hmm

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: hmm

Příspěvek od milda »

poota píše:... na Ukrajině byl vždycky klid a mír - patřila k carskému Rusku a potom k Sovětskému svazu
Kdyby to bylo tak jednoduchý, tak by Stěpan Bandera nemusel bojovat jednou proti Hitlerovi a podruhý proti Stalinovi.
No a kdybychom se ponořili dál do historie, došli bychom k otázce:
co bylo dřív? Kiev, nebo Moskva? ;) :D


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: hmm

Příspěvek od milda »

Jsou Češi opravdu tak proruští, jak to vypadá?
Velkou otázkou je, do jaké míry jsou tyto názory autentické a do jaké jde skutečně o propagační válku Kremlu. Jsem i já paranoidní? Posuďte sami: na Parlamentních listech byla svého času zveřejněna anketa o nejoblíbenějšího prezidenta (!), kde ruský vůdce Putin zvítězil s cca 90 procenty všech hlasů (!!).
Divné? Ještě divnější ale je, že naprostá většina z cca 50 tisíc odevzdaných hlasů (což je enormní číslo, které se naprosto vymyká průměrné čtenosti článku na tomto serveru) se objevilo už před sedmou hodinou ranní a všechny byly – jak nečekané – ve prospěch Putina.
To může mít tři vysvětlení: a) čeští senioři, bývalí členové milicí a KSČ nemohou dospat, vstávají ve 4 ráno a jdou hlasovat na PL, b) v Rusku mají holt čas posunutý o pár hodin dříve než u nás, po budíčku ve vojenských útvarech následuje pokyn k zasednutí za počítače a masové klikání, c) někdo jim to hackl. Jsem opravdu paranoidní?
http://zpravy.tiscali.cz/je-rusko-ztrac ... =most-read


dkamila
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: pon 30 pro 2013 23:40
Bydliště: severní čechy
Dal: 523 poděkování
Dostal: 200 poděkování

Re: hmm

Příspěvek od dkamila »

Mildo a divíš se ??? :bhead:
Ten,kdo zná a minulost,kterou si moc dobře pamatuje se v dnešní době nenechá oblbnout .
Toto by měli povinně pouštět ve škole a televizi :bye:





10941118_855488731156034_8348952773816122442_n.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


‚Když nerozumíš minulosti, nebudeš schopen porozumět ani přítomnosti nebo utvářet budoucnost.‘
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: hmm

Příspěvek od milda »

dkamila píše:Mildo a divíš se ??? :bhead:
Nedivím!

:D :D Je to už opravdu dost dávno, kdy se na recepci sešli presidenti Kenedy, Chruščov a Novotný.
Najednou si Novotný všimnul, že Kenedymu jdou hodinky o dvě hodiny napřed.
John se začervenal a přiznal barvu: víš, u nás, když vláda lže, tak jdou všechny hodiny trochu napřed!
A ukaž ty, Antoníne svoje hodinky: šly napřed o šest hodin. :D
Nikita schovával ruku pod stolem, ale nakonec musel s pravdou ven.
Víte, mě hodinky sebrali a dali je na záchod jako větrák!! :laugh: :laugh:

Ovšem v našich debatách bychom se neměli trumfovat, kdo víc lže, ale spíš upozorňovat na to, komu se dá, nebo nedá věřit.
A to bylo smyslem mého příspěvku.
Sám jsem dřív občas "Parlamentní listy" četl, ale poslední dobou to už nejde. Píšou nevěrohodně. A to, že Putin je u nich těsně po zveřejnění nejlepší president na světě je jen pověstnou třešničkou na dortu.

