PIVO

Společenské dění u nás i ve světě.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: PIVO

Příspěvek od martin11 »

pro Poota :good: myslel, myslím to upřímně. jelikož jižb založené neumím smazat, tak tě poprosím věnuj trochu času a přesuŇ to kam uznáš za vhodné...toto vlákno by mělo být "strážcem" kvality piva, jeho hodnotitelem , upozornění na kvalitu či naopak pokles kvality/ např, že pivovar koupí nějaký cizák/. spam v pivu to asi půjde těžko, jedině, že by zde někdo začal psát o mléku :ewhistle:
tak....ať žije pivo :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Pivo, pivovary a kvalita

Příspěvek od poota »

V jiném vlákně dal martinq odkaz, který zcela určitě patří i sem:
http://ladinek.com/ceska-plzen-z-polska

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Pivo, pivovary a kvalita

Příspěvek od martin11 »



... věřím, že se " TO " povede ......
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

Re: PIVO

Příspěvek od jarda ovčák »

chce se mi zvracet..... moje plzeň z polska, prznitel se usmívá, navzdory své podprůměrnosti.....
Jediné, co mi zbude, když to jinak nepůjde, vařit si svoje pivo z vlastního chmele a vlastního sladu, z vlastního ječmene.Možná, takovej maličkej pivovárek, s dobrým poctivým pivem bez granuLí a náhražek bude dobrej. Vlastně by mne zajímalo, jak chutná pivo z chmele, sladu a vody......... letos mám jiné aktivity, ale příští rok, kdo ví.....


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
ibanez5
Stálý člen
Příspěvky: 34
Registrován: pát 03 led 2014 6:25
Bydliště: Třinec okolí
Dal: 25 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: PIVO

Příspěvek od ibanez5 »

Zdar Jardo
Píva se pořád vaří dobré , jenom člověk musí hledat...
Mám to štěstí, že kolem 3nce je docela dost malých pivovarů a Ti vaří staré dobré ležáky ...
Takže pivu Zdar :pivko: :pivko: :pivko: :D


„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět.
Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

Re: PIVO

Příspěvek od jarda ovčák »

No jo, ale tuhle mne přepadla žížeň a já mám jet hledat ku třinci? Nějakej odkaz, kde se to dá koupit mimo třinec, jináč si fakt budu muset udělat pivovárek. Voda mne štvala, vyvrtal jsem studnu, štvalo mne jídlo, mám svoje jídlo, a když chci pívo, budu si ho muset vyrobit. kus chmelnice mne nepodělá, stejně jako pár hektarů na ječmen. Akurát to humno na klíčení sladu bude potíž, ale jináč to pude.
U nás žádný minipivovary nejsou, takže začnu vařit a vytřu plzni zrak.......


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
ibanez5
Stálý člen
Příspěvky: 34
Registrován: pát 03 led 2014 6:25
Bydliště: Třinec okolí
Dal: 25 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: PIVO

Příspěvek od ibanez5 »

:oops: Jestli začneš vařit , tak Tě 100% podpořím .
Pivo miluju , ale je to složitá věc... To si raději doma vařím jablíčka, ale abych neodbočoval, u nás je jeden hodně dobrý obchod a borec v něm kromě speciálních syrů a " 1000000 jiných věcí prodává piva z malých pivovarů a tak se Ti na to mrknu , jestli náhodou u Tebe někdo v okolí nevaří něco domácího , pěnivého , chutného ... :pivko: :pivko: :pivko:


„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět.
Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."
MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: PIVO

Příspěvek od MIRKO »

Nazdar chlapi.Nezbývá než souhlasit.No a pokud pojedete přes Rožnov p.R., tak je u nás minipivovar+pivní lázně.Lepší pivko jsem posledních 10. let nepil.Mají více druhů+samozřejmě i něco pro baby.Pivínko je většinou ze 4. druhů sladů a alespoň 4.x chmelené.Do hospody k nim se v pá+so musí objednávat, takový je zájem...holt se ještě najdou znalci.Cena v pohodě... cca jak chemická Plzen.Pro pocestné mají i speciály v lahváčích i něc v Pet lahvích...i v těch petkách je to velmi dobré...zachránili mne od marastu.Zdarec :smoke: PS...samozřejmě nepasterováno. :pivko:


