


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
pafta
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: úte 24 dub 2012 19:09

Re: inzerát

Příspěvek od pafta »

carpy.t píše:Pár odpovědí od p.Dareďábla

http://profil.lide.cz/profile.fcgi?auth ... @seznam.cz


Carpy

vy opravdu mate navod na to jak predelat vuz pouze na vodik?Toto tema me zajima-zvladnu to jako laik?

Dobrý den.
Ano moje odpovět je že je to tak jednoduche že to zvládne každý věřte,tento návod je z USA a je jsem ho použit sám na mém autě
jelikoš jsem v tuto dobu v USA tak mé odpovědi vyřizuje můj Bratr.
S pozdravem Kárník.

Karel M

.... je tak jednoduché že je k nevíře že toto už někdo nedělal dříve když patent pochází
z roku 1925.
S pozdravem Kárník
a mate nekdo materialy jak to teda postavit? :)
moc chci ted postavit nejaky clanek ale je toho najednou nejak moc, byl by nekdo ochoten se se mnou podelit o plany a pripadne i vysledky???

Díky a testerum zdar

Pavel


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: inzerát

Příspěvek od Slavek Krepelka »

pafta píše: a mate nekdo materialy jak to teda postavit? :)
Pavel
Víš Pavle, na světě je plno šejdířů, kteří Ti zkusí prodat informace, které jsou dostupné zadara. Těžko zde najdeš někoho,kdy by dal za nějaký návod tisícovku. Já bych za něj nedal dolar. Kdyby ses tu pěkně porozhlédl, našel bys tutově spoustu informace jak si palivo ušetřit a pokud jseš dost systematickej a trpělivej, je tu po fóru roztroušeno dost informace i na to, aby to chytrému, šikovnému a pracovitému jedinci umožnilo se dopracovat i k palivům, která prý nemohou fungovat. Přesný návod Ti nedá nikdo na nic a je to naprosto v pořádku. Bez práce nejsou koláče a hlavně, právě tou pílí získává každý dost jiný přístup k věci díky tomu, že se naučí rozumět tomu, co se děje, kdy se to děje a snad někdy i proč se to děje a úctě k vlastnímu výtvoru. Je to trochu jako učňák. Do značné míry tě naučí jaké vzít nářadí a materiály a jak se dá hodně věcí vyrobit. Pak už je na Tobě, jak toho využiješ. Pokud to vidíš jinak, tak snad tu tisícovku bouchni a kup si nějaké "zaručené" plány ... a přeji hodně štěstí.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
tuki33
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: úte 23 říj 2012 20:22

Re: Snižováni spotřeby aneb Justy 1.2

Příspěvek od tuki33 »

zdravim pani , na internete studujem tuto problematiku uz nejaky ten rok , je tu moc informacii a nevim ktoru vybrat :(
Mam opel tigra 1,6 16V a nejak sa mi nechce nosit stale penize do cerpacich stanic.
Pola mna netreba nejaky extremny vyvijac : mam spotrebu 7L/100 Km , takze ked idem priemernou rychlostou 100 Km/h , tak za 1 hodinu spalim 7L ( pri stovke mam 3000 ot.) - za minutu to je 0,12L , obmedzovac je niekde pri 6-7 tis. ot. .
takze 0,3 L /min je aj moc :D
potrebujem poradit ake technicke vyhotovenie vyvijaca si mam vybrat aby mi to dalo tych 0,3L/min , obvod som si vybral z http://fem7.uniag.sk:8880/kexo/node/36
a s tou tlmivkou este planujem nejake zmeny zapojenia podla mojich teoretickych vypoctov


Odpovědět

Zpět na „Stavebnice“