Plán na stavbu magnetického motora

Úspěšně replikované otevřené projekty...

Moderátor: sano

Karban

Re: Re všetkým

Příspěvek od Karban »

sano píše:Bol by so nerád, keby Karban robil zo seba martýra. Podľa mňa nech si otvorí vlákno pochybovači, skeptici a nech publikuje na ňom.
je bežné v tvorivých tímoch, že sa berie slovo tým, ktorí vystupujú deštruktívne. Kazí to tvorivú atmosféru.
Ale kedže aj on má právo na vyjadrenie svojho názoru, navrhujem, oddelenie jeho publikačnej činnosti od konštruktívnych príspevkov.
Takže Karban vytvor si svoje vlákno a tam si píš.
Už jsem vytvořil téma "...martin11..." coby boxovárnu.
Ale nějak se protivník nemá, aby tam diskutoval.
Asi nemá argumenty.

No a ty taky těžko něco namítneš na ten odkaz, co jsem tu uvedl, takže by diskuse taky nejela.

Tak maž, maž...

8)
====
A ještě k věci:

Kafemlejnky "MM" zásadně neběhaj samy, vždy je někdo žene cizím zdrojem...


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Re. pre všetkých

Příspěvek od Akord »

sano píše:Mojim zámerom bolo upozorniť magnetárov na magnetický motor, ktorý je zatiaľ hračkou. Ale vykazuje zaujímavé anomálne javy, klasickou vedou nevysvetliteľné....
Ďalej tento strojček bol opakovane replikovaný. Uspešne.
......Nechcem ich pliesť blábolmi.
Kto tu reprezentuje klasickú fyziku a nevie ten motor vysvetliť? Je totiž značné riziko, že tú klasickú fyziku príliš dobre neovláda. Zatiaľ sa mi podarilo v rámci klasickej fyziky nemálo zverejnených MM vysvetliť.

Aby sa dalo povedať, či je niečo úspešné, alebo blábol, tak je treba, aby sa k tomu zopár ľudí jasne vyjadrilo spôsobom - verím, alebo viem či videl som+argumenty, alebo zmeral som+hodnoty. Inak to pokladám za púhu reklamu. Ide podľa mňa opäť o jasnú pyramídovú hru s technickým námetom. Občas sa ozve aj nejaká vystresovaná a tým aj anonymná obeť. To sa potom povie, že je to niekto, kto je deštruktívny, skeptický, kaziaci tvorivú atmosféru. Čo Ti bráni ten Steorn replikovať a podeliť sa o skúsenosti predtým, než začneš určovať, kto atmosféru kazí a kto nie? Beriem iba konkrétne poznatky konkrétnych a neanonymných ľudí.


Karban

Příspěvek od Karban »

Sice to nejspíš zase mazač smaže, ale já holt se tu trochu vykecám a napíšu, jak jsem si hrál a "stavěl magnetický motór", vypadající velmi podobně jak ten, co je právě prezentován.

Byla to kulatá destička, po obvodě osm feritových magnetů z televize, válcového tvaru.
Jeden silnější magnet tvaru kvádříku sloužil jako přitahovací.
Dokud jsem s ním cvičil rukou, krásně to běhalo, tak jsem vymýšlel vačkový mechanismus s růžicí, aby se vždy ve vhodnou chvíli ten kvádřík přiblíži/oddálil.
Ze strany technicky zkušených se mi dostalo pomoci a mechanismus byl realizován.
Jak to fungovalo, nemusím snad psát - rozumný to pochopí a nerozumný ať si vzpomene na svá vlastní hesla.

Jen ještě podotknu, že mi v té době nebylo zdaleka ani deset let.

:P


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Re všetkým

Příspěvek od martin11 »

Karban píše:
sano píše:Bol by so nerád, keby Karban robil zo seba martýra. Podľa mňa nech si otvorí vlákno pochybovači, skeptici a nech publikuje na ňom.
je bežné v tvorivých tímoch, že sa berie slovo tým, ktorí vystupujú deštruktívne. Kazí to tvorivú atmosféru.
Ale kedže aj on má právo na vyjadrenie svojho názoru, navrhujem, oddelenie jeho publikačnej činnosti od konštruktívnych príspevkov.
Takže Karban vytvor si svoje vlákno a tam si píš.
Už jsem vytvořil téma "...martin11..." coby boxovárnu.
Ale nějak se protivník nemá, aby tam diskutoval.
Asi nemá argumenty.

No a ty taky těžko něco namítneš na ten odkaz, co jsem tu uvedl, takže by diskuse taky nejela.

Tak maž, maž...

8)
====
A ještě k věci:

Kafemlejnky "MM" zásadně neběhaj samy, vždy je někdo žene cizím zdrojem...
...hezké velikonoce...


...a protože o mě ...tak musím reagovat...

...nejdřív "pan Karban..."...založil si vlákno "martin11"...abych prej...zde s ním diskutoval....
...teď osobní vzkaz Karbanovi...na vlákno "martin11" ti sere pes....martin11 :lol:
...na toto vlákno jsi již několikrát zde uporornil....a co se stalo...NIKDO...!!!!....nikdo ti sem nenapsal...i já se ptám proč..??...asi nikdo nemá potřebu....na rozdíl od tebe mě zde několik lidí zná osobně od setkání u Jeffa...několik přátel bylo i u mě a já na osobní návštěvš u nich...jsme "rodina"...kutilů...a "objevitelů..
...a jak psal Akord.....cituji..."Čo Ti bráni ten Steorn replikovať a podeliť sa o skúsenosti predtým, než začneš určovať, kto atmosféru kazí a kto nie? Beriem iba konkrétne poznatky konkrétnych a neanonymných ľudí"
...já se s tebou nechci boxovat karbane...za prvé...nerozumím technice...elektronice už vubec ne...fyzikální zákony sice respektuji, ale protože je neznam....mimo toho co jsem slyšel na základní škole v roce 1960...tak nevím, jestli je uznavam, nebo je popírám...pro mne je duležité, to , co jsem naměřil, odlaboroval a již sestrojil...a dílčí výsledky mám...."čmelák také nemůže létat....a létá...proč létá...protože neví, že nemůže..." není to zrovna dobré přirovnání...jiné mě nenapadlo...
...Akord ... mimo Gromita...mě ve své oponentůře, která sice byla a je stále...dost pomáhá posouvat znalosti o magnetech.jen rady ke konstrukci toroidu ...jsou neodcenitelné,,,....není nás mnoho...co mají potřebu sestrojit magnetický toroid....a ukočírovat 72 neodymů 20x20x10....není legrace... :idea: ...Gronit , mě přesvědčuje...nevzdávej to...a podporuje myšlenku výpočty...na profi urovni....jeho výpočty říkalí ....ano....to ano....je moje .."jen " intuice...
...nevidím to jinak...tenhle pokus ...se musí...!!!...dotáhnout do konce...
....sice jsem nepochopil ..jakýsi ..sponzoring ...nějaké firmy...bylo by to dobré....v MM jsem již utopil nemalý peníz...ale jak psal Karban..."peníze má"...jde o to čemu říká peníze..???...tak mu to prodám...první vzorek...a náklady budou doma...
...děkuji Gewo...za vlídná slova...a těším se na spolupráci s WM ...časopisem...jen co budou první zkušenosti....
...tak jsem se vyplakal...Karban si ze mě dělá splachovací záchod...má mě na háku...a má radost, že je chytrej,,,,chytřejší než blbej fotograf....a karkulka červená..
...a má vlákno "martin11"...
...kdo chce vědět , tak ví...kdo chce prudit , tak prudí...kdo chce bastlit bastlí....fyzikální nesmysly...MM....předpokládám, že si z těchto slov ...každý vezme to své......všem jen radost a hezké dny ...martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Karban

Re: Re všetkým

Příspěvek od Karban »

martin11 píše: ...nejdřív "pan Karban..."...založil si vlákno "martin11"...abych prej...zde s ním diskutoval....
...teď osobní vzkaz Karbanovi...na vlákno "martin11" ti sere pes....martin11 :lol:
...na toto vlákno jsi již několikrát zde uporornil....a co se stalo...NIKDO...!!!!....nikdo ti sem nenapsal...i já se ptám proč..??...asi nikdo nemá potřebu....na rozdíl od tebe mě zde několik lidí zná osobně od setkání u Jeffa...několik přátel bylo i u mě a já na osobní návštěvš u nich...jsme "rodina"...kutilů...a "objevitelů..
...
...Karban si ze mě dělá splachovací záchod...má mě na háku...a má radost, že je chytrej,,,,chytřejší než blbej fotograf....a karkulka červená..
...a má vlákno "martin11"...
...kdo chce vědět , tak ví...kdo chce prudit , tak prudí...kdo chce bastlit bastlí....fyzikální nesmysly...MM....předpokládám, že si z těchto slov ...každý vezme to své......všem jen radost a hezké dny ...martin11 :lol:
Jen bastli, bastli, ignoruj ty moje rady a plýtvej prostředky.
Já se budu jen smát.

A skutečně ti zaplatím (ale pouze za funkční) "MM" těch několik set tisíc Kč.
Klidně to proklamuju, protože vím, že ten kafemlejnek nikdy sám nepoběží, byť by ti tisíc kantůrků pomohlo.

Nechceš bejt radši básník? To má k fotografování blíž...

8)


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Karbane,když ti tolik vadí magnetizmus tak proč to vymlouváš jiným.Chtěl bych od tebe číst praktické nápady a myšlenky které se týkají čehokoliv co má něco s VM.Zatím zatracuješ vše čemu asi nerozumíš nebo nechceš rozumět,tím netvrdím že tomu rozumím já,to ne a spousta zde jistě taky nedovede vše vysvětlit.Měl by ses asi zaměřit na nějaký web pro kutili,tam můžeš rozvíjet své nápady na praktické použití a budeš mít nejspíše i úspěch zaručen.Nic osobního jsi mi lhostejný ale vadí mi tvé invekce na něco či někoho a při tom jsi zatím zde na foru nic nedokázal ani teoreticky.Tvá tvrzení a sdělení jsou jako bulvár a tím já opovrhuji,tak dokaž že tím bulvárem nejsi když všemu tak dobře rozumíš. ;)
Měj se fajn a hezký velikonoce.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Karban

Příspěvek od Karban »

Aquarius1 píše:...Nic osobního jsi mi lhostejný ale vadí mi tvé invekce na něco či někoho a při tom jsi zatím zde na foru nic nedokázal ani teoreticky.Tvá tvrzení a sdělení jsou jako bulvár a tím já opovrhuji,tak dokaž že tím bulvárem nejsi když všemu tak dobře rozumíš. ;) .
A tím nebulvárem a teoretickými dokázáními jsou asi frky typu "mlha není voda", účinnost vyšší než jedna, samoběžný kafemlejnek, jízda autem se spotřebou pět kapek vody na sto km a další "funkční" a "vyzkoušené" zázraky, že...?

8)


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

No výborně,a teď když už jsi zadal konkrétní věci které ti nejspíše vadí mi to prosím vysvětli.Myslím tak aby to mělo hlavu a patu,konkrétní důkazy že to není možné a proč a ne nějaké výkřiky ze tmy.Budu nesmírně rád když se toho zhostíš a mne nevědoucímu ukážeš tu pravou ropnou cestu a ne nějaké ty bláboly typu že to nejede a nepůjde,jen proto že to jakýsi Karban napsal.Můžeš začít a ne že budeš chtít vysvětlení po mne já to nevím a čekám,tak ať nečekám dlouho.Měj se fajn.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Karban

Příspěvek od Karban »

Aquarius1 píše:No výborně,a teď když už jsi zadal konkrétní věci které ti nejspíše vadí mi to prosím vysvětli.Myslím tak aby to mělo hlavu a patu,konkrétní důkazy že to není možné a proč a ne nějaké výkřiky ze tmy.Budu nesmírně rád když se toho zhostíš a mne nevědoucímu ukážeš tu pravou ropnou cestu a ne nějaké ty bláboly typu že to nejede a nepůjde,jen proto že to jakýsi Karban napsal.Můžeš začít a ne že budeš chtít vysvětlení po mne já to nevím a čekám,tak ať nečekám dlouho.Měj se fajn.
Já nemůžu za to, že něco neznáš a že se neorientuješ.

Stejně tak není moje věc, že tě věda a technika nezajímá a zaměřuješ se spíš na kšeft nebo politiku.

Pokud seš názoru, že ta obyčejná přírodní mlha není z vody, tak si třeba mysli, že je ze rtuti...

:P


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Martin11, Karban však Steorn nepropaguje, tak se nepotrebuje hájit jeho stavbou.

Mne je sympatický jak postup Martina, který, když si není jistý, tak to chce zkusit, stejne jako postup Karbana, který má za sebou skladište ruzných zkušeností a nenechá se vyvést z rovnováhy armádou hazardních hráču. To, že se pánové trochu boxují mám za jakousi symbolickou rozcvičku. Informace v ruzných magazinech, nebo na netu jsou zajímavé, prinutí človeka technicky uvažovat, nemelo by se ale automaticky skočit na všechno jako na pouťovou atrakci, ta bývá vetšinou krátká a jezdí dokola.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Jak jsem předpokládal tak nic nebude a nic nevysvětlíš.Měl jsem za to že jsi odborník, a politika či kšeft nejsou mým koníčkem,spíše tvojím ale to víš lépe než já.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Karban

Příspěvek od Karban »

Aquarius1 píše:Jak jsem předpokládal tak nic nebude a nic nevysvětlíš.Měl jsem za to že jsi odborník, a politika či kšeft nejsou mým koníčkem,spíše tvojím ale to víš lépe než já.
Vysvětlovat musí ten, kdo prezentuje cosi neexistujícího, nikoli ten,kdo má kolem sebe důkazů nekonečně mnoho....

:roll:


Odpovědět

Zpět na „OPEN SOURCE PROJEKTY“