Solid State Electric Generator

Praktická část fóra.

Moderátor: rival

Odpovědět
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Příspěvek od NAVAR »

Aquarius1 píše:Závit nezávit oscilátor je hotov a teď už se peče budič,samozřejmě s ochranou proti případným zpětným pulzům.
Je to forichtung co dům dal a GM zaslalo tak to i berte ;)
Člověče, chlape šikovná, já myslel že elektrice nehovíš.
Já si musím dát na chvíli pauzu a přehodnotit myšlenky. Asi bude dobré když začnu nad principem uvažovat od piky. A taky prozkoumat jak se to chová třebas na prvotině a nebo co to dělá v zapojení Iv feedback.
Měj se


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

:D No ono s tou elektrikou,jako kluk jsem tomu dost hověl ale pak přišli jiné zájmy.Teď občas něco spáchám podle potřeby ale jde to ztuha jak člověk vysadí těžko se dostává do obrazu,kdysi jen tranzistory a dnes je to o integrovaných obvodech ale snažím se.Zatím studuji o buzení a zesílení VF.
No a mezi tím chci spáchat ten čítač frekvence. Měj se fajn Jindra


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Příspěvek od NAVAR »

Taky jsem se dříve více věnoval praxi. Jo holt teorie je sice poklad ale praxe je klíč k němu. Jedno bez druhého nefunguje. Jenom čistý teoretik a jenom čistý praktik nikdy nic nestvoří. To vidím kolem sebe dnes a denně. Taky si doplňuji vzdělání v určitých oblastech, bez toho to nejde.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Příspěvek od NAVAR »

Jenom pro zajímavost
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Pro oživení

Příspěvek od Aquarius1 »

Kterak se pečou keramické cívky na západě čech. 8)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Kostřičky na cívky

Příspěvek od la »

Krásná práce. :good:


corp
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: úte 18 bře 2008 19:21

z jineho sudu

Příspěvek od corp »

neco jineho,ale treba se to nekomu bude hodit

pokus o replikaci tohodle patentu:
http://pesn.com/2006/07/28/9500292_Magn ... 163971.pdf


tady je video z foťáku kdyby to nekoho zajimalo hodim sem jeste fotky
http://leteckaposta.cz/517306123

zrcadlo (zabalené a tudíš menši):
http://rapidshare.com/files/285761749/P1050104.rar.html

princip tedy funguje tak jak ho popisují v patentu, primár rezonuje z kapacitou v mém připadě kolem 900hz buzený měničem z ferit trafa právě na frekvenci 900hz.
Primar toroidu má minimální indukční vazbu na sekundár a na výstupu je napětí jen asi 1-2 mV po přiložení feritových magnetů 4*3 na místa kde je toroid provrtaný se na výstupu objeví téměr sinus, z amplitudou 100mV, stejneho a i vyšího napěti je možné dosáhnout jedním neodymem co jsem vykuchal z hardisku.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Co dál?

Příspěvek od NAVAR »

j.bill píše:Vypadá to,že toto vlákno skončilo ve slepé uličce?
Jardo Očák Svitavy,NAVARE,Aquarius1 už je to nějaký čas,dospěli jste k nějakým novým poznatkům,nebo se to někde zaseklo?
Bohužel se to zaseklo a může za to NAVAR. :oops: Je to nad moje síly a prostředky, intelektuální, časové i finační. Bohužel jako člověk který musí být 10h denně v práci a má i své jiné povinnosti si nemůžu hrát na jaderného fyzika, chemika, elektrokonstruktéra a mechanika s tím že vynálezci to trvalo 22let než postupným vývojem dospěl k finální verzi. O tom že náklady na vývoj prototypu a věci s tím spojené převyšují roční průměrnou mzdu ani nemluvě. To že se to taky nemusí povést je jasné.
Jedinečnou dokumentaci kterou jsem měl k dispozici jsem předal jiným kteří pracují na podobných principech. Ty podobné principy, jsou například Iv feedback atd. Pár lidí na podobných věcech tuším pracuje ale Ti už ne fórum nechodí.
Nicméně pokračovat by se na tom dalo ale ne stylem že to bude hned v plné parádě, zde se musí začít takříkajíc od piky, v časovém horizontu několika let by se to dalo replikovat.
Zatím nejsem vnitřně smířen s tím že bych obětoval několil let svého života tomu abych měl do smrti elektřinu zadarmo.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Odpovědět

Zpět na „Dílna“