Magnetické Pístové Motory

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od martin11 »

vlákno čisté - poo.

pro Smith.S
...hele Smith.S....neřeš blbosti....já jedinej makám tady na mag motoru....podle svýho nápadu....tudíž tvořím ...vymejšlím....předělávám...
...napsal jsem jasně.....pošli svuj nápad....pouze náčrtek.....i třeba na SZ....sehnal jsem sponzora.....člověk s kompletně vybavenou dílnou....ochoten za minimální náklady...tj třeba flašku....vyrobit cokoli....nevím jestli máš vybavenou dílnu, jestli vůbec umíš vzít různé nástroje do ruky.......zatím jsem od tebe vyděl 2 ....slovy dva příspěvky.....vávrh...prosbu....a dost hrubou odpověď....tak....pošli nějaký konkretní návh....rada starších rozhodne, posoudí.....co jsi vymyslel....viděli jsme toho už opravdu hodně...doufám , že máš něco z vlastní hlavy.....jen tak naokraj....Karkulka Červená je taky pěkná kráva....a navíc blbá....tak proč by nemohl být " Smith.S " spamovej robot :idea: ...tak zdraví Karkulka červená....to je moje přezdívka...martin11 :lol: ....zdravim SAO...a Gromit-a :bye:


... věřím, že se " TO " povede ......
Smith.S
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: pát 19 pro 2008 14:47

Pro Martina 11

Příspěvek od Smith.S »

Ahoj Martine 11 blbosti neřeším ani žádný řešit nehodlám jsem tu z jediného důvodu a to kvuli mag. motoru. Rád bych ti ukázal své 2 nápady ale bohužel nejsi z Brna ani okolí. Hledám někoho kdo by se nebál se sejít a daly by sme hlavy dohromady obětoval proto nějakou tu korunu a začli na tom dělat. Mám rád lidi kteří dlouho nepřemýšlí a místo toho jednají. A ještě něco ti povím nikdo ti nepošle jen tak svůj návrh magnetického motoru a už vůbec né funkčního ani žádný funkční nenajdeš na youtube.com že by tam někdo dal plán nebo jen video funkčního motoru to by ten člověk musel být snad blázen a to jsem jich tam už viděl mraky možná by se mezi těma tisícema jeden funkční našel :D .Ne že bych byl chamtivej ale když bydlíš někde u Mělníka tak to mi asi s tou stavbou moc nepomůžeš když ti něco pošlu.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

pro Smith.S

Příspěvek od martin11 »

Zdarec....mohl bych ti napsat na SZ,,,,ale umyslně píšu veřejně, protože se to týká všech.
....podívej se na muj motor....na vláknu mag motory adam benda.....revoluční řešení...originál....já doufím , že se to rozchodí,.....nic netajím,.....asi jsem blázen....klidně to dám všem lidem....ale jestli to někdo bude stavět na kšeft, tak těžko dokáže , že to zveřejnil dříve....samozřejmě mam ještě něco v záloze....ale to je o dalším bastlení.....
.....k tvému nápadu....myslíš, že mag motor je reálná věc......není.....a nikdy nemůže fungovat...!!!!!----psal jsem to tady asi 10x....já to stavím proto, abych zjistil....proč to nefunguje.....tak se nestyď ....napiš poentu tvýho motoru.....a já ti řeknu, kde se to zadrhne.....tím tě v žádném ..!!!!!!případě neodrazuji od stavby...právě naopak.....čím více pokusů....tím více vědomostí.....mým heslem tady na foru je.....doufám, že se to povede.....na jaře budu j SAO.....tak se můžeme potkat....martin11 :lol: ps a pošli jen soukromě....náčrtek od ruky ....co, jak, kde, jaký, magnety...
...moc se těším :idea: ;)


... věřím, že se " TO " povede ......
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

motor

Příspěvek od martin11 »

Jestli můžu něco k pístovému motoru, tak osobně si myslím, že je to životaschopné. Ze skušenosti musím zdůraznit setrvačník. Ani benzínový motor nepoběží, když se přežene odlehčení setrváku. Předpokládám, že časování bude další klíčová věc. V nákresu je vidět značně větší statický magnet! také důležité.
nanopile psal o problémech s přitáhnutím magnetů k membráně. Tam bude záležet na pevnosti konstrukce a konečné vzdálenosti magnet-membrána.