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: PIVO

Příspěvek od martin11 »

zdarec hoši :pivko: na mělnicku je také minipivovar Neumann Mělnické Vtelno má 4 druhy 1x černé také velmi dobré. oni asi všichni ti malí budou dobří. Ti velcí to musí asi šidit aby přežili, jak cenou tak kvalitou na únosnou mez. To z polska je už napováženou :bhead:
vařit vlastní je sice hezké, ale mám obavu že v jednotkách litrů asi bude problém. I když prodávají se taková malá servis zařízení, kde se dá uvařit i menší dávka. myslím, že se to tady už probíralo. jen to vidím tak, že chmel koupit u Žatce a ječmen ...no to nevím,,,ten by jsi si asi vypěstoval :eclap: tak držím palce....jo je tu někdo kdo už zkoušel vařit???? :pivko: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: PIVO

Příspěvek od MIRKO »

martin11 píše:zdarec hoši :pivko: na mělnicku je také minipivovar Neumann Mělnické Vtelno má 4 druhy 1x černé také velmi dobré. oni asi všichni ti malí budou dobří. Ti velcí to musí asi šidit aby přežili, jak cenou tak kvalitou na únosnou mez. To z polska je už napováženou :bhead:

Musím nesouhlasit...velké sračkovary šidí ne za účelem přežití, ale za účelem co největšího zisku.Většina našeho zblblého a okradeného národa to prostě musí pít, z důvodu ceny.Vyjímkou je Plzen, která je těžce předražená...ale občas se dá pít.Zdá se mi dokonce, že v poslední době je v láhvích lepší než u nás čepovaná...prý s tanku.../asi PL/.V obchodě je skoro samý hnus.../kozel,radegast 10,staropramen/.No jsi občas koupím Bernard nebo Krakonoš, sem tam i Zlatý bažant...ale pozor, ne ten patok ze starobrna ale orig. Sk.Já velmi často jezdím na SK a musím se Slovákům divit, když chlemtají České patoky a přitom většina SK piv je lepších...ještě, že bydlím 20km od hranic, můžu jsi sem tam dobrou Sk kuželku dopřát. :pivko: :pivko: :pivko:

Edit: oprava citace - poo.


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
ibanez5
Stálý člen
Příspěvky: 34
Registrován: pát 03 led 2014 6:25
Bydliště: Třinec okolí
Dal: 25 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: PIVO

Příspěvek od ibanez5 »

Takže jak jsem Jardovi slíbil, dávam odkaz na pívko...
http://www.pividky.cz/mapa.php
Seznam minipivovarů po celé ČR... :oops:
Umě vede : :)
1. Biovar-Kvásek výborně hořké pivo , měli jsme i v sudu a je to jako s dobrým vínem, prostě euforie
2. pivovar U koníčka ve Vojkovicích
3.Kvasar Sentice
Neberte to jako reklamu , je to čistě můj názor ...
:pivko: :pivko: :pivko: :pivko: :pivko: :pivko: :pivko: :pivko: :pivko: :pivko:


„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět.
Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."
jojoba
Stálý člen
Příspěvky: 41
Registrován: pát 22 dub 2011 16:50
Bydliště: Eichwald
Dal: 2 poděkování
Dostal: 12 poděkování

Re: PIVO

Příspěvek od jojoba »

jarda ovčák píše:No jo, ale tuhle mne přepadla žížeň a já mám jet hledat ku třinci?
Dovoluji si poznámku...... jako lufťák jsem byl někdy loni na víkendu ve Svitavách a po přípravné rekognoskaci terénu na mnoha zdrojích informací jsme vyrazili skoro najisto !
http://www.pivovareknakopecku.cz
Musím říci, že velmi příjemně překvapilo, až tak, ža nás v partě a v plné jízdě zarazilo až prohlášení "Došlo!" A byli jsme na dně... :-( Dojeli jsme však jen polotmavé, dali jsme výhybku na světlý ležácký speciál a vydrželi skoro do rána......
Naprostá spokojenost i s kuchyní, rádi se vrátíme.... Takže si tímto dovoluji dát slušný tip pro Jardu.
( Jinak můj domácí favorit je KONRÁÁÁD ! Výběr i kvalita mě zatím uspokojuje, jasná volba - jak původní PLZEŇ před 30. lety = ŠPICA ! )
S pozdravem Žížeň je věčná !
JOJOBA

Edit: oprava citace - poo.


jojoba
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“