Solid State Electric Generator

Praktická část fóra.

Moderátor: rival

Odpovědět
Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Příspěvek od Elektro »

Aquarius1 píše:Elektro napsal:

Keď budeš používať jednosmerný prúd, tak paralelne vedené drôty sa k
sebe priťahujú silou úmernou tečúcemu prúdu.

Tohle je dost zajímaví,takže i když jsou dráty v kabelu CU tak vlastně díky protékajícímu proudu se stávají něco jako magnetické? nebo se mýlím.To by znamenalo že i nemagnetické materiály se v určité situaci můžou chovat jako magnetický materiál nebo je to jen působení proudu jako třeba v cívkách,jenže v těch je třeba zase proudu střídavého.Nějak jsem se zamotal....... :?: To jen mimo téma této sekce ale zajímá mne to :ethink:
Nie. Tie Cu dráty nebudú magnetické, ale prechádzajúci prúd cez ne vytvorí okolo nich magnetické pole.


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Ježíš marjá... dva nekonečně dlouhé vodiče natažené ve vakuu se přitahují.......... to je nějaká definice náboje, nebo kýho šlaka...... opravdu velice matně se mi cosi vybavuje. Sedím v těch škamnech, škrábu se na zadku, myslím na motorku a kantor cosi blábolil o nějakých drátech.... tak nějak to bylo........a ješte mne mučili kirhofovým zákonem. Mne, bezdrátového jedince....
Probírat teoreticky funkci či nefunkci zařízení?? Inu, proč ne, jen bude třeba maličko více z gruntu. Magnetron bych tam zatím nepletl, není nezbytně nutný, pouze zvyšuje efektivitu o 25%.
A protože jsme po roce teoretizování nenašli vážný důvod, proč by to nemohlo fungovat, tak se právě dokončuje první replika.
A tu teorii jsme opravdu vzali zgruntu. Uvidíme.....
Mezek je mé druhé jméno....


Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Příspěvek od Elektro »

OK Mezku držím palec.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Příspěvek od NAVAR »

jarda ovčák svitavy píše:Střídavý stejnosměrný..... mrkni na tohle:
http://www.upramene.cz/forum/files/zdroj2_958.pdf
Podívej se do dolního levého ruhu. Je tam křivka, která by z toho mohla vylézat.....A popravdě mi řekni, je tenhle výsledek několika interferencí a mnoha dalších vlivů stejnosměrný nebo střídavý?Proto nejdříve vyžehlit a pak těch 50 veselých herců.Nebo?
Ahoj,
podle popisu a zapojení by z toho mělo "lézt" to čím se to budí. Když to bude buzené 50Hz tak z toho poleze 50Hz+"šum" z vf a magnetronu. Nezapomeňme že se to budí trvale, část energie je opět využita a část je zisk vniklý přeměnou Fe. Jinak s tou výstupní frekvencí je to vcelku jedno, stejně to je usměrňované a žene se to akumulátror a měnič.
Ono to spojení akumulátoru a měniče je vcelku výhodné, nebudou tam výkyvy a pokud by byla byterie 12V/100Ah tak to nabudíš někde v autě na louce.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Příspěvek od Elektro »

NAVAR píše:Ono to spojení akumulátoru a měniče je vcelku výhodné, nebudou tam výkyvy a pokud by byla byterie 12V/100Ah tak to nabudíš někde v autě na louce.
Možno mi niečo uniklo, ale budiť by sa to malo sínusovkou a bežne dostupné meniče nemajú výstup sínusový. Neviem si predstaviť, ako to bude reagovať na budenie nesínusovým priebehom.
Možno zavádzam, ale neúmyselne. Pri oživovaní by som použil poctivú sínusovku na budenie a keď to bude fungovať, tak vyskúšať s meničom.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Příspěvek od NAVAR »

Správná poznámka, ne každý měnič dává sinus. Proto to na počátku bude buzeno ze sítě, pokud to bude alespoň trochu živé, nastane čas na další experimenty.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Pokud to bude živé, pak se zcela nekulturně živočišně ožerem. Totéž však učiníme i při zcela opačném výsledku. Akumulátor neakumulátor, měnič neměnič.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Příspěvek od NAVAR »

Pro ty kdo by si chtěl hrát se železem viz. http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... &start=420
se dají koupit krystaly ve skle na cca 98kHz
http://www.elektronika.cz/inshop/script ... ItemID=923
Ještě mám překlad Meyera z pramene http://www.fredericgauthier.com/images/cuivre.swf
tak ho sem nakopíruji. Zaujala mne tam informace že by to mělo fungovat i celými násobky frekvencí.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Příspěvek od NAVAR »

Trocha o rezonanci. Něco k zamyšlení. Bez fyziky to nepůjde alespoň co se týče rezonanční frekvence v závisloti na magnetickém poli. Nebráním se žádné myšlence, zejména té že vlastně vůbec nic nevím :D
To že se frekvence mění v závislosti na DC magnetickém poli je zajímavé zjištění, stejně jako že lze zřejmě použít celé násobky oné frekvence.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Příspěvek od NAVAR »

NMR-2

Zejména ten příklad s vodu je zajímavý ;)


Škoda jenom že moje hlava nemůže obsáhnout vše a v návaznostech.
Ale při tom co už znám si vyhrazuji právo něco nevědět :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Vážení přátelé. Vzhledem k tomu, že čas dozrál a my chceme, aby si štěstí sedlo i na úplné voly, tak vám oznamuji na všeobecnou žádost, že zítra máme velikou invokaci. Zařízení máme v kupě a zítra ráno jedeme zkoušet.
Posílám foto. Je to sice malé, mědi snad 12 kg bez periferií. Tato fotka je nedokončené zařízení, dokončené jsem nefotil, neměl jsem aparát. Je to dílo několika lidí a vrch má navar. Tento šílenec byl ochoten vyslyšet mé volání a upsal se čertu. I další človíček zde z fora přispěl svým věděním, nemám od něj souhlas se zveřejněním jeho názvu, tudíž nic.
Držte PALCE , budem to fakt potřebovat. Stálo to víc úsilí, než bych byl ochoten zezačátku akceptovat. Lyžníci se zdraví skol, myslivci lovu zdar, zemědělci stojí to za hovno, horníci zdař bůh a blázni... to nevím.
Doufám, že nám budou elementálové výrazně nakloněni.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od chiq »

"Ve jménu světa Bryjach, ve jménu světa Jelizach, ve jménu světa Azyrach, vzývám vás géniové sedmi planet buďte přízniví této velké operaci!"
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Pár elementálů chybělo. Upekli jsme cívku. Zaživa. Naštěstí jsme měli vf zdroj, který nám všechno týrání toleroval a držel frekvenci jako mezek.Děly se věci , o kterých bude třeba rozjímat a pokračovat v načatém díle. První info, co jsem po tomto foru potřeboval byl matrjál na hooodně odolné cívky. Tak znova.... a můžete hádat, která to byla, mrcha jedna.Faktem zůstává, že ani já, jako zástupce nesmrtelných optimistů nedoufal v okamžitý úspěch.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Ahoj Jardo,jak jsi psal chtělo by to keramiku (už jsou skušební vzorky připraveny k vypálení),jinak blahopřeji k invokaci i když zatím neůspěšné ale co jde napoprvé.Zdravím všechny kdož se účastnili :good: (pokud by byl problém s cívkami zašli rozměr a něco spáchám a zajistím vypálení i s glazurou).Jindra


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Příspěvek od NAVAR »

Zdravím,
ono by to chtělo do budoucna více změn a vyhnout se improvizaci. Jak říká Jarda "Z lejna bič neupleteš a pokud ano, tak nezapráskáš a pokud zapráskáš, tak jenom sebe"
Nejlepší je taková cívka která se nemusí chladit a pokud možno co nejméně. Pokud by byl velký problém s ohřevem cívky, navinu mezi vstvy drátu sem tam jednu vstvu Cu trubičky kterou vyvedu na každé straně čela cívky a pak pospojuji hadičkou, prostě vodní chlazení. Ohřívat se spíše bude tyč a její ohřev je zřejmě přínos. Stejně se nemůže jít nad 200C u normálního drátu. Leda že by první vstvy závitů byly namotány z drátu s teflonovou izolací. Tímto si ale zatím hlavu moc nelámu. Čeho je potřeba alespon částečně a jakkoliv dosáhnout je NMR. Proto si myslím že je potřeba znát Larmorovu frekvenci pro daný prvek. Mít tam patřičné DC magnetické pole, UHF frekvenci a VF frekvenci. Dle mého názoru NMR vzniká právě na stěrbine přechodu tyč-nosník. Tam bude největší "peklo", zbytek už zřejmě tolik teplotně namáhán.
Jevy jsou dobře popsané třeba zde http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/Hbase/hframe.html
Jinak přesně vím co to chce... :lol: Nebát se laborovat, studovat a mít čas a prostředky.
Naposledy upravil(a) NAVAR dne čtv 12 bře 2009 17:09, celkem upraveno 1 x.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Odpovědět

Zpět na „Dílna“