Jak teď pokusničím s PMM-01c, přišel jsem na zajímavou věc co se týče stínění železem. Do vzdálenosti asi 4mm se i přes železo magnety odpuzují. Ale opravdo lehce, pak se nekompromisně přitáhou k železu. Možná by tento jev nevadil u toho rusáka. U PMM-01c je to na nic.
...napsal tbest ....ještě je u toho drobný nákres


zdravím tbest

...celou konstrukci jsem začal z toho ruskýho pístu...pak jsem si dopisoval s Nanopile...na toto tema....pak jsem rok zkoušel....zcela správně popisuješ chování magnetů...a navrhuješ setrvačník....
...tak....já....bez setrvačníku..!!!...protože ho nepotřebuju....
...kdo nezkusil Fe mezi magnety...a já zkouším už více než 2 roky...tak neví co to dělá...
..Fe 5mm :oops: no zkus si to....našel jsem způsob ...jak vybalancovat fe clonu k danému magnetu...
maget proti pístu.....po roce zkoušení nesmysl...
aa vím co říkám...jávím , že na fotkách z dubna tam ještě jsou...
...nanopile má 2 písty....2 nestačej...tak jak dál.....udělat 18x zalomenou klikovku...???? to tedy bych chtěl vidět....já hvězdicový motor....nebudu prozrazovat jak...ale 18 válců....
....jeden typ Lavočkina měl 2x 13....ale to byl benziňák....já dělám magnet....
....a kdo si to zkusí, tak narazí na další 2 problemy....ty teď ...s jedním kolegou tady řeším....jak říká pepe....s těma kartama.....řešení se najde...
...resp.máme ho nalezené....jen zkusit vyrobir....žádná legrace...ale dobrá zábava...
....když najdeš cokoli na netu...prosím poslat....chtěl bych udělat vlákno....jen pístové motory....
....prptož mám pocit....já karkulka červená, že tudy by mohla vést cesta k vyvedení magnetického toku z rovnováhy....prosím Akorda a Pepe nemlátit....rovnováha není to pravé slovo...ale nemám vhodný výraz......zdraví martin11 :lol: p.s...a jestli si někdo myslí, že někde něco kopíruju....tak nekopíruju...přemejšlim nad problémy... :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

martin11
Rádce


Založen: 17.1.2008
Příspěvky: 560
: 68
Bydliště: u Mělníka
Zaslal: pá 23 květen 2008 10:45 Předmět: mag.čočky..???

--------------------------------------------------------------------------------

...v principu je to dobrý fígl--- používá se to běžně jako mag.upínače....problem je jen jeden ...pro upínač je jedno jak je magnet v kalíšku upevněn....vždy drží.....pro motor...třeba mého typu musím mít magnety vždy stejně... a .....také jsem s tím laboroval...a ....zjistil jsem že ZDVOJENÝ magnetismus nemohu u rotační clony použít...proč to je na dlouhé vysvětlování...jinak se uplně běžně prodávají zde v ČR....zdraví Martin11 ...p.s...svěř se ...třeba soukromě co vytváříš...rád poradím....i když sám nevím
_________________
... věřím, že se TO povede ......karma -8...aby bylo jasno !!!


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

..jo to jsem napsal...

Příspěvek od martin11 »

...jo to jsem napsal....jen nerozumím ANONYMOVI...proč mě cituje....
....asi někoho hodně štvu...tak to mě je fakt líto.....hele anonym...já jsem jen a jen fotograf....zkus se podívat na muj fotografickej život....co jsem kdy kde ...fotil....myslím že má za sebou nějaké výsledky....a ještě něco....


....jsem jedinej na světě...kdo sbírá MOTYKY.....aby jsi si doplnil můj politickej profil....

...a mám i vlastní museum.na ty motyčky
...WWW.KADLIN.cz...
...a mimo jiné....i knihu přísloví.....a jedno heslo praví.
..".blbej jak motyka."
...možná jsi to už někdy někde zaslechl....
.....hezký Vánoce.....martin11 :lol: p.s. jsem zvědav čím mě překvapíš příště......teď budu 4 dny mimo komp.....tak máš prostor....


... věřím, že se " TO " povede ......
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Martine, preju Tobe, jako i všem ostatním taky príjemné Vánoce i s chutí do další činnosti.


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Milý martine, musím tě sklamat. Já sbírám motyky a moje sbírka čítá kolem 300kusů . Podkov přibližně stejně.navíc nejrůznější náčiní a nástroje od pemrlic přes udidla k berlím. Bohužel, nemám je všechny na zdi, chystám omítky na svém domku. Jsou tedy v depozitu na hromadě. Svět bude malý a blázni hned tak nevymřou.Sekyr mám jen 50. Sekyry jsou nuda. Veselé vánoce.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

ostatní nečtěte...soukromé pro jardu O.