Většina internetových medií se potýká s nedostatkem peněz a reportéři tam často píšou ve svém volném čase a zadarmo.
Kdo poslouchá "Countryradio" může tam každou půlhodinu slyšet reklamu právě na parlamentní listy.
A to opravdu něco stojí!!
Není tady něco divnýho? :roll: :ethink:


dkamila
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: pon 30 pro 2013 23:40
Bydliště: severní čechy
Dal: 523 poděkování
Dostal: 200 poděkování

Re: hmm

Příspěvek od dkamila »

Mildo asi nechápu o čem píšeš :bhead: :bhead: ,ale já tam dala video české televize a né parlamentních listů,tak se na něj můžeš podívat na ČT máš asi dovoleno se dívat :evil:
Je to ale z doby,kdy se mohla říkat pravda :ethink:
Pravda je,že nám začínají vládnout nacisti,navzájem nás rozeštvávají a uměle se mění i dějiny.
Ve všech státech protestují lidé proti NATO a vraždění na Ukrajině v Polsku se střílí do demonstrantů.To si myslíš,že za to vše může Putin ????
novináři nesmí psát pravdu,nebo jsou umlčováni

10994583_873756162647911_5099930893217238844_n.jpg
http://www.svetkolemnas.info/novinky/za ... -na-organy

http://olser.blog.idnes.cz/c/448062/Ne- ... -miru.html
10421569_633750130086273_5994790192309866585_n.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


‚Když nerozumíš minulosti, nebudeš schopen porozumět ani přítomnosti nebo utvářet budoucnost.‘
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: hmm

Příspěvek od milda »

dkamila píše:Mildo asi nechápu o čem píšeš ....
Nj, já to vidím. Dal jsem příspěvek o tom, že Parlamentní listy se staly nedůvěryhodnými, a Ty mi odpovídáš odkazama na ruskou propagandu, která už mimochodem tady nejmíň dvakrát byla :roll: ;)
Tomu se u nás říká "já o voze, ty o koze" :D
dkamila píše:Pravda je,že nám začínají vládnout nacisti,navzájem nás rozeštvávají a uměle se mění i dějiny.
Souhlasím. :good: :D
dkamila píše:To si myslíš,že za to vše může Putin ???? novináři nesmí psát pravdu,nebo jsou umlčováni
No, a jsme u jádra pudla! Putin možná nemůže za úplně všechno, ale zkus si sama odpovědět na otázku.
Který režim - systém v historii byl dobrý a přitom současně zamezoval svým občanům přístup i informacím a současně je obelhával? taktéž zavíral politické oponenty a občas zavraždil nepohodlného novináře?
Byl to Hitler? Nebo Stalin? Nebo Hirohito, popřípadě Musolini?
A co dělá dnešní režim v Rusku? :idea: :ethink:


Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: hmm

Příspěvek od Vlčice »

Tohle se mi vůbec nelíbí: http://www.czechchina.com/?p=5972 :mrgreen:
Která země, kromě ČR povolí cizím kulturám třídenní oslavné rejdy v posvátném historickém jádru hlavního města?
Nemám nic, proti oslavám čínského nového roku, ale s těmi svými draky si mohou tajtrlíkovat na Letné a ne šlapat po místě popravy 27 českých šlechticů, kteří byli ve své době tím nejlepším, co náš národ měl.
Jsou místa na zemi, kde má cizinec tiše vzhlížet s posvátnou pietou a Staroměstské náměstí je jedním z nich. :!:
Tak co má k čertu zase tenhle tyátr znamenat?


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: hmm

Příspěvek od vokoun »

:( Jo návštěva Zemana u šikmáčů a máme z toho draka na Staromáku :bhead:


Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: hmm

Příspěvek od Vlčice »

Čína si nás stejně jednou koupí a nebude to kvůli Zemanem podporovaném exportu,
ale kvůli blbosti všech, kteří preferují cenu před kvalitou. :idea:


MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: hmm

Příspěvek od MIRKO »

No většinou je Čínské zboží za stejnou cenu...v mnohem vyšší kvalitě.A stejně zboží západní provenience je složeno z Čínských součástek.Já nemám s Čínou problém...snad jen u potravin a autodílů bych byl opatrný.Zdarec


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: hmm

Příspěvek od Vlčice »

Země, která produkty vyváží, logicky bohatne na úkor HDP všech zemí, v nichž má trhy.
Zastavit Čínu znamená: Nevzít do ruky nic, co bylo vyrobeno v Číně ap.
Dokud však budou peníze na vrcholu žebříčku hodnot, většina konzumentů nikdy nepochopí. Lidé točí dokola laciné zboží s omezenou životností a "vyspělé státy" se pomalu mění na skladiště těžko recyklovatelných odpadů.

Ti, co pochopili, preferují fair trade.


MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: hmm

Příspěvek od MIRKO »

Ale já to myslel jinak.Stejná kvalita s Číny mne vyjde levněji...nejsem až tak bohatý,ale nepreferuju cenu, ale kvalitu.A s tím, že Čína bohatne na na prodeji svého zboží nemám problém...radši pošlu své peníze do Číny nebo Ruska než do USA,západu...Izraele.A i s těma lidskýma a pracovníma právama by jsi západ měl umést nejdříve před vlastním prahem /tím rozhodně netrvrdím, že to je v Číně ok/. :bye:


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: hmm

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Vlčice píše: ... Dokud však budou peníze na vrcholu žebříčku hodnot, většina konzumentů nikdy nepochopí. ...
Ono je to trochu jinak. Stěhování produkce z tkzv. západních zemí do rozvojových mizí pracovní příležitosti v těch již rozvinutých (na úkor rozvojových) a tím pádem klesají pracovní příležitost na západě a s tím i cena produktivní práce tamtéž. Toto přesouvání není jen výsledkem přímé korporátní maniupulace, ale i nesmyslných vládních nařízení, certifikacíi atp. povětšinou pod záminkou bezpečnosti práce, ochrany konzumenta a životního prostředí, které si malý producent nemůže dovolit platit. Výsledkem je ožebračování těch, kteří skutečně něco v zemi produkují a je jich hodně. Ti pak nemají moc na výběr, šetří každý peníz a remcaje kupují šmejd. V rozvojovkách sice pracovní příležitosti stoupají, ale zase tam dělaj za hubičku, i když za nepatrně větší než v minulosti a povětšinou za podmínek, za jakých by na západě dnes nikdo nemakal. Jedinní, kdo na tom celém systému bohatnou jsou korporátní magnáti, vysoké corporátní ředitelstvo, banky, překupníci, vysocí úředníci jimi ovládaného státního aparátu a dále se celkem dobře uživí jejich mocenské složky, nižší úřednictvo, překupnictvo, i když zde už to hapruje, a podvodníci. Ostatní to nějak nesou. Proto také na západě mizí střední vrstva drobných podnikatelů a prohlubuje se propast mezi bohatými a chudými na obě strany.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: hmm

Příspěvek od Vlčice »

Čínští podnikatelé skupují v Čechách zavedené firmy s dlouholetou tradicí a staví nové.
Pokud Čínu necháme neomezeně expandovat, další degradaci stavu lidských a pracovních práv se nevyhneme.

Jejich záměr oslavit si nový rok právě na Staroměstském náměstí není touha hosta, ale symbolika dobyvatele.
O tupých nulách sedících na pražském magistrátu, které východoasiatům povolily pořádat velkolepou oslavu
Nového roku právě v historickém jádru Prahy, se snad ani nebudu vyjadřovat. :color:
Zákonitě s nimi musí pohrdat i Číňané.

Na stavění cirkusů a hromadných kulturních akcí má Praha Leteňskou pláň.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: hmm

Příspěvek od poota »

Vlčice píše: Zastavit Čínu znamená: Nevzít do ruky nic, co bylo vyrobeno v Číně ap.
Nevím sice už kdo to byl, ale jednalo se tuším o akci "týden bez Číny" - znamenalo to celý týden nepoužít nic, co bylo vyrobeno aspoň částečně v Číně - mám pocit, že to bylo zatraceně těžké.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“