Příspěvek od martin11 »

...protože nemáš Sz...tak musím veřejně....vidíš , s těma motykama jsi mě překvapil více než s volnou energií....no já mám kolem těch motyk ještě více aktivit...ale to až někdy soukromě....doufám , že se potkáme najaře v B. další věci nějak nesbírám...ale jen mopedů S11 mám 12.ale tím se nevytahuju...to je přirozenost....stále více nabývám pocitu, že jsme v minulém životě byli dvojčata.....a protože jsme na světě za trest....co jsi provedl v minulém životě....
....popřál jsem všem tak i tobě...nebudu se rozplývat....tak hlavně zdraví martin11 :lol: p.s a i tvým ovečkám


... věřím, že se " TO " povede ......
Návštěvník

pro tbest

Příspěvek od Návštěvník »

jestli se tě to nějak dotklo, tak se omlouvám. Jde jen o to, že původní myšlenka na hvězdicový MM přišla od tebe v uvedeném odkazu.
Martin11 však vydává svůj hvězdicový MM za svůj. Smith.S přišel o radu
a první co bylo Martin11 chtěl ať mu náčrtek pošle na SZ.
Pokud někdo chce publikovat sůj nápad, dá to do fora, pokud má strach,
tak nedá, natož pak na SZ(obvzlášť člověku, kterého nezná osobně).

Není to nic proti magnetářům, jde jen o to, aby autorství nebylo upíráno
nositeli myšlenky.


Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: pro tbest

Příspěvek od gromit »

Anonymous píše:jestli se tě to nějak dotklo, tak se omlouvám. Jde jen o to, že původní myšlenka na hvězdicový MM přišla od tebe v uvedeném odkazu.
Martin11 však vydává svůj hvězdicový MM za svůj. Smith.S přišel o radu
a první co bylo Martin11 chtěl ať mu náčrtek pošle na SZ.
Pokud někdo chce publikovat sůj nápad, dá to do fora, pokud má strach,
tak nedá, natož pak na SZ(obvzlášť člověku, kterého nezná osobně).

Není to nic proti magnetářům, jde jen o to, aby autorství nebylo upíráno
nositeli myšlenky.
ono vymyslet něco dosud nevymyšleného je čím dál větší problém - vlastní zkušenost - taky jsem na začátku v nadšení hodil na fórum náčrtek, abych brzy zjistil, že to v různých podobách používá spousta návrhů - no, člověk se poučí, ale připadá si chvíli jak id..t... Proti individuálním konzultacím proto nic nemám - když vím, že Akord poradí s motáním cívek (a jinak skoro se vším), adam.benda se simulací pole a martin třeba s clonkou, klidně jim pošlu SZ a budu zvědav, co mi na to řeknou. Jestli někdo nemá důvěru k tomuto fóru, tak ať sem promězamě nepíše, ale pak nechápu, proč vlastně někoho hledá - ty jeho nápady mu může ukrást kdokoliv. Smith.S přišel s tím, že má nápad (dva) a usilovně hledá někoho, kdo by to s ním šel stavět - martin se mu ozval jako jeden z prvních, že má praktické zkušenosti a ať - jestli se nebojí - pošle návrh, jak si to představuje, na fórum nebo i na SZ... takže neloudil, jen projevil zájem, protože bavit se a nevědět o čem tak nějak nejde - no a pak se to zvrhlo, netušil jsem, že je chlapec tak nedůtklivý a že místo rozumné diskuze se chce jen hádat... pro mě uzavřený případ, podobně jako kauza MFAAA.

Klidné svátky


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od martin11 »

Po delší úvaze jsem se rozhodl založit paralelní vlákno k Magnetickým motorům Adambenda. Toto vlákno, mimo jiné jedno z nejsledovanějších zde zahrnuje všechny poznatky a zkušenosti oboru Magnetické motory. Díky tomuto se zde mohou řešit i další technické problemy s těmito motory všeobecně vznikající.
..Jelikož jsem se v nedávné minulosti stal lovnou zvěří několika anonymů....stáhl jsem svoji oficialní adresu z mého profilu. Kdo mě zná , tak ví kdo jsem....a to nejen ze setkání u Jeffa.
...Na tomto vláknu bych rád řešil jen problemy motorů pístových, jejichž předobrazem je dnes již proslulý " Ruský pístový motor "
Jelikož jsem v tomto došel pravděpodobně nejdále a prostřednictvím tohoto vlákna Vás všechny rád seznámím s dalším postupem při jeho vývoji.
Prosím všechny přispívající, pokud objeví na netu cokoli, co jen vzdáleně připomíná pístový motor, dejte sem odkaz. nejbližší době sem dám foto .."toho mýho " včetně popisu ....
Jsem tak trochu...ve slepé uličce. Nějaké nové nápady jsou. Dokonce jsem sehnal nadšeného " SPONZORA " který přislíbil pomoc při stavbě, hlavně dílensky.
...Příspěvky typu...to nemůže fungovat...přijímám jen s konstruktivní kritikou ...aby bylo možno o problemu smysluplně diskutovat.
..Tímto Všem děkuji, přeji krásný rok 2009 a těším se na spolupráci Váš martin11 :lol: Martin :lol: a moje druhé já....Karkulka Červená :oops:
p.s. toto je můj 600 příspěvek zde na Foru
Naposledy upravil(a) martin11 dne čtv 04 bře 2010 11:07, celkem upraveno 1 x.


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

600

Příspěvek od poota »

K šestistovce Ti gratuluji a nové úzce specializované vlákno vítám; až se k něčemu zajímavému propracuji, určitě sem i já rád přichvátám se svou troškou do mlýna - poota


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

poznámky

Příspěvek od martin11 »

Omlouvám se autorům, ale považuji jejich připomínky za natolik důležité, že je budu citovat i zde na tomto vláknu. Považuji tyto informace za zcela zásadní při konstrukci MM a pístů obzvláště....děkuji Akord-ovi za velmi věcný a odborný přístup :good: ...martin11 :lol:

Akord
Rádce


Založen: 24.1.2007
Příspěvky: 847
: 122
Bydliště: Kuchyna
Zaslal: pá 02 leden 2009 22:16 Předmět: Re: pořád ne a ne....

--------------------------------------------------------------------------------

adam.benda napsal:
nebo jen prostě myslíš práci jednotlivých magnetů při pohybu vlivem sil v magnetickém poli?
Presne tak, pouze mechanickou práci pri preskupení i treba domén. I tato energie by mela by končit v materiále jako teplo, pokud se ta mechanická práce nemá kam presunout. Každé preskupení by melo být do určité míry ztrátový proces. Magnet by se tedy mel tedy pri odjišteném procesu demagnetizace mírne ohrát. Stejne jako když zatrasu stolem, a nechám na sebe naskákat predtím pečlive rozmístené magnety.

Návrat nahoru


kacha
Stálý člen


Založen: 15.1.2007
Příspěvky: 50
: 15
Bydliště: Ostrava
Zaslal: pá 02 leden 2009 23:14 Předmět: MM

--------------------------------------------------------------------------------

Pochopte,pánové,že nic pokud jde o EM pole nechápete. Vaše představy o EM motorech či M pohonu jsou zcela závislé na aktuální urovni poznání reprezentované kecy akademických institutů. Nemáte-li k dispozici hlubší,tj. na elementárnější úrovni odpovídající teorii ,nikam se,blíže k jádru podstaty, nedostanete. Nicméně Vaše snažení jest zcela určitě bohulibé.

Kacha...nesouhlasím s tebou....Akord nám předkládá jen čistou a neoddiskutovatelnou fyziku....
...je třeba, chtíc nechtíc oddělit pojmy adojmy....martin11 :lol:


Akord
Rádce


Založen: 24.1.2007
Příspěvky: 847
: 122
Bydliště: Kuchyna
Zaslal: pá 02 leden 2009 23:29 Předmět: Re: MM

--------------------------------------------------------------------------------

kacha napsal:
Pochopte,pánové,že nic pokud jde o EM pole nechápete.
Ok, ale já jsem Vám položil kdysi pripomínky, do kterých se Vám natolik nechtelo, že jste mne radeji oblepil inverzními šlechtickoakademickými tituly. Krome neurčité filosofie jsem od Vás nezaregistroval ani jednu vecnou a overitelnou informaci k tématu EM. Co je docela škoda, pokud nejste astrolog.

Návrat nahoru
Naposledy upravil(a) martin11 dne sob 03 led 2009 8:22, celkem upraveno 1 x.


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Pístový motor s rotační clonkou

Příspěvek od gromit »

takže po dohodě s Martinem přikládám ukázku jednoho pístového motoru (vlastně jsou to dvě varianty - zajímavější je ta druhá), který podle autora, což je DAN QUALE - http://www.overunitybuilder.com/ - údajně nefunguje. Velký tah rotační clonky při odtrhávání - což je celkem běžný problém. Řešení statorového kruhu ale víceméně odpovídá tomu, o kterém mluvil a na kterém momentálně dělá Martin v rámci jeho Pístového hvězdicového motoru.

Jinak na svých stránkách má Dan řadu dalších konstrukcí s clonkou i bez, dokonce jednu přihlášku patentu z loňska - "Lenzless generator"

+ účast v soutěži NASA o lepší budoucnost: odkaz
